KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Õige ta on, vaevlen siin BMS-dega, karvad lähevad turri. Elementide arv ja väljundpinge on loomingulised. Samas need maksavad eur-poolteist-kaks, seega saab proovida nii, et nälga ei jää.
Kui õige leitud, peab kärmelt juurde tellima ja palvetama, et järgmise tiiruga ikka täpselt sama asi tuleb. 
Mingit 100 või 500 eurost tööriista netist tellida ei näe erilist mõtet. Võimalus essu müünud kaupmehele külla minna ja talle (misiganes vormis) märkus teha on väärtus omaette.
Pealegi on võltsingud ja nö kolmanda vahetuse asjad täna juba foto järgi eristamatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-11-2022, 16:45 PM)Marko Kirjutas:  Tolm suruõhuga maha ja tald vildikaga ühtlaseks värvida, ehk õnnestub?

Esmalt puhastasin ära ja siis saatsin tagastamissooviga kirja. Karpi tagasi panin ka, kilekoti sisse ja puha, aga karpi uuesti kinni ei teipinud... võibolla oleks pidanud ja siis oleks näkanud Smile Nad ei soovinud ei fotot ega midagi, see on lihtsalt ärimudeli osa.
Ah sitta sest, elu on liiga üürike, et paarisaja euro pärast põdema jääda. Ning see pole mingi EU-s üle värvitud hiina keevitus millel varsti sussid püsti on.
Vasta

Sai eelmine aasta tellitud Samsung S 21+. Paar päeva proovisime, ei sobinud lihtsalt ja tahtsime tagasi saata. Uurisime asja ja lepingus oli kirjas punkt mis ütles, kui seade on aktiveeritud, siis tuleb maksta selle uueks tegemise tasu( tarkvara, kleepsud, jne) ca. 70 EUR. Otsustasime ikkagi tagasi saata, aga ei küsitud meie käest sentigi.
Vasta

(30-11-2022, 22:35 PM)olevtoom Kirjutas:  
(30-11-2022, 17:37 PM)iisak Kirjutas:  Tuludeklaratsiooni täitmiseks lähed ka MTA-sse kohale ja täidad pliiatsiga paberile?
Netipoe puhul proovitakse asi päris poes enne ära ja siis tellitakse sobilikust e-poest endale koju.
Täpselt sama on mõnede rendikatega, letis on üks hind ja leti ees läbi neti teine hind.
Ei maksa nii luitunud buumer ka ikka olla.
Kas lp. ksf! iisak võiks teistelegi jagada seda teadmist, kus, ütleme näituseks, aliexpressis müüdavat kaupa saaks kohapeal proovida? Või  minupärast kas või selliseid asju:
https://z80kits.com/
?
Minu kommentaar oli saapa jalga ja jope selga proovimise peale kui seda välja ei lugenud.
Neid olevat nähtavasti netist võimatu tellida.
Vasta

Küsimus targematele. Mis vahet on väikemootorite (murutraktorid jne,) ja sõiduauto õlifiltritel?
Ehk oskab keegi põhjendada, miks ma ei tohiks diiselgenekale paigaldada Subaru-Nissani õlifiltrit, kui kõik
mõõdud, keermed ja tihendid sobivad? Hinnavahed filtritel kohati 4-6 kordsed.
Vasta

(01-12-2022, 00:26 AM)Urmash Kirjutas:   miks ma ei tohiks diiselgenekale paigaldada Subaru-Nissani õlifiltrit, kui kõik
mõõdud, keermed ja tihendid sobivad? Hinnavahed filtritel kohati 4-6 kordsed.

Põhjus lihtne - lollidelt tuleb raha ära võtta. Mõtlemisvõime säilitanud inimene paigaldabki selle filtri.
See suht vana teema, et lambipirn maksab autopoes 1 euro, motikapoes 3 eurot ja paadipoes 10 eurot.

EDIT: Wiki432 märkus väga asjakohane! Klapi olemasolu tuvastatakse vaatlusega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mitte, et ma oleks mingi filtrispetsialist, aga selline mõte käis peast läbi:
Minu mõjusfäärist läbi liikunud murutraktorid, millel on filter, on seesamunegi filter lihtsalt läbivoolav, ilma tagasivooluklapita. Kogu karteri õli paisatakse aeg-ajalt õhku ja kõik õlitilgad on sunnitud jälgima füüsikaseadusi, ehk siis gravitatsioon sunnib neid sealt ülevalt allapoole tulema. Osa neist tilkadest püütakse kinni ja suunatakse allapoole tulema kanalit mööda, mis suunab õli filtrisse. Gravitatsiooni toimel suunatakse õli filtrisse üha juurde, filtri teiselt poolt valgub puhastatud õli karterisse tagasi. Sellisel filtril ei ole tagasivoolu klappi, läbivool peab olema vaba. Kui leitud asendusfilter autolt on ilma tagasivooluklapita, siis ta sobib. Kui seal on see klapp olemas, siis ei sobi, sest õli filtrist läbi käima ei hakka. Möödavooluklapiga filtris pole lugu, on või ei ole, pole vahet.
Kogu see lugu kehtib juhul, kui kõnealune väikemootor on minu kirjeldatud filtreerimissüsteemiga. Kui õlitussüsteem on surveõlitusega ja filtrist surutakse õli läbi pumba abil, siis kogu minu eelmine jutt antud episoodis ei kehti.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Riiete netist tellimine. Olen ise ka suht skeptiline selles osas. 
Aga osad inimesed on selle kolgata tee läbi teinud, on proovinud, kaupa tagasi saatnud ja ümber vahetanud ja lõpuks leidnud endale kindlad ostukohad ja tooted, mida saab ja tasub tellida. 
Hinnavõit on muidugi hämmastav.
Vasta

(01-12-2022, 14:22 PM)Peeter2 Kirjutas:  Riiete netist tellimine. Olen ise ka suht skeptiline selles osas. 
Aga osad inimesed on selle kolgata tee läbi teinud, on proovinud, kaupa tagasi saatnud ja ümber vahetanud ja lõpuks leidnud endale kindlad ostukohad ja tooted, mida saab ja tasub tellida. 
Hinnavõit on muidugi hämmastav.
See on huvitav. Mulle on räägitud ka, et osta netist. Vaatan siis, on jah natuke odavam. Aga saatmiskulud on odavusega võrreldes palju suuremad. Pole pointi leidnud. Ja sellepärast veel 10 eksemplari ei hakka ostma, et odavam tuleks. Seega, mis netipood see on kust odav on osta?

Do'nt panic
Vasta

(01-12-2022, 16:31 PM)giordanobruno Kirjutas:  
(01-12-2022, 14:22 PM)Peeter2 Kirjutas:  Riiete netist tellimine. Olen ise ka suht skeptiline selles osas. 
Aga osad inimesed on selle kolgata tee läbi teinud, on proovinud, kaupa tagasi saatnud ja ümber vahetanud ja lõpuks leidnud endale kindlad ostukohad ja tooted, mida saab ja tasub tellida. 
Hinnavõit on muidugi hämmastav.
See on huvitav. Mulle on räägitud ka, et osta netist. Vaatan siis, on jah natuke odavam. Aga saatmiskulud on odavusega võrreldes palju suuremad. Pole pointi leidnud. Ja sellepärast veel 10 eksemplari ei hakka ostma, et odavam tuleks. Seega, mis netipood see on kust odav on osta?
Tööriided jopest kinnasteni ostan kintar.ee,nemad maaletoojad.Kui nad veel mustamäel olid siis oli 2 konkureerivat poodi ühel õuel.Kukkumiskaitse 10m trossiga oli ühes putkas mingi 800.-,kintar müüs mulle 200+ millegagi ja sellest ajast olengi nende kunde.
Vasta

(01-12-2022, 16:31 PM)giordanobruno Kirjutas:  
(01-12-2022, 14:22 PM)Peeter2 Kirjutas:  Riiete netist tellimine. Olen ise ka suht skeptiline selles osas. 
Aga osad inimesed on selle kolgata tee läbi teinud, on proovinud, kaupa tagasi saatnud ja ümber vahetanud ja lõpuks leidnud endale kindlad ostukohad ja tooted, mida saab ja tasub tellida. 
Hinnavõit on muidugi hämmastav.
See on huvitav. Mulle on räägitud ka, et osta netist. Vaatan siis, on jah natuke odavam. Aga saatmiskulud on odavusega võrreldes palju suuremad. Pole pointi leidnud. Ja sellepärast veel 10 eksemplari ei hakka ostma, et odavam tuleks. Seega, mis netipood see on kust odav on osta?
Ma ei oska sulle seda öelda, aga teksaseid mida jalga kannataks panna ma endale alla 100 euro Eestist ei leia, netist väidetavalt samad 50-60 eurot. Tuleb uurida.
Vasta

Õlifiltrite otsing erinevate tootjate järgi https://www.oilfilter-crossreference.com/
Vasta

(30-11-2022, 22:46 PM)Marko Kirjutas:  Õige ta on, vaevlen siin BMS-dega, karvad lähevad turri. Elementide arv ja väljundpinge on loomingulised. Samas need maksavad eur-poolteist-kaks, seega saab proovida nii, et nälga ei jää.
Kui õige leitud, peab kärmelt juurde tellima ja palvetama, et järgmise tiiruga ikka täpselt sama asi tuleb. 
/--/
 Terv, millele BMSi tellisid ja mis ei toiminud? Võiks ka katsetamisest natuke rääkida Big Grin  Endal siiani 4 ja ning 5 elemendilised toiminud üldiselt.
Seda on põnev vaadata kui element(id) on juba 4,22V ja BMS pole veel loobunud edasisest laadimisest Smile

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(01-12-2022, 22:05 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(30-11-2022, 22:46 PM)Marko Kirjutas:  Õige ta on, vaevlen siin BMS-dega, karvad lähevad turri. Elementide arv ja väljundpinge on loomingulised. Samas need maksavad eur-poolteist-kaks, seega saab proovida nii, et nälga ei jää.
Kui õige leitud, peab kärmelt juurde tellima ja palvetama, et järgmise tiiruga ikka täpselt sama asi tuleb. 
/--/
 Terv, millele BMSi tellisid ja mis ei toiminud? Võiks ka katsetamisest natuke rääkida Big Grin  Endal siiani 4 ja ning 5 elemendilised toiminud üldiselt.
Seda on põnev vaadata kui element(id) on juba 4,22V ja BMS pole veel loobunud edasisest laadimisest Smile
Ehitamine läheb jälle pausile kahjuks. Tellitud 3S 12,6V bms tuli ilusti kohale, kleepsud täpselt õiged samade andmetega, paraku pakis 4S julk. Õnneks oli sellele teisel inimesel kasutust. Asemele võtsin kolm erinevat, neil vähemalt elementide arv õige. Reaalsete julkade andmed hiljem.
Teemaspüsimiseks ütlen, et tellin netist kui väga täpselt tean, mida ja kellelt ostan või siis neid asju, mille kõlbmatuks osutumine nälga ei jäta. Iinlastega ise ei suhtle, sõbrad-tuttavad igapäevatellijad maadlevad. Kohapealt tellin küll, logistika määrab tasuvuse. Korra oli järelkärule porilauda vaja. Järgi sai minna 25 kilomeetri kaugusele läbi kilulinna, kullerteenus oli aint benakulust vaevalt veerand, võib tellida küll.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(01-12-2022, 17:19 PM)muska71 Kirjutas:  Tööriided jopest kinnasteni ostan kintar.ee,nemad maaletoojad.Kui nad veel mustamäel olid siis oli 2 konkureerivat poodi ühel õuel.Kukkumiskaitse 10m trossiga oli ühes putkas mingi 800.-,kintar müüs mulle 200+ millegagi ja sellest ajast olengi nende kunde.
Sama tootja sama toode neljakordse hinnaerinevusega?
Või lihtsalt ostadki elupäästjat hinna järgi?
(Teadmata täpsemalt, millest jutt, ei välista midagi, kuid näitena hiljuti üks ametivend ostis soodsa kogukehavöö ka neli korda soodsamalt kui minu Petzl. Paraku olid rakmetel mitmed õmblused lintidest mööda õmmeldud...)
Vasta

(02-12-2022, 03:54 AM)Telc Kirjutas:  
(01-12-2022, 17:19 PM)muska71 Kirjutas:  Tööriided jopest kinnasteni ostan kintar.ee,nemad maaletoojad.Kui nad veel mustamäel olid siis oli 2 konkureerivat poodi ühel õuel.Kukkumiskaitse 10m trossiga oli ühes putkas mingi 800.-,kintar müüs mulle 200+ millegagi ja sellest ajast olengi nende kunde.
Sama tootja sama toode neljakordse hinnaerinevusega?
Või lihtsalt ostadki elupäästjat hinna järgi?
(Teadmata täpsemalt, millest jutt, ei välista midagi, kuid näitena hiljuti üks ametivend ostis soodsa kogukehavöö ka neli korda soodsamalt kui minu Petzl. Paraku olid rakmetel mitmed õmblused lintidest mööda õmmeldud...)
Traksid olid juba olemas ja vaja oli suur plast karp millest tross konksuga välja tuleb ja vedru trossi tagasi tõmbab,tegemist täpselt identse kaubaga https://taivoster.ee/toode/isikukaitseva...5010t-10m/  .
Vasta

(02-12-2022, 10:32 AM)muska71 Kirjutas:  
(02-12-2022, 03:54 AM)Telc Kirjutas:  
(01-12-2022, 17:19 PM)muska71 Kirjutas:  Tööriided jopest kinnasteni ostan kintar.ee,nemad maaletoojad.Kui nad veel mustamäel olid siis oli 2 konkureerivat poodi ühel õuel.Kukkumiskaitse 10m trossiga oli ühes putkas mingi 800.-,kintar müüs mulle 200+ millegagi ja sellest ajast olengi nende kunde.
Sama tootja sama toode neljakordse hinnaerinevusega?
Või lihtsalt ostadki elupäästjat hinna järgi?
(Teadmata täpsemalt, millest jutt, ei välista midagi, kuid näitena hiljuti üks ametivend ostis soodsa kogukehavöö ka neli korda soodsamalt kui minu Petzl. Paraku olid rakmetel mitmed õmblused lintidest mööda õmmeldud...)
Traksid olid juba olemas ja vaja oli suur plast karp millest tross konksuga välja tuleb ja vedru trossi tagasi tõmbab,tegemist täpselt identse kaubaga https://taivoster.ee/toode/isikukaitseva...5010t-10m/  .

Päris hea seletus!  Big Grin 
Kintar.ee lehel 66.- võrra kallim kui Taivosteris.
Mõningates riikides mõningatel objektidel on need yo-yo'd keelatud, muide. Ju siis pole ikka nii tõhusad vahendid kui vana hea baseline  Wink 
Isiklikult mulle ka see yo-yo-värk väga ei meeldi, aga kui muud võimalust pole, olen kasutanud. Paras kõrilõikur. 
Kui Muskal neid töid kõrgustes tihti ette tuleb, siis soovitan läbida kukkumiskaitse vahendite kasutamise kursuse. Mööda külge maha ei jookse ja saab vähemalt aimu, mis on mis ja miks see nii on.
Vasta

Kuidas eemaldada suuremat puuri padrunit morse koonuse küljest? Padrun on morse koonuse küljes mingisuguse väikese koonusega.
Vasta

Nn. Jacobi koonus.Esmalt veendu,et padruni sees ei ole hoidjat polti.Kiilukujulise lõhikuga.
Vasta

(02-12-2022, 10:32 AM)muska71 Kirjutas:  
(02-12-2022, 03:54 AM)Telc Kirjutas:  
(01-12-2022, 17:19 PM)muska71 Kirjutas:  Tööriided jopest kinnasteni ostan kintar.ee,nemad maaletoojad.Kui nad veel mustamäel olid siis oli 2 konkureerivat poodi ühel õuel.Kukkumiskaitse 10m trossiga oli ühes putkas mingi 800.-,kintar müüs mulle 200+ millegagi ja sellest ajast olengi nende kunde.
Sama tootja sama toode neljakordse hinnaerinevusega?
Või lihtsalt ostadki elupäästjat hinna järgi?
(Teadmata täpsemalt, millest jutt, ei välista midagi, kuid näitena hiljuti üks ametivend ostis soodsa kogukehavöö ka neli korda soodsamalt kui minu Petzl. Paraku olid rakmetel mitmed õmblused lintidest mööda õmmeldud...)
Traksid olid juba olemas ja vaja oli suur plast karp millest tross konksuga välja tuleb ja vedru trossi tagasi tõmbab,tegemist täpselt identse kaubaga https://taivoster.ee/toode/isikukaitseva...5010t-10m/  .

Halloo!

Lõikun suvalisel hetkel teemasse, aga ilmselt vahet pole, teema on suhteliselt stabiilne ja tasemel, aga tahaks siiski kuulda veel purjelaevameeste ja arboristide arvamust, mina ise sealt keskkonnast midagi tellinud ei ole ja saan ise ka aru, et sestap mu elukvaliteet ja üldse eluhinnang ei ole adekvaatsel ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne