Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ma loll mõtlesin, et suutsin enamvähem jämedama-peenema viili erinevuse selgeks teha, essugi. Kui keegi viitsib, ehk teeb joonise? Mul autocad teises arvutis, mida 2 aastat käivitanud pole. Pliiatsi ja fotokaga ei viitsi jamada nii väheolulise asja jaux.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(09-02-2021, 22:39 PM)v6sa Kirjutas:  
(09-02-2021, 22:11 PM)Daff Kirjutas:  ...
Nüüd kui on vaja teritada siis lasen 6mm viiliga ja saab vahedam  kui aparaadiga.
...

Keti mõõdust sõltumata?


Ei, ei. See 6mm kehtis  Urali kohta. 
Muidu kasutan 4,8mm. 

Teritus käib umbes nii:  Saag on kas põlve peal või kännul, see pole eriti tähtis.  Siis võtan vasaku käega teritatava hamba juurest nii kinni, et kas nimetissõrme või põialt saab kasutada viili juhtpinnana. 
Viiliga lükkamise ajal teen käega umbes veerand pööret vasakult patemale. 
Pöidlaga surud viili kergelt alt üles, et viil ei uppuks hambasse ära vaid, et viil jääks karvakese jagu hamba servast kõrgemale. 
Nii saab hea vaheda keti.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kuue aastase metsamehe kärjääri jooksul ei kasutanud ketiteritusmasinat viimased 3,5 aastat. Viilidest lapik, 4,8mm, 4,2mm, 4,0mm ja kõik sai käevahel heaks. Mida rohkem hammas kulus seda peenemaks viil läks, toimis... Nö karjääri lõpus tuli ketiterituspink pildile tagasi, 2005a peale jaanuaritormi rootsis. No see tuulemurru tegu oli ikka omaette teema kahh, vähe sellest, et seal ju kivine siis murrul kännu juures seda sodi ikka jagus mis ketti hävitas. Täna kui käsi enam soe pole lasen küll naela saanud keti pingist läbi.

Tänaseid toimetusi ära viska homse varna, ülehomme on ka päev Rolleyes
Vasta

Mainiks veel ära ,et viili ei pea alati väiksema vastu vahetama, saab ka kasutada nt 4.8mm viili kuni keti lõpuni.
Aga ,et kett ka normaalseks lõikaks siis tuleb hamba põhi ära viilida põhimõtteliselt lülideni välja ja siis saab viili uuesti õigele sügavusele.
Vasta

(10-02-2021, 18:17 PM)rbr999 Kirjutas:  Kuue aastase metsamehe kärjääri jooksul ei kasutanud ketiteritusmasinat viimased 3,5 aastat. Viilidest lapik, 4,8mm, 4,2mm, 4,0mm ja kõik sai käevahel heaks. Mida rohkem hammas kulus seda peenemaks viil läks, toimis... Nö karjääri lõpus tuli ketiterituspink pildile tagasi, 2005a peale jaanuaritormi rootsis. No see tuulemurru tegu oli ikka omaette teema kahh, vähe sellest, et seal ju kivine siis murrul kännu juures seda sodi ikka jagus mis ketti hävitas. Täna kui käsi enam soe pole lasen küll naela saanud keti pingist läbi.
Mitu ketti on kasutusel? Mitu. Alguses on nad KÕIK masinteritatud. Keegi ei lähe metsa ühe ketiga, mida siis pooleksminemiseni viilitakse. MINGI aja tagant tuleb kett ikkagi masinaga õigeks tagasi teha sest ole kuitahes proff, silmaga võid oma tilli pikkust mõõta Big Grin Nagu eespool öeldud, kui omal pinki pole ja miks peaks kalli (kui odav ei sobi) vidina ostma, siis see 2€ keti õigeks saamise eest pole palju makstud. Vanasti lihtsalt ei olnud terituspinke saada, sestap igaüks ise mudis oma Družba ketti, kuidas mõistis. Aastal 2021 ei ole selline mõtlemine enam jätkusuutlik, lihtsalt on teritaja nii odav ja kättesaadav. Odava teritaja eest saab 10-15 korda ketti lasta teritada, kallim tasu enanst kunagi ära.
Samas, Dolmar mul nüüd üle aasta vana ja ma pole selle kumbagi ketti VEEL kodus teritajas teritanud. Sest Makita viilid on ise nii head ja pole õnneks mulda ega kive ka saaginud. Aga muidu on küll tulnud vähemalt korra aastas ketid üle käia et need õigeks saada. Ja puruhammast ka ei viitsi viilida, see läheb ka käiaga. Peangi asja tegelikult ette võtma, Dolmarist on nüüd miski 40 liitrit läbi lastud. Lihtsalt ebamõistlikult külm on garages...
Vasta

Õhtust!

Panin siis kaks saagi turgu. Partner P740 ja Stihl MS-170.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=151599910

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=151600723&message=details_updated
Vasta

Meestel seal põnev saag. tundub nagu husqvarna. Keegi sellist ka käes on hoidnud, langetuseks vist päris mugav.

https://www.youtube.com/watch?v=4AlCvmmZ6Fk
Vasta

See sang on siit ka läbi käinud kus katsetati seda. Soomes valgustusraiet tehti ja oli pisem husqvarna seal küljes. Sellel variandil oli muidugi tagakäepide alles sael
Vasta

Kraavikallastel ja põlluservas likvideeritud puude laasimiseks mis see kõige väiksem saag komplektis võiks olla? Olemas on bensukatest Stihl 462 ja 251. Olen mõelnud, et võiks mingi pisike ja võimalikult kerge junntükk veel olla. Akuga. Pidev käivitamine on üsna tüütu kui saad teha mõned lõiked, mille järel tuleb oksi eemale vedama hakata.
Võimalusel eelistaks Makitat, kuna muid selle brändi akudega tööriistu mõned olemas on. https://www.makita.ee/product/duc254z.html videode põhjal liiga vinge ei tundu.
Mida keegi kasutab?
Vasta

Mul on 2 akuga echo dcs-1600 ja siiani tehtud katsete põhjal suurima lõikevõimsusega ning parima hinna/kvaliteedi suhtega. Eks vastupidavust näitab aeg. Järgneb stihl ja husqvarna ning makita on selline kõige jõuetum aga samas ajab asja ära küll eriti kui on juba laadija ja akud olemas. 
Makital samas vast peaks varsti vast välja tulema mingi asjalikum akusaag uuest 40v seeriast kuna sisepõlemismootorid kaovad tootmisest
Vasta

Mul on see "triikraud". Kahe akuga mudel oleks ikka tummisem: https://www.makita.ee/product/duc306z.html Aga se on ka raskem ja jämedama käepidemega.

Mugav väiksemaid oksi näksida või põõsas madistada. Samas ülakäepidemega saega tuleb ümber õppida, et see näkku ei kargaks. Üheakulisega pole väga häda, aga wägewam võib küll käest minna.

Kui varem kulus "saskakoorma" tegemiseks MS 170-ga üle paagitäie kütust, siis nüüd saab paagitäie ja kahe akuga kaks koormatWink Umbes samast rämedikust. Alguses lähed, triikraud ees õieli põõsasse, lõikad sealt prahi eest, kuniks hakkab puu paistma. Siis teed sellega täismenetluse ja kui esimene kord bensusae käest paned, viimistled edasi jälle elektriga. Kõrv puhkabSmile
Vasta

Vot see vaikus on mõnus küll. See echo on minu persetunde järgi sama lõikevõimsusega kui 40ccm 2.2kw dolmar, kui elekteit on kus laadida, siis täitsa pädev kuni 30cm puude langetamisel. Kahe akuga ja tagakäepidemega saag on ka täitsa pädev makital. 
Eks see hind soetamisel paneb kukalt sügama- ühe akuga 729 eurikut https://www.stokker.ee/akuga-mootorsaag-.../-58625951 Pika aja peale hoiab oma hinna kokku bensiinilt kui vool lähedal ja igasuguse häälestamise ning karburaatori puhastamise pealt hoiab ka akuga omajagu kokku...
Kuigi algne hind kõrgem siis tervist kahjustavad (heitgaasid ja vibratsioon) ja muud faktorid arvesse võttes ei tundugi nii hull see enam
Vasta

(14-02-2021, 22:16 PM)maisalup Kirjutas:  Vot see vaikus on mõnus küll.
...
Kuigi algne hind kõrgem siis tervist kahjustavad (heitgaasid ja vibratsioon) ja muud faktorid arvesse võttes ei tundugi nii hull see enam

Kusjuures vaikus on suhteline. Kui saemootori lärm ei kata enam närimishääli, siis miskit kõvemat sarapuud või saart  hakkides on täitsa selgelt kuulda, kuidas hambad järjest haukavad.

Pluss akud käivad ka teiste asjade sisse. Kahju, et need endiselt nii olematu mahuga on selle massi ja hinna juuresSad
Vasta

40V Makita akuga kettsaag kindlasti tuleb, aga minu puhul tähendaks kogu komplekti ostmise vajadust kuna senine set on 18V. Siis pigem valiks tänase info pinnalt Echo või Stihli.
Ehituskaup24 pakub Makitale 3x18V 5Ah akukokomplekti 177 eur eest, mis teeb aku hinnaks 59eur. Pole parema hinnaga silma jäänud mujalt. 6Ah sama set 255eur.
Puht hinnasilte kõrvutades tahaks osta selle Makita z seeria junntüki. Aga vaatan videoid ja mõtlen vähe veel.
Vasta

6ah aku saab tööriistamaailmast 78 eur.
Enam väga seda muret pole et mul selle tootja akud ja ei saa teise tootja tööriista osta.
Vaheadaptereid on suur valik saadaval.
Vasta

Mul kaks Makita akukat olnud, üks aeglane ja teine kiire.
Kumbki ei kõlvanud milleksi.
Või õigemini õunapuu oksa närida kiiremaga siiski saab. Metsas pole midagi nendega teha.... Sad Rolleyes
Vasta

(15-02-2021, 11:53 AM)pannkook Kirjutas:  Mul kaks Makita akukat olnud, üks aeglane ja teine kiire.
Kumbki ei kõlvanud milleksi.
Või õigemini õunapuu oksa närida kiiremaga siiski saab. Metsas pole midagi nendega teha.... Sad Rolleyes

JAMA!

Aga kui on kiire, siis Tõeline Mees alla V8 ei vaata:

Vasta

(15-02-2021, 11:53 AM)pannkook Kirjutas:  Mul kaks Makita akukat olnud, üks aeglane ja teine kiire.
Kumbki ei kõlvanud milleksi.
Või õigemini õunapuu oksa närida kiiremaga siiski saab. Metsas pole midagi nendega teha.... Sad Rolleyes
See hakkab vist tõele lähemale saama Big Grin Lisame veel -10 ja madalamad temperatuurid ja igasugune akundus on mõttetu. Ka elektriautod jäävad igavesti selle taha pidama et reaalse külmaga kulutavad nad enamuse elektrist iseenda soojendamisele. Mitte kusagilt otsast ei paista ikkagi aku asendamas sisepõlemismootorit. Need kaks jäävad alatiseks kõrvuti eksisteerima. Lausloll rohepstud inimloom võib käskudega igasuguseid asju ära keelata aga polaaralad ja Antarktika ei hakka mitte kunagi akudel elama! Vähemalt nendel, mis on PRAEGU meile tuntud. See, mis tuleb tulevikus, on teine teema. Aga selge on ka see, et vedelik- ja veeldatud kütused ei kao kuhugile.
Vasta

Olen selle pildi vist kunagi siia lisanud ka...
Milwaukee 
Ehk siis sellise hunniku saagimine (ka ümbritseva võsa lõikamine, langetamine, laasimine) kustutas aku peal neljast tulest ühe. Ehk siis kui jämedalt võtta siis 12/4=3Ah. Jõudu rohkem kui 40cc bensiinisaagidel, näiteks Stihl 235.

Edit: Ei saanud pilti tööle ja muutsin võrdlusmaterjali.
Vasta

Kas tõesti on Makita nii jõuetu, oli mõte endale ka võsas möllamiseks osta? Vaadates videosid poleks nagu hullu midagi. Nu youtube tegemiste kohta on ennegi asjadele juurde pandud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne