Abipalve tagasideks

Eelhääletus igal juhul hea.reede käisin linnas maalt ja keilas möödaminnes lasin sedeli kasti.Täna õigel päeval oleks tulnu min 30km reis ette võtta...
Vasta

Ma ei ole Marko, seega vabandan juba ette, et ka julgen arvamust avaldada mitte mulle suunatud küsimuse vastuseks.

Aga eelhääletus (ja veelgi enam, e-hääletus) on võrratu! Miks ma peaks eraldi selleks kuskile kohta sõitma? Niks-naks arvuti taga tehtud mulle sobival ajal (eelhääletus) ja kohas (digitaalselt, nagu normaalne inimene, mitte maalt ja hobusega). See on ju super lausa! Ja ometi . kes tahab, saab siiski ka "vana kooli" meetodil hääletada, sest eelnev oli ainult minu arvamus ja inimesed on erinevad.

Aeg on edasi läinud. Miks mulle tundub, et õhus on arvamus, nagu paberlipikuga hääletamine on see "õige". Sest vanasti nii oli, kuna teistmoodi ei osatud? Ja nüüd peaks olema igavesti nii ja alatiseks? Kas mitte härra v2sa siin mitte ei kirjutanud, et ajaga tuleb kaasas käia või jääd ainult järgi lehvitama? 

Ma küsiks vastu, mis on hääletamise mõte, eesmärk? Ei pea vastama, kui taha..
Vasta

Elektrihääletus on selle poolest väga innovaatiline asi ja kasutusel ainult demokraatlikes riikides nagu Venemaa,  Venezuela ja E-tiigri kodus, ehk Eestis. On meil käinud paljudest maadest inimesi uurimas seda suurt imet ja viimati oli vist Taani uurind aastaid tagasi, mis oli turvalisuse seisukorrast põrmustav. Eks küsimusi on mitmeid, et kuidas arvuti hoiab valinute hääli kinni ja vabastab need just kell 3 öösel ümmarguse numbrina. Kui oleks võimalik kontrollida, et kuidas protsess toimib, siis poleks ju probleemi. Praegusel hetkel räägitakse ainult, et kõik õige ja teie muudkui usaldage ja olla 3 inimest, kes karu kõhus toimuvat teadvat. 
Meil jälle kõik väga sõbralikud,  sallivad ja usaldavad. Kaks aastat tagasi usaldati teadust ka koroona asjus jäägitult ja edaspidigi ju usaldame ning usume, et riik ju soovib siiralt ja omakasupüüdlikult oma kodanike eest seista ja neile kõigile ainult head.
Ps. Ainult ühest ei saa aru. Varasemalt on ikka olnud suurusjärk umbes nii, et 2/3 paberit ja 1/3 elektrit. Ainult üks partei ujub vastuvoolu oma 1/3 paberit ja 2/3 elektrit. Aga me ikkagi ainult usume, jäägitult.
Vasta

Ma julgeks eelhääletamist nimetada kasulikuks füüsika mõttes ja seepärast, et kõik ei ela linnas ja siis on neil ka võimalus lihtsamalt sättida omale sobilikum aeg kodanikukohuse täitmiseks.
Mida rohkem võimalusi valimas käia seda rohkem ka käiakse, mis on kasulik rahva soovide ja ootuste väljaselgitamiseks.

Eile käisid muide "Valimispäkapikud" külas ja sai isegi sõimata, et olen oravapartei sabarakk...
Hakatuseks küsisin, et kui teie partei saab valimistel 55 mandaati, siis kes on teie ministrikandidaadid.
Seepeale vaadati nagu Lenin kapitalisti ja küsiti miks mul on seda vaja teada?
Küsisin siis, et kui teie partei saab 31 kohta Riigikogus ja Reform saab 31 kohta siis kas teie põhimõtted lubavad nendega valitsust moodustada ja see oli poistele üle mõistuse.
Üks arvas, et ei lubaks ja teine arvas, et ei lubaks.
Lõpuks jõuti ikka üksmeelele, et lubaks.
Ma siis küsisin, et kui te end esitlesite, siis kutsusite mind valima et Reform ei võidaks sest nad on alatud ja valelikud ning te olete nõus valelike ja alatute inimestega valitsust moodustama?
Siis aktiivsem läks näost punaseks ja sisistas, et see on ju reformi sabarakk ja läksid minema.
Seepeale vaatasingi, et kui kaugele ollakse nõus minema millegi eest võideldes millest puudub ka täielik ülevaade.
Vasta

Ja kui on paberil hääletus, siis järelikult on kõik vankumatult õige? Hiina, Põhja-Korea, Venetsueela jnejne

Edit. Külahullule vastuseks siis.
Vasta

(05-03-2023, 20:38 PM)olli Kirjutas:  Ja kui on paberil hääletus, siis järelikult on kõik vankumatult õige? Hiina, Põhja-Korea, Venetsueela jnejne

Edit. Külahullule vastuseks siis.
Kui valimised oleksid paberil näiteks ühel päeval, et hommikul pannakse kast lauale ja õhtul puistatakse hääled välja ning loetakse üle, siis oleks suht raske susserdada vist. Kui kasti nädala solgutada, siis teoreetiliselt oleks manipuleerimine lihtsam. 
Kas samas neid valimisi üldse ikka vaja on? Raha läheb ka selle jama peale mehemoodi ja erinevates riikides ju elatakse edukalt ilma valimatagi...
Vasta

(05-03-2023, 21:14 PM)Külahull Kirjutas:   
Kas samas neid valimisi üldse ikka vaja on? Raha läheb ka selle jama peale mehemoodi ja erinevates riikides ju elatakse edukalt ilma valimatagi...

Õige jutt! Ega seal ka vahet pole, misvärvi lipp toompeal lehvib....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-03-2023, 21:35 PM)Marko Kirjutas:  
(05-03-2023, 21:14 PM)Külahull Kirjutas:   
Kas samas neid valimisi üldse ikka vaja on? Raha läheb ka selle jama peale mehemoodi ja erinevates riikides ju elatakse edukalt ilma valimatagi...

Õige jutt! Ega seal ka vahet pole, misvärvi lipp toompeal lehvib....
Kas sul midagi oranži värvi vastu? Sallimatu või muidu foobik?
Vasta

Kui on kahtlus, et valimine pole läbipaistev, siis valimisseaduse § 19 ütleb:
(2) Volikogu nimetab otsusega valla- või linnasekretäri ettepanekul ning poliitilise tasakaalustatuse põhimõtet arvestades jaoskonnakomisjoni esimehe ja jaoskonnakomisjoni liikmed hiljemalt 20. päeval enne valimispäeva.

(3) Poole jaoskonnakomisjoni liikmetest esitab valla- või linnasekretär ning ülejäänud liikmed esitavad valimistel osalevad erakonnad.

Seega on igal erakonnal süsteemis garanteeritult käsi sees.

Valimisi võib ka vaadelda kui on huvi.
§ 19 ütleb:
(1) Igaühel on õigus vaadelda Vabariigi Valimiskomisjoni ja valimiste korraldajate tegevust ja toiminguid.

(2) Vaatleja peab enne vaatlemise alustamist end esitlema.

Seega kahtluse korral on igaühel võimalus asjaga tutvuda.
See peaks käima ka elektrilise hääletamise kohta ja kui on pädevus-miks ka mitte.
Ise pädevust ei oma ja seega eeldan, et valimiskomisjonis olevatel asjast huvitatud isikutel on see olemas ja nad valvavad üksteise järele et kõik oleks õige.
Teooria, et nagu elektrihääletus tuli sai üks partei kahtlaselt palju hääli on läbi uuritud ja sel teemal on nii mõnigi uuring tehtud ja asi seletatud sellega, et elektronide vahendusel hääle andnud on selle sekti kummardajad kes poleks muidu viitsinud valima minnagi.

Et kuskil keegi hääletab võõra kaardiga...
See on täiesti võimalik kui selleks on tahtlus olemas ja kaart kätte saadakse nagu on võimalik ka selle isiku ära moosimine ja kasti kohale kutsumine või isiku jaoskonda tassimine.
Tahaks siiski loota, et see hulk protsentuaalselt ei ületa paari protsenti ja kui tulemus peaks 0lenema neist paarist protsendist on mõtet asja uurida.
Vasta

Mul oli juhus eelmiste valimiste ajal : Läksin 10 minutit enne valimisjaoskonna sulgemist häält andma ja minu nime taga oli juba kellegi allkiri ehk siis minu eest oli valimissedel välja võetud ja selle kellegi poolt hääl antud , laua tagant tuli selgitus et keegi on suurelt allkirja kirjutanud ja "raamist" välja läinud , allkirja kirjutamiseks oli sel ajal raamiga joonlaud , kus raamist välja joont vedada ei saanud . anti lõpuks mulle valimissedel ja andsin oma hääle minu poolt eelistatud kandidaadile .
 E hääletuse puhul on olnud võimalus näha kuidas kaitstakse ja transporditakse valimiste e hääletusel kasutatud serveri "komponente" , turvalisus on tasemel .
Vasta

Millegipärast meenus kusagilt kuuldud lugu, et miski rootsi pensionär olla üllausega lausunud 41 ja 49 aasta
küüditamiste kohta, et miks küüditatud siis ometi miilitsat ei kutsunud...

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Ja õhtu kulminatsioon- Putin saab üksikkandidaadina riigikokku.
Vasta

Läheks remondiks nüüd homme traktorit või ehitaks talveralli sõidukit. Päästaks vana- ja tehnikakultuuri. 

Ma mõtlen, et veaks Estoniale mootori peale ning elu läheb omasoodu edasi.
Vasta

Aamen selle peale Cool

Vahepealne arutelu on väga hea läbilõige, millised me oleme. Tänan.

Patsutan kõigile virtuaalselt tunnustavalt õlale ja loodan, et siis ka oma sõnade järgi käitute, mitte ei hakka vabandusi otsima hetkel, kui tuleb vastutada. Eelkõige vaatan teemaalgatajana neid sõnu kirjutades nende otsa, kes liiga kergesti kipuvad Põhiseadusega vehkima unustades, et PS on vaid üldnorm ja seda täpsustavaid erinorme vorbitakse olematu koduse kasvatuse järelmite klattimiseks igapäevaselt lisa. Saatan aga ongi peidus just detailides. Kui keegi võidab, peab keegi kaotama, kangiseadus kehtib alati. Aga me kipume ülidiili otsinguil seda ära unustama...

Põhimõtteliselt võiks ju piisata ühest ainsast seadusest: ela ja lase teistel ka elada. Aga kuna me oleme laisad, ahned ja kadedad, siis juristidel jätkub nii käsitööjahust maheleiba kui kallist (lihavaba?) sinki sinna peale veel kauaks.

Valimistulemuste kinnitamist oodates...
Vasta

(05-03-2023, 19:37 PM)muska71 Kirjutas:  Eelhääletus igal juhul hea.reede käisin linnas maalt ja keilas möödaminnes lasin sedeli kasti.Täna õigel päeval oleks tulnu min 30km reis ette võtta...
 

4a tagasi näiteks käisime valimas 386km üks ots.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mnjaa... nii on, et Põhiseadus on üldnorm.
RKVS täpsustab üldnormi, kinnitades 2 paragrahvis põhiseaduses öeldut ja 38 paragrahvis alates lõige 2 läheb asi
rappa, laiendades seda sel moel, et algne mõte kaob.
Aga valgete jõudude esindajad saavad vastu rinda taguda, et näed, seaduses on nii kirjas, seadus nii lubab.
Näed, näed jah?

Ja aitäh v6sa, et määrasid ära minu (ja mitte ainult) koduse kasvatuse taseme.

Kõik see e-valimine ja eelvalimine- vot see ongi laiskus. Ja seda genereeritakse juurde kuniks valijad on degenereerunud nelja jäsemega seedekulglaks.
Ja sellistele degeneraatidele ei ole valimisi vaja, jätame ära sest MEIE teame mis neile hea on.
Ilmselt on väga koormav on iga nelja aasta tagant oma kodanikukohust valimisjaoskonnas täitmas käia. Saaks ikka pikali olles kaapelaua abil asja ära aetud.
Eelvalimistest saan veel aru, kui inimene mingil mõjuval põhjusel ei saa valimispäeval seda teha. Laiskus ei ole mõjuv põhjus.
On kaugele minna, on liikumispuue? Telli valimiskast koju.
Aga ei, vaeva nägemine, see on nõrkadele. Hedonismi lained löövad üle pea.... mina, mina, mina, minu nauding ja minu mõnu andke mulle nüüd ja kohe.... veel, veel, veel rohkem...

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(06-03-2023, 10:36 AM)M.R. Kirjutas:  ...
Aga valgete jõudude esindajad saavad vastu rinda taguda, et näed, seaduses on nii kirjas, seadus nii lubab.
Näed, näed jah?

Ja aitäh v6sa, et määrasid ära minu (ja mitte ainult) koduse kasvatuse taseme.

Kõik see e-valimine ja eelvalimine- vot see ongi laiskus. Ja seda genereeritakse juurde kuniks valijad on degenereerunud nelja jäsemega seedekulglaks.
...

Ma küll lubasin mitte lõhkuda vaba arutelu, kuid kuna Meister otse pöördus, siis julgen kirjutada.

Miks tundsid ennast puudutatuna? Kas seepärast, et ma pean viimasel aastakümnel vohamalöönud seaduste arutut vorpimist "rahva nõudmisel"  kõigi elus ettetulevate erijuhtumite ärareguleerimiseks täielikuks totruseks? Teeme seaduse seaduse tegemise reguleerimiseks, et tehtavad seadused reguleeriksid täpsemalt seaduse tegemise aluseks olnud probleemi lahendamiseks tehtud seaduse seaduslikkust?

Või tunnetad, et kodune kasvatus on jäänud puudulikuks? Harvanähtav ausus siis Big Grin  Ma küll tunnetan, et vähemalt  kohusetunde kasvatamise praktikumidega jäid vanemad jänni...

Riigi toimimiseks vajalike seaduste vorpimine poleks väga paha, kui neid seadusi teeksid antud valdkonda tundvad isikud, kellel ka pikaajaline töökogemus (millega võiks ka elukogemus kaasneda) Aga ei - seadusi vorbivad meil eelkõige riigihalduse magistrid, õpetajad, juristid,  avalike suhete spetsialistid ja muud kõrgesti haritud noored ja idealistlikud inimesed. Mis on ühelt poolt muidugi väga hea - uudsed lahendused, rahvusvahelisus, digiareng, ringmajanduse jne., aga teiselt poolt tekitab alailma probleeme pisikeste tülikate, kuid normi ellurakendamise seisukohast äärmiselt oluliste nüansside mõistmise kohalt. Eriti paha, kui tekkivale probleemile tähelepanu juhtimist võetakse isikliku solvanguna...

Aga päike tõuseb, hoolimata kõrgesti haritud noorpersoonide ponnistustest, ikka idast.

Olgu siinkohal siin kohe täpsustatud, et ma ei pea silmas siin sugugi mitte kõiki seadusi kirjutavaid isikuid. Suur tänu kõigile neile, kes hoolimata avaliku arvamuse survest iga viie aasta tagant endale uus "karjäär" avada, on jäänud oma erialale truuks ning tõesti seda tunnevad.

Olles Sinu toimetamisi mõnda aega siitkaudu silmanud, siis koduse kasvatuse puudust ega valdkonna mittetundmist küll ette heita ei saa.  Küll aga nüüdisajal harvaesinevat sirgeselgsust oma maailmavaate järgmisel ja tahtmatust näha seal kõrval teistsuguseid eluviise. Seadusi oskad ka nagu lugeda. Kas neid ka kirjutada, jääb esialgu veel teadmata, aga enamuses ministeeriumites on tegelikult täitmata ametikohti.

Aga meil on vaba maa ja Sul on selleks täieline õigus.

Koos kohustusega võtta vastu sellega kaasnev ... tagasisideSmile
Vasta

Teate mehed ma soovitaks Kaitseliitu astuda, kes seal veel pole.
Ja vähem uudiste kommentaariume ning sotsiaalmeediat lugeda.
Tõsine puhkus ajule, grupp inimesi teeb koostöös asju, mille vajalikkus on kõigile arusaadav, pealegi veel sageli värskes õhus ning huumoriga. 
Kellelgi ei teki lolle küsimusi, kas kaitsta riiki tiblade vastu üheskoos või igaüks üksipäini või kas üldse ehk häda korral jalga lasta või kas põhiseadus kehtib.
Vasta

(06-03-2023, 11:27 AM)Peeter2 Kirjutas:  Teate mehed ma soovitaks Kaitseliitu astuda, kes seal veel pole.
Ja vähem uudiste kommentaariume ning sotsiaalmeediat lugeda.
Tõsine puhkus ajule, grupp inimesi teeb koostöös asju, mille vajalikkus on kõigile arusaadav, pealegi veel sageli värskes õhus ning huumoriga. 
Kellelgi ei teki lolle küsimusi, kas kaitsta riiki tiblade vastu üheskoos või igaüks üksipäini või kas üldse ehk häda korral jalga lasta või kas põhiseadus kehtib.

100% nõus sellega

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

E- valimised ei ole mitte laiskus vaid normaalne areng.

Kui me nimetaks mugavusi laiskuseks siis on laisad ka need, kes sõidavad autoga või pesevad riideid pesumasinaga.

Tulevikus võiks üldse paber sedelid ja nendega kaasnev kulu ära jätta.
Valimine võiks olla id-kaardi alusel kasvõi maxima infoletis.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne