Päevakajaline teema vanarauast ja maailmalõpust :)
#81

Kus see politsei siis eriolukorras olema peab ?
Kodus karantiinis?
Vasta
#82

(19-03-2020, 12:29 PM)hobiautod Kirjutas:  Ainuke asi mida ei saa netiteel tõest teha on auto ülevaatus. 
Id-kaarti ei saa neti teel ei kätte ega fotot tehtud, arstitõendile silmarsti ja psühhiaatrit ei saa ilma visiidita, perearsti vist silma kinni pigistades saaks, tegelikult ei saa ilma visiidita midagi peale kindlustuse pikendamise, neti teel saab vaid avalduse või taotluse esitada ... mis sest tolku.
Vasta
#83

(19-03-2020, 12:45 PM)hobiautod Kirjutas:  Kus see politsei siis eriolukorras olema peab ?
Kodus karantiinis?
Jälgima karantiini jm ohutusnõuete täitmist, no vähemalt piirilgi kui meie uimerdav valitsus ei suutnud koheselt tegelikku karantiini kehtestada.
Vasta
#84

(19-03-2020, 12:44 PM)taxopets Kirjutas:  
(18-03-2020, 17:00 PM)raulex Kirjutas:  President pole ju samba vabakslakmise vastu.Seda ta ei saakski olla.President ei tegele päevapoliitikaga.
...
Aamen.
Tegelikult praegune president ainult päevapoliitikaga tegelebki, sekkub aktiivselt ja igapäevaselt asjadesse ühe partei poliitiliste vaadete vastu.
Vasta
#85

(19-03-2020, 12:53 PM)honkomees Kirjutas:  
(19-03-2020, 12:44 PM)taxopets Kirjutas:  
(18-03-2020, 17:00 PM)raulex Kirjutas:  President pole ju samba vabakslakmise vastu.Seda ta ei saakski olla.President ei tegele päevapoliitikaga.
...
Aamen.
Tegelikult praegune president ainult päevapoliitikaga tegelebki, sekkub aktiivselt ja igapäevaselt asjadesse ühe partei poliitiliste vaadete vastu.

Hea et mõnelgi munad on selle räuskava ja tatti pritsiva süvakommunistide bande ohjeldamiseks.
Vahet pole on nad rsd kas refid, sotsid, ekreiidid vms.
Vasta
#86

Kas keegi teist natukene kaugemale on proovinud mõelda, nii umbes kolme või kuue kuu kaugusele? Kahe nädalase peiteajaga viirust kinni ei püüa ühiskonnas. Vaktsiinide peale ma oma kaarte esialgu ei paneks. Riigipoolsed rahasüstid saavad üpris kiirelt otsa. Kui viirus suudetakse isegi enam vähem kontrolli alla saada, siis taolisest siia sinna pendeldamisest üle piiride ja läbi võõraste maade, nagu see siiani on olnud, võib ainult und näha. Olete te mõelnud milliseks kujuneb edaspidine elu, teie elu, ühiskonna muutus, maailma muutus? Mis meil siin on, esimene kuu koos viirusega ja juba pepuli maas kõik? Mis poole aasta pärast saama hakkab kui praegu juba maailm kokku kukub? Aga aasta pärast... Kas mingi hetk võib tulla vaikiv ühiskondlik kokkulepe, et kuna vanemaid inimesi kaitsta ei suudeta, las nad siis surevad, tugevamad põevad läbi ja lähevad tööle tagasi majandust turgutama? Kus see murdepunkt asub kus hakatakse vaagima piiride avamist ja majanduslikku tulu vs jalgu jäävate inimesteste 'unustamist' püha ürituse nimel?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#87

IME oli  kunagi. Isegi mina mäletan neid loosungeid.
Meie suur soov oli olla Ise Majandav Eesti. 
Piirid olid ka siis kinni. Ja saadi hakkama. Usun, et täna saame veel paremini hakkama. Oma toodangu osakaal hakkab kasvama. Vähem poola õunu ja Hiina riideid.
Vasta
#88

tere,vaadake planeetide seisu,mis juhtub 3-4 a.pärast  õ u d u s.
Vasta
#89

(19-03-2020, 14:48 PM)viplala Kirjutas:  Kas keegi teist natukene kaugemale on proovinud mõelda, nii umbes kolme või kuue kuu kaugusele? Kahe nädalase peiteajaga viirust kinni ei püüa ühiskonnas. ...
Range karantiini ja desinfitseerimismeetmetega püüab küll kinni, Hiina on seda näidanud. Tänase päeva seisuga 0 uut juhtumit riigisiseselt. 2,5 kuud epideemia algusest ja toimub tootmise täiskäivitamine. S.t. et kui õigel ajal võtta kasutusel tõelised karantiinimeetmed jne siis kolme kuu pärast võiksime tuhast tõusta, meil on muidugi aeg lootusetult käest lastud. Meie mastaape hiina omadega võrreldes oleks meil olnud lootust siis kui meil oli veel alla 10 diagnoositud nakatunu. Tänase päeva statistika järgi tabas neid hirmus epideemia 80 000 nakatunuga, mis võrduks Eestis ca 80 nakatunuga - palju meil juba on? 4 korda rohkem ja sisuliselt viimastel päevadel enam ei testita.
Vasta
#90

(19-03-2020, 14:48 PM)viplala Kirjutas:  ....Kas mingi hetk võib tulla vaikiv ühiskondlik kokkulepe, et kuna vanemaid inimesi kaitsta ei suudeta, las nad siis surevad, tugevamad põevad läbi ja lähevad tööle tagasi...
Selline asi on võimalik ainult totalitaarse sõjaväelise režiimiga riigis, nt. Põhja-Koreas, mille kohta mõnda aega tagasi avaldati andmed, et 200 sõdurit on surnud Koroonasse. See peegeldab hästi seda, et tsiviilisikud (sh pensionärid) on selline väheväärtuslik inimmass, et nende üle ei peetagi arvet.

Aga analoogset "sõjaväelist" suhtumist olen ise kogenud ka nt. EKV-s. Mitu korda ajateenistuse jooksul öeldi välja, et teie kui väljaõppe saanud sõdurid olete riigile väärtuslik ressurss, mida niisama ei raisata. Kui peaks tulema reaalne sõjaolukord, siis KV kohustusest pääsenud või ennast eemale skeemitanud sandid ja nahahoidjad saavad paaripäevase kiirväljaõppe ja saadetakse otse rindele. Selline taktika andvat aega reaalse väljaõppega vägede formeerimiseks ja varustamiseks.

Nii et vähemalt meie riigis sellist nõrgem sureb ja tugevam jääb ellu suhtumist saab reaalselt rakendada ainult sõjaolukorras.
Vasta
#91

(19-03-2020, 15:31 PM)mossepower Kirjutas:  
(19-03-2020, 14:48 PM)viplala Kirjutas:  ....Kas mingi hetk võib tulla vaikiv ühiskondlik kokkulepe, et kuna vanemaid inimesi kaitsta ei suudeta, las nad siis surevad, tugevamad põevad läbi ja lähevad tööle tagasi...
Selline asi on võimalik ainult totalitaarse sõjaväelise režiimiga riigis, nt. Põhja-Koreas ... Nii et vähemalt meie riigis sellist nõrgem sureb ja tugevam jääb ellu suhtumist saab reaalselt rakendada ainult sõjaolukorras.
See meil ju praegu toimubki! Kui tahetaks (või suudetaks) vältida looduslikku valikut, siis oleks kohe tulnud kõik vähegi kahtlased kodanikud, st. igasugu külmetus- ja viirushaiguste tunnustega inimesed koheselt isoleerida ja hospitaliseerida, rajada välihospitalid nt hotellidesse, spordikompleksidesse jne, testida kõiki selliseid inimesi ja nende lähedased jm kontaktsed panna karantiini, mitte mingit vabatahtlikku kodust karantiini ega kodust ravi. Meie kangelaslik sõjaväemeditsiin oleks ka saanud hea treeningu ja teadmise oma suutmatusest tõsistes olukordades toimetada.
P.S. mina oma vanuses ja tervisega olen üsna kindel, et haigestumise korral on mul minek teispoolsusse.
Vasta
#92

(19-03-2020, 16:00 PM)honkomees Kirjutas:  See meil ju praegu toimubki! Kui tahetaks (või suudetaks) vältida looduslikku valikut, siis oleks kohe tulnud kõik vähegi kahtlased kodanikud, st. igasugu külmetus- ja viirushaiguste tunnustega inimesed koheselt isoleerida ja hospitaliseerida, rajada välihospitalid nt hotellidesse, spordikompleksidesse jne, testida kõiki selliseid inimesi ja nende lähedased jm kontaktsed panna karantiini..
Selleks puudub paraku meil meditsiiniline võimekus nii inimeste kui taristu (med. inventar) näol ning puudub ka teistes riikides - näit. on Prantsusmaal, Hispaanias jne. patrullid tänavatel kes kontrollivad koduse karantiini täitmise nõudeid kuna sellist massi hospidaliseerida ja med. personali poolt 24/7 kontrollida pole kahjuks võimalik.

"Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega" /Iid-Tõstamaa/
Vasta
#93

Teemakohast kah.
Mõtlesin et kuna essugi konkreetselt teha pole viiks mõne koorma vanarauda.
Aga hind kukub kiiremini kui naftal Big Grin
TERAS 3 - Musta vanametalli jäätmed. 60,00 €/t kuni 75,00 €/t
Vasta
#94

Totalitaarsel ühiskonnal (nt Hiina) ongi sellise kriisiga lihtsam toime tulla. Sest esiteks on otsuste langetamine oluliselt operatiivsem, ei pea kõike põhjendama ega põhjalikult kaaluma. Samuti ei tulda näpuga näitama kui otsus osutub valeks, piirang mittevajalikuks. Teiseks, on üldjuhul olemas vahendid selleks et tagada piirangutest kinnipidamine. Olgu selleks siis sõjavägi, politsei või lihtsalt inimeste hirm võimuorganite ees. Ning kolmandaks, võimalik oluliselt operatiivsemalt tootmist/teenuseid (ka arstiabi) suunata nendele vahenditele, millest suurim puudus on. Kui Suur Isa ütleb, et on vaja toota maske või desovahendeid, siis küllap see tootmine ka kohe käima läheb. Eestis juba nädal aega FBs käib jauramine, et otsitakse partnereid - kes oskab õmmelda, kellel on materjale, kellel on tootmispinda jne. Turumajanduses tundub üsna lootusetu sellise võimekuse kokku kogumine üle riigi, vastavate rahastuslepingute sõlmimine jnejne.Tsitaat:Kas mingi hetk võib tulla vaikiv ühiskondlik kokkulepe, et kuna vanemaid inimesi kaitsta ei suudeta, las nad siis surevad, tugevamad põevad läbi ja lähevad tööle tagasi


Nii palju kui mina (peamiselt sotsiaalmeediast) aru olen saanud, siis Itaalias sisuliselt juba olukord nii ongi. Arstid on paratamatult sattunud olukorda, et peavad otsustama, kellele anda hingamisaparaat ja kellele mitte. Mis tähendab seda, et nemad otsustavad, kes elab ja kes mitte. Kas neil selleks mingeid juhiseid on antud - ei oska öelda. Aga tõenäoliselt midagi sellist pole rahuajal üheski arenenud Euroopa riigis varem olnud. Väidetavalt nii mõnedki arstid murdunud lihtsalt selle vaimse koormuse all.
Vasta
#95

Kogu Euroopa koos saaks ilmselt täna veel majanduskriisiga hakkama.
Välispiir täielikult lukku.Kogu Euroopas komandanditund 3-4 nädalat
Liiguksid ainult eluks hädavajalikud inimesed ja neid testitakse pidevalt.
Kõigile isolatsioonis inimestele raha ESM  fondist vms
4 nädala pärast kõik sisepiirid lahti ja  majandus koheselt täistuuridele.
Eesti piires pole selline asi võimalik.Mida iganes me toodame, osa vajalikke asju tuleb ikka piiritagant.Enamus toodete turg on ka piiri taga.
Vasta
#96

Hiinast tulevaid numbreid väga tõsiselt võtta ei tohiks. Loomulikult on seal palju paremini hakkama saadud viiruse kontrollimisega kui lääne ühiskonnas, kuid fakt on ka see, et sellist militarrünnakut inimeste vastu ei hakka lääne pool eales tegema. Hiinas kaob musta auku ajakirjanikke ja blogijaid kes valesid asju avaldavad. WHO ei saa kõikjale ligi, et kontrollida andmete õigsust.  Nii mõnegi live video peal on näha kiirabi kohtades kus ei tohiks olla ühtegi uut haigestunut jne. Keegi kurat ei tea keda ja kuidas ravitakse. Seal võib olla ammu juba punane joon ületatud, ning rasked haiged ja vanemad inimesed jäetakse kuhugile laagrisse surema. Linnatänavad on täiesti tühjaks löödud. Paljud inimesed elavad tehastes, välja sealt ei saa, päeval teevad tööd edasi. Suur vend jälgib püstol kuklas iga liigutust mis sa teed. Ma ei kujuta ette milliseks peab muutuma lääne ühiskonnas haigestumine, et riigid hakkaksid samu võtteid kasutama. Kuigi prantsusmaal vist on sõdurid tänaval juba. Aga piisab ühest viirusekandjast rahva sees ja pool riiki võib olla hetkega sama taseme peal nagu enne. Hiina teeb praegu absoluutselt kõik endast oleneva, et kaubandus taastuks ja seda tehakse vahendeid (loe inimelusid) valimata. Seega jah, võtke neid hiinast tulevaid numbreid üsna pika hambaga esialgu. 


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#97

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89289037

Eks pikendatakse ka muid dokumente.
Vasta
#98

(19-03-2020, 12:49 PM)honkomees Kirjutas:  
(19-03-2020, 12:45 PM)hobiautod Kirjutas:  Kus see politsei siis eriolukorras olema peab ?
Kodus karantiinis?
Jälgima karantiini jm ohutusnõuete täitmist, no vähemalt piirilgi kui meie uimerdav valitsus ei suutnud koheselt tegelikku karantiini kehtestada.

Meil ei ole veel karantiini. Karantiini on määratud vaid loetud isikud. Kehtib soovitus mitte asjata ringi jõlkuda ja rahvakogunemiste keeld.
Vasta
#99

(19-03-2020, 19:18 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-03-2020, 12:49 PM)honkomees Kirjutas:  Jälgima karantiini jm ohutusnõuete täitmist, no vähemalt piirilgi kui meie uimerdav valitsus ei suutnud koheselt tegelikku karantiini kehtestada.

Meil ei ole veel karantiini. Karantiini on määratud vaid loetud isikud. Kehtib soovitus mitte asjata ringi jõlkuda ja rahvakogunemiste keeld.
Selles ongi probleem. Tegelik karantiin oleks tulnud kehtestada kõige hiljemalt 2 nädalat tagasi, aga loomulikult oleks õige aega olnud 6-8 nädalat tagasi.
Vasta

Huvitav on see, et kui paluti korduvalt mitte ronida sinna kus on kolded siis inimesed ikka tegid seda. 
Kõik irvitasid ja läksid puhkama. 
Nüüd kui on kuskil hädas süüdistavad kõiki teisi .
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne