Garaaži ehitamine

Keevitusgaaside jaoks kohtväljatõmme parim. Mul 160mm mootoriga ja vist 3 või 4 meetrise käpa otsas. Maksis küll see komplekt üle 500 euri, aga tõmbab nina alt gaasid ilma probleemita ära. Ka näiteks aerosooliga värvides panen detailile üsna lähedale või käiaga lihvides. Äratõmbe voolik on tulekindel.
Vasta

Udupeen neti ühendus ei maksa midagi. 
See pigem on rohkemal kui vähemal määral uutest masinatest. 
Samuti nagu on kõik seadmed muunduritega ehk EC mootoritega mitte lihtne on-off 1,2,3 kiirust. 
Ja palju muud lisa featuure.
Vasta

(29-01-2021, 13:01 PM)MeelisV Kirjutas:  Udupeen neti ühendus ei maksa midagi. 
See pigem on rohkemal kui vähemal määral uutest masinatest. 
Samuti nagu on kõik seadmed muunduritega ehk EC mootoritega mitte lihtne on-off 1,2,3 kiirust. 
Ja palju muud lisa featuure.

Kas ma loen siit välja seda, et mul ei olegi lootust saada plekist kasti, millele ühendan külge kolm väljatõmmet ja kolm sissepuhet tubadest ja mille juhtimise jaoks on mul kuskil seinal keeratav nupp 0-1-2-3?

Ikkagi, mis suurusjärgus selline asi on sajaruuduse maja/garaaži/kanala jaoks, kus õhk peaks näiteks kolm korda tunnis vahetuma? 1500 €, 3500 € või 13500 €?
Vasta

Näiteks Flexit (Norra) agregaadid hakkavad pihta umbes 1400+km. Küllap annab kaubelda ka nii et 1500 tundub enam-vähem õige suurusjärk koos maksudega. Komfovent on teine levinud mark Eestis, kah odavamapoolne.
Vasta

1500...2000 saaks masina
Vasta

(29-01-2021, 15:15 PM)MeelisV Kirjutas:  1500...2000 saaks masina
100 ruutu on 250 kuupi, kolm korda tunnis teeb 750 kuupi tunnis.  kust sellise raha eest niisuguse masina saab?

Pähkliajude hirm
Vasta

300 euri eest saab juba enamvähem korraliku rekuperaatori millel on keraamiline sisu. Tõmbab 1 minut õhku välja ja soojendab sees oleva keraamika ülesse ja siis tõmbab väljas külma läbi soojendatud keraamika sisse tagasi. Iga minuti tagant vahetab õhu suunda. Vähemalt ruumis õhk liigub minimaalse soojakaoga. Vaja ainult läbi seina teha auk ja vool juurde ventika jaoks. Keevitusgaasid on natuke teine teema...

https://www.okidoki.ee/item/rekuperaator...0/8899037/
Vasta

(29-01-2021, 15:29 PM)ounou Kirjutas:  
(29-01-2021, 15:15 PM)MeelisV Kirjutas:  1500...2000 saaks masina
100 ruutu on 250 kuupi, kolm korda tunnis teeb 750 kuupi tunnis.  kust sellise raha eest niisuguse masina saab?

Läheb teemast mööda aga ma ei arvestanud seda 3x tunnis =750m3 kogust sest seda ei panda tavaliselt nii. Pole ühelgi 100 m2 majal näinud 250...315mm torusid. Seal on ehk 160..200 kasutuses ja siis on masin ka hoopis väiksem. Pigem on kord tunnis ehk selline 300m3 masin.

Aga ega ma ka suur paigaldaja ei ole vaid hooldaja ja remontija. Näen hiljem neid muresid ja valusid.
Vasta

(29-01-2021, 16:10 PM)MeelisV Kirjutas:  
(29-01-2021, 15:29 PM)ounou Kirjutas:  
(29-01-2021, 15:15 PM)MeelisV Kirjutas:  1500...2000 saaks masina
100 ruutu on 250 kuupi, kolm korda tunnis teeb 750 kuupi tunnis.  kust sellise raha eest niisuguse masina saab?

Läheb teemast mööda aga ma ei arvestanud seda 3x tunnis =750m3 kogust sest seda ei panda tavaliselt nii. Pole ühelgi 100 m2 majal näinud 250...315mm torusid. Seal on ehk 160..200 kasutuses ja siis on masin ka hoopis väiksem. Pigem on kord tunnis ehk selline 300m3 masin.

Aga ega ma ka suur paigaldaja ei ole vaid hooldaja ja remontija. Näen hiljem neid muresid ja valusid.
ega ma ka seda kogust vajalikuks ei pea, aga see oli küsija ette antud parameeter

Pähkliajude hirm
Vasta

(29-01-2021, 16:10 PM)MeelisV Kirjutas:  ...
Pole ühelgi 100 m2 majal näinud 250...315mm torusid. Seal on ehk 160..200 kasutuses ja siis on masin ka hoopis väiksem. Pigem on kord tunnis ehk selline 300m3 masin.

Aga ega ma ka suur paigaldaja ei ole vaid hooldaja ja remontija. Näen hiljem neid muresid ja valusid.

Vot nüüd tuleb asja, mina tänab väga. Kolmekordse õhuvahetuse soovi vist panin mina. Kui seda on palju, siis viitangi oma asjatundmatusele ja vabandan.

Ehk kord tunnis õhuvahetus nii sajaruuduses kolme kambriga onnis eeldab kahesajaseid torusid ja kast maksab nii kolme tonni kanti. Pluss paigaldus ja lisatarvikud. Viie tonniga võiks pööningul olla kast, mis tõmbab kolmest ruumist korra tunnis õhu välja (arvestuslikult mahuna, mitte molekulhaaval) nii, et sissepuhutav õhk saab vähe soojem õuesolevast.

Ma tean, et tegelik rehkendus on oluliselt keerukam ja saatan on detailides, aga nii suurusjärgu mõttes on hea teada, et asi nii arutult kallis ei olegi.

Kas keegi seda seinasisest "rekuperaatorit" ka kommenteerida oskab?
Vasta

(29-01-2021, 16:21 PM)v6sa Kirjutas:  
(29-01-2021, 16:10 PM)MeelisV Kirjutas:  ...
Pole ühelgi 100 m2 majal näinud 250...315mm torusid. Seal on ehk 160..200 kasutuses ja siis on masin ka hoopis väiksem. Pigem on kord tunnis ehk selline 300m3 masin.

Aga ega ma ka suur paigaldaja ei ole vaid hooldaja ja remontija. Näen hiljem neid muresid ja valusid.


Kas keegi seda seinasisest "rekuperaatorit" ka kommenteerida oskab?
Oskab, olen sellistes tubades "viibinud". 
Kusjuures täiesti töötavad ja ei maksliiga palju. Järelpaigalduses vast õigem kui tuhandet toru vedada? Sõber on oma Wabariigi aegsesse kortermajja selliseid vastremonditud üürikorteritesse pannud. Pliidid välja, lõõrid kinni ja vent asemele. 300-euronegi täitsa toimib. Üürnikud olevat rahul võrreldes seadme-eelse ajaga. 
Vasta

Olen vist vales kohas. Kas siin teemas arutati GARAAZI ventilatsiooni teemat?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(29-01-2021, 17:43 PM)isandpauk Kirjutas:  Olen vist vales kohas. Kas siin teemas arutati GARAAZI ventilatsiooni teemat?

Aga kas ülalolev teadmine ei ole rakendatav garaaži ventileerimisel?
Vasta

Neid seinasiseseid on kahte sorti mu teada. Sellised, mille kaudu käib nii sisse kui väljapuhe ühest august (õigemini, see auk on jagatud kaheks, soojusvaheti vahel ning hajutid erinevatesse suundadesse) ning sellised kus suund vahetub mingi aja tagant. Viimase puhul on mu loogika järgi vaja alati paaris arv neid seadmeid paigaldada - üks puhub, teine tõmbab ja siis mingi aja tagant vastupidi. Esimese puhul aga kardan et reaalsuses see värske õhk toa teise otsa ei jõua.
Vasta

(29-01-2021, 12:31 PM)olli Kirjutas:  Keevitusgaaside jaoks kohtväljatõmme parim. Mul 160mm mootoriga ja vist 3 või 4 meetrise käpa otsas. Maksis küll see komplekt üle 500 euri, aga tõmbab nina alt gaasid ilma probleemita ära. Ka näiteks aerosooliga värvides panen detailile üsna lähedale või käiaga lihvides. Äratõmbe voolik on tulekindel.
Ma meisterdasin ise kohtväljatõmbe, professionaalsem seltskond kutsub seda vist aspiratsiooniks. Läbi katuse on 0,55 kW tsentrifugaalventilaator ja laest ripub alla 125 mm puruvoolikust lont. Võiks ka 160 olla, aga ajab asja ära. Tolle saab siis panna keevitamise lähedusse või summuti otsa, kui vaja sees käivitada.
Tolmuste ja väiksemate värvitööde jaoks tehtud selline kodukootud õhuhaare otsa:
   

Lakke tehtud veel koormakattest ja solgitorust kardinad, mille saab põrandani lasta ja tolmuse ruumi muust eraldada (vaja pea viltu keerata):
   

Elu kohe palju puhtam. Muidu vent masina filtrid lähevad garaažis üsna kiiresti täis, see poolenisti puhtaks imetud väljatõmbel vahel 2 kuud, kuigi suurt tolmu pole olnud:
   
Vasta

Kumb oleks parem valik
https://www.k-rauta.ee/p/ventilaator-dospel-d160-mm-metall/36ee?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
https://www.k-rauta.ee/p/ventilaator-seina-vents-ov-4e200/3ci1?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
Läbimõõt võib muutuda aga enamvähem sinna kanti peaks vist sobima,
Siiber tuleks vahele kui vaja ei ole siis saab kinni lükata ja soe ei lähe kaduma.Kas nendele ventilaatoritele saab ka pöörete regulaatorit vahele panna,
Vasta

esimene näeb välja nagu iga teine kanaliventilaator mis kannatab tavaliselt ka takistust enne ja peale ventilaatorit
teine on seinaventilaator mis ei kannata takistust 

esimesele saad torustiku külge ehitada teisel juhul saab see olema suureks takistuseks mille tõttu kogus kannatab ja mitte vähe.
ehk esimene toimib ventilaatorina mis saab hakkama õhu liigutamisega ühest kohast teise kuidas ise tahad
teine on ruumi üldiseks tuulutamiseks ja õhk liigub nagu ise tahab

ventilaatoreid ei valita toru läbimõõtude järgi vaid õhukoguse järgi vastavalt tootlikuse graafikule  Big Grin
leidub ka ventilaatoreid mis väiksemas läbimõõdus "toodavad" rohkem kui suuremas läbimõõdus ventilaatorid.

dospel või miski muu - igal ühel omade valikute küsimus. 
jah saab ka paigaldada kiiruse regulaatorit kas "tavalist sujuvat" või siis astmelist (5-ne trafo enamsti).

üldiselt on ventilatsioon lihtne aga lihtne on ka eksida  Toungue
Vasta

Nagu ma aru saan jääb paremasse valikusse kanaliventilaator millele saab panna pikendustoru.
Dospel ei ole vist nagu usaldusväärne.Mis oleks usaldusväärne mark(läbimõõt,tootlikus).Mis poest peaks otsima.
Vasta

(29-01-2021, 20:35 PM)tungla Kirjutas:  Nagu ma aru saan jääb paremasse valikusse kanaliventilaator millele saab panna pikendustoru.
Dospel ei ole vist nagu usaldusväärne.Mis oleks usaldusväärne mark(läbimõõt,tootlikus).Mis poest peaks otsima.
Mul ühes ruumis selline https://www.bauhaus.ee/elektriventilaato...km160.html     ca. 2 aastat pole välja lülitatud. Tavaliselt poole
võimsusega töötab, põhja panna tõuseb põrandal pvc üles ( juurdevool on nats väike)
Vasta

(29-01-2021, 20:50 PM)klemm Kirjutas:  
(29-01-2021, 20:35 PM)tungla Kirjutas:  Nagu ma aru saan jääb paremasse valikusse kanaliventilaator millele saab panna pikendustoru.
Dospel ei ole vist nagu usaldusväärne.Mis oleks usaldusväärne mark(läbimõõt,tootlikus).Mis poest peaks otsima.
Mul ühes ruumis selline https://www.bauhaus.ee/elektriventilaato...km160.html     ca. 2 aastat pole välja lülitatud. Tavaliselt poole
võimsusega töötab, põhja panna tõuseb põrandal pvc üles ( juurdevool on nats väike)
Kus tal seda võimsust timmida saab, mul küll kogu aeg ei käi(sama 160 või oli 125) aga ühe kondeka olen pidanud ära vahetama umbes 4 aasta peale.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne