09-02-2023, 12:16 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 09-02-2023, 12:22 PM ja muutjaks oli vootele.)
Aga miks lihtsalt lahti ühendada, kui saab PWM ahelaga sujuvalt reguleerida vastavalt vajadusele?
(09-02-2023, 12:16 PM)vootele Kirjutas: Aga miks lihtsalt lahti ühendada, kui saab PWM ahelaga sujuvalt regulaarida vastavalt vajadusele?
(09-02-2023, 12:45 PM)vootele Kirjutas: Asi ei ole footonite toodetud energias, vaid selle energia järsus seisma jäämises.
Lahti ühendatud paneel võib sul päikese käes kuipaju tahad olla, ilma et midagi halba juhtuks.
(09-02-2023, 12:53 PM)v6sa Kirjutas:Ei ole turundus, lihtsalt elektri üks omadusi. Seesama nähtus avaldub ka palju väiksemate pingete ja võimsusega, üks põhjus, miks näiteks transistor-lülitil on alati juures nö Flyback diood.(09-02-2023, 12:45 PM)vootele Kirjutas: Asi ei ole footonite toodetud energias, vaid selle energia järsus seisma jäämises.
Lahti ühendatud paneel võib sul päikese käes kuipaju tahad olla, ilma et midagi halba juhtuks.
Inertsi jäävuse seaduse kehtivusse ma usun
Seega on paneelide tootjate (mitte segi ajada nende müüjate ja paigaldajatega) jutt võimalikust ühendamata paneeli kahjustusest ereda valguse käes vaid halva tootmiskvaliteedi varjamiseks tehtav turundus?
(09-02-2023, 13:44 PM)vootele Kirjutas:(09-02-2023, 12:53 PM)v6sa Kirjutas:Ei ole turundus, lihtsalt elektri üks omadusi. ...(09-02-2023, 12:45 PM)vootele Kirjutas: ...
Lahti ühendatud paneel võib sul päikese käes kuipaju tahad olla, ilma et midagi halba juhtuks
(09-02-2023, 14:04 PM)vootele Kirjutas: Juhe seinast kindlasti ei tasuks tõmmata - eelkõige on oht inverterist suits kätte saada, aga ka paneelides võiv tekkida läbilöök.
Küll aga võid sa inverterile teha shutdowni, sel juhul toimub asi kontrollitult ja turvaliselt.
(09-02-2023, 14:21 PM)v6sa Kirjutas:Elektrilevi omab kaugloetavat voolumõõtjat, mille abil on võimalik minu kilpi ka kaugelt välja lülitada. Minu inverterit nad juhtida ei saa. Hetkel ei saa seda isegi kaugelt juhtida, kuna võrgukaablil ots puudu veel. Küll aga näeb ette standard, et võrgurikke (elektrikatkestuse) puhul peab inverter ennast võrgust lahutama, et mitte "eletrifitseerida" liini remonditöölisi(09-02-2023, 14:04 PM)vootele Kirjutas: Juhe seinast kindlasti ei tasuks tõmmata - eelkõige on oht inverterist suits kätte saada, aga ka paneelides võiv tekkida läbilöök.
Küll aga võid sa inverterile teha shutdowni, sel juhul toimub asi kontrollitult ja turvaliselt.
Aha. Ehk "sõltub" ja "on võimalik".
Kas see olukord on kirjeldatud ka liitumislepingus, et Elektrilevi saab ja tohib "olukorra" tekkides inverteri välja lülida?
Ma ei pea üldse võimatuks olukorda, kus suisel ajal peatselt tootmine ületab tarbimist kogu regioonis ja meil kuskil nurgas "saab võrk täis", kuivõrd puhkuste aeg on kõigil, mitte ainult meil. Praegu saab veel "itta lükata", aga esiteks on siin füüsikalised piirid ees (milleni me ilmselt oma tootmisekesega ei jõua) ja teiseks on see tasuta töö. Kui meid sünkroniseeritakse läände, siis jäävad ülekandevõimsused jälle lahjaks.
Loodame siis, et jahutusseadmeid tuleb kõvasti juurde Ja elektriautosid.
EDIT: Selgitus jäi lisamata, et keegi ei otsiks siit aruelust ärapanemist. Ma üritan aru saada, kas PVpaneelid tegelikult ikka on nii head, armsad ja rohelised, kui nende müüjad neid väidavad olema. Tänan, et ksf! Olli ja vootele on viitsinud kaasa arutleda.
(09-02-2023, 13:58 PM)v6sa Kirjutas: kas on ohutu tõmmata juulikuisel pealelõunal (mida Sa nagu väitsid oma varasemate postitustega), kui paneeli tootmine on maksimumis juhe seinast ja midagi ei juhtu?
(09-02-2023, 11:33 AM)v6sa Kirjutas:Pakun oma arvamuse. Paneelide gruppide vooluringid inverteri sisendis katkestatakse. Paneeli vooluringi katkestuse puhul puudub vooluring, ehk elektronid ei liigu. Põhjuseks miks on keelatud alalisvooluringi koormuse all lahutamine, võib olla alalisvoolust tingitud lahutusel tekkiva kaarleegi kustutamise keerukus ja ohtlikkus. Sisuliselt sama olukord kui keevituselektroodi keevituse lõpetamine aga oluliselt kõrgemal pingel.(09-02-2023, 10:36 AM)vootele Kirjutas: ...
Tegelikkuses ei saa ükski asi toota rohkem, kui reaalselt ära kasutatakse -...
Ole hea ja kirjelda mehhanismi, kuidas keskpäevase päikese käes üle kuumeneva hakkav paneelipark tootmise maha lülitab, kui kohalik salvesti on täis ja võrk vastu ei võta?
Ilma turundusmulata, lihtsalt füüsikaga.
(10-02-2023, 00:05 AM)Raivo Kirjutas: Ma küsiks selle peale, et kas reaalselt on ehitatud mõni päikesepaneelide ühendus ilma avariilülitita?
See peaks olema elementaarne, et selline lüliti on vahel ja see ei saa kaasa tuua paneelide riknemist.
...
(10-02-2023, 02:35 AM)Brrr Kirjutas: Põhjuseks miks on keelatud alalisvooluringi koormuse all lahutamine, võib olla alalisvoolust tingitud lahutusel tekkiva kaarleegi kustutamise keerukus ja ohtlikkus.
(03-04-2023, 18:31 PM)Etsike Kirjutas:Mind elektriauto väga ei huvita, kuid tahaksin ka elektrit saada seinakontaktist hinnaga 5 - 10 senti kilovatt. Kuidas seda saab? Praegused elektri hinnad algavad 12,7 sendist (Alexela pingevaba, börsihinnaga on võimatu arvutust teha, kuid sellegi kuu keskmine hind on samas suurusjärgus), millele lisanduvad vähemalt kuutasu, ülekandetasud, taastuvenergiatasu ning elektriaktsiis. Keeruline arvutus, kus palju muutujaid, kuid ikkagi kokku alla 20 sendi kwh ei saa. Minul ei õnnestu isegi võrguteenust nii odavalt saada (ca 10 senti kwh). Seda leevendab veidi praegu veel makstav riigi toetus ning öisel ajal kehtiv madalam ülekandetasu.(03-04-2023, 17:01 PM)siimik Kirjutas: Eestis on "maks" juba olemas. Eesti Energial ja Enefitil on jäme ots elektritootmises ja levitamises oma käes, need omakorda kuuluvad riigile, dividendid otse kassase.Pluss muidugi elektriaktsiis ka.
Tõsi-tõsi, et mõnes väga kallis kiirlaadijas laadimine fossiilsest kütusest odavam ei tule aga see on ekstreemne näide. Ise teen ehk kord kuus pikema sõidu, millele kuluvast energiast osa tuleb võtta avalikest laadijatest. Siis maksan 0.35 eur/kwh ehk ca 6 eur/100km. See on Enefit Volti laadijate hind praegu. Kodus laeb 0.05-0.1 eur/kwh.
(04-04-2023, 10:48 AM)indreksirk Kirjutas: Mind elektriauto väga ei huvita, kuid tahaksin ka elektrit saada seinakontaktist hinnaga 5 - 10 senti kilovatt. Kuidas seda saab? Praegused elektri hinnad algavad 12,7 sendist (Alexela pingevaba, börsihinnaga on võimatu arvutust teha, kuid sellegi kuu keskmine hind on samas suurusjärgus), millele lisanduvad vähemalt kuutasu, ülekandetasud, taastuvenergiatasu ning elektriaktsiis. Keeruline arvutus, kus palju muutujaid, kuid ikkagi kokku alla 20 sendi kwh ei saa. Minul ei õnnestu isegi võrguteenust nii odavalt saada (ca 10 senti kwh). Seda leevendab veidi praegu veel makstav riigi toetus ning öisel ajal kehtiv madalam ülekandetasu.
Kui arvutused põhinevad kunagisel targal ja odaval ajal tehtud paketi valikul, siis ei ole sellest mingit kasu täna arvutusi tehes. Sama hea nagu teha arvutusi läbi selle, et tööl olles saan tasuta laadida tööandja arvelt. Vabandan väga, aga just saabus taas elektriarve ning tegi lihtsalt kadedaks, et kusagil saab nii palju odavamalt. Oled ikka Eestis?