Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Võrrist ikka tsiklit ei saa. Alusvanker jääb ju vana. Osta kohe suur saag selle asemel, et algul ümber ehitada ja pärast mõistatada, et miks vänt pooleks ja veel safa häda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ma olen ka seda meelt, et modi palju tahad, aga seda väändemomenti 35 kuupi ei anna iial mis tuleb välja 50 kuubikust. Sellise tigeda võrriga on hea laasida küll, aga kui ikka 60cm haabasid närida, siis tunned puudust suuremast töömahust...
Aga muidu on tegu igati korraliku tööriistaga ja on mõeldud välja uuendusi millega teha mootori tööd efektiivsemaks.
Sellel dolmaril on uutmoodi karburaator mis peaks parandama kütuse põlemist ja mootori jõudlust
Vasta

Kohustuslik küpsise lõikus!Big Grin
Täiesti esimesed lõikused, eks reaalne jõud tuleb alles siis kui ~10 paaki läbi uhatud.
Eelnevalt sai lastud paaril päeval tühikäigul tiksuda ning mingi aja tagant korra tuurid põhja pandud, kokku tiksus vast 30 min, ei midagi ekstreemset. Ka segu segasin tummisema.
Ma ei ole ammu nii rahul oma ostudega olnud, vägev putukas ikka Big Grin Nüüd võiks sama diil tulla 50 kuubikulise dolmariga!
Vasta

(21-03-2020, 20:34 PM)Xtreme Kirjutas:  Kohustuslik küpsise lõikus!Big Grin
Täiesti esimesed lõikused, eks reaalne jõud tuleb alles siis kui ~10 paaki läbi uhatud.
Eelnevalt sai lastud paaril päeval tühikäigul tiksuda ning mingi aja tagant korra tuurid põhja pandud, kokku tiksus vast 30 min, ei midagi ekstreemset. Ka segu segasin tummisema.
Ma ei ole ammu nii rahul oma ostudega olnud, vägev putukas ikka Big Grin Nüüd võiks sama diil tulla 50 kuubikulise dolmariga!
Anna siis teada kas peale sissetöötamist jõudu juurde tuli. Praegust videot vaadates küll sellega metsa minna ei tahaks. Õunapuuaeda sobib küll.
Vasta

Eks ma annan teada. Võib natuke aega minna kuna hetkel käsil palgilõikus ja seal närin suurema saega.
Aga jah üldiselt kõik saed uuena on suht lamedad ja tavaliselt kulub 5-20 paaki ,et saavutada täis potensiaal.
Muidugi  toomingas suht sitke vennike kah, arvatavasti kuuske oleks kordades kiiremini järanud.
Vasta

(21-03-2020, 21:41 PM)kuunor Kirjutas:  Anna siis teada kas peale sissetöötamist jõudu juurde tuli. Praegust videot vaadates küll sellega metsa minna ei tahaks. Õunapuuaeda sobib küll.

Miks peaks keegi vabatahtlikult minema 35-kuubikulisega päris metsa tegema? Küttepuud näksid küll, aga selge on see, et 50+ kuubilised annavad pisemale ju haledalt tappa. Videos näha olevat toomingat näksib ju päris uhkesti, mille üle siin viriseda?
Vasta

35 kuubikulise sae kohta on tulemus lausa väga hea. 
Järgmisena soovitan mõelda pigem 6100 või 5500. 5105 on kuidagi ajale jalgu jäänud ja juba ca 15 aastat vana mudel kus pole uuendusi olnud vahepeal
Vasta

(21-03-2020, 22:01 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-03-2020, 21:41 PM)kuunor Kirjutas:  Anna siis teada kas peale sissetöötamist jõudu juurde tuli. Praegust videot vaadates küll sellega metsa minna ei tahaks. Õunapuuaeda sobib küll.

Miks peaks keegi vabatahtlikult minema 35-kuubikulisega päris metsa tegema? Küttepuud näksid küll, aga selge on see, et 50+ kuubilised annavad pisemale ju haledalt tappa. Videos näha olevat toomingat näksib ju päris uhkesti, mille üle siin viriseda?
Metsas tegeletakse peale järkamise ka näiteks laasimisega. Omal husku 242 xp hakkab vanaks jääma ja huvitab, kas seda oleks võimalik sellise Dolmari vastu vahetada. Kiirust peaks tal ju tehniliste andmete kohaselt olema. 543 xp on hea (proovitud), aga kuidagi liiga kallis.
Vasta

(21-03-2020, 22:35 PM)kuunor Kirjutas:  ...
Omal husku 242 xp hakkab vanaks jääma ja huvitab, kas seda oleks võimalik sellise Dolmari vastu vahetada. Kiirust peaks tal ju tehniliste andmete kohaselt olema. 543 xp on hea (proovitud), aga kuidagi liiga kallis.

Vahetaksid ju väiksema vastu. Füüsikaseaduste vastu ei saa. Seega pead kas aeglasemalt töötama või suurema (kallima) sae hankima. Kaldun arvama, et rahaliselt on tõhusam targemalt töötadaWink
Vasta

(21-03-2020, 22:43 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-03-2020, 22:35 PM)kuunor Kirjutas:  ...
Omal husku 242 xp hakkab vanaks jääma ja huvitab, kas seda oleks võimalik sellise Dolmari vastu vahetada. Kiirust peaks tal ju tehniliste andmete kohaselt olema. 543 xp on hea (proovitud), aga kuidagi liiga kallis.

Vahetaksid ju väiksema vastu. Füüsikaseaduste vastu ei saa. Seega pead kas aeglasemalt töötama või suurema (kallima) sae hankima. Kaldun arvama, et rahaliselt on tõhusam targemalt töötadaWink
Kaalu vahe vaid paarsada grammi ja 242 on 1987 a mudel. Kuhu siis tehnika areng jääb?
Vasta

242xp on ikka hoopis teist masti riist kui kõnealune dolmar,see husky on tänagi mõnede arboristide seas väga hinnatud saag(ilmselt tänu pööretele-kiirendusele)Varuosade saadavus paraku hakkab kokku kuivama.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(21-03-2020, 22:01 PM)v6sa Kirjutas:  Miks peaks keegi vabatahtlikult minema 35-kuubikulisega päris metsa tegema?

mida kergem, seda parem. enda kogemuse põhjal on pisikese saega tootlikus suurem. kui muidugi palgid nii jämedad, et enam läbi lõikama ei ulatu, siis iseasi.
Vasta

Ma ise teen nii- kui on oksi vaja lasta võtan mõne väikse vurri. Kui aga puu läbimõõt juba 40cm. siis võtan Partner 7000 nde. Kus sa seda rasket saagi muidu ikka katsetad. Ja vahest on neid saage isegi mitu kaasas. Mõnda testin peale remonti ja kohe hea pärast kliendile kätte pista. Mõni vana saag on ka hulgihädadega ja kohe korralikult käituma ei hakka. Töö käigus selgub püha tõde.
Vasta

(21-03-2020, 22:35 PM)kuunor Kirjutas:  
(21-03-2020, 22:01 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-03-2020, 21:41 PM)kuunor Kirjutas:  Anna siis teada kas peale sissetöötamist jõudu juurde tuli. Praegust videot vaadates küll sellega metsa minna ei tahaks. Õunapuuaeda sobib küll.

Miks peaks keegi vabatahtlikult minema 35-kuubikulisega päris metsa tegema? Küttepuud näksid küll, aga selge on see, et 50+ kuubilised annavad pisemale ju haledalt tappa. Videos näha olevat toomingat näksib ju päris uhkesti, mille üle siin viriseda?
Metsas tegeletakse peale järkamise ka näiteks laasimisega. Omal husku 242 xp hakkab vanaks jääma ja huvitab, kas seda oleks võimalik sellise Dolmari vastu vahetada. Kiirust peaks tal ju tehniliste andmete kohaselt olema. 543 xp on hea (proovitud), aga kuidagi liiga kallis.

543xp ei ole Rootslane vaid Jaapani Zenoah husqvarna värvides. Minu arust kõige mõtetum 'XP' saag mis üldse tehtud.
Ise soovitaks kas Husqvarna 545/Jonsered 2252 või siis Näiteks Makita EA4300, hetkel Makservis 333 eurot.
Vasta

Natuke veel lõikust.
Vasta

(21-03-2020, 22:54 PM)kuunor Kirjutas:  Kaalu vahe vaid paarsada grammi ja 242 on 1987 a mudel. Kuhu siis tehnika areng jääb?

Tehnika areng kajastub hinnas. 

Ma ei tea, kui palju maksis toona uus 242. Aga ma usun, et umbes samas suurusjärgus, nagu hea profisaag täna- pool keskmist kuupalka. Aga praegu teemaksoleva Dolmari saab kätte meie pere nädalatoidu hinnaga... Ehk Harju keskmises küttepuurägastikus umbes sama jõudlus neli korda soodsama hinna juures.

Iseasi, kui kaua säärane säästutehnika reaalselt vastu lööb. Aga seda näitavad inimkatsed.
Vasta

Vaatan et uute asjade hullus lahti läinud. Kas Dolmari varuosad ka lõdvalt kohe riiulist uutele mudelitele võtta on? Samuti kas kuskil kohapeal või tellimisel vanemate mudelite jupid?
T.
Vasta

(22-03-2020, 16:30 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Vaatan et uute asjade hullus lahti läinud. Kas Dolmari varuosad ka lõdvalt kohe riiulist uutele mudelitele võtta on? Samuti kas kuskil kohapeal või tellimisel vanemate mudelite jupid?
T.
Endal pole vaja läinud, aga Võrumaal on firma, mis iga päev lehes reklaamib Dolmari ja varuosade müüki ning remonti. Kui riiulis neil osad on, ei tea aga tunduvad olevat spetsialiseerunud Dolmarile.
Vasta

Ei ole hullust, lihtsalt mujal maailmas makstakse kolme kordne hind ja kõik on õnnelikud antud masina üle. 
Aga varuosade kohta olen ise ka mõelnud, ei kujuta ette kes peale nt Makservi neid tarnida ja müüja võiksid.
Minu teada Dolmaril/Makital sihukest mootorsaagidele spetsialiseeritud asutusi ei ole, vähemalt mina ei ole täheldanud.

edit: Honkomees, mis selle asutuse nimi on?
Vasta

Ma ise kardan sihukesi ühekordseid projekte kus peale ressursi lõppemist tuleb asi ära visata. Eestlane va  tahab ju kõike parandada. Varemalt käis ju ka meil paremate saagidega nii, et kui läbi sai siis tuli tükk aega juppe vanade küljest oodata ennem kui oma sae jälle korda said. See oli muidugi vanasti. Eks ju asi käib ka samamoodi kui lähed oma katkise saega remonti siis lüüakse selline nummer ette et kellad lähevad kohe põlema. Big Grin Ja öeldakse, et ei tasu enam remontida, odavam uus osta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne