Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mahavalgunud õli süüakse lihtsalt ära mulle tundmatute elukate poolt. Big Grin
Vasta

Kiiduväärt tegevus!
Eelkõige tuleks inimeste teadlikust tõsta.
Kaks head näidet oma lähikondlastelt.
Noortele poistele (kiirendusautode ehitajad) selgitasin assja- paari päeva pärast oli kolm suuremat vinkut
selleks otstarbeks paigaldatud garaazi juurde koos märgetega kuhu mida. Muidu kallati vedelam kraam praktiliselt
oma koduõue maha.
Ja oma isa on nüüd tubli 80+ vanuses peaaegu "roheline". [Pilt: biggrin.gif]
Tubli jäätmejaama külastaja, isegi biolagunevat autošampooni küsiti!!!
Kui traktoril parasjagu kühvel taga, siis tassitakse kunagi teistepoolt jäetud laga metsaalt ära.
Vasta

Ainuke roheline saagimine on sulle - mulle saega.
Ise kasutan hobiautolt  välja lastud õli mis paremal juhul sõitis 500 km aastas kui sedagi ja vana muruniitja ka sööb ja kiidab.
Seinapalke määrida ei kannata, näha pole et oleks peale määrinud.
Vasta

Tegelt .Jõuame ikka sinna ,et egas ma ikka niisuur reostaja ei ole .OK. minu  tahmas naabri hülgemöla oli nagu katiks .Tegelikult huvitas mind küll .mida arvavad kogenud saemehed (mitte rohelised ) ;kas see ka saele kuidagi mõikab .Mõned killud küll olid  aga...............noh
Vasta

Aga mida ja kuidas kasutada ketiõli, kui saetav materjal väheke peenemat sorti ja tavaõlid jätavad õliplekke, mis imenduvad puitu ja plekkidest ei pruugi ka hööveldades lahti saada.  Ennetades küsimusi miks ei kasuta muid lõikeriistu, siis 75-100mm paksuseid planke väga saepinki ei tõsta ja maks paksus millest ketas läbi lõikab on 80mm.


Vasta

Tasuta lõunaid ei ole. Kas jahutuseks vesi (mis hävitab hõõrdepindu) või paned kuivalt.

Selliseks tööks on tikk- ja lintsaed.
Vasta

(28-07-2021, 20:11 PM)v6sa Kirjutas:  Tasuta lõunaid ei ole. Kas jahutuseks vesi (mis hävitab hõõrdepindu) või paned kuivalt.

Selliseks tööks on tikk- ja lintsaed.
Vähe on tikk/tiiger saemassinaid, mis 50mm ja paksemat puitu lõikavad, eriti kui vaja auk kuskile sisse lõigata. Kui vaja sirgeid lõikeid, siis saab käsiketassaega lasta, aga kui keerata vaja, siis on lihtsam, kiirem ja ... robustsem mootorsaega asjale läheneda. Oleks igapäevaselt vaja, siis ostaks midagi.


Vasta

(28-07-2021, 23:22 PM)hulgus Kirjutas:  Vähe on tikk/tiiger saemassinaid, mis 50mm ja paksemat puitu lõikavad, eriti kui vaja auk kuskile sisse lõigata. Kui vaja sirgeid lõikeid, siis saab käsiketassaega lasta, aga kui keerata vaja, siis on lihtsam, kiirem ja ... robustsem mootorsaega asjale läheneda. Oleks igapäevaselt vaja, siis ostaks midagi.

Vana kett ja vana latt kannatavad kuivalt töötamist üsna kauaWink Lased veel vähe lõdvemaks ka ja väga peale ei pressi. Ega muud võimalust õliplekkidest hoidumiseks nagu polegi, kui tiiger/lintsaag ei sobi. Ning enamusel meist on naela otsas ju rohkem, kui üks kett ja latt.

Lihtne ja odav tikksaag 50 mm plangus pole juhitav tõesti.
Vasta

(27-07-2021, 23:31 PM)linnuke Kirjutas:  Tegelt .Jõuame ikka sinna ,et egas ma ikka niisuur reostaja ei ole .OK. minu  tahmas naabri hülgemöla oli nagu katiks .Tegelikult huvitas mind küll .mida arvavad kogenud saemehed (mitte rohelised ) ;kas see ka saele kuidagi mõikab .Mõned killud küll olid  aga...............noh
 Tuttav metsamees väitis et tema saeb kõige odavama autoõliga ehk Autooliga. Nii viletsat õli ei jäägi tavainimesel autost vmisiganes üle Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(29-07-2021, 11:59 AM)Tegelane5 Kirjutas:  
(27-07-2021, 23:31 PM)linnuke Kirjutas:  Tegelt .Jõuame ikka sinna ,et egas ma ikka niisuur reostaja ei ole .OK. minu  tahmas naabri hülgemöla oli nagu katiks .Tegelikult huvitas mind küll .mida arvavad kogenud saemehed (mitte rohelised ) ;kas see ka saele kuidagi mõikab .Mõned killud küll olid  aga...............noh
 Tuttav metsamees väitis et tema saeb kõige odavama autoõliga ehk Autooliga. Nii viletsat õli ei jäägi tavainimesel autost vmisiganes üle Big Grin
- vaid on koguaeg puudu..! Big Grin

Nali, naljaks- saetavad kohad võiks eelimmutada ja pärast õlist puhastada.
Vasta

(26-07-2021, 18:09 PM)honkomees Kirjutas:  ja lisaks pole biolagunev niiväga biolagunev, st laguneb küll aga aastakümnete jooksul. Kui oleks tegelikult biolagunev, ei saaks müüa, laguneks kankus enne ära ...
Tegu puhtalt rohepesuga, ei muud ...
palun pane pädev viide oma rohepesu väite tõestuseks, et biolagunev saeketiõli laguneb aastakümnetega.

mina loen, et stihli bioplus saeketiõli on tehtud taimeõlist ja laguneb looduses 93,8% ulatuses esimese 21 päevaga. kankus säilib 4 aastat.

Pähkliajude hirm
Vasta

(05-08-2021, 14:55 PM)ounou Kirjutas:  
(26-07-2021, 18:09 PM)honkomees Kirjutas:  ja lisaks pole biolagunev niiväga biolagunev, st laguneb küll aga aastakümnete jooksul. Kui oleks tegelikult biolagunev, ei saaks müüa, laguneks kankus enne ära ...
Tegu puhtalt rohepesuga, ei muud ...
palun pane pädev viide oma rohepesu väite tõestuseks, et biolagunev saeketiõli laguneb aastakümnetega.

mina loen, et stihli bioplus saeketiõli on tehtud taimeõlist ja laguneb looduses 93,8% ulatuses esimese 21 päevaga. kankus säilib 4 aastat.
MA tegin loomkatse veetünniga. Kevadine vihmavesi saavutas ju juuli alguseks õudsa ilme ja seal sees kihas sääsevastseelu. Seega valasin tilgakese sedasama biolagunevat õli peale. Ehk õlikirme ,mis täiesti töötas. See kirme kadus sealt paari nädalaga!!! Siis kannatas jälle kastekannuga kastmisvett võtta. Kui nüüd hakkas ometi peale paari kuud sadama, sai tühjaks valatud ja vähe lähemalt uuritud - saeketiõlist polnud enam jälgegi! Mingit "vikerkaart" enam ei tekkinud.
Vasta

Äkki kellegil pakkuda plastkarterit 3-seeria husqvarna saele(340/345/350)võib olla ka terve saag kokkujooksnud kujul vms.
[Pilt: chainsawparts100_6220908_1024x1024.jpg?v=1571437725]

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(05-08-2021, 21:58 PM)peeter11 Kirjutas:  Äkki kellegil pakkuda plastkarterit 3-seeria husqvarna saele(340/345/350)võib olla ka terve saag kokkujooksnud kujul vms.
kui muud varianti ei ole, siis hiina paska on vabalt saadaval https://www.ebay.com/itm/Crankcase-Engine-Housing-fit-Husqvarna-350-340-345-Chainsaw-537-17-20-01/122958457508?hash=item1ca0e52aa4:g:QVUAAOSwl2Faj8Nn&pageci=1e711e9a-406d-429f-bfe3-1620f8f4f8f3&redirect=mobile

Pähkliajude hirm
Vasta

Jah hiina kraamist olen täitsa teadlik,eelistaks pigem kasutatud originaali.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Mul on .Sumbuti äärest kõrbenud veits oli .Sobiks vahetus husqvarna 545 kompl.sidur või look+Ketipiduri hoob.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(05-08-2021, 22:26 PM)ounou Kirjutas:  
(05-08-2021, 21:58 PM)peeter11 Kirjutas:  Äkki kellegil pakkuda plastkarterit 3-seeria husqvarna saele(340/345/350)võib olla ka terve saag kokkujooksnud kujul vms.
kui muud varianti ei ole, siis hiina paska on vabalt saadaval https://www.ebay.com/itm/Crankcase-Engine-Housing-fit-Husqvarna-350-340-345-Chainsaw-537-17-20-01/122958457508?hash=item1ca0e52aa4:g:QVUAAOSwl2Faj8Nn&pageci=1e711e9a-406d-429f-bfe3-1620f8f4f8f3&redirect=mobile
See tihend ,mis seal kaasas on,ei sobi sellele saele,see näitab juba hiinlase suhtumist,pudru ja kapsad.Karter on nagu mainitud 34,345,350 aga tihend 346,351,353 oma.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Mul poleks küll midagi selle vastu, kui keegi lisaks õigele kaubale ka peoga teiste mudelite tihendeid kaasa viskab. Küll ära kuluvad. Toungue

T.
Vasta

Häda, häda , häda!

Häda lahendatud. Kaubandusvõrgus sellised rõngad täitsa saadaval 9.90€ tk.!!!! kood- 501 66 36-01

Kas kellegil on üleliia HQ kolvirõngast mõõdus- 42mm x 0.6 mm. Või ehk teab, mäletab koodi ? Tegu vanema otsa asjaga. Kolvirõngad peavad olema terasest.

Tel.56 95 60 13
Vasta

Husqvarna 445 varuosad (161490897) - Osta.ee

Pakkuda HQ 445-le juppe.
Samuti veel Taiga saed jms oksjonil.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne