[poolita] Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi
#1

Head foorumlased !

 Teeme nüüd nii et isiklikuks ei lähe ja solvanguid ei pillu , pole vaja väärt teemat pasaga täita .

Nüüd see odav nafta , sellest loeks pikemalt , kohe toimiva vesinikuenergeetika kohta palun kindel viide .

 Lihtsalt infoks : Aastast 2017 alates on rohepöörde ajupesu tulemusel CO2 kvoodi hind tõusnud 1 000 % , prognoositakse et , energiahinna julma tõusu tõttu läheb 25 % euroopa tööstus - ja tootmisettevõtetest pankrotti . Need rohepöördes ja selle absoluutses ning variantideta ainuõigsuses veendunud poliitikud ise muidugi arvavad et nad teevad head , selle hea me maksame oma halveneva elukvaliteediga kinni .
Vasta
#2

Põikasin korra meie põhjapoolse naabri ajakirjandust uudistama , need sealsed rohepöörased soovivad venemaa energiasõltuvusest 15-20 aasta pärast vabaneda . Üks prognoos jäi ette , kus väidetakse et  nafta vajadus kasvab jätkuvalt ka aastal 2040 . Aga argumendid on samad - vesinik , päike , tuul ja vesi .
Vasta
#3

Täna tõusis maagaasi hind 40% , Simson lubas tegutseda , selline pealkiri siis postimehes .
Vasta
#4

(06-10-2021, 17:02 PM)edvard Kirjutas:  Täna tõusis maagaasi hind 40% , Simson lubas tegutseda , selline pealkiri siis postimehes .

Ja esimene lause

Täna tõusis maagaasi hind Suurbritannias ja Hollandis 40 protsenti ning maksis enam kui 160 eurot megavatt-tunnist.
Vasta
#5

(06-10-2021, 18:06 PM)MeelisV Kirjutas:  
(06-10-2021, 17:02 PM)edvard Kirjutas:  Täna tõusis maagaasi hind 40% , Simson lubas tegutseda , selline pealkiri siis postimehes .

Ja esimene lause

Täna tõusis maagaasi hind Suurbritannias ja Hollandis 40 protsenti ning maksis enam kui 160 eurot megavatt-tunnist.
90% pole pealkirjal artikli sisuga mingit pistmist, tihti ka neil esimestel tasuta lausetel mitte. Hirm on üks tugevamaid emotsioone, selle peal ajakirjandus elabki.

Pähkliajude hirm
Vasta
#6

Tegelikult ma häbenesin sellist teksti : " Millega Simson siiani tegeles ?" siia tippida , aga tõmbasite mind "käima" , kiidan , sain oma võimaluse .
Vasta
#7

Nõnda , lasen siin edasi : Selle gaasihinna 40% tõusu kõrval oli veel midagi kirjutatud ja see oli sama nukker - bensiini hind tõuseb veel .
 Rublaaja lõpp tuleb meelde , juba leiab kirjutisi teemal : ees ootavad tühjad letid .

Kas tõesti on selline asi võimalik ?
Vasta
#8

Need mujal asetleidnud hinnatõusude pealkirjad on propaganda , seal tõusis 40% , aga meie , meie tõstame vaid üheksakomamidagi , küll me oleme tublid ja hoolime .
 10 päeva pärast on valimised , see pidurdab hetkel .
Vasta
#9

Seda Narva katelde koguvõimsust ei tea aga , kuskil jäi silma et aastal 2030 oleme sunnitud üle poole vajaminevast elektrist sisse ostma , seega see meretuuleparkide tuhin , vesinik ja hüdropumpla ning muu roheline ilus jutt meie olukorda paremaks ei tee .
Vasta
#10

(09-10-2021, 19:59 PM)edvard Kirjutas:  Seda Narva katelde koguvõimsust ei tea aga , kuskil jäi silma et aastal 2030 oleme sunnitud üle poole vajaminevast elektrist sisse ostma , seega see meretuuleparkide tuhin , vesinik ja hüdropumpla ning muu roheline ilus jutt meie olukorda paremaks ei tee .

Eks see me sattu samasse auku kuhu kunagi Rumeenia lükati. Nad ju eksportisid elektrit kuniks nad astusid EU-sse. Peale seda Eu käskis tuumajaama maha lõhkuda ja nüüd ostavad kogu särtsu sisse. EU vanad olijad itsitavad pihku. Ka meil on sama saatus. Elektrijaam kinni ja hakkame euroopast voolu importima.
Kogu majandus on suudetud juba ära lammutada ja meid on eu lõja otsa riputada. Jäänud on veel elekter ja siis on kõik. Kaputt.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#11

Ükspäev juhtusin raadiumi seest kuulma, et EL käsib Poolal üht särtsujaama kinni panna, seda pidavat nüüd nõudma ka tšehhid, kuna pidavat saastama. Poolakad saatsid muidugi peesse, kuna see jaam pidavat tootma 70% Poola vajadusest, mispeale ähvardati trahviga pool milli € iga viivitatud päeva eest. Poolakad muidugi ütlesid selle peale, et seda me ka ei maksa. Kusjuures mulle on juba ammu nii tundunud, et krt need poolakad on ikka parasjagu kanged juurikad, mitte nagu meie poliitikud ja "poliitikud".

Minu meelest on kummaline see kogu selle elektrivärgi juures, et nõutakse elektrijaamade sulgemist, nõutakse sisepõlemismootoriga autode tootmise lõpetamist, aga suures plaanis näen mina asju nii, et mingit mõistlikku alternatiivi neile nõuetele ei pakuta, lisaks veel elektri hinnatõus.

Elektriautod on kallid, nö tavainimese jaoks on uue särtsuauto ostmine hetkehindadega suht välistatud ja ka tulevikus ei tundu mingi 10 aastat vana särtsuauto väga mõistlik ost. Hind võib ju olla söödavam, aga erinevalt sisepõlemismootoriga autost ei ole selle ressursi taastamine kindlasti nii soodne jne.

Elektrijaamadega sama värk- paneme kinni, kuna meile see ei meeldi, aga mis edasi? Eeeeem... ei oska öelda, me pole sellele mõelnud.

Tuli siin juttu Simsonitest ja muudest "poliitikutest", et mis nad seal teevad- mulle on kogu aeg tundunud, et ega nad seal peale suure papi taskuajamise suurt millegagi ei tegelegi.

Kuigi mina olin nõukaaja lõpus veel teismeline ja väga sügavuti sellest ajastust isiklikest kogemustest ei saa kaasa rääkida, hakkab mulle üha rohkem tunduma, et see EL värk muutub järjest rohkem veel suuremaks demagoogiaks ja totalitarismiks, aga noh, lohutame ennast sellega, et ükski suur impeerium pole seni püsima jäänud, kunagi tahtis Herr Hitler tankide ja püssidega seda saavutada, nüüd aga üritab Frau Hitlermerkel sama pastakaga. Ja meie omad lasevad kõrvad lonti ja jooksevad sabas, isegi võiks öelda, et ees oma pugemisega.
Vasta
#12

ei ole ülalolevad nutulaulud hindade osas ning poliitikute kirumised taastuvenergia teema väärilised.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#13

Poliitikute otsused on otseses seoses nii taastuv- , kui muu energiaga.
Vasta
#14

(13-10-2021, 09:02 AM)Aare R. Kirjutas:  ...Minu meelest on kummaline see kogu selle elektrivärgi juures, et nõutakse elektrijaamade sulgemist, nõutakse sisepõlemismootoriga autode tootmise lõpetamist, aga suures plaanis näen mina asju nii, et mingit mõistlikku alternatiivi neile nõuetele ei pakuta...
...Elektrijaamadega sama värk- paneme kinni, kuna meile see ei meeldi, aga mis edasi? Eeeeem... ei oska öelda, me pole sellele mõelnud...
Ehk peaks europarlamendi, riigikogu, valitsuskabineti jms institutsioonide istungitesaalis ööpäevaringselt meeldetuletuseks vilkuma neoonvärvides tekst/vanasõna "Ära enne vanasse kaevu s..., kui uus valmis ei ole."
Vasta
#15

(13-10-2021, 21:31 PM)jürimees Kirjutas:  
(13-10-2021, 09:02 AM)Aare R. Kirjutas:  ...Minu meelest on kummaline see kogu selle elektrivärgi juures, et nõutakse elektrijaamade sulgemist, nõutakse sisepõlemismootoriga autode tootmise lõpetamist, aga suures plaanis näen mina asju nii, et mingit mõistlikku alternatiivi neile nõuetele ei pakuta...
...Elektrijaamadega sama värk- paneme kinni, kuna meile see ei meeldi, aga mis edasi? Eeeeem... ei oska öelda, me pole sellele mõelnud...
"Ära enne vanasse kaevu s..., kui uus valmis ei ole."

CO2 ülisuurtes kogustes atmosfääri laskmise kohta võiks ehk sama öelda...?
Vasta
#16

Tunneks ka huvi mis alternatiivid meil siis reaalselt on lõpetada suurtes kogustes CO2 tootmine?

Neid alternatiive, et paneme elektrijaama kinni ja hakkame päikese toel elama ning kasutame igasugu rohelisi asju pole mõtet pakkuda.
Endiselt peaks kehtima energia jäävuse seadus ja need vigurid, mis päikese kinni püüavad ja muundavad elektronide liikumiseks toodetakse ka taastumatutest loodusvaradest ning sellest tekib samuti seesama CO2, aga see tekib teises kohas.
Nimelt Hiinas ja teistes vaesemates riikides ning seal ei istu usinad pilusilmsed kodanikud ja ei hõõru kahte metallplaati kokku kuni nad sulama lähevad vaid ajavad sellesama söe ahju ja nii see läheb.

Atmosfäär on meil aga ühine ka nende riikidega sest pole nagu uudist olnud et euroopa kohale oleks kuppel ehitatud...

Saastamise arengumaadesse viimine ei ole see lahendus mis aitaks.

Aitaks massiline tuumaenergia kasutamine ja loodetavasti süttib maal ka see päikese mudel nõnda, et sealt tuleb rohkem energiat välja kui sisse pannakse.



Mida saaks igaüks teha elukeskkonna parandamiseks on kasutada asjad lõpuni ära seni kui nad veel töötavad ja neid saab remontida.

Näiteks saastamisele mõtlev inimene sõidab oma 1,9 diisliga edasi mitte ei osta omale viimase moe järgi tehtud elektriautot.

Selle 1,9 diisli tootmise CO2 on ammu välja lastud ja selle asemele uue liikumisvahendi hankimine mille tootmiseks on rohkem saastatud kui see 1,9 diisel oma elu lõpuni suudaks pole ka nagu lahendus.

Mõelge näiteks sellele, et kui palju liitiumi ja värvilist metalli kulub et me saaks kõik oma elektriga liikuvat sõidukit tankida ning kas see hulk on ka reaalselt olemas.
Vasta
#17

Lisan veel - ärge siblige niisama ringi! Ei kodumaal, ega ka üle maailma. Lennata lennukiga kuhugi selleks, et kolm päeva vedeleda hotelli basseinis aiaga piiratud alal, see peaks olema karistatav.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#18

Ma vaatasin kümne aasta taguseid energeetika alaseid artikleid ( Soome ), juba siis oli arvamus : reaalne ja jätkusuutlik on tuumajaamade elekter - kW/h hind 4 senti , tuulel 6,7 ja sealt siis edasi kallimaks , tuumajaamad loetakse nüüd CO2 neutraalseks .
Balti riikide kohta oli ka veidi ning sedasi : ilma võimsate kaabliteta on sant lugu , elektrit ei jätku Lätis ega Leedus , oli veel selline arvamus et Eesti ja Soome võiks ühiselt ehitada põlevkivil töötavaid elektrijaamu , mis tõsise elektridefitsiidi puhul Eesti ja Soome elektrivarustuse tagaksid .
 Tuumajaamade kohta veel niipalju : Ohutusmeetmed on nii karmid ja jaamade hinnad sellest johtuvalt kallid , vanade tuumajaamade eluiga oli 25 aastat , nüüdsed jaamad peavad töötama 50 - 65 aastat .
Vasta
#19

(13-10-2021, 23:54 PM)Marko Kirjutas:  Lisan veel - ärge siblige niisama ringi! Ei kodumaal, ega ka üle maailma. Lennata lennukiga kuhugi selleks, et kolm päeva vedeleda hotelli basseinis aiaga piiratud alal, see peaks olema karistatav.
See ongi juba karistatav! "Trahvi" suurus sõltub lennu kaugusest ja "aiaga piiratud" ala *-e hulgast  Big Grin
Vasta
#20

(13-10-2021, 23:09 PM)2715 Kirjutas:  Tunneks ka huvi mis alternatiivid meil siis reaalselt on lõpetada suurtes kogustes CO2 tootmine?

Aga mis alternatiivid meil oma koduplaneedile on? Kui siin oleks häid valikuid võimalik teha, siis oleks need juba ammu tehtud. Selge on aga see, et ilma muutuseta on kõrge elektri hind üsna väike osa inimkonna lähituleviku probleemidest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne