Töösaapad.

mul ka need sussid. Väga kiidan.
Aga soovitage talvejalanõud, milles jalad ei külmetaks.
Ealise iseärasusena olen saanud külge kroonilise külmatunde, mis meestevärgi kõik vastikult õõnsaks teeb.
Investeriks, kui teaks, millesse....
Vasta

Kuna saabaste puhul on paelte sidumine minule kõige vastumeelsem ja tüütum tegevus, investeerisin eelmisel sügisel sellistesse:
https://www.randesko.ee/toode/pezzol-tur...i-hro-src/
Boa kinnitus on sigahea - saabas käib jalast ära ja jalga imekiiresti ning jalas olles on kenasti paigal.
Veekindlus, soojustus ja hingavus 5+ rääkimata kõikvõimalikest turvaomadustest.
Hind oli krõbe (mu elu kallimad töösaapad) aga ei kahetse investeeringut absoluutselt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(03-11-2020, 10:36 AM)isandpauk Kirjutas:  Veekindlus, soojustus ja hingavus 5+ rääkimata kõikvõimalikest turvaomadustest.
Hind oli krõbe (mu elu kallimad töösaapad) aga ei kahetse investeeringut absoluutselt.
Mul on ka kõige kallimad ihukatvad asjad spetsiifilised purjetamise riided-saapad. Ise armastan näiteks seda saabast, üks paar ongi tänaseks läbi, pean uued ostma. Ja ei saa mitte kusagilt mujalt ka odavamalt Tallinnast Barcelonani. Läheks haard-koori ookeanile sõitma, poleks aga nendest pääsu... 
Töösaabas: mul siis Wolverine omad, mis ei sobi enamusele eestlaste "päntajalgadele" sest on puhas kauboi-jalale mõeldu. Pikk, kitsas ja suurvarvas lühem kui teised. Sestap maksidki Kalda tänava Ladu-poes 20€, goretex ja kõik muud jutud Big Grin Nüüd tegin esimese pesu peale mudakraavides veedetud nädalaid.  Ülirahul sest mul on just selline jalalaba. Vett peavad suurepäraselt, mõnus jalga lükata jne. Aga sisetald annab sella erilise kuju välja...
Vasta

Sievi või Jalas. Neid kandnud 10-kond aastat nyydseks.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Sieviga oli mul viimati kehva kogemus.
Ei tea, kas seda põhjustas tootmispraak või põranda pesuvahend kuid uutel sõjaväesaabastel ning kingadel läks üheaegselt tallad pehmeks ja pooleks. Ostsin nad mõlemad oksjonilt, mitte poest.
Ehk olid hoopiski kehvad koopiad?
Vasta

võltskaupa liigub kahjuks palju Sad ja seda igas kategoorias
Vasta

(06-11-2020, 10:18 AM)tõnn Kirjutas:  Sieviga oli mul viimati kehva kogemus.
Ei tea, kas seda põhjustas tootmispraak või põranda pesuvahend kuid uutel sõjaväesaabastel ning kingadel läks üheaegselt tallad pehmeks ja pooleks. Ostsin nad mõlemad oksjonilt, mitte poest.
Ehk olid hoopiski kehvad koopiad?

Mul läks  2 paari Sievisid poole aasta jooksul. Olid üle 10a vanad. Üks paar vedeles aastaid aastaringselt auto pagassis.
Tootmisaega ei tea?
Vasta

Kahjuks ei oska tootmisaega öelda kuid 10a vanad ja uuena kaua säilitatud võisid vabalt olla.
Vasta

Sievi saapad lähevadki vanaks. Mul on neid läbi aegade ehk kümmekond paari olnud, kestavad hästi, kuni ühel hetkel pudenevad tallad laiali. Ühed Sievid olid aastaid ja aastaid kasutuses, kõige raskemates tingimustes, ühel päeval oli kummipuru järgi- mõlemad tallad korraga puruks. Teised seisid uuena aastaid karbiga kapis, kui välja võtsin ja jalga panin, olid tallad nädalaga läinud. Mõned paarid on veel praegugi kasutuses- kannan kaks numbrit suuremaid saapaid kõige kõvema külmaga koos kummikuviltidega.
Vasta

Minul odavama otsa sievid (törts alla 100) olid metallist turvaga sees, siis need kestsid kuni tallas olev torke kaitse puruks läks ja see omakorda lõhkus talla ja vesi tuli tuppa.

Järgmised komposiidist kaitsega ja talla häda kadus ka ära. Enne kippus kõik muu ymbert ära lõppema.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Köögikaal on tore asi. Kuigi eks mingid kaalud on ka veebis olemas, siis oma silm on kuningas! 
Oli valikus 3 paari madalaid turvakingi. 
HH Aker Low ja Kollen Low ning mingid Uvexid. Kuigi Uvex oli ka jalas mõnus, siis kaal 811 grammi on liig. Kollen Low oli kergem aga edevamast väljanägemisest sõltumata ei olnud jalas nii mõnus - 739 grammi. Jalga ja kappi läksid aga siis kõige robustsemad nahast Aker Lowd - jalad mugavad ja kaal 702 grammi. Et mis see 37x2 g või 109X2 g siis ära pole? Ühel puhul mugavus minu jalale ja teisel 218 grammi iga täissammuga edasi kanda lisaks! Teed 10 000 sammu päevas, teeb see 0,109X5000 = (545kg) POOL TONNI jalale!!!
Vasta

Täiega tõsi!

Liigne mass päe läbi jalus tassida on liigne koorem, mille võrra muid tegemisi vähemaks tikub jääma...
Viimane kogemus "Sieviga" olnd puhta pask, sõltuvalt mõistagi tegemistest, aga paari kuuga kulund varbaotsatallaalune laiali... Ainuke hää argument jäi küljelolev tõmblukk... (sai omiku marusiva jalga..)
Otsisin vanad saapad esile, installeerisin uued nöörid külge ja kihutasin kergemal sammul edasi...
(kodumaalt odavpoest ( miski Handy või Magaziin..) ostet sada rutsi odavamad, kergemad ja jalale mõnusamad kestnud mitu aastat !!!
(miski Credo vai Croma vai miskit seokest....    eeh.."Cofra" vist olnd..

loll on loll olla.
Vasta

Olen oma turvajalatseid omastanud printsiibil, et lisaks kergusele-mugavusele-funktsionaalsusele näeks normaalse jalanõu moodi välja. Viimased leiud:

https://indestructibleshoes.com/products/ryder-green

https://www.amazon.co.uk/Dr-Martens-Stee...R1GQW?th=1

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

On kogemus nii sievi kui cofraga. Cofrad turvakingad kestsid ikka aastaid, tihti ka märgades oludes, null hooldust, lõpuks läksid tallad läbi kanna alt. Nüüd on paar aastat sievid olnud, aga aasta pealt olid umbes kannad puru, kannatab kanda küll veel, aga üldiselt näevad ka juba sellised välja et sama kaugele iialgi välja ei vea. Tald on ka kuidagi eriti kõva betooni peal tallates, kuigi noor mees, kipuvad jalad ikka valutama kui rohkem kõndimist.  Paralleelselt turvakingadega ostsin talveks mingised odavama otsa kuni 100 euri saapad, ka sievid, need on jalas mugavad ja pole kulumise märke näidanud, aga olen ka veel väga vähe kandnud neid. Tallad viskasin igatahes asjalikumad sisse, täiesti külmad olid muidu. 
Ilmselt kui ise lähen tööjalanõud ostma siis ise sievi asemel prooviks midagi muud järgmiseks. 

Aga kui sul jalad külmetavad, siis soovitan esimese asjana korralikke sokke, päriselt. Saabas on teisejärguline, hangi poest võimalikult suure meriinovilla sisaldusega sokid, ise leidsin mingised 70 prossa meriino sisaldusega sokid prismast. Paistavad läbi sisuliselt, aga külm nendega ei hakka. Tavalise suva sokiga pole midagi võrrelda. Jalg hingab, juhib liigse soojuse ja niiskuse jalast eemale. Kui nüüd veel külmem ilm, siis lisan nende peale veel pisut paksemad villased sokid, ideaalis ka meriino villaga ja jalad soojad. Temperatuuri saapas tuleb reguleerida soki, mitte saapaga otseselt.
Vasta

viimasele lausele vaidleks teatud osas vastu. Küll mitte töösaapad, hoopis jahisaapad aga heas saapas vaid nn niidisokiga on jalg soe ka mitu tundi kohapeal seistes. Kindlasti aitavad termosokid intensiivse füüsilise koormuse korral eemale juhtida kehast eralduva niiskuse ja seega kaasa jalgade soojas olemisele.
Vasta

On kõvasti aega kulunud ja vett merre voolanud selle teema viimasest postitusest... aga täna Nõmme Jõuluturgu külastades käisin üle mitme-setme aasta ka Nõmme Keskuse teisel korral ja seal üks proua Urve Timm peab saapapoodi, kus müüb põhikaubana just Samelini toodangut! Enam ei peagi Tartusse või Rakverre sõitma. Seekord meil midagi kaubaks ei läinud aga oli kvaliteetne küll kõik see värk. Ahjah, noored tüdrukud käivat seal palju, see ju miski moodne tibivärk see Samelini militaarsaabas ja muud sellelaadsed... 
Kes on põhjapoolsemad, neil tasub läbi hüpata.
Vasta

(02-12-2023, 21:46 PM)PlyVal64 Kirjutas:  On kõvasti aega kulunud ja vett merre voolanud selle teema viimasest postitusest... aga täna Nõmme Jõuluturgu külastades käisin üle mitme-setme aasta ka Nõmme Keskuse teisel korral ja seal üks proua Urve Timm peab saapapoodi, kus müüb põhikaubana just Samelini toodangut!
...
Sameliniga on suhted ajaloolised, 90-e algus Alfad kestsid 10+aastat, järgmised militaarsed ostsin 2008.gore, täisnahk jne. oleks nagu jala järgi tehtud, aga see ei vabanda välja nende uuema aja materjalivalikut. otsisin madalamaid saapaid,mis meie talve sobikiksid. Proovisin mitut varianti, aga kõigil tallamaterjal mingi kõva plastik, müüja kinnitas et ei ole libedad, aga esimene õueskäik jäi viimaseks, nahktallaga peokingad...
ja kahjuks enamus töö ja mil. saapad sama tallaga.


Vasta

Mul on olnud Magnumid , esimesed olid tehtud Vietnamis , kestsid vist 8 aastat , ostsin uued , muidu normaalsed aga miinuskraadidega libedad , ilmselt ka plasttald .
Vasta

(02-12-2023, 23:44 PM)hulgus Kirjutas:  
(02-12-2023, 21:46 PM)PlyVal64 Kirjutas:  On kõvasti aega kulunud ja vett merre voolanud selle teema viimasest postitusest... aga täna Nõmme Jõuluturgu külastades käisin üle mitme-setme aasta ka Nõmme Keskuse teisel korral ja seal üks proua Urve Timm peab saapapoodi, kus müüb põhikaubana just Samelini toodangut!
...
Sameliniga on suhted ajaloolised, 90-e algus Alfad kestsid 10+aastat, järgmised militaarsed ostsin 2008.gore, täisnahk jne. oleks nagu jala järgi tehtud, aga see ei vabanda välja nende uuema aja materjalivalikut. otsisin madalamaid saapaid,mis meie talve sobikiksid. Proovisin mitut varianti, aga kõigil tallamaterjal mingi kõva plastik, müüja kinnitas et ei ole libedad, aga esimene õueskäik jäi viimaseks, nahktallaga peokingad...
ja kahjuks enamus töö ja mil. saapad sama tallaga.
Kirjutan alla, minu meelest täna Magnum parem. Sain prooviks miskid Samelini talvekad aga kuidagi jube kanged on jalas.
Vasta

Nõmme rubriigis Liiva ladude territooriumil, "korstna taga" Aipi ikka tegutseb?
Omal ajal olid sõgedalt mugavad, kerged ja hea pidamisega jalavarjud. Vahetati kusjuures nii kulunud tallad kui katki läinud pealsed.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne