Metallipuuride teritamine

Saab ju ka eestis tellida endale nägemisfunktsiooniga kaitseprillid. Hind oli muidugi tunduvalt kõrgem kui tavalisel kaitseprillil.  
Kas Tamrex isegi ei tegele sellega?

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui endal nägemine kehvaks läks, tellisin zekleri +1,5 kaitseprillid, nüüd paistab neid laiemalt müügil olevat. Enne seda olin kümmekond aastat selle firma kaitseprille kasutanud ja sobisid näo kujuga.  https://www.bauhaus.ee/kaitseprillid-zekler-55-1-5.html
Vasta

Läheb küll teemast juba päris mööda aga igaks juhuks mainin, et tavaklaasiga prillid ei paku päris seda kaitset. Päästavad küll peenikesest freesi alt lennanud killust või relaka sädemest aga kui midagi teravat kuulikujulist silme suunas lendab, siis lendab lihtsalt kildudeks, kaitseprillid amortiseerivad selle projektiili ära nagu killuvest. Tavaklaasiga saad lisaks metallile veel klaasi ka silma.

Vasta

(28-01-2023, 15:36 PM)deus Kirjutas:  Läheb küll teemast juba päris mööda aga igaks juhuks mainin, et tavaklaasiga prillid ei paku päris seda kaitset. Päästavad küll peenikesest freesi alt lennanud killust või relaka sädemest aga kui midagi teravat kuulikujulist silme suunas lendab, siis lendab lihtsalt kildudeks, kaitseprillid amortiseerivad selle projektiili ära nagu killuvest. Tavaklaasiga saad lisaks metallile veel klaasi ka silma.
Näita mulle lolli, kes tänapäeval kannab "klaasidega" prille, ikka plastist on need ja ei purune kildudeks, lihtsalt irduvad raamidest. Prillikandjatele on olemas päris head lahendused: a) kanna kontaktläätsi ja igasugused kaitseprillid sobivad; b) olemas on kaitseprillid, millised istuvad normaalsete prillide peale; c) optiliste "klaasidega" kaitseprillid; d) igasugused maskid, kui neil on CE õigetpidi peal ,siis kanna rõõmuga.  Mulle isiklikult ei sobi variant "c", sest vajan erinevate klaasidega prille.
Ilma kaitseta võid ju arvestada, et sea töö ajal molu ette, tuleb mõni tuttav/sõber, see ei oska arvestada ja saab kaheosalise kolju omale - palju õnne!
Muide õnnetused juhtuvad siis, kui oled alles loll ja ei oska arvestada ja siis kui oled omast arust piisavalt tark ja teed enamuse liigutusi automaatselt, ilma mõtlemata.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(28-01-2023, 17:29 PM)metsakohin Kirjutas:  ... Prillikandjatele on olemas päris head lahendused: a) kanna kontaktläätsi ja igasugused kaitseprillid sobivad; b) olemas on kaitseprillid, millised istuvad normaalsete prillide peale; c) optiliste "klaasidega" kaitseprillid; d) igasugused maskid, kui neil on CE õigetpidi peal ,siis kanna rõõmuga.  Mulle isiklikult ei sobi variant "c", sest vajan erinevate klaasidega prille.
...
Tegelikult ei olegi "tõsiste" prillide kandjatele lahendust minu näitel
a) meditsiiniliselt vastunäidustatud
b) lühiajaliselt olen tõesti istutanud kaitseprille optiliste peale aga kohe halveneb nägemine ja mõne minuti pärast läheb uduseks ning ei näe midagi
c) tellitavad prilliklaasid on nõnda erilised, et tulevad päris Euroopast ca kuu aega ja maksavad min 250€ klaas elik 600+ prillid, selliseid kaitseprille ei tehta
d) maski all lähevad prillid uduseks
ühesõnaga oskan vaid vene keeles väljenduda selle prillide teema peale
Vasta

Jätkame siis offtopicuga.
- Plastikust prilliklaas, eriti kui on õhendusega (suur miinus) lendab halval juhul suurepäraselt kildudeks.
- sädemed jätavad plastikklaasidele täpid. Väga kulukas lõbu võrreldes kaitseprillidega.
- mudeli jään võlgu, aga vähemalt ühed kallima otsa 3M kaitseprillid on piisavalt tuulutuvad, et ei lähe uduseks ja mahuvad kenasti optilistele peale. (võimalik, et peakuju ja nägemisprillide suurus/kuju kõikidele seda rõõmu ei võimalda)
- samamoodi ei lähe uduseks 3M korralik visiir välja arvatud raske füüsilise tegevuse korral kui higi lahti ja suu kaudu lõõtsutan.
- mõneti ületapp, aga ühelgi juhul ei ole uduseks tõmmanud Petzli kaitsekiivri visiir, mis katabki ainult pool nägu. Seda pole ise uurinud, kas ka ilma kiivrita poolenäo visiire eksisteerib.

Eespool ksf! nending, et kaitseid pole vaja, ise ettevaatlik, tekitab õõva.
Vasta

(28-01-2023, 21:45 PM)Telc Kirjutas:  Eespool ksf! nending, et kaitseid pole vaja, ise ettevaatlik, tekitab õõva.
Kui see minu kohta käis siis juba mõtlen kuidas kaitsed peale teha,aga teatud töid hakkab kaitse jälle segama.Mul ka traatharja ketas olemas mille panen vasakpoolse ketta asemele ja hea roostes materjali puhastada enne kui midagi tegema  hakkan,aga midagi universaalset välja mõtlema.
Vasta

Tuleks kardula muldamise juurest teemasse tagasi sootsiumi loal.
Üks riigikeelne ürik kus on käsitletud küsimust, värviliste piltidega ja puha.
Originaalis on ilmumisaasta 1979 ja riigikeelne tõlge 1990

               

Tekstis märgitud "läbivate jahutuskanalitega Ovtshinnikovi puur" oli ka allpoolmärgitud Riistakataloogis juba olemas aastal 1901

Riistakataloog aastast 1901 ja puuriteritusrakis. Ei ole tegelikult juba pikemat aega siinilmas uut.

               

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Käiade võrdlus, peaks siiski teemasse sobima.

https://www.youtube.com/watch?v=UqEUox4Q6fs
Vasta

Ma jällegi väga vabandan kui kellegi tundeid riivan.
Videos on palju juttu.... ei millestki. Milleks võrrelda sitta sitaga ja omakorda jälle sitaga.
Mida annab teadmine sellest kui kiiresti käi pöördesse läheb? Või tema müratase?
Või käia ümbertiirude arv? Iseenesest on see ju märgitud reeglina korpusele.
Videotegija elab 60 Hz maal, neil ongi 3600 (väikse miinusega) ümbertiiru norm.
Normaalsel käial peaks ikka kivikoostu balanseerimisvõimalus olema, videos presenteeritutel see optsioon puudus kõigil.
Isegi venelaste Tsheburashkal ИЭ 9701 on tehasest balanseerimise jaoks asjad kaasas. Balanss
No ei ole ju normaalne kui ma pean töötükiga käia mööda töökoda taga ajama.
Ja kui kenasti kivid laperdasid....

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(29-01-2023, 21:59 PM)M.R. Kirjutas:  Ma jällegi väga vabandan kui kellegi tundeid riivan.
Videos on palju juttu.... ei millestki. Milleks võrrelda sitta sitaga ja omakorda jälle sitaga.
Mida annab teadmine sellest kui kiiresti käi pöördesse läheb? Või tema müratase?
Või käia ümbertiirude arv? Iseenesest on see ju märgitud reeglina korpusele.
Videotegija elab 60 Hz maal, neil ongi 3600 (väikse miinusega) ümbertiiru norm.
Normaalsel käial peaks ikka kivikoostu balanseerimisvõimalus olema, videos presenteeritutel see optsioon puudus kõigil.
Isegi venelaste Tsheburashkal ИЭ 9701 on tehasest balanseerimise jaoks asjad kaasas. Balanss
No ei ole ju normaalne kui ma pean töötükiga käia mööda töökoda taga ajama.
Ja kui kenasti kivid laperdasid....
Sest osad meist lähevad alles oma esimest käia ostma, mitte ei oma juba kiviajast saati töötavat isendit. Vaenlase keelt enam ei oska enam ammu keegi ja ei jäägi enam muud üle, kui kas minna kutsekasse või vaadata youtube ja siis saada siin lugeda, mis videos kõik valesti oli ja mitte midagi selle kohta, kas midagi ka õige oli. Project Farm teeb ikka väga reaalelulisi testimisi, selliseid, mis on suvaliselt tagaaiamehaanikul vaja, mitte suurt tööstushalli omavatel 3 faasiliste toasoojenduste kasutajatel.
Vasta

Kui on kaks valikut, kutsekas versus juutuub siis kindlasti kutsekas. Äkki tuleb mõistus pähe.
Siis ehk hakkab ka kohale jõudma mida juutuubis tegelikult näidatakse või näidata tahetakse.
Project Farm on ikka rohkem sisulooja ja reklaami kanal, ei muud. Vaatajat suunatakse sujuvalt
vajalikus suunas vajaliku toote juurde mille eest kodanik saab ka oma honorari.
Selline ameedika värk noh.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Te kõik võite ju teha maha ja suhtuda põlastavalt suures liidus tehtud käiadesse aga siiski suudeti sel ajal paremini teha.
See pole normaalne kui käiaketas käib kahe võllil lahtiselt oleva seibi vahele.
Miinimumprogramm on ikka korralikult võlli otsas olevad flantsid sest käia küljed on ette nähtud olema enamvähem sirged ja paralleelsed ning need ei peaks viskama jääma vähemalt mitte nähtavalt.
Siis on mingi mõte võtta ja ketas ära tasakaalustada et käia ei peaks mööda töökoda taga ajama.
Niisama on möödapääsmatult tarviline et käial oleks jäik tugi mitte plekiserv.
Kui tugi vibreerib ja vedel on pole esiteks millegi järgi ketastki rihtida ning vibreeriv detail keerab ka käia pinna pekki.
Samuti kui tuge kallutada ei saa on väga tülikas sellega midagi seal videos nähtust rohkemat teha.
Ketas muide kuludes läheb jälle tasakaalust välja ja vajab uuesti tasakaalustamist peale iga umbes 1/4 kulumist sest materjal on erineva tihedusega.
Seepärast olekski eluliselt vajalik et ketast saab ära võtta ja tagasi panna ning see oleks korratav.
Ideaalne oleks kui käi pannakse oma flantsiga paari ja neid ei lahutata enne kui ketas otsas.
Kui flantsil veel vastukaalud on siis eriti hästi.
Huvipärast vaatasin muide veel mõnda videot ja masendus tuleb peale mis saasta annab üldse võrrelda omavahel.
Vasta

Järelikult pole keeleoskus koha peal. Sponsorlusega pole seal midagi pistmist ja kõiki erialasid ei saa ka läbi käia elu jooksul. Sellise suhtumisega, et kao kooli, kui tahad midagi selgeks saada, pikalt rallit ei sõida, sõidad aga üksikult. Ma ei ütle, et kõike peab kandikul ette kandma, vihjetest piisab ja suunamisest aga sellise väärtmaterjali maha tegemine on kah ebaõiglus.
Vasta

Ma kahtlemata ei ole mingi autoriteet siin, aga kogu sellest pikast ja kohati arusaamatust käiavõrdluse videost sain mina ainult selle teadmise, et hiina käiadel põhimõttelist vahet ei ole, poldiotsa teritamiseks sobivad nad kõik üsna ühepalju. Mis on hea käi või mille järgi käia valima peaks, sellest videost kahjuks ei selgu.

Järgneva filosoofilise teksti ma tegin meelega teemasse mitte puutuva olemuse tõttu väikeseks.

See, et meil venemaaga häid suhteid enam tükiks ajaks ei ole, ei tee sealsete meeste oskusi kuidagi vähemaks või juhtnööre valemaks. Keeleoskuse puudumine on abi vajaja ja mitte teadmise jagaja mure, eriti arvestades kõiki tänapäevaseid tõlkevõimalusi.

Mingil põhjusel kiputakse tänapäeval küsimusele vastates venekeelsele materjalile või asjakohasele (ükskõik mis keelsele) raamatule viitamist pidama võrdväärseks p*sse saatmisega. Siin foorumis on seda suhtumist siiani veel küllalt vähe näha olnud.
Vasta

(31-01-2023, 01:03 AM)Mahno Kirjutas:  Ma kahtlemata ei ole mingi autoriteet siin, aga kogu sellest pikast ja kohati arusaamatust käiavõrdluse videost sain mina ainult selle teadmise, et hiina käiadel põhimõttelist vahet ei ole, poldiotsa teritamiseks sobivad nad kõik üsna ühepalju. Mis on hea käi või mille järgi käia valima peaks, sellest videost kahjuks ei selgu.

Järgneva filosoofilise teksti ma tegin meelega teemasse mitte puutuva olemuse tõttu väikeseks.

See, et meil venemaaga häid suhteid enam tükiks ajaks ei ole, ei tee sealsete meeste oskusi kuidagi vähemaks või juhtnööre valemaks. Keeleoskuse puudumine on abi vajaja ja mitte teadmise jagaja mure, eriti arvestades kõiki tänapäevaseid tõlkevõimalusi.

Mingil põhjusel kiputakse tänapäeval küsimusele vastates venekeelsele materjalile või asjakohasele (ükskõik mis keelsele) raamatule viitamist pidama võrdväärseks p*sse saatmisega. Siin foorumis on seda suhtumist siiani veel küllalt vähe näha olnud.

Ka see on info. Mulle ei öeldnud keegi, et peab ISO standardile vastav tekstiline materjal olema, milline on parim käi, mida osta. Minu jaoks on sama väärtuslik info, et millist käia MITTE osta. Minu garaazi 3kw tööstuslik käi ei mahu ja ei taha ka. Aga puure saaks ilmselt ka lauakäia peal teritada.

"sealsete meeste"? Kus seal need mehed on? Pole ühtegi ju.
Vasta

See pole ka video eesmärk ju. Tema videode eesmärk on laiatarbekaubad kõrvuti panna. (Video viimastel sekunditel kiidab oma toetajaid, et ei pea sponsorlusega jurama)
Need laiatarbekaubad, mis on KERGKASUTUSEKS, tagaõuemehaanikutel kodus kuuris! (Ühes lauses ütles light dusty)
Kui kõik käiad on sitad, siis ongi nad sitad, tema ei hakka varjama. (Lause: Highly suggestive)
Teeb valiku puhtalt punktide pealt ja sedakorda tuleb ju tõdeda, et kallim on parem. Kas ta teie kolmefaasiliste 4000000000 Nm käiade vastu just nüüd saab, see on teine arutelu
Käiakivide kulumise kohta ütles ta, et oleneb tootjast ja mainis ära ka kõik M.R. ette toodud väljendid nagu teralisus ja siduaine.

Mis keelde puutub, siis nii ja naa. Kui kodanikul pole tahet õpetada, siis tal pole seda tahet ja ei saa tõesti sundida inimest enda teadmisi paberile (foorumipostituseks) panema. Ja kui siis panedki kirja, siis leidub mitu tegelast, kes hakkavad pisidetailide kallal nokkima kas pahatahtlikusest, enda lollusest või muust asjast tingituna selle asemel, et täiskasvanud targa ja loogilise inimesena ise pilt kokku panna.

Raamatud on toredad aga 50 minuti videoga annab palju suurema hulga infot edasi, kui kuu aega raamatut lugedes. Kui ollakse aeglase mõtlemisega, sisi ongi raamat parem, sest suure infohulga vastu võtmiseks on natukene teistsugust ajuehitust vaja, kui vanem generatsioon harjunud on.

Ja teemasse. Palun näidake mulle sealt videost nüüd käi, millega ei saaks puuri teritatud?!
Vasta

Tahtsin eluaegsena öelda, et optilisi plastikmaterjale millest n.n. prilliklaase toodetakse on küll mitte väga palju erinevaid aga siiski:
Kõige levinum CR-39 murdumisnäitajaga ~1,5 on optiliselt parim, suhteliselt kõva ja kriimustuskindel (oleneb millega võrrelda) kuid võib kildudeks puruneda.
Teises äärmuses on polükarbonaat murdumisnäitajaga ~1,6, optiliselt väga vilets, väga pehme ja kriimustub kergelt kuid löögikindluse kohta teate isegi.

Isiklikult kannan optiliste prillide peal enamasti selliseid: https://www.industar.lv/e-shop/item/work...s/2551413/
Vasta

(31-01-2023, 10:30 AM)deus Kirjutas:  Raamatud on toredad aga 50 minuti videoga annab palju suurema hulga infot edasi, kui kuu aega raamatut lugedes. Kui ollakse aeglase mõtlemisega, sisi ongi raamat parem, sest suure infohulga vastu võtmiseks on natukene teistsugust ajuehitust vaja, kui vanem generatsioon harjunud on.

Kui aeglase lugemisega sa siis oled, et kuu ajaga video materjali, mille sisu on kokku võetav ühe A4 tabelina, omandada ei suuda?

Mina võtaks tekstiliselt selle video kokku järgmiselt:

Kõigepealt käia pilt, et need, kes ei ole varem käia näinud, teaks, milline on käi.

Siis tuleks tabel, ridades käia margid, veergudes iga loetletud omadus (võimsused, mis olid kord hobujõududes ja teinekord jälle amprites, teisendaks ühte ühikusse).

Ja siis alla kirjutaks 1-2 lauset stiilis, et tuginedes ülaltoodud andmetele soovitame kodukasutajatele käia X, põhjustel A, B ja C. Hoiduda võiks mudeli Y soetamisest, kuna E, F ja G.

Ega siis info kogus üldjuhul ei  ole see, mis edasi viib, vaid info kvaliteet.
Vasta

Lugemisoskus, härrad, on vajalik oskus ka foorumis, mitte ainult voodis. Palun mitte mulle meelevaldselt siin silte külge kleepida ega ka koostatud postituse tagamõttet perversseks keerama. Mahno eelmine postitus on täiesti tühine, sest baseerub valel arusaamal.
Ma siis selgitan veelkord: pole vaja raamatut lappida tükk aega, et pleissimine üles leida ja siis  hakata 2D kujutist 3D'sse peas väänama kirjapandud seletuste abil. Minutilisest videost piisab, et 60 tonni vastupidav köis valmistada. Kui nüüd sellest seletusest ka aru ei saanud, siis peate lihtsalt leppima ideega, et paljud ei nõustu teiega, eriti noorem gen, et raamatutarkus on kõige õigem. Raamatud ja kasutusjuhendid on omal kohal, kuid mitte ainukene infoedastusvahend ja mõningatel juhtudel isegi mitte kõige õigem.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne