Jõuluaktsioon ehk MAZ kraana
#21
Question 

24 tunniga on vett merre voolanud ja hetkeseis: 68 inimest, summad vahemikus 2...200 eurot ja oleme 80%  piiri ületanud - kokku 2992 eurot!
Vasta
#22

(25-12-2020, 17:28 PM)MeelisV Kirjutas:  Augusti kuul 2018 aastal sai sellist asja kohatud Tallinnas, Tammsaare/Tondi ristmikul tööd tegemas.
Aeg ajalt on veel nähtud neid(seda) liikumas aga jah viimasel aastal enam küll mitte.
paneme oma panuse kah juurde.
Kusjuures. Peaks tegu olema kohalikku mehega.
Tööd on ta sellega aastakümneid teinud. Samuti seisab juba aastakümbeid tal hoovipeal 1-2 samasugust Mazi.
Vasta
#23

(30-12-2020, 14:34 PM)Heigok Kirjutas:  
(25-12-2020, 17:28 PM)MeelisV Kirjutas:  Augusti kuul 2018 aastal sai sellist asja kohatud Tallinnas, Tammsaare/Tondi ristmikul tööd tegemas.
Aeg ajalt on veel nähtud neid(seda) liikumas aga jah viimasel aastal enam küll mitte.
paneme oma panuse kah juurde.
Kusjuures. Peaks tegu olema kohalikku mehega.
Tööd on ta sellega aastakümneid teinud. Samuti seisab juba aastakümbeid tal hoovipeal 1-2 samasugust Mazi.
eelduste kohaselt tean seda õuet kus seisavad ja isegi pilt telos kraanadest,mastid poolupakil püsti.
Vasta
#24

Head uut aastat kõigile!

Täna hommikul oli üle 80 annetaja ja kogunenud 3378€ ehk üle 91 protsendi eesmärgist.
Vasta
#25

(01-01-2021, 13:04 PM)mrali Kirjutas:  Head uut aastat kõigile!

Täna hommikul oli üle 80 annetaja ja kogunenud 3378€ ehk üle 91 protsendi eesmärgist.

Ja 3. jaanuari hommikul on seis tõusnud 3508 euroni - alla 200€ veel eesmärgini.
Vasta
#26

Kas asi nüüd just antud foorumi temaatikas ,aga kontrast ilmne : Kui oli teema  annetada mingi summa puudega inimesele ( annely 20) siis oli ehk 4,,,,5 lk.jura, Et kas ikka mõttekas. Samal ajal läks bensupüti fondi enam .Nüüd kraana.Samas : käisime kaasaga  sel suvel sel nn.näitusel.Krt.Peaaegu igas liikuris mingi seltskond sees (palav on ,seepärast libistame õlli ) Sel aastal lubati kehtestada piletivärk,ehk asi muutub....
Vasta
#27

(03-01-2021, 19:36 PM)linnuke Kirjutas:  Kas asi nüüd just antud foorumi temaatikas ,aga kontrast ilmne : Kui oli teema  annetada mingi summa puudega inimesele ( annely 20) siis oli ehk 4,,,,5 lk.jura, Et kas ikka mõttekas. Samal ajal läks bensupüti fondi enam .Nüüd kraana.Samas : käisime kaasaga  sel suvel sel nn.näitusel.Krt.Peaaegu igas liikuris mingi seltskond sees (palav on ,seepärast libistame õlli ) Sel aastal lubati kehtestada piletivärk,ehk asi muutub....

Pigem on asi konkreetsuses. Varjupaiga annetuste puhul on konkreetne asi, konkreetne koht ja konkreetsed tingimused. 

Annely lugu oli pikk ja üsna arusaamatu arutelu sellest, mida tal vaja on ja millised tingimused tal on. Ma usun, et ma pole ainus, kellel puudub annetamissoov kui annetustest kogutava raha eest soetatav objekt ja selle võimalik kasutatavus pole veel selge. 


Mina näiteks selle kraana soetamiseks pole annetanud, kuna masin ei tundu minu jaoks piisavalt koššer ja väljaostmine toimub rauaplatsilt. KrAZi, trammide-trollide ja muu enda jaoks põnevama tehnika heaks olen ikka toetust andnud.
Vasta
#28

(03-01-2021, 19:36 PM)linnuke Kirjutas:  Kas asi nüüd just antud foorumi temaatikas ,aga kontrast ilmne : Kui oli teema  annetada mingi summa puudega inimesele ( annely 20) siis oli ehk 4,,,,5 lk.jura, Et kas ikka mõttekas. Samal ajal läks bensupüti fondi enam .Nüüd kraana.Samas : käisime kaasaga  sel suvel sel nn.näitusel.Krt.Peaaegu igas liikuris mingi seltskond sees (palav on ,seepärast libistame õlli ) Sel aastal lubati kehtestada piletivärk,ehk asi muutub....
Tere ja head uut aastat! Sellisest teemaarendusest antud kontekstis küll hästi aru ei saa. Pealkirjaks oli ikka MAZ kraana, mitte annely jt abivajajad. Muuseumis kehtib eksponaatide juurde - ja sissepääsul sama põhimõte, et kes ees see mees ja et seltskonnast õllesõpradest järgmisel korral ette jõuda, siis minge varem kohale, hommikust konjakit libistatakse tavaliselt kodus maika väel. Õlle järele tekib isu keskpäevase päikesega ja eks siis otsitakse ja tavaliselt ka leitakse mõni mugavam kohakene. Kultuurseks jäädes võib sellist tegevust viljeleda vabalt mõnes liikuris ja neid peaks seal muuseumis palju olema. Ja et nad raisad nüüd just selle auto valisid, kuhu teie tahtsite minna... no pisut jama jah Smile
Aga peamine on ikka tõsiasi, et kraana on päästetud. Tublid eestlased!
Vasta
#29

(03-01-2021, 21:57 PM)zazik Kirjutas:  
(03-01-2021, 19:36 PM)linnuke Kirjutas:  Kas asi nüüd just antud foorumi temaatikas ,aga kontrast ilmne : Kui oli teema  annetada mingi summa puudega inimesele ( annely 20) siis oli ehk 4,,,,5 lk.jura, Et kas ikka mõttekas. Samal ajal läks bensupüti fondi enam .Nüüd kraana.Samas : käisime kaasaga  sel suvel sel nn.näitusel.Krt.Peaaegu igas liikuris mingi seltskond sees (palav on ,seepärast libistame õlli ) Sel aastal lubati kehtestada piletivärk,ehk asi muutub....

Pigem on asi konkreetsuses. Varjupaiga annetuste puhul on konkreetne asi, konkreetne koht ja konkreetsed tingimused. 

Annely lugu oli pikk ja üsna arusaamatu arutelu sellest, mida tal vaja on ja millised tingimused tal on. Ma usun, et ma pole ainus, kellel puudub annetamissoov kui annetustest kogutava raha eest soetatav objekt ja selle võimalik kasutatavus pole veel selge. 


Mina näiteks selle kraana soetamiseks pole annetanud, kuna masin ei tundu minu jaoks piisavalt koššer ja väljaostmine toimub rauaplatsilt. KrAZi, trammide-trollide ja muu enda jaoks põnevama tehnika heaks olen ikka toetust andnud.
Veel on aega annetada, tegelikult on see väga ilus eriotstarbeline ja mis peamine - vist ka töökorras auto, millega saab tulevikus näiteks tramme ja trolle muuseumi platsil paigutadaSmile
Vasta
#30

Minu jaoks oli see kraana piisavalt koššer. Kas hind on õige või ei, jätaks pigem muuseumi inimeste otsustada.

Ise ma muuseumis käies ei ole õllesõpradega kohtunud, kuid minu hinnangul on eksponaatides õlle tarvitamine ja sumisemine kohatu ja teisi külastajaid häiriv, samas korra hoidmine on muuseumi pidaja üks kohustusi. Ei ole ma kohanud niisugust sumistamist üheski muuseumis, kuigi tööalaselt olen ma nii mõneski käinud, lisaks see pisku, mis eraviisiliselt enda huvi rahuldamiseks jalutatud on. Üldiselt väike tervislik vestlus politseiga kipub need "no pisut jama jah" tüübid muutma "vabandust, enam ei tee" tüüpideks. Avalikus kohas alkoholi tarvitamine on täiesti piisavalt reguleeritud olemasolevas õiguses, lisaks on vajadusel alati võimalik kehtestada kohapealsed reeglid, millega külastajad peavad piletit ostes nõustuma.

Kui palava ilmaga karastusjookide (sh õlle) tarbimine on möödapääsmatult vajalik, siis võiks selleks olla eraldatud nurgake koos lauakeste-toolikestega ja mõistliku juurdehindlusega õlle ostmise võimalus kohapeal. Kohapeal just selles mõttes, et midagi koguneks ka muuseumi ülalpidamiseks.

Niisama odavat pilkut võiks suvalise poe taga endale keresse kallata, selleks pole muuseumi tulla tarviski.
Vasta
#31

Kogu eelnenud arutelu lõpuks ka Järva Teatajast uusim link: https://jarvateataja.postimees.ee/714691...ei-takista

94 inimest ja 3730 euri hetkeseis. ks kel soovi, saab julgelt ka transa abiks annetada. 

Muuseumipapa läheb kolmapäeval transpordi asju kokku arutama jms..
Vasta
#32

(04-01-2021, 12:16 PM)Mahno Kirjutas:  Minu jaoks oli see kraana piisavalt koššer. Kas hind on õige või ei, jätaks pigem muuseumi inimeste otsustada.

Ise ma muuseumis käies ei ole õllesõpradega kohtunud, kuid minu hinnangul on eksponaatides õlle tarvitamine ja sumisemine kohatu ja teisi külastajaid häiriv, samas korra hoidmine on muuseumi pidaja üks kohustusi. Ei ole ma kohanud niisugust sumistamist üheski muuseumis, kuigi tööalaselt olen ma nii mõneski käinud, lisaks see pisku, mis eraviisiliselt enda huvi rahuldamiseks jalutatud on. Üldiselt väike tervislik vestlus politseiga kipub need "no pisut jama jah" tüübid muutma "vabandust, enam ei tee" tüüpideks. Avalikus kohas alkoholi tarvitamine on täiesti piisavalt reguleeritud olemasolevas õiguses, lisaks on vajadusel alati võimalik kehtestada kohapealsed reeglid, millega külastajad peavad piletit ostes nõustuma.

Kui palava ilmaga karastusjookide (sh õlle) tarbimine on möödapääsmatult vajalik, siis võiks selleks olla eraldatud nurgake koos lauakeste-toolikestega ja mõistliku juurdehindlusega õlle ostmise võimalus kohapeal. Kohapeal just selles mõttes, et midagi koguneks ka muuseumi ülalpidamiseks.

Niisama odavat pilkut võiks suvalise poe taga endale keresse kallata, selleks pole muuseumi tulla tarviski.
Karsklasena olen kirjutatuga nõusSmile
Vasta
#33

Olen ka muidu ikka viskand julgelt juurde aga antud juhul on tegu laus lollusega kahel lihtsalt põhjusel. 
1. Vanametallist väljaostmine ei ole kuskilt otsast mõistlik tegevus, milleks toita liigkasuvõtjaid?
2. Aaata jooksul on müüdud eestis kaks maz kraanat poole odavamalt ja antud aktsioon kallutab nende hinnaskaalat mulle mitte sobivas suunas (plaan endale ka üks kraana hoovinarriks osta)

Mõtetu rahmeldamine käib, nagu riik mõnes mõttes et rahva raha eest ostetakse ja siis pohhui mis maksab. 
Ei ole see viimane maz siin eestis, 10km raadiuses kodust tean 2tk näiteks mis tähendab et saaks palju mõistlikumalt ja läbimõeldumalt majandada, pole kiiret sellega ju. Kõigepeal idee, siis plaan teostuseks ja siis tegu ise. 
DZ 99 höövlitel hoidsin pool aastat silma pean enne kui järgmise ostsin näiteks...

Ka annetatud raha on raha ja kasutage seda targalt, antud ost seda kahjuks ei ole. Aga eks järgmine kord paremini. 

Muidu igati vahva koht ja jõudu jätkamiseks.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#34

Teistipidi millegi ära tegemine on ka midagi väärt. Kui need odavamad saadaval olid, ei viitsinud ju keegi liigutada. Ei mina, ei sina, hea ksf.

Muidu peaks ju mina ka sinu peale pahane olema, et näe tahaks jumzi osta, aga see krdi mlsluik ostab aga vabariigi pealt traktoreid kokku ja ajab hinda üles Smile
Vasta
#35

Siinkohal saan end vaid veelgisuuremaidioodinareklaamida ja tõdeda, et sama summa oleksin annetanud ka kolmkordaodavama samasuguse asja eest. Mõttel on muidugi jumet, et kui mingi aktsiooni idee tekib, siis esmalt ehk mingi kolm-neli nädalat odavama alternatiivi ilmutamise aega enne korjanduse väljahõiskamist.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#36

(04-01-2021, 21:37 PM)mlsluik Kirjutas:  Olen ka muidu ikka viskand julgelt juurde aga antud juhul on tegu laus lollusega kahel lihtsalt põhjusel. 
1. Vanametallist väljaostmine ei ole kuskilt otsast mõistlik tegevus, milleks toita liigkasuvõtjaid?
2. Aaata jooksul on müüdud eestis kaks maz kraanat poole odavamalt ja antud aktsioon kallutab nende hinnaskaalat mulle mitte sobivas suunas (plaan endale ka üks kraana hoovinarriks osta)

Mõtetu rahmeldamine käib, nagu riik mõnes mõttes et rahva raha eest ostetakse ja siis pohhui mis maksab. 
Ei ole see viimane maz siin eestis, 10km raadiuses kodust tean 2tk näiteks mis tähendab et saaks palju mõistlikumalt ja läbimõeldumalt majandada, pole kiiret sellega ju. Kõigepeal idee, siis plaan teostuseks ja siis tegu ise. 
DZ 99 höövlitel hoidsin pool aastat silma pean enne kui järgmise ostsin näiteks...

Ka annetatud raha on raha ja kasutage seda targalt, antud ost seda kahjuks ei ole. Aga eks järgmine kord paremini. 

Muidu igati vahva koht ja jõudu jätkamiseks.
+1,päris hea teenistus vanarauahaidel,ei millegi eest  ca 1,5kg...
Vasta
#37

Siin võib-olla isendi (suhteline) erilisus määrab ka vast midagi. 
Mina ei tea kas vana tüübi kabiin + teleskoop on tehasest tulnud või elu käigus selliseks muutunud, aga ei mäleta taolist komplekti hallidel aegadel näinud olevat.
Kiire (aga võib-olla selle võrra lohakam) otsing vanadest kuulutustest MAZ kraanat alla 4000 ei näita.
Kolmandast küljest- kui neid ikkagi on liikvel poole odavamalt, miks siis kohe märku ei antud, et kuulge sõbrad, ärgem pildugem füüri?
Vasta
#38

See konkreetne masin oli Kuldses Börsis müügil soodushinnaga 2500E.Kuulutus oli üleval veel isegi siis, kui korjandus juba käis ja
masin oli Tartusse toodud.
Vasta
#39

Täpselt kümme päeva on olnud aega seda tõde kuulutada ,mehed miks te peale kaklust rusikatega vehkima hakkate või äkki polegi tegemist meestega?
Head uut aastat ja teinekord tehke nokk lahti õigel ajal !!!
Vasta
#40

Ei maksa kohe erutuda kui mõistad et perse lohku tõmmati...  Big Grin Big Grin Toungue

Järgmine kord õnnestub ehk paremini, tark ei torma.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne