Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mul on hecht 163. Päris tööriista ei raatsi soetada, kuna mul on teda tõesti vähe vaja. Päris noname hiinlasega võrreldes on oluliselt tummisem, nimega masinast raskem. Muidu käima läheb, seisma jääb ja siiani on kõik ettejääva ka maha lõiganud ilma küsimusi küsimata.

Ennem seda oli 100 euri maksnud noname 50 kuupi hiinlane. Põhimõtteliselt kõik peale mootori lagunes. Plastik pehme, sangad täiesti ajuvaba konstruktsiooniga mistõttu tahavad iga natukese aja tagant pingutamist, pillile sai saatuslikuks toru pehmus - see hakkas lihtlabaselt banaani kuju võtma iga natukese töötamise peale. Painutasid sirgeks, sai jälle natuke lasta. Aga mootor on siiani paugupill, äkki saab sellest lapsele midagi sõitvat ühel hetkel teha.
Vasta

(10-03-2022, 13:15 PM)peeter11 Kirjutas:  Farmerteci kvaliteet pole ikka päris "sama hea kui originaal" nagu siin väidad Big Grin  mul nende varuosadega päris palju kogemusi-tõsi mõni asi on üsna korralik ja samas ka odav,aga palju on seal tavalist hiina odavsaasta.
Hehct 154 võsalõikuriga ka kogemus olemas,on tõesti palju parem ja kvaliteetsem kui see tavaline hiinlane,aga reaalsus on see et mootor seal katete all on sama jura kui need kõige tavalisemad 52 kuubilised hiina lõikurid.Oli mul see hehct üsna mitu aastat ja lõpuks vahetasin stihli vastu välja,sest suurema rohu sees oli ikka üsna mannetu,originaaltrimmipea lendas esimese proovimise peale orbiidile,vahetasin husqvarna pea vastu välja siis toimis.
100% päri! Hinnale vastavalt ju PEAB ka kusagilt  järele andma. Nüüd ongi, et mis koht see on? Kehvad õhufiltrid, odavad latid, hiina ketid, mõttetud trimmipead jms. Kui need on kulumaterjalid ja vahetatavad siis jääb küsimus et kui palju lõpuks odavam on? Mingi vägahoname ja/või ilge jama korral mingid mõnedkümned kuni sadakond ei tasu vaev ennast ära. Aga mu 99-eurone saag, mis nüüd peale 5 aastat ja kulumaterjale maksab 147 eurot uue lati, keti ja veotähikuga??? Ikka 2 eurot odavam, kui mu 100% hiinlane Dolmar!
Vasta

(10-03-2022, 13:47 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Ikka 2 eurot odavam, kui mu 100% hiinlane Dolmar!

Dolmar on nüüd ju Makita. Ma üldiselt oma Dolmar 420 mootorsaega rahul - saag veel sest ajast kui ta Dolmar oli st 4-5 aastat või rohkem vana juba.
Hechti võsasaage vaadates ja kuulates (videodest) siis hääl oli suhteliselt tummine (Hecht 163) Hetkel ei leidnud ühtegi videot, kus sellel oleks küljes võsaketas, võssa ka tahaks ikka minna.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(10-03-2022, 17:31 PM)Naabrivana Kirjutas:  
(10-03-2022, 13:47 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Ikka 2 eurot odavam, kui mu 100% hiinlane Dolmar!

Dolmar on nüüd ju Makita. Ma üldiselt oma Dolmar 420 mootorsaega rahul - saag veel sest ajast kui ta Dolmar oli st 4-5 aastat või rohkem vana juba.
Hechti võsasaage vaadates ja kuulates (videodest) siis hääl oli suhteliselt tummine (Hecht 163) Hetkel ei leidnud ühtegi videot, kus sellel oleks küljes võsaketas, võssa ka tahaks ikka minna.
Makita küll korporatsioonina aga see saag on füüsiliselt 100% China. Rohelisena küsivad nüüd ka absurdset hinda, mida see saag küll väärt ei ole! Too 100-150€ oli hea hind, üle selle mitte. Jah, 5 kilo reaalne saagimiskaal koos vedelikega aga sellega ka lõppeb, kui 300+€ küsitakse. 

Mis aga võsakaid puudutab, siis sõltub mida võsaks lugeda? Kui plaanida võsakaga harvendusraiet teha, mida ju sommid kultiveerivad, siis pole pääsu jämeda lühikese võlli ja sirgema reduktoriga keskmiselt 1000-eurosest "puuvikatist". Sellega siis uhad kui hull... Algab 850 raha 545F'iga kuni 1400 raha FS560'ni. Mina teeks ja teen seda ikkagi saega. Jämedamat a'la 8-10 sendist juurekaelast mändi ei hakka võsakaga maha saagima, milleks masinat lõhkuda. 
Esimeseks valgustuseks, kus natuke omal ka oidu peas on, on ka minu 154 piisav. Rääkimata siis põõsarinde ja peene võsa ohjeldamisest. Õrn koht oli käepideme kiirkinnitus, see valualumiinium oli nõrk. Torude ja võlliga probleeme pole. Reduktoris on määre sees, ei tohiks ka hullu jama juhtuda. Kõlavanimeliste peenevõlliliste trimmer-võsakatega võrreldes ei ole odavamal mingit vahet! Eks on neid kallimaid ka saanud kõrval testida. Aga ei saa öelda, et 259€ praegu üliodav hind oleks. Igal juhul on võsasaag suhteliselt palju kallim tööriist kui kettsaag. Samas 163Profi praegu 279€ eest oma 3,3 jõuga, kui kaal pole probleemiks, on küll kindlasti veel parem! Ma ostsin, oli hinnavahe palju suurem. Aga ei ole võsaketta kaitset! Käepideme kinnitus on tummisem, pole seda "kiir"-jura. Samas kaal - ega ka suured tipp-võsasaed kaaluvad 9+ kilo!
Vasta

Dolmar oli 100 protsenti saksa saag,enne kui makita ära neelas.Ja oli vastupidav saag.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Minu arust Stiga oli ka eelnevalt sakslane, sest silinder oli vähemalt toodetud sama tootja poolt kes Stihli profi riistadele silindreid tegi.
Vasta

Silindreid toodavad teised firmad tavaliselt, stihlil on oma silindrid ja toodab ka teistele.Vanadel saagidel on head gilardoni toodetud silindrid.Vanad jonsud ,siis kui jonsered ise ,ilma husqu abita tegi saage,on eriti kõva kompressiooniga.Ja kui saag hooldatud ja korraliku seguõli ja õige karb reguleeringuga oli,siis ei kulunudki nad.Kõik muu andis enne järgi.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(10-03-2022, 22:37 PM)Xtreme Kirjutas:  Minu arust Stiga oli ka eelnevalt sakslane, sest silinder oli vähemalt toodetud sama tootja poolt kes Stihli profi riistadele silindreid tegi.
 Stiga oli algselt Itaallane.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(11-03-2022, 08:53 AM)Naabrivana Kirjutas:  
(10-03-2022, 22:37 PM)Xtreme Kirjutas:  Minu arust Stiga oli ka eelnevalt sakslane, sest silinder oli vähemalt toodetud sama tootja poolt kes Stihli profi riistadele silindreid tegi.
 Stiga oli algselt Itaallane.
Peaks praegu olema ikka itaallane aga Alpina kaubamärgina. Omanik on STIGA S.p.A. Ei ole midagi erilist aga pole ka kõige hullem bränd. Midagi tehakse siiani ka Itaalias, näiteks üks suuremaid kompressorite tehaseid olevat seal! Mitte Hiinas... Oleo-Mac on täpselt sama asi, Itaalia firma Emak S.p.A. aga tänaseks saepool puhas hiinlane. Seal on kenasti andmesildil kirjas, et "Engineered and assembled in Italy". Täpselt samamoodi tegi Isuzu oma raamautode ja Türkiis-bussidega: kõik toodi osadena Taist ja pandi Itaalias kokku. Oluline maksuvahe. D-Max oli ainus, mis tuli otse Taist. Kuna ka kõigi kõlavate nimede enamus tootmisest on Hiinas, siis vahet ju enam pole! Oleo-Mac'i püüab müüa Metsakaupmees ja kõige kangem profisaag maksab 665 eurot. Näitajatelt pole paha, eriti hinda vaadates. Aga? Võtame gramm lahjema pilli, hinnaga 379eurot ja andke andeks, MIKS ma peaks seda tahtma võrrelduna oluliselt odavama ja kaasaegsema profi-ehitusega Hechtiga??? Odavad tšehhid ju ei varja oma toote päritolu. Nõus, Oleo-Macilt paistab mõningaid häid lahendusi, dolmarlik suretusnupp, kaanelt ketipingutus ehk inseneeriast on natule ikka eurooplast ka näha jms. Aga see ei ole seda tohutut lisaraha väärt! Lisaks on see üle 5 aasta vana saag ja tavasiduri ning jäiga tähikuga. Ta ei ole paha, kohe kindlasti mitte, aga kas ta nüüd parem ka on? Mingist täielisest nonamest a'la HPG küll. Vaat see lekib õli, on halva plastikuga jne - aga saeb kui loom!

Samas "saatan on detailides" ja näiteks selle itaallase veotähiku vahetad ka metsas ära sest seda saab lahti keerata saevõtmega. Ülimalt loogiline lahendus, see 15-20 raha tähik võib ju kotis olla? Osadel saagidel on ju elementaarne raamivedrusid kaasas kanda, Partneril kulus neid 1-2 hooajaga. Ka saevõtmega vahetatavad. Tegelikult peaks metsas kaasas olema ka teine pisem latt/kett, et vajadusel ennast lahti saagida. Samas vaatad pildilt palgihammast - puhas pisike nüri hiinlane. Nii käidki valiku kõikide saagide kõik pisidetailid ka üle ja siis otsustad. Hind on vaid esimene kriteerium ehk üle oma varju hüpata ei saa.
Vasta

Iga enamvähem firmanimega saag peaks koduomaniku tavakasutuse juures aastakümneid vastu pidama ning see 3-400 eur ost aastate peale ära jagada tuleb täiesti tühine number.
Vasta

(11-03-2022, 11:19 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Samas "saatan on detailides" ja näiteks selle itaallase veotähiku vahetad ka metsas ära sest seda saab lahti keerata saevõtmega. Ülimalt loogiline lahendus, see 15-20 raha tähik võib ju kotis olla? ... Tegelikult peaks metsas kaasas olema ka teine pisem latt/kett, et vajadusel ennast lahti saagida. ...
oot, enam päris peast ei mäleta, aga kas nt stihlil ei olnud mingit võtit vaja, võtsid vaid kruvikaga vedrusplindi eest. Mul nimelt vana latt+kett+tähik lahtisaagimiseks kotis ja seepärast vahetan metsas tähikut, et vana komplekt on 3/8, uus aga 325, samm erineb.
Vasta

(11-03-2022, 12:23 PM)honkomees Kirjutas:  
(11-03-2022, 11:19 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Samas "saatan on detailides" ja näiteks selle itaallase veotähiku vahetad ka metsas ära sest seda saab lahti keerata saevõtmega. Ülimalt loogiline lahendus, see 15-20 raha tähik võib ju kotis olla? ... Tegelikult peaks metsas kaasas olema ka teine pisem latt/kett, et vajadusel ennast lahti saagida. ...
oot, enam päris peast ei mäleta, aga kas nt stihlil ei olnud mingit võtit vaja, võtsid vaid kruvikaga vedrusplindi eest. Mul nimelt vana latt+kett+tähik lahtisaagimiseks kotis ja seepärast vahetan metsas tähikut, et vana komplekt on 3/8, uus aga 325, samm erineb.
Ujuv tähik jah, vanakooli odav tähik mitte. Need on ikka kõik vastupäeva-keermega otse vända otsas, mida peab paraja jõuga lahti keerama. Ma just tegelesin sellega  Big Grin  Ujuva tähikuga sidur on aga samamoodi keermega vända peal, lihtsalt "varjus" ja siduri trumlit ju ei pea vahetama. Sa mõtlesid seda lahendust, kus aitab kruvikast tähiku eemaldamiseks. See on koht, kus saab totaalselt kinni ja pingul ketiga masina ikkagi lati küljest ära. Kui just jõuline palgihammas ka veel sügaval sentimeetriga puus kinni pole  Cool Siis on PuPu.
Vasta

(11-03-2022, 12:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Sa mõtlesid seda lahendust[/url], kus aitab kruvikast tähiku eemaldamiseks. ...
sama sistem neh, saevõtme kruvikaga saab vahetatud.
See mu stihl üsna uus, tsutt üle 20 aasta turjal.
Vasta

(10-03-2022, 20:02 PM)diselist Kirjutas:  Dolmar oli  100 protsenti saksa saag,enne kui makita ära neelas.Ja oli vastupidav  saag.
Profi seeria oli kuni lõpuni 100%sakslane. Minu 5105 on kõik asjad made in doitsland. 
Odav kodukasutaja masin tuli jah hiinast, kuid montaaz ja kvaliteedikontroll tehti siiski saksamaal ka neil.
Vasta

(11-03-2022, 14:05 PM)honkomees Kirjutas:  
(11-03-2022, 12:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Sa mõtlesid seda lahendust[/url], kus aitab kruvikast tähiku eemaldamiseks. ...
sama sistem neh, saevõtme kruvikaga saab vahetatud.
See mu stihl üsna uus, tsutt üle 20 aasta turjal.
Aga ma olen 100% kindel, et see sajandivahetusel ostetud Stihl ei maksnud ka 1499EEK, nagu sel ajal ostetud Partner P351, mis ka põhimõtteliselt töötaks tänagi! Uus latt on, uus tähik ka, peaks panema uue õlipumba ja tuld. Ma arvan, kui viitsid ostudokumendi üles otsida (see on ju igal vanatehnika huvilisel otse loomulikult arhiivis - meil küll on Wink ) siis on seal pigem viiekohaline hinnanumber meite omas rahas! Mul tšekki enam polnud, küll kadunud sae-Tarmo käeliselt kirjutatud garantii ja ostuaeg 02.07.2002 Wink Ja see oli sel ajahetkel odavaim kohe võtta olnud saag turul, MS170 maksis tonni jagu rohkem. Suvekodu aitas ära ehitada ja miski 15 aastat metsagi teha...sest ehitusmaterjali ostu järel rohkemaks raha ei jagunud.  Solo 647, mis varastati sama aasta 8. märtsil ära (näed, viimasest vargusest majas möödus just 20 aastat, mis tuleb saeteemas välja!), see maksis kunagi Tooma Tööriistas veel 20.sajandil pea 4000 EEKi aga oli ka hea võimas pool-profi saag. Ma mäletan, et saag maksis sama palju, kui läks maksma mul 96/97 maa mõõtmine koos sihtide tegemisega! Ja see oli väga palju raha sel ajal...
Vasta

Tollel odav-Dolmaril ei olnudki regulli probleem. Mõtlesin ka et nii loll ma nüüd olla ei saa...kuigi vahepeal oli küll selline tunne Wink Oli hoopis süütemoodul vigane. Alguses säde on aga siis kaob. 20 raha uus vidin, uus küünal ja jälle käib. Ei oska ka midagi halba Tänassilma teeninduse kohta öelda. Väga tip-top. Ka kahtlustasid moodulit, tegid proovivahetuse ja korras. Enne aga helistasid ja teavitasid, ka kulust - et oldaks nõus. Makservist sae enda ja uue ülakäepideme ost ja nüüd Piirimäe uulitsa remont on küll suurepärase mulje jätnud. Ok, kulu kuluks, kuigi ta on ikka veel omajagu odavam kui Husq 135 mark II. Ikka rahul! Võimus-kaal-hind suhe on ikka väga hää siiani. Saepark siis viimseni korda saadud, Aspenid varutud - läheb kevadiseks mölluks. Ma sain veel 18 raha kanku, uus partii pidi juba kallim tulema. Mulle see Tänassilma sobib - kõik asjad, ka Aspeni müük, kenasti põhisuunas teepealt võtta! Uus Makita tuleb ju veel paremale poole teeäärde ka Wink
Vasta

Kust kohast saaks veel asbenit osta odavalt?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Palju see "odav" olema peaks?

Flexoili kiosk jääb kalliks?
Vasta

Stokkeri ja riistamarketi 25€ /5L oleks nagu kallis.
Flexoili hinna teada saamiseks peab vist helistama sinna või kohale sõitma.

Handyman pakub 20€

No 18€ koos maksudega oleks väga ilus hind.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=172277690
Sai saag oksjonile pandud, enne 500i tulekut üks tugevamaid saage Eesti turul ehk.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne