Elustagem huvitavat teemat...
Tagantjärele vaadates ja pilti kokku pannes anti ajakirjanduses enne rahareformi terve hulk vihjeid. Näiteks, et kroon tuleb umbes Austria šillingi tugevusega ja reformi aeg oli kah aimatav.
Endal, tollasel koolipoisil, polnud vahetada rohkem kui 150 ruublit, sain oma kümneka ja viieka ilusti kätte. Esimest krooniostu ei mäleta, aga esimene kroonide eest ostetud raamat oli Veski "Ahjupiibel". Mis maksis, ei mäleta.
Üks sõber arvutas veel tükk aega peale krooni tulekut hindu ümber rubladesse - mõtle, see asi maksab 200 rubla

Eks ta imelik tundus jah, sest inimesed olid harjunud aastakümneid stabiilsena püsinud rublaga ja lõpuotsa kiire inflatsioon ei jõudnudki õieti teadvusse.
Osadel 1- ja 2-kroonistel rahatähtedel puudusid seerianumbri tähed, nende asemel oli * (tärn). Üks kursavend rääkis, et mingi tüüp ostab neid kahekordse hinnaga. Krooni eest annab 2 ja "lapsehirmutaja" - nii kahekrooniseid kutsuti - eest 4. Kas keegi on midagi sellist kuulnud? Olid nad siis nii erilised?
Päris alguses ei võetud Venemaal krooni tõsise rahana a la USD. Ametliku kursi 10:1 asemel pakuti (vist?) 5:1. Nutikamad tüübid ostsid sellise kursiga Venemaal kroone kokku ja vahetasid Eestis dollariteks.