Vanade fotode digiteerimine
#1

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et toanurgas kogus tolmu üks pool-profi filmiskanner. Endal aega ei olnud ja nii ta seisis. Hiljuti leidsin ühe tegelase, kellel ei ole vahepeal mitte essugi teha. Panin 1+1 kokku, õpetasin motoristi välja ning loetud päevadega oligi mul järjekordne 500+ diapositiivi läbi masina lastud. Tasuta päris ei saanud aga ütleme, et mõistliku hinnaga, kuna mingit fototöötlust mul vaja ei läinud. Tekkis küsimus, et kas peaks mehe ja masina lahutama või on siin ehk veel kedagi, kellel oleks suurem hunnik pilte vaja masinast läbi lasta?
Saab skaneerida positiivi ja negatiivi, raamitud kaadreid ja 6-kaadriseid filmiribasid. Üksikuid raamimata kaadreid ei saa (saab ainult veri-ninast-väljas meetodil).
Tulemus on nii nagu tuleb - ilma igasuguse töötluseta ja välja lõikamata ehk must raam ümber. Minimaalselt on vaja pilt välja lõigata ja vahel pöörata/peegelpilti panna.

Näidiseks on lisatud kaks täiesti tavalist pilti. Originaalis u. 7000*5000 pikslit, u. 100MB/pilt, TIFF formaadis. Siin näitamiseks muidugi vähendatud suurust ja pandud jpg formaati. Nagu näha, siis üks foto pole korralikult raamitud ja teisel on mingi ****plekk peal. Kui film on sinine, siis tuleb ka sinine pilt. Vahel võib juhtuda ka peegelpildis (tähelepanelik televaataja leiab üles). Ehk täpselt nagu eelpool kirjas - tuleb nagu tuleb aga tuleb palju ja soodsalt.

Kui on huvilisi, siis öelge kogus ja pakkuge ise mõistlik hind siia teemasse ja küsin masinistilt üle. Kui teeb siis teeb. Masina kasutamise eest ma midagi ei küsi, las masin töötab. Kuna äkk-rikastumise ohtu ei ole, siis esialgu istutasin selle vaba teema alla.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#2

See sisseskännimine ongi asja lõbusaim külg  Wink  edasine töötlus:lõikamine,kontrast/valgus, tolmutäppide,vigastuste jms.eemaldamine jms.on juba palju aeganõudvam.Üksikute kaadritega on jah nii et proovid niikaua kui ükskord õnnestub.Just rullis olnud filmidel võivad skännimisel tekkida mingid peegeldused/anomaaliad.Mina sain enda lapsepõle ja ka hilisema ajastu filmid skännitud ja ei kahetse.Lõpptulemus tuleb parem kui mistahes fotolt.
Vasta
#3

(15-12-2021, 20:30 PM)isandpauk Kirjutas:  ... toanurgas kogus tolmu üks pool-profi filmiskanner. ...
Saab skaneerida positiivi ja negatiivi, raamitud kaadreid ja 6-kaadriseid filmiribasid. Üksikuid raamimata kaadreid ei saa (saab ainult veri-ninast-väljas meetodil).
Tulemus on nii nagu tuleb - ilma igasuguse töötluseta ja välja lõikamata ehk must raam ümber. Minimaalselt on vaja pilt välja lõigata ja vahel pöörata/peegelpilti panna. ...
meil tööl ka mingi nö poolprofi skanner, see teeb küll automaatselt nö välja lõigatud pildi ilma musta raamita, st võtab filmiribalt pildid eraldi ühikutena, vahel muidugi automaatika arvab, et nt hele taevas ei ole pildi osa vms, siis peab käsitsi kaadri ära piirama ja sunniviisil skannima elik valima teise nupu.
Vasta
#4

Käsitsi väljalõikamine on tehtud meelega. Lõikad parasjagu niipalju, kui soovid ega jäta seda kaootiliselt töötava automaatika hooleks.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#5

(15-12-2021, 21:42 PM)isandpauk Kirjutas:  Käsitsi väljalõikamine on tehtud meelega. Lõikad parasjagu niipalju, kui soovid ega jäta seda kaootiliselt töötava automaatika hooleks.
nojah, maitseasi, mul digitud kokku ca 25 000 fotot/filmikaadrit ja eelistan lasta automaatselt ära piirata ja sirgeks seada, aga kui lehekülje (vist 12 tk 35 mm kaadrit) preview-s on näha mingit anomaaliat, siis selle  üksiku teeb käsitsi. Igasugu automaatne fotode parandamine on küll välja lülitatud, seda teevad siis juba näituste kujundajad aga kogudesse läheb nii nagu on, töötlemata.
Vasta
#6

Ma ei vaidle vastu, et on palju teisi super-häid variante fotode digiteerimiseks, automaatseks lõikamiseks ja milleks iganes.
Praegu on situatsioon lihtsalt selles, et masin on, tihend on, hiljem saab töödelda kõike ka ilma masinata.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#7

Mis skänner on? Ma saatsin enda Agfa Snapscani utiili kuna kogus aastaid lihtsalt tolmu... (mis tavamaterjalide jaoks oli väga hea)
Sisse skännida tasub originaalpilti ilma lõikamatta, tavaliselt kasutamisel jääb just see automaatselt äralõigatud jupp puudu Smile
Aga kes slaididest ning skännimisest huvitub, tasub hoida silma peal reprode tegemistel - osad neist panevad tasapisi uksi kinni
ja seal võib leida äkki mõistliku hinnaga trummelskännerit mille kvaliteet on hoopis teisest maailmast....
Vasta
#8

Tsitaat:...
Sisse skännida tasub originaalpilti ilma lõikamatta, tavaliselt kasutamisel jääb just see automaatselt äralõigatud jupp puudu Smile ...
negatiivide puhul ei tule see niiväga välja, aga fotode skaneerimisel leiab skanner ikka et fotopaber ise on tervenisti skaneerimist väärt ja ei lõika midagi ära, paar näidet allpool, teise pildi puhul on käsitsi määratud ja foto jäänud viltu, automaatselt paneb skanneris viltuasetseva foto sirgelt paika


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#9

(16-12-2021, 13:10 PM)raul Kirjutas:  Mis skänner on? Ma saatsin enda Agfa Snapscani utiili kuna kogus aastaid lihtsalt tolmu... (mis tavamaterjalide jaoks oli väga hea)
Sisse skännida tasub originaalpilti ilma lõikamatta, tavaliselt kasutamisel jääb just see automaatselt äralõigatud jupp puudu Smile
Aga kes slaididest ning skännimisest huvitub, tasub hoida silma peal reprode tegemistel - osad neist panevad tasapisi uksi kinni
ja seal võib leida äkki mõistliku hinnaga trummelskännerit mille kvaliteet on hoopis teisest maailmast....

Epson V750 Pro. Skännin filmi üldiselt 4800dpi resolutsiooniga ja sisselülitatud tolmu/vigastuse tuvastamise/parandamisega (tehakse topelt skänn, millest üks infrapunaga). Muud korrektuurid on väljas. Masin peaks toetama ka 6400dpi optilist resolutsiooni aga ma ei ole sellel väga mõtet näinud. Kehva kvaliteediga filmile tehtud udusest fotost ei saa ühegi resolutsiooniga head tulemust.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#10

(16-12-2021, 14:29 PM)isandpauk Kirjutas:  Epson V750 Pro. ... Kehva kvaliteediga filmile tehtud udusest fotost ei saa ühegi resolutsiooniga head tulemust.
Asjalik aparaat, meil on vanem mudel, Epson Perfection V700 Photo.
Vasta
#11

ksf. V6sa 500+ diakat sai äsja masinast läbi lastud hinnaga 25 senti tükk. Eks V6sa ise kommenteerib, kuidas ta tulemusega rahul on.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#12

Kohe väga rahul Cool

Väike näide töötlemata failist:
   

Originaalid on seisnud aastakümneid kord siin kapis, kord selles garaažis. ma kartsin palju hullemat.
Koht ja aeg vajab kinnitamist, aga tõenäoliselt Moskva 1980 põllumajandusnäitus.

Originaal JPG vormis:
https://drive.google.com/file/d/1rcTZeht...sp=sharing

Teenus kiire ja korralik.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne