Eramaja generaator

(22-12-2022, 11:31 AM)honkomees Kirjutas:  
(22-12-2022, 10:29 AM)Inri Kirjutas:  
(21-12-2022, 22:06 PM)gruppen Kirjutas:  ...
Küll aga on mõttekoht see, kas lüliti läheb enne või peale arvestit. Ühel juhtumil tean, kus elektrik pani selle ilusti enne arvestit ja seepärast on ka elektrimüüja rõõmus. Ehk, et elektrikul ja elektrikul on ka vahe vahel.
Enne arvestit? Kui palju pärast varastatud elektri eest maksma pidi?
Eip, mu aru saamise järgi on enne arvestit oleva  lüliti korral elektrimüüja plussis, st sinu geneka toodetud el eest maksad juurde, see vool jookseb arvestist läbi.
Mu kadund sõber sai aastaid vaielda kuna süsteem enne mõõtjat pidada olema võimalik ka sealt varastada.
Vasta

Enne seisma panekut on tavaline rutiin karburaator tühjaks lasta põhjakruvist, bensupaak samuti, küünla auku surakas CRC Motor Protect'i ja veidi ringi ajada.
Kas ASPENi puhul ka?
Vasta

(22-12-2022, 11:44 AM)Inri Kirjutas:  
(22-12-2022, 11:31 AM)honkomees Kirjutas:  
(22-12-2022, 10:29 AM)Inri Kirjutas:  
(21-12-2022, 22:06 PM)gruppen Kirjutas:  ...
Küll aga on mõttekoht see, kas lüliti läheb enne või peale arvestit. Ühel juhtumil tean, kus elektrik pani selle ilusti enne arvestit ja seepärast on ka elektrimüüja rõõmus. Ehk, et elektrikul ja elektrikul on ka vahe vahel.
Enne arvestit? Kui palju pärast varastatud elektri eest maksma pidi?
Eip, mu aru saamise järgi on enne arvestit oleva  lüliti korral elektrimüüja plussis, st sinu geneka toodetud el eest maksad juurde, see vool jookseb arvestist läbi.
Mu kadund sõber sai aastaid vaielda kuna süsteem enne mõõtjat pidada olema võimalik ka sealt varastada.
nojah, mõlematpidi on võimalik, nii varastada kui oma voolu läbi mõõtja ajada. Ma näen ainsana ikka peale mõõtjat lahutussüsteemi ehitamist.
Vasta

Siuke külajutu värk jälle. Keegi kuskil kauges külas olla kuulnud, et keegi elektrik olla generaatori enne voolumõõtjat ühendanud...
 Kõva säästu saab tegelikult siis, kui voolumõõtja üldse vahelt välja võtta. Seda just eriti generaatorivälisel ajal.
 Muidu tahaks kiita margus61 postitust- praktikas proovitud tehnilised nüansid geneka maja võrku lülitamise osas ei jookse kunagi mööda külgi maha.
Vasta

(22-12-2022, 11:45 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Enne seisma panekut on tavaline rutiin karburaator tühjaks lasta põhjakruvist, bensupaak samuti, küünla auku surakas CRC Motor Protect'i ja veidi ringi ajada.
Kas ASPENi puhul ka?
Aspenit genekas pole kasutanud, seal mootoribensiin. Saed ja võsakas Aspeniga, olen üldjuhul tühjaks töötanud iga kord. Nii et ei oska kogemust jagada.
Vasta

Minu pisike genekas Honda hiinakloonmootoriga on lihtsalt nupust seisma jäetud ja alati on paari kuu - poole aasta pärast teisest tõmbest käima läinud. Kui etanoolikütus teemaks tuli mõtlesin küll et peaks paagi tühjaks valama ja jälgima mida sisse valada aga jäi ikkagi sellesamaga seisma ja nüüd olen peale valanud aegajalt, üritan paaki igaksjuhuks täis hoida.
Vasta

Mis on üldse probleemi olemus??? Kõikidel majade lon ju kaitsemd. Kel automaadid, kel veel keeratavad sulavkaitsmed aga need peaks kõigil olema. Voo lläheb ära, geneka son ja tahad ühe faasi tööle saada. Selle faasi või grupi, sest täna on ju kaitsmeid mustmiljon, kaitsme lükkad välja ja lased ühest vabast pizdepslist sinna voolu genekast sisse! Ehk pingestad. Jah, ideaalne on kasutada seanina asemel 1F 16A pistikuid-pesasid, siis on faas ka õige. 

Jälle ma olen sunnitud meelde tuletama Teile, et MEREL me teeme seda iga jumala kord sildudes!!!  Lihtsatel pillidel ongi täpselt nii, sestap on ka täna must-be kaivoolud selle niiskuskindla moodsa pistikuga. Selline tavaline 220V pardasüsteemiga aga abimasinata veesõiduk. Probleemid on uitvoolud, mitte "tootmine". 

Siis natuke keerulisem, näiteks mul Amel55: see kambüüsis mikrouuni kõrval on abimasina220V/kaivoolu käituspaneel. Kuna ka vööripõtkur käib suurelt voolult ehk üldiselt sildudes abimasin käib, ongi ohutuse pärast selle käitus viidud sillast ja üldse tekilt ära! Selleks, et kasvõi kogemata juhtmega jooksev junga mingit pauku ei korraldaks Big Grin Et sa igal juhul kaivoolule minnes enne abimasina välja lülitad või õigemini laeva oma seinavoolu süsteemist eraldad! Sest jahi ülivõimsa kliimaseadme käitamiseks enamasti kaivoolu ampritest ei piisa ja see käib siis põrina saatel oma diislilt. Ehk lülituse võimalusi on palju. 

Kuni minu jaoks kõige keerukama Mojitoni, kus astusime Saint Mandrieris pardale ja sõitsime kahekesti sealt Nizzasse. Kaivool on taga ja siis lisaks saan valida kolme abimasina vahel. All on "rubilnikud", vasemalt jagab voolu laiali ja paremal on elutähtsaad 220V süsteemid bnagu pilsipumbad, tuletõrje jms. Muidugi on seal kapis mingi iselülitus sees aga ju see pole midagi erilist ja seda ohtu pole et me oma abimasinaga EEle kasumit teeniksime Big Grin Ja kuigi seal kapis sees "keegi" teeb midagi, käib tegelik ümberlülitamine ikkagi Inimese ehk siis mehaaniku käe läbi kindla protseduuri põhjal. Ohutus! 

Maja puhul on minu arust täiesti mõistlik, et "saada generaatorilt voolu, pean tegema enne selle ja selle liigutuse"!!! Eks sellele vihjab ka see elektrilevi vastus??? Ehk et see ümberlülitusseade peab olema kindlasti nende heakskiiduga ja vaid ning ainult projektiga proffi paigaldatud!!! 
Ehk on olemas LIHTSAD lahendused ja korralikud aga kallimad lahendused. Ainus automaatne saab olla täielik off-grid kus käib generaatori käivitamine automaatselt. Seinakontaktil ei ole vahet, tulevad elektrimolekulid akudest, paneelidest, tuugenist või genekast, seal vahel on üks "spetstarkur", kes ise asja reguleerib.  Litne on aga rubilnik välja-genekas järgi. Genekas kinni ja seinast välja-rubilnik sisse.
Vasta

(22-12-2022, 13:37 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis on üldse probleemi olemus??? ... Voo lläheb ära, geneka son ja tahad ühe faasi tööle saada. Selle faasi või grupi, sest täna on ju kaitsmeid mustmiljon, kaitsme lükkad välja ja lased ühest vabast pizdepslist sinna voolu genekast sisse! Ehk pingestad. ...
Olles elektri alal eriti loll olen tarkade juttudest aru saanud, et niiviisi ei võivat. Probleem pidada tekkima, kui võrku tuleb vool tagasi aga genekas on ikka võrguga ühendet maanduse/nulli kaudu või midagi sellist (kaitsmeid nullil ja maandusel pole). Kehva füüsikahariduse tõttu ei ole asja olemusest tegelikult aru saanud, targemad võiks siin seletada.
Vasta

Probleemi olemust kirjeldaksin umbes nii, et osadel inimestel on kaasasündinud puue - võimalusel ehitada asju lolli- ja kui tõesti saab, siis isegi naistekindlalt.
Vasta

(22-12-2022, 14:07 PM)honkomees Kirjutas:  
(22-12-2022, 13:37 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis on üldse probleemi olemus??? ... Voo lläheb ära, geneka son ja tahad ühe faasi tööle saada. Selle faasi või grupi, sest täna on ju kaitsmeid mustmiljon, kaitsme lükkad välja ja lased ühest vabast pizdepslist sinna voolu genekast sisse! Ehk pingestad. ...
Olles elektri alal eriti loll olen tarkade juttudest aru saanud, et niiviisi ei võivat. Probleem pidada tekkima, kui võrku tuleb vool tagasi aga genekas on ikka võrguga ühendet maanduse/nulli kaudu või midagi sellist (kaitsmeid nullil ja maandusel pole). Kehva füüsikahariduse tõttu ei ole asja olemusest tegelikult aru saanud, targemad võiks siin seletada.
Ma umbes samaloll ja sellele maandusasjale ka mõtlesin. Seal on see probleem, kui lastakse nulli faas sisse. Ehk seakärssa võid hargid ju üht ja teistpidi panna. Vana värk kus värve polnud jne. Siis tekib kindlasti jama Wink 
Sestap ongi uued tõsisemate asjade pistikud "ühtepidised" et kõik oleks "omal kohal". Või nagu alalisvoolul, konkreetne värk. Maandus elik Maa, kui genekas on kummilpunnidel nagu nad on, pole mingit maandust. Igal genekal on seevastu maanduse ühendusvõimalus, mida ma küll ei tea, et keegi kunagi üldse kasutanud oleks Big Grin Majaga ühendades peaks selle ka ikka ühendama.
Vasta

(21-12-2022, 12:59 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Probleem on kus? Elektrikatkestuse korral püüad oma maja elus hoida aga see on ju elementaarne, et sel juhul lülitad maja üldisest elektrivõrgust täiesti välja! Teed katkestuse maja peakaitsmete ja voolumõõtja vahele. Kel on toas, kel on õues kapis.
Nüüd sa professor paned küll mööda. Ärge teised nii järele tehke.
Kui homme mahti saan, siis teen enda generaatori kilbi paigaldusest fotod ja selgitavad viited ka juurde.
Vasta


lased ühest vabast pizdepslist sinna voolu genekast sisse! Ehk pingestad. Jah, ideaalne on kasutada seanina asemel 1F 16A pistikuid-pesasid, siis on faas ka õige.  


Käitumisprotokoll isane-isane ühenduskaabli kasutamise avastamisel.



1) Autorile vastu lõugu.

2) kaabel mõlemast otsast pistikutest välja, juppideks ja prügikasti.


Ei koti, et merel ja puu otsas kogu aeg nii tehakse ja ellu jäädakse.

Punkt üks rakendub ka maandamata geneka käitamisel kui selle avastatakse tehnika hävimise järel.
Vasta

Endal pole senini palju kogemusi genekatega olnud. Aastaid tagasi sai puurvasaraga põllukividesse auke puuritud hilisema lõhkamise tarbeks. Toona oli 3,2kw, ühefaasiline.

Nüüd, viimase tormi tagajärjel tekkinud elektrikatkestus venis aga nii pikaks, et tuli see masin rentida. No ise oleks vast veel joomata, paraku loomad mitte. Sain igivana 3-faasilise, 7,5 kw. Ilmselgelt ilma siin teemas varemmainitud inverterite-silujateta (misiganes vidinad need ka poleks). Maja külge on mul jõupistik paigaldatud. Tegin vaheühenduse vaid. Liitumispunktist pealüliti nulli ja genekas käima. Eelnevalt tõmbasin igaks juhuks vaid ruuteri ja teleka toited välja. Ja ennäe imet - kõik, mis vaja, ka toimis. Veepumbad-boilerid, telefoni- arvutilaadijad jne. Isegi led-valgustid. Mingitki häiret. Ainus, mis ila venitas oli kohviautomaat. Kuulda oli, et genekas ähkis korralikult, kui masin kuumutama hakkas.

Ei oska kommida, kui tervislik säärane käitumine korduval kasutusel tehnikale on aga selle tormi elas üle.


Lihtsalt isiklik kogemus. Mitte võtta soovitusena! Cool
Vasta

Mind huvitab, et paljud teist reaalselt on genekaga maja toitnud?

Aquila captas non muscas.
Vasta

Minul on käsi püsti!
Vasta

(23-12-2022, 01:21 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Minul on käsi püsti!
Sama siin.
Vasta

Nii generaatoriga kui inverteriga. Ja juhe mõlemas otsas pistikutega - üks ots generaatoris, teine köögi pistikupesas, törts MacGyveri teipi peal, et lahti ei tuleks. Maandusega pole vaja pead vaevata, sest seda ei ole. Aga generaatoriga tegin alati nii, et elektrikapis sissetuleva kaitsme kest maha, et visuaalselt oleks näha, et liin on maja süsteemist lahus. Tagasi pannes alati eelnimetatud kaabel kõrval rullikeeratuna, et veenduda generaatori lahtiühendatuses.
Vasta

Juba 8 aastat toidame maja genekaga. Elektrivõrgust eraldatuna ehk off-grid režiimis.

Õnneks on genekat vaja ainult 3-4 kuul aastas, ülejäänud ajal tuleb vool paneelidest.
Vasta

Olen elanud 2 aastat järjest geneka vooluga.
Lisaks kümned või sajad katkestused ja ka tööd tehtud kõvasti bensiinisärtsuga.
Elan ka edaspidi.
Kui ikka rumal oled siis ei maksa näppida.

Kes soovib juhet lõikuma tulla ja muid lubadusi täitma siis ootan rõõmuga.
Vasta

(22-12-2022, 21:18 PM)arvok Kirjutas:  
(21-12-2022, 12:59 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Probleem on kus? Elektrikatkestuse korral püüad oma maja elus hoida aga see on ju elementaarne, et sel juhul lülitad maja üldisest elektrivõrgust täiesti välja! Teed katkestuse maja peakaitsmete ja voolumõõtja vahele. Kel on toas, kel on õues kapis.
Nüüd sa professor paned küll mööda. Ärge teised nii järele tehke.
Kui homme mahti saan, siis teen enda generaatori kilbi paigaldusest fotod ja selgitavad viited ka juurde.
Sa võid ju pilte teha aga selgita siis ära ka laeva ja maja erinevus??? Ma panin pildi, kus TÄPSELT NII asi ka käib ja suisa ingliskeelne käsk on juures + see on masinaruumi s käitumisprotseduur. Kas kaivoolu ots on füüsiliselt kapis või mitte, pole oluline - LAHTIÜHENDUS laeva peakilbis tuleb teha! Ma muidugi ei tea, äkki on kõik miljond laevad ajaloos valesti käitunud... Pilt esimesest sõidust Vahemerel ,kui mind sõna otseselt visati külma vette Big Grin Prantslasest Kapten ja mina... Vasemal Giens'i poolsaar, paremal Îles d'Hyères'i saar ja otse ees taamal Île du Levant.
Aga masinaruumi pilt: vasemalt paremale rohe/punja + "rubilnik".
1.kaldavool, mis eelmisel pildil on näha et on sees ja ilma voltmeetrita lambid põlevad. "Rubilnik" väljas.
2.parem parda abimasin. "Rubilnik" väljas.
3. keskmine vaikne ehk seisuaja abimasin. "Rubilnik" väljas.
4.vasaku parda abimasin, töötab, "rubilnik" sees. 
Seega tõstan käe: jah, olen maja genekaga toitnud, ainult et ujuvas versioonis aga seda päris omajagu Big Grin Ja ma ei näe lahendust et oma kuivamaa maja peaks kuidagi teistmoodi lahendama? Kui, siis mingi spetsiaalse sertifitseeritud tarkur-lülitiga mehaanilise ise klõpsitava "rubilniku" asemel.  Praegu mitte lihtsalt ei lülitaks automaate välja vaid keeraks lisaks need ka pesadest välja Big Grin Siis on kindel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne