Poldid ja mutrid
#41

kas ei või tegu olla defektse kaliibriga, kuidas seda kontrollida saab?
Vasta
#42

on ju kirjas, et kaliiber on pingis lõigatud ja garanteeritult sirge.
ja pealegi on silmaga kaugele näha, et neile mutritele on külg ees keere sisse muditud.

minu silma jaoks on tegu puhta praagiga, mitte tolerantside kõikumisega.
Vasta
#43

Võrreldes minu varasalves oleva poldiga on eelpool nähtud kõverik veel täitsa kasutuskõlbulik.

https://m.youtube.com/watch?v=38F534d7jhw
Vasta
#44

Kas ma olen loll ja ei taipa öiroopa liidu viljastavaid tingimusi?
-------------------------------
Ilmselt on ka oiroopas head kaliibrid, mis lubavad seal selle si.a välja praakida ja idaoiroopa orjadele maha parseldada - kauplejate marginaalid on ilmselt head... Cool

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#45

Tuleks nüüd testida Soomes ja Lääne-Euroopas müüdavaid polte ja mutreid, et kas on kõikjal praaki või saadetaksegi jälle meile paska.  Big Grin
Vasta
#46

keegi ei saada kuskile provintsi kõveraid polte.
asi on puhas business.
kaupmees või maaletooja ostab näiteks taiwanist tehasest seda, mida kasudega maha müüa saab.
kui kõver polt annab parema teenistuse kui sirge, siis seda tuuaksegi.

suure ja noobli välisfirma kohalikule filiaalile võidakse ehk kõrgemalt poolt, mingit omale kätte jäänud
sodi, vägisi kaela määrida. aga väga ei tahaks sedagi uskuda.
Vasta
#47

(05-08-2020, 12:34 PM)raivo45 Kirjutas:  Tuleks nüüd testida Soomes ja Lääne-Euroopas müüdavaid polte ja mutreid, et kas on kõikjal praaki või saadetaksegi jälle meile paska.  Big Grin

Ei "saadeta" meile midagi - meie oma kallid kaasmaalsed teenivad oma esimest miljonit. Ning julgelt pooled ostjatest ei oska isegi teema probleemsust aduda, meile käibki odav polt sama hästi. Või vähemalt mulle käib enamasti küll...

Kurjaks läheb asi sealtmaalt, kui tõesti on vaja täpsust ja seda paberite järgi ka pakutakse, aga tegelikkuses ei leidu.

Meie poldipoed vist ei telli ükski "oma toodet," vaid pakendavad laiatarbekaupa?
Vasta
#48

Minge vaadake poodides olevat M6 keermelatti, keerme nurk mis peaks olema 60 kraadi on terav nagu noatera, ja mutter logiseb selle peal korralikult, mingit keeramist ei kannata, kohe keere maas.
Viltuseid mutreid olen kohanud juba ammu, vahest on oluline, et mutter oleks sirge, siis saab tükk aega sorteerida, enne kui sobiva leiab.
Vasta
#49

Ja selliste mutrite,poltide ja keermelattidega on meie uhked kaubanduskeskused,spad,poed ja kõik säärane kokku keeratud.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#50

Kui mingit täpsema keermega polti või latti vaja, kas siis mingi n.ö. tunnustatud kett, ütleme Würth vms., ei suuda tagada tõesti nõutava keermega asja?
 Bauhofi kruviletist nähtavasti tõesti ei tasu oodata mingit kvaliteettoodet. Keegi isegi ei tea, kes tegelikult toodab asjad, mida Clinti kaubamärgi all müüakse. Vaevalt et see nüüd mõni Saksa või Šveitsi tehas on. Pealegi pole ükski tehas nii laia spetsialiteediga, et toodaks korraga nii kipsikruve kui mootorsaage.
Vasta
#51

Kui ma võtan vasemalt vasema poldi ja lasen tast keermelõikuri üle siis saaks ta tinglikult panna paremale poole paremate poltide hulka.
Aga ta ei ole enam "tsingitud". Nimelt lõikur lõikab laastu keermeprofiili põhjaraadiusest ja harjast 1/3-1/2 keerme kõrguselt.
Lõikur teeb 6g tolerantsi.

         

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#52

Endise tööriistamüüjana võin soovitada, eriti kellel plaan mõni "abiline" soetada- võtke mutter ja/või polt ja minge mõnda poodi kus erinevad kaubamärgid esindatud. 
Paluge teenindajal anda erinevatest võtmekompletidest teile sobiva/vajaliku võtme/padruni või torxi ja võrrelge nende sobivust Teie muttri/poldiga- tulemus on hämmastav. 
Ma arvan, et enamus kogeb erinevusi isegi käega, omamata/kasutamata mingeid elementaarseid- laiatarbe mõõteriistu.

Nii, et mis veel kinnitusvahenditest tahta- nad ju "poisikesed" selle kõrval!


NB: Soovitaks järgida ikkagi aususe printsiipi- olgu võrreldavate tööriistade kantarv ja klassifikatsioon enamvähem sama!
Vasta
#53

Kontrollisin M8 mutrid serdita kaliibriga ja sain tulemuse. Paremal paremad ja vasakul "vasakud"
Probleem on, et NOGO läheb vabalt läbi. Selline "fifty/sixty" suhe.



   

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#54

Vahelduseks proovi ka tõmbetugevusi.
Vasta
#55

(05-08-2020, 18:20 PM)vant Kirjutas:  Bauhofi kruviletist nähtavasti tõesti ei tasu oodata mingit kvaliteettoodet. Keegi isegi ei tea, kes tegelikult toodab asjad, mida Clinti kaubamärgi all müüakse. Vaevalt et see nüüd mõni Saksa või Šveitsi tehas on. Pealegi pole ükski tehas nii laia spetsialiteediga, et toodaks korraga nii kipsikruve kui mootorsaage.
 No kes maksaks Stihli sae või Hilti drelli eest rohkem kui nad Clint kaubamärgi all oleks Big Grin  Ilmselgelt on tegu mingite Hiina vabrikute tööga mis panevad Xinghui asemele Clint sildi, kui piisav kogus korraga tellida. Bauhausi Toolson on vähemalt osaliselt Einhell jne.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#56

Väike vahekokkuvõte.

Ma praeguse seisuga olen jõudnud tõdemuseni, et mind minu küsimusega on hiljemalt 28.07 uksest välja menetletud ametniku poolt.
27.07 soovis ametnik dokumentatsiooni asja kohta, 28.07 sai saadetud. 12.08 esitatud küsimustele vastust ei ole hetkeseisuga.

Järeldused teeb igaüks ise...

Minule isiklikult hakkab tunduma, et meil päris riiki kui sellist ei ole, on mingi deklaratiivne  "riigilaadne asi"
Mis on kurb iseenesest.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#57

Tervist !

 Ma näen tööl erinevaid ametnikke , mõne puhul tekib küsimus et : milleks sellist ebakompetentset isikut üldse palgal peetakse ... .
Vasta
#58

Mil viisil see "päris riik" end kehtestama peaks antud kaasuses?

Kuniks pole saabunud ümmargust vastust lisamaterjalidele, ei ole ka menetlus veel lõppenud. Tasub saata küsimus, kas materjalid ikka jõudsid kohale ja mis kuupäevaks on planeeritud avalik poomine...
Vasta
#59

(13-08-2020, 13:34 PM)edvard Kirjutas:  Tervist !

 Ma näen tööl erinevaid ametnikke , mõne puhul tekib küsimus et : milleks sellist ebakompetentset isikut üldse palgal peetakse ... .

Sest paremat ei ole.

Või on tal piisavalt komprat enda palkaja suhtes.
Vasta
#60

v6sa, kaks nädalat vaikust ja ka eilse küsimuse peale vaikus.Mida ma pean siis sellest arvama?
Kui tahad kirjavahetuse ja küsimuste/vastustega tutvuda siis palun tule ja ma näitan "eyes only"
Ametnik on vestluses ütelnud, et antud küsimuses/teemas on nemad järelevalve teostajad...
Ma ei ole saanud vastust, et mingi "menetluslaadne asi" on algatatud. Perse ka ei ole saadetud.
Aga oleme vagusi, äkki väsib ootamisest ära.
Ilmselt tuli ka ametnikule üllatusena, et poldil oleval keermel on olemas tolerantsid mis on standartiga
ette antud.
Samas ametnik teadis, et standartid ei ole kohustuslikud, on hoopis vabatahtlikud.
Tegelikkuses TJA ei kontrolli ja ei järelevalva ilmselt midagi, edasimüüja kataloogis on vastavus deklareeritud ja sellega on kõik korras.

Ja kui nüüd näituseks ametniku abikaasa või keegi lähisugulane saab hukka sita poldi kasutamise tagajärjel, siis ka ametnik probleemi
ei näe ja ei tunnista sest "kataloogis oli ju kõik nii ilusti värviliselt kirjas ja deklareeritud"
Viimane näide on meelevaldne ja ärge otsige/nähke paralleele käesolevaga.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne