MTZ 80 - Starter jne
#61

Minu kogemusel..

   
Selline ei kõlba kuhugi. Kõige hullem variant üldse. Võibolla mõeldud plank juhtme jaoks, mitte kiulisele? Või siis tuleks eraldi hülssi kasutada kiulise juhtme ümber. Niisama need poldid kliulisesse juhtmesse keerates jääb väga halb ühendus.

   
Igasugused plekist painutatud klemmid ei kõlba kuhugi. Venivad ära.

   
Selline küla keset kirikut. Mugav kasutada, aga mitte just ülihea kontaktiga. Kergemat voolu tahtavatele rakendustele hea valik.

   
Hea kontaktiga. Aga suur lahmakas. Rasketehnikal kasutaks pigem seda, kui eelnevaid.

   
Mu lemmik. Kõige universaalsem. Saadaval nii M8 kui M10 poldiga. Saab sama klemmi iga rakenduse jaoks kasutada ning kõigi läbimõõduga juhtmetega. Lihtsalt juhtmele vaja eraldi king otsa panna. Jällegi, renovaarist olen neid saanud. Ning kohe kaabli ka koos kingadega.


Lisaks tuleb jälgida ka klemmi üldist olekut. Sama tüüpi klemme on olemas mitmeid, mõni korralik tugev tükk, aga mõnes poes samasugune klemm aga hoopis õhema seinaga.
Vasta
#62

(04-03-2021, 11:32 AM)olli Kirjutas:  Minu kogemusel..
Kõik õige, kirjutan alla. Viimane klemm parim, korraliku  joodetud või päristangidega pressitud kinga vastu ei saa. Kuvaldaga või kruustangide vahel nokitsetud otsad peagi lahti.
Vasta
#63

Need viimased klemmid on ülekõige. Sealt saab väga lihtsalt ka tekitada ülemineku või kui väga külm on, siis ka akusid kerge vaevaga sillata.
Vasta
#64

Esimene klemm on väga hea, kui kas terve klemm või juhtmeosa sulatinast läbi lasta, ehk siis kaabel sisse joota. Poldipea relakaga minema ja näeb neitsilik välja.
Vasta
#65

(04-03-2021, 17:42 PM)vurle Kirjutas:  Esimene klemm on väga hea, kui kas terve klemm või juhtmeosa sulatinast läbi lasta, ehk siis kaabel sisse joota. Poldipea relakaga minema ja näeb neitsilik välja.

See esimene klemm on mõeldud kasutamiseks koos kaabli hülsiga! Ei ole sellel siis häda midagi. Lihtsalt paljud ei tea kuidas asju õigesti kasutada. 
tuleb lihtsalt otsida vastav suurus kusagilt elektritarvete poest.


Tina ei tohiks üldse kasutada kuna see muudab kaabli liiga tugevaks ja kipub murduma hilisema vibratsiooni tagajärjel just sealt kohast kus tina enam pole!
Vasta
#66

Viimane klemm tundub ka mulle kõige lollikindlam ja eks neid kasutan aga 50mm2 kaablit ei ole seni hea hinnaga leidnud, üldiselt enamus seal 10+€/m, mis on natuke karm minu arust.
Vasta
#67

kui pikad need karvad siis on sul?
ja olgu või kümme raha meeter, viimast korda ostad ju.
Vasta
#68

(04-03-2021, 21:32 PM)Occassion Kirjutas:  See esimene klemm on mõeldud kasutamiseks koos kaabli hülsiga! Ei ole sellel siis häda midagi. 

Küllap ikka hülsiga jah. Aga mul aja jooksul aga mitu masinat ette sattunud kus need kruvid otse kaablikiudude vahele keeratud. Sad
Seal on see asi ka veel, et paljud müüvad seda klemmi kui universaalset näiteks 10-35 mm2 suurusele või siis 35-70 mm2 suurusele vms.
Nüüd kui kujutada ette 35 mm2 kaablit 70 mm2 jaoks mõeldud augus, siis on üsna selge et kontaktpind jääb ümmarguselt poole väiksemaks võrreldes tihedalt ümber oleva ja õigele suurusele mõeldud kaablikingaga. Või siis kasvõi võrreldes selle eelviimasel pildil oleva klemmiga.
Vasta
#69

Kõige viisakama liite saab siiski selle kõige ülemise klemmiga teha.
Sealt need kruvid välja, auk pisut üle puurida et kaabel tihedalt sisse läheb, pisut kampolit piiritusega vahele ja siis tinavanni kasta.
Pärast liimiga termokahanev peale nii et ots klemmi külge jääks ja nagu tehasest.
Kummist isolatsiooniga kaabel on selleks parim sest see kannatab jootmise kuumust mitte ei lähe sulama nagu pvc isolatsioon.
Sel tuleb pikemalt ära koorida, näiteks peale klemmi 2cm ja pärast sinna jupp termokahanevat alla ja peale pikem jupp ning on tehaselahenduse vääriline.
Niisama pressimine nii suure vooluga ei taha hästi kesta sest liitesse pääseb niiskus ning algab elektrolüüs, mis ühendust halvendab kuni asi kuumeneb ja siis on lõpp selle liitega.
Aku tugevvoolujuhtmed on siiski kõik joodetud tehaselahenduste puhul ja mitte asjata.
Vasta
#70

Pressimise korral aitab niiskuse vastu see kui king seest kõigepeal vaseliini või millegi säärasega kokku määrida ning pärast liimiga termokahanev peale.
Vasta
#71

(04-03-2021, 21:47 PM)diesel Kirjutas:  kui pikad need karvad siis on sul?
...

Plussjuhe 3+ m, sõltuvalt sellest, mispidi on konkreetne karv veetudSmile

Miinusjuhe umbes meeter, kui vedada akukasti teise otsani ära igaks juhuks.

Kolmas võimalus on tuua aku mootori kõrvale eraldi kasti, saab kohe ka karvad lühemaks ja aku vahetamise inimväärseks.
Vasta
#72

Kui endale teeks, siis ilmselt paneks kohe tänapäevase massilüliti ning sealt veaks eraldi miinusjuhtme kuhugi mootori, käigukasti, silla vms külge. Seda kabiini plekki väga ei usaldaks.
Vasta
#73

Korras nõukaaegne veel toimiv masssilüliti on väga väärtuslik asi. Seda tasub hooldada ja edasi kasutada. Nüüdisaegne saast ei kannata kriitikat ja samaväärsed (kannatavad kA välja) maksavad valusalt.

Originaalis oli akukasti all massijuhe kabiini tala ja rippsüsteemi õlakukanduri vahel.
Vasta
#74

(05-03-2021, 10:03 AM)olli Kirjutas:  Kui endale teeks, siis ilmselt paneks kohe tänapäevase massilüliti ning sealt veaks eraldi miinusjuhtme kuhugi mootori, käigukasti, silla vms külge. Seda kabiini plekki väga ei usaldaks.
Kabiini plekil pole iseenesest häda midagi. Aga kabiin ja ülejäänud kere tuleb lihtsalt omavahel juhtmega kokku liita, eriti siis, kui kabiin korralikult kummipatjadele panna. Muidu hakkavad massi juhtima liikuvad detailid.
Vasta
#75

see esimene töötab ka edukalt tõepoolest.sama liide on ju kasutusel ka keevituse käppadel,eriti masina poolsetel otstel.mina olen võtnud jupi vasktoru nii kinga ühenduse pikkuse jagu,selle pikkupidi lahti lõiganud,ümber kaabli kiudude keeranud ja siis sinna auku sisse ja korralikult kinni keeranud ja pole veel välja roninud.põkal ka starteri poolne + otsa king tehtud 20x20mm nelikant torust ja niisamuti kiudkaabel sisse vasktoru ümber ja aastaid kestnud muredavabalt.
Vasta
#76

Need nö esimesed, kahe poldiga olid kasutusel ka Sampo 30 kombainil, tehaseseades, kaabli ots oli tinaga kaetud ja siis sinna sisse pistetud ja keeratud kinni. Ei olnud kordagi küll mingeid probleeme. Nüüdseks seesama kaabel koos otstega JUMZi peal...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#77

Juhtmed vean arvatavasti akukastist läbi kabiini ja massilüliti tuleb armatuuri külje peale ja sealt siis edasi starteri kõrval oleva poldi alla. Seega põhimõtteliselt jooksevad + ja - kogu ulatuses kõrvuti. Massilüliti läheb tänapäevane.

Kuna kabiin on täielikult läbi ussitanud siis äkki kellegil oleks pakkuda väikest või siis suurt kabiini. Ei pea olema kõige korralikum.
Vasta
#78

Kas generaatori juhe ühendatakse starteri nö suure klemmi alla? Mis ristlõikega see kaabel olema peaks?
Vasta
#79

Juhe sōltuvalt generaatori vōimsusest aga min 4 mm2. Ja genekast juhe ikka ampermeeteisse ka enne...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#80

Hmm selge.. Lähtusin kaasmaalase videost.

 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne