Poldid ja mutrid

(11-03-2021, 17:55 PM)tõnn Kirjutas:  Ei usu, et nüüd kõik poldid-mutrid kallimaks läheks, pigem sortimenti täpsustatakse ning ilmub eraldi sort neile, kes täpsust taga ajavad.
et siis analoogselt nagu CE on ühel juhul Conformité Européene ja teisel juhul China Export  Smile

Pähkliajude hirm
Vasta

Tegelikult on ju asi lihtne, kui ma lähen mõnda tuntud poldipoodi ja soovi teatuid polte, siis on need teatud poldid seal olemas ja vastavad nõuetele. Kui lähen tavalisse poodi ja mul on lihtsalt polte-mutreid vaja, siis ma ei hakka seal, midagi lootma ega eeldama vaid annan endale aru, et selle asja jaoks ehk käib küll. Tavalises poes ma ei hakkagi lootma, et see vastab  nõuetele, see lihtsalt ajab 80% ulatuses asja ära. Tuntud poldipoes võiks eeldada mingit stabiilsust ja kvaliteeti nõudlike ühenduste jaoks.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Kas W tähega pood on tavaline, et umbmäärase kvaliteediga polte müüb ja kusagil on see õige poldipood?

Jõhvis ei tea, et oleks.
Vasta

(11-03-2021, 21:01 PM)Naabrivana Kirjutas:  Tegelikult on ju asi lihtne, kui ma lähen mõnda tuntud poldipoodi ja soovi teatuid polte, siis on need teatud poldid seal olemas ja vastavad nõuetele. Kui lähen tavalisse poodi ja mul on lihtsalt polte-mutreid vaja, siis ma ei hakka seal, midagi lootma ega eeldama vaid annan endale aru, et selle asja jaoks ehk käib küll. Tavalises poes ma ei hakkagi lootma, et see vastab  nõuetele, see lihtsalt ajab 80% ulatuses asja ära. Tuntud poldipoes võiks eeldada mingit stabiilsust ja kvaliteeti nõudlike ühenduste jaoks.
Eeldamine selliste asjade puhul ei kehti. Tihti võib selliste asjade puhul eeldada, et need poldid tulevad kuskil kaugel kaugel maal samast ämbrist. Müüakse neid ka tavalistes poodides muu pudru mudru vahele ja müüakse neid siis ägedamas poes ja ägedama turundusega kaubamärgi pakendis. Ega see W tähega pood ei tooda ise oma polte ja mutreid vaid pakendab enda kaubamärgiga karpi poldid mis kaugelt maalt ämbrist tulnud. Kunagi ei tea millise ämbriga seekord diil tehtud aga vähemalt pakend on alati sama. Mis hinda puutub siis hea "pidamise" korral saad W tähega poest poldid odavamalt kui Prismast.
Vasta

Ma usun, et niikaua kuni need TST standardile vastavad poldid on müügis leidub ka mehi kes riputavad nendega üles garaaziuksi ja muid konstruktsioone.

Müügilt ära kaotamine pole võimalik, tuuakse sisse, ja kas siis väänatakse piiril tollipoolt käed seljataha kui ma omale lätist või soomest kastitäie TST polte toon aia tegemiseks? Mina toon aia jaoks aga teine toob rippsilla jaoks võibolla. Seda lisatööd ei suuda keegi ära teha, tuvastada kuhu poldid lähevad.

Pigem peaks ametnikud hakkama tegema tööd selles suunas, et millised konstruktsioonid vajavad kindlasti standardile vastavaid polte, ja siis pehmelt öeldes peaks nende konstruktsioonidega kaasas käima sertifikaatide rida selleni välja, et paigaldajal on ette näidata paber kus on kirjas, et on ostetud x arv polte, mutreid seibe nimetatud objekti tarbeks aadressile x.

Ja kui tekkib sedapidi nõudlus, siis tekkib ka tarne. Hind ka vastav, aga vähemalt oleks saada.

USA's on kasutusel igasuguseid lahendusi sest seal seadusandlus ka veidi põnevam kui meil, ehk tasuks piiluda neid turvapolte, seibe, mutreid mida seal kasutama peab ja siinpool ka kohustuslikuks tegema?
See ei taga muidugi et nad 6h/6g on, aga teatud lootus, et paigaldamine tehakse korrektselt ja asi püsib.

Märksõnad:

Shear off bolts
squirter washer
Vasta

Selgitan veelkord.

Mina tõstatasin probleemi sellest, et deklareeritud on ühte aga tegelikkus on teine.
Pettus on? Minuarust on. Ja sealjuures ei ole mingit vahet kas tegu on juriidilise või füüsilise isikuga.
Seda teemat ei oleks olnud kui poldibutiigid oleksid ausad olnud stiilis "on kah mingid poldid ja kasutad omal riisikol"
aga mitte ei vehkle kataloogis deklareerituga.
Kõiki neid sertifitseerituid polte on võimalik ka täna poldibutiigist tellida, see ei ole mingi probleem.

Sellest mis on või ei ole US ja A-s ei ole käesoleva teema raames tähtis.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Areng.

Postituses 172 olevale seltsimees osakonnajuhataja reaktsioonile vastasin 12. 03 järgmist

Tere.

Miks Teie kirjutate, et ma olen ainult Toomas Tammega pikalt suhelnud?
Selle kirjavahetuse olen ma ka Teile edasi saatnud kahe küsimusega 19.11.20 ja uuesti küsimused küsinud 13.01.21
Teie üllatus ja imestunud olemine selles teemas on natuke...eee.... kohatu või umbes nii minu jaoks.

Kuna selles asjas on meil suusad kõvasti risti läinud ja peale probleemi kajastust ajakirjanduses olete vähemalt näiliselt asunud paranemise teele, siis
pakun välja, et Teie tulete mulle töökotta ja ma teen Teile niiütelda õppepäeva.
Samas ka räägime täpsetest toodetest, tootjatest, pakendist, müüjatest ja muust asjakohasest.
Eelnevalt soovitan Teil läbi lugeda asjakohane teema automoto.ee-s.
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=64067



Millele sain vastuseks 23.03

Aitäh tagasiside eest!
Selgitan, et mina isiklikult ei tee ühegi toote üle järelevalvet, sest mul on teised ülesanded. Teie tõstatatud probleemiga tegeles Toomas Tamm ja kirjad on talle edastatud. Toomas on küsinud teie käest sama infot algusest peale, aga te ei ole seda üheski oma kirjas esitanud. Puuduliku infoga on väga raske järelevalvet teha ja võimalikke puudusi kontrollida. Kaebajal on puuduste leidmisel samasugune tõendamiskohustus nagu ka järelevalveasutusel.
Kahju, kui teie arvates on suusad risti läinud ja te ei soovi võimalike puuduste tuvastamisele kaasa aidata. Sellisel juhul teeme ise otsused, mille üle ja kuidas järelevalvet teha.




Ma olen seltsimees peaspetsialistile kirjas 24.07.20 sellest kirjutanud. On ka siin teemas need tooted kajastatud
Tundub,et seltsimeestel Ametis on problem funktsionaalse lugemisoskusega.
Kuidas ma saan elektroonilisel teel seltsimeestele tõendada füüsikalisi parameetreid?
Miks haaras seltsimees osakonnajuhataja üleüldse lusika kui tal on on"... teised ülesanded"?
Ma kindlasti koostan nimekirja standartile mittevastavatest toodetest aga kas peaks nimekirja vormistama trükitähtedega?
Ja mida ja kelle juures nad järelevalvama hakkavad kui teema algusest 23.07.20 on möödunud

245 päeva
175 tööpäeva
8 kuud ja 2päeva
35 nädalat
0,67 aastat

Selle aja peale on need partiid juba ammu realiseeritud.

Pakun siin ja kohe võimaliku menetluse lõppvastuse;
Käisime, vaatasime, midagi ei leidnud.

Kes pakub muud?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Täna vormistasin vastuse seltsimees osakonnajuhatajale ära ja panin teele.
Sai kirja 12 positsiooni.

Ootame, vaatame.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Jorisen oma monoloogi siis edasi.

Üleeile tellisin polti, eile sain kätte.
Läks nii nagu enamustel kordadel.
Originaalkotis siis kõlblikud ja teises kotis kõlbmatud, müüja, tükiarv ja toote parameetrid sildil.

                   

Seekord, kuna asi värske, siis teen ka pretensiooni müüjale.

Poldid olid konkreetselt selliste asjade koostamiseks, kaal ~5kg ja teeb 2660 ümbertiiru minutis.

           


Täna sorin ka M6 mutrid lõpuni ära. Ostetud kilokaubana Esmetast umbes aasta või paar tagasi.
Lihtsalt huvi pärast, algus oli "paljulubav", ~20 mutrist 0 kõlblikku.

   

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Ma noorema generatsiooni poisina ei oska kaasa rääkida aga kuidas eelmise riigikorra ajal poltide mutritega lood olid?   Ambluaa tundus olevat samuti seinast seina. 

Ülsiselt äärmiselt huvitav teema. Tavakasutajale erilist vahet pole aga jälgida  on ikkagi huvitav asjade käiku.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kui võtad vanast kombaineri ajast jäänud kastist veneaegse näiteks 12 poldi-mutri siis võid tõmmata ikka südamest. 
Kuskilt ehituspoest pärit poldiga pead ümber käima tunduvalt tagasihoidlikumalt. Ei kannata nii kõva keeramist kui vene värk.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(09-04-2021, 11:02 AM)Daff Kirjutas:  Kui võtad vanast kombaineri ajast jäänud kastist veneaegse näiteks 12 poldi-mutri siis võid tõmmata ikka südamest. 
Kuskilt ehituspoest pärit poldiga pead ümber käima tunduvalt tagasihoidlikumalt. Ei kannata nii kõva keeramist kui vene värk.

Oot, pea nüüd hoogu! Rolleyes

Suvaline nõukaaegne polt oli heal juhul 4,8. Ehk tänase odavpoldiga võrdne. Mõlemaid keerab pooleks, mõlemalt võib enne lahkuda keere.

Kui võtta 10 või 12 tugevusega polt, siis seda ikka nii naljalt pooleks ei vääna. Nõukaajal säärast polti suvaline mees kätte ei saanud. Tutvuste kaudu sai muidugi kõike.

Ma mäletan küll põrssapõlvest polte, kus keeret oli vaid märgi jagu või jooksis mutter silmnähtavalt vildakalt otsa. Ning maha keeratud keermeid kogunes üheksakümnendate algul ikka palju. Siis olid endiselt nõukapoldid-mutrid kasutusel.

Kaliibrist, rääkimata istust, ei teadnud siis veel midagi. Big Grin

Aga kuidas tegelikult oli, kuulan ka huviga.
Vasta

me rikume nüüd muude heietustega asjaliku teema ära.
niipalju mainiks, et mulle sattus kunagi tavaliste poltide-mutrite
hulgas kätte ka ports 4mm mutreid, mis olid vist teistmoodi tehtud.
väljast ilusad ja keere justkui lõigatud. mõistagi erastasin neid koju ka.
häbi mulle. aga siiamaani kasutan kui vähegi nii pisikesi vaja läeb.
Vasta

(09-04-2021, 11:13 AM)v6sa Kirjutas:  
(09-04-2021, 11:02 AM)Daff Kirjutas:  Kui võtad vanast kombaineri ajast jäänud kastist veneaegse näiteks 12 poldi-mutri siis võid tõmmata ikka südamest. 
Kuskilt ehituspoest pärit poldiga pead ümber käima tunduvalt tagasihoidlikumalt. Ei kannata nii kõva keeramist kui vene värk.

Oot, pea nüüd hoogu! Rolleyes

Suvaline nõukaaegne polt oli heal juhul 4,8. Ehk tänase odavpoldiga võrdne. Mõlemaid keerab pooleks, mõlemalt võib enne lahkuda keere.

Kui võtta 10 või 12 tugevusega polt, siis seda ikka nii naljalt pooleks ei vääna. Nõukaajal säärast polti suvaline mees kätte ei saanud. Tutvuste kaudu sai muidugi kõike.

Ma mäletan küll põrssapõlvest polte, kus keeret oli vaid märgi jagu või jooksis mutter silmnähtavalt vildakalt otsa. Ning maha keeratud keermeid kogunes üheksakümnendate algul ikka palju. Siis olid endiselt nõukapoldid-mutrid kasutusel.

Kaliibrist, rääkimata istust, ei teadnud siis veel midagi. Big Grin

Aga kuidas tegelikult oli, kuulan ka huviga.


Asi pole tugevuses vaid istus. Loksuvad mutrid poldi otsas. Mõne keerad lõdva randmega üle. Teisega pead veits pingutama. Vana tagavara sellist trikki ei tee.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Sel juhul on sul küll hästi varutud tagavara.
Mina varusin omale polte ja mutreid vanadelt lõppenud autodelt.
Saksa masinate poldid on kõvasti paremad kui need nõukaaegsed.

Kui teema algatajal vahest igav hakkab siis võiks Inspekteerida mõningate lähedal olevate sõidukite polte, need võiks olla kvaliteetsemad.
Vasta

HUvitav, et poldipoed julgevad veel teemaalgatajat uksest sisse lasta  - puht eestlaslik õelus noh.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Ma siis julgesin balti boldiputiiki tülitada oma probleemiga. Esimeses meeltesegaduse hoos saatsin toote vahetamise
soovi aadressile kust tuli teade, et minu tellimus on komplekteeritud.
Aga mõni minut hiljem jõudis minuni arusaamine, et see ei ole vist õige koht.
Hakkasin uurima ja palun;
Üldised müügitingimused

https://www.balticbolt.ee/Pages/Details/1

Ja sealt punkt 2.3

Helistasin üldnumbrile, et uurida kes on see Müüja esindaja kelle poole pöörduda.
Härra teiselpool, kui oli ära kuulanud minu soovi pretensioon esitada hakkas üsna ebaviisakal kombel haukuma.
Vist seesama kes letiteenindusest järgmine oli ja keda ma ka teemaalgatuses olen kirjeldanud.

"30 aasta jooksul olete teie esimene kes probleemiga tuleb, ei ole sellist asja ennem olnud, lausa ennekuulmatu.
Mis te arvate, et me siiin hakkame iga telefonikõne peale mööda ostjaid jooksma vä?"

Ma küll püüdsin selgitada, et ma praegu, lähtuvalt teie müügitingimustest, soovin lihtsalt teada ja aru saada kelle poole ma pean pöörduma.
Kes on see Müüja esindaja, kas keegi konkreetne isik või on selleks boldibutiigil mingi osakond, et paluks kontakti.
Ma pidin kahel korral paluma härral vait jääda ja mind kõigepealt siiski lõpuni ära kuulata.
Härral on vist triggersõnaks "pretensioon", et kohe nii leili läheb.
Mis on parim kaitse? Rünnak muidugi.

Vastuseks tuli, et
"...mina olen esindaja, me kõik oleme siin esindajad ja kui ostjal on mingi probleem siis kirjutage
üldmeilile, küll siis seal vaadatakse kes sellega tegeleb."

Vot selline suhtumine siis. Hea et niigi läks.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Siin on väike stiilinäide balti poldi suhtumisest täpselt 10 aastat tagasi. Vaatamata härra Tegevdirektori toonastele suurtele lubadustele viidatud teema ülejärgmises postituses ei ole eriti midagi muutunud või on hoopis taastunud "normaalne" olukord...
Vasta

baltic bolt on viimane koht kuhu ma oma jala tõstan Sadtundub,et kõige hullem klienditeenindus terves Tallinna linnas
Vasta

Õnneks Jõhvi B.B on normaalse teeninduse ning suht laia valikuga.
Hinna poolest on küll ehituspoodidest kallim kuid ehituspoest kõike ei saa.
Näiteks käigukasti reguleerseibid olid olemas, sama ka vähe erilisema keermesammu või kõvadusega poldid olid letis olemas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne