Abipalve tagasideks

Ei, ära taanda kuskilt, lihtsalt katsu kas tahtlikult või tahtmatult mitte teistele teha seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks.

Kõrvalmärkus, hea et jutuks tuli, pistsingi oma 12a vanuse iPhone laadima, et aku päris maha ei kooleks - kunagi pensionieas olen sellega vanatelefoni-foorumis sama kõva kärbes kui Formika või Sirgid AMF-is Big Grin
Vasta

(10-04-2023, 13:44 PM)Peeter2 Kirjutas:  silma riivavad ka need lahedana näida tahtvad sõnamoonutised nagu 
apastraat - õnneks kohtab juba vähe
tomatikast, kepikast, masuudipress jne
apastraat, kalidor, sveissimine jms on lihtsalt vanast ajast (vanadelt ja vähese haridusega inimestelt) pärinevad sõnad, neid on vahel hää emotsiooni mõttes teksti pikkida.
Aga need teised kunstlikud sõnad on küll kurjast ...
Vasta

mo meelest on foorum nagu jutunurk
kellel suits, kellel õlle näpus, kes nagu semud autos, kes nagu tuttavad lõunalauas 
no ei pole see koht kus hakata taga ajama koma kohta ja suurt algustähte.
sõnad kah nagu kõnekeelsed nii nagu keegi kõneleb.
släng - miks mitte.
jah labasused ja roppused pole nüüd kindlasti niivõrd avalikus ruumis nagu foorum on kindlasti lubatud 
aga igasugused sõnaväänamised on just huvitavad.

kindlasti on kuskil ka selles osas piir kui seda kõike liiga paljuks läheb kuid seni on minul selle piirini ikka veel palju minna enne kui see mind hakkaks häirima
Vasta

Kui palju Eestis liikvel olevaid sõiduautosid on? Ilmselt maksustatakse siiski registris aktiivselt figureerivaid isendeid. 120 miljonit on seatud eelmärgiks kokku korjata.
LINK
Vasta

tahad 120miljonit autode arvuga jagada ja saada maksu per auto ?
miks vaevata pead kui me veel ei tea sellest maksust midagi isegi nad ise veel ei tea
kas maksustatakse kõik või ainult uued kas kw või co või ....
võimalusi on vääääga palju

silmaringi laiendamiseks võite lugeda põhjanaabri kohta mõne aasta vanust artiklit

https://forte.delfi.ee/artikkel/86199593...oomanikult
Vasta

(10-04-2023, 14:52 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-04-2023, 13:44 PM)Peeter2 Kirjutas:  silma riivavad ka need lahedana näida tahtvad sõnamoonutised nagu 
apastraat - õnneks kohtab juba vähe
tomatikast, kepikast, masuudipress jne
apastraat, kalidor, sveissimine jms on lihtsalt vanast ajast (vanadelt ja vähese haridusega inimestelt) pärinevad sõnad, neid on vahel hää emotsiooni mõttes teksti pikkida.
Aga need teised kunstlikud sõnad on küll kurjast ...
See on släng, ja vähemalt slängisõna kasutuselevõtja on üles näidanud teatud mõtteerksust. Võõrkeelsete sõnade eesti keelde toppimine näitab üldjuhul mõttelodevust. (Sama lugu on võõrsõnadega: mida sagedamini neid jutus esineb, seda kahtlasem tundub jutu koostaja/esitaja haritus).
Kuid släng muutub nii kiiresti, et selle mittemeeldimise peale pole vaja oma närve kulutada.
Vasta

no ja seda lugedes on üsna üllatav et see nii hilja tuleb nagu ta tuleb
tavaliselt oleme ju esirinnas selliste asjadega aga nüüd häbiväärselt viimane  Big Grin

https://www.err.ee/1608343595/raport-ees...liidu-riik
Vasta

(10-04-2023, 10:29 AM)Peeter2 Kirjutas:  Kuna see teema on sujuvalt muutunud "üldharivaks", siis postitan ka seda mis mul hingel on Smile .
Nimelt samuti lõunaeestlased.  

No tere, jah!
Vähemalt üks normaalne ksf!  Cool
Ma ei hakka siin kirjutama, palju mina nende lõuna- ja õhtusöögieestlase pärast siin voorumis kottida olen saanud, normaalne kaasatöötav ksf! teab seda niigi! Veelgi enam, osa nendest lõuna (nn eestlastest) on ju lausa mulgid!  Sad
Õli bensiini (või oli see vastupidi?) valab veel seegi kurb tõsiasi, et mul öösel norskab kõrval Mulgivallast pärit vanaemasõber, kelle juures ma elan!  Sad Aga see pole siin oluline, oleks omal olnud omal ajal vaja olnud piisavalt mune (või siis mitte üldse neid testiikuleid) omada...
Läheks veidi radikaalsemaks ja viskaks õhku hüpoteesi - kas need lõunaeestlased on üldse ÕIGED eestlased? Väike näide, on meil virmas tööl palju lätimaalasi (kõik korralikud lugejad muidugi teavad), on ka Arnolds. Palusin teda puurida 4 ava (ehk nagu tavainimesed ütlevad - AUKU!). Arnolds võttis kohe tuld ja teatas, et teeb 8! Mõne päeva pärast uurisin, et nu, Arnoldtšik, kak u nas s etimi otverstijami (dõrkami (( kõikmuidugi teavad, et läiti keeles sellist värdhäälikut nagu Õ ei ole olemas, neil on I))? Arnolds kohe lubama, et ja ja, tema teebs needs avads. Mõne päeva pärast ma jälle nii jutu jätuks uurisin, et Arnolds, ega su esivanemate hulgas äkki eestlasi ei ole olnud? Et kuidagi eestipäraselt edeneb sul see avade puurimine? Ja mis oli, jah, Arnoldsi esivanemad on mingil määral kusagil lõunaeestlaste kõrvalruumist toimetanud... Aga rahustuseks lugejatele, Arnolds need avad ära puuris, 8 tk nagu lubas ja suhteliselt edukalt, 8-st üks sobis ideaalselt, ülejäänud mitte eriti!
Siis oli veel lugu... oli meil koolikaaslastega Virumaal Lammasmäel väike nn kokkutulek, kammisin end nagu tavaliselt kohe umbe, läksin kõigiga tülli ja teatasin, et enam te mind enam kunagi ei näe! (ja nii on ka läinud!) Ja astusin ma püsti päi ja vingerdades sealt minema, sammusin ja sammusin ja mingi aja pärast sattusin ashvaldteel kokku paariliikmelise mittelõunaeestlaste seltskonnaga, kas püüdis upitada mingisuguse asja kaubaveokasti mingisugust nõukogudeaegse raskemootorrattataolist toodet, a` la K 750 M, näiteks. Mind nähes seltskond kohmetus ja seda hetke kasutades ma koheselt esitasin oma küsimuse, et kas keegi peksa tahab saada või anda? Vastajad polnud eriti kompetentsed antud teemal vastama ja ma esitasin järgmise küsimuse, juba lihtsama, arvestades vastajate ikut (no teate küll, see number, mis näitab, kui loll keegi on). Küsimus oli - kuidas ja kus suunas on siit p..sse kukkunud kohast võimali teleporteeruda Türi Näljaküla Konsumi lähinaabrusse? Jah, küsimus oli võistlejate jaoks liiga keeruline, ilmselgelt polnud keegi võistkonna liikmetest A-M foorumi liige ega lugeja!   Sad Olles ise mitte eriti rumal EESTLANE, tegin kavaldades küsimuse lihtsamaks - kuidas on siit täiega p...sse kukkunud kohast võimalik teleporteeruda Paidesse? Kohe läksid kõigil vastajavõistkonna liikmete näod naerule, väike meeskonna sisene  nõupidamine ja (ilmselt) kapten vastas, et - jaa, Paide, see on kusagil Lõuna - Eestis ja siit küll kuidagi sinna ei saa, pole kunagi saadud ega saa ka tulevikus!  Rolleyes
Tänasin viisakalt ja teatasin, et mul pole ka aega neile praegu peksa anda ja lahkusin väärikalt teadmata suunas...
Kogu mu isapoolne suguvõsa oli sadu ja sadu aastaid elanud seal kuradi Virumaal ja vanaema pool lausa sealsamas Rakvere kandis, vb vastajad oli isegi mu sugulased, no ilmselt olid, kui peale Põhja sõda ja katke (katkusid) siin meil ainult mõni õige eestlane üldse ellu jäigi...
Igatahes millagi jõudsin Viru - Nigulasse, langetasin pea sealse Vabadussõja ohvrite mälestusmärgi ees ja heitsin bussioote paviljoni pingikesele õiglase und puhkama, et mõne aja pärast jälle vastassuunas Tallinna poole bussiga tagasi kihutada!

tervitades, Priit, kõige õigem eestlane siin voorumis ja Näljakülas üleüldse


Nende halbade lõunamitteestlaste kohta mul oleks ikka väga palju postitada, ikka väga palju, aga hetkel ma ei hakka rohkem trükkima, pean WC-sse minema kiirelt, käisin eelnevalt keldris igasuguseid asju vaatamas...
Ja Peeter, mis teemad, mis alavoorumid - kõik on ju üks homodekeenne vana???tehnika voorum, mida per.set, mida mun.ni (nagu vanad PÄRISeestlased armastasid voorumisse kirjutada) Sa siin tahad liigitada, oleme ikka EESTI mehed ja ärme lase neil põhjalätlastel siin pead tõsta!  Wink
Vasta

Õhtust!
Ei viitsiks küll enam siia trükkida, aga kuna inimesed on anunud tagasisidet ja paljud foorumlased ( 1 ksf!) on esitanud küsimuse, et mida teeevad siin voorumis nn lõunaeestlased, siis teeksingi siinkohal, kui vanem olija  (mittetegija, kuigi ka minul on projekt!) siinkohal ettepaneku, et siit voormist tuleks automaatiliselt välja  arvata kõik hetkel ajaloolise Liivimaa Kubermangu territooriumil 
://et.wikipedia.org/wiki/Liivimaa_kubermang 
asuvad nn ksf!, välja arvatud need, kes esitavad mingi tõendi ja kes ei ole otseselt ksf! kassi uputamist nõudnud! Oleme ikka eesti mehed ja ärgem laskem endid mingitel lõuna"eestlastel" kohitseda ja kottida! (nagu siiani kahjuks siin voorumis on tavapärane olnud  Sad ).
Muidu võib homme või näiteksdJüripäeval (pärsieestlaste püha) olla tekkinud olukord, et need lõuna(nn)eestlased tulevad päris Eestit denatisf... misper.setsee oligi ja demilitariseerima ja siis ei päästa meid isegi ei ksf! Pauguonu, Telc, Nastik ega need teised tublid eesti mehed  Sad
P.S. üks postitus on veel lubatud siia toredasse päeva, aga selle vast annetan Ukraina vastupanuvõitlejate kontole, Slava Ukraini!

Tervitades, P (palun mitte kustutada, palun mind mitte ära bännida, mul on projrékt ka!)
Vasta

Oman ikka suht suurt suhtlusringkonda kõikidest ühiskonnakihtidest ja elualadelt. Kui ajakirjandus on terve viimase kuu töötaud Kremli propagandajuhiste järgi, kõikvõimalikud foorumid, FB ja jne jne nõretavad vihkamisest meie riigi ja valitsuse ja riigikorra vastu siis pole ma näinud oma silmaga ühtegi inimest üheski seltskonnas kes oleks poole sõnagagi mingit maksuteemat hakanud üles kütma. No eilsel juubelil enne laialiminekut  korraks võeti küll poliitika üles aga ka teemal kuidas kremli käpikutest rahvuslased käisid enne valimisi perest-peresse ja käskisid kõigil häletada nende poolt muidu tuleb Nato ja EL ja teevad eestlastest pederastid ja eestlased surevad välja.
Paistab et 90% rahvast saab aru kuidas riik toimib(tundub et isegi venelased, need vahutavad kaasasündinult Nato ja Ukraina aitamise vastu) ja ei arva et raha saab seina seest, seevastu ülejäänud 10% korrutavad nagu papagoid neile etteantud Solovjovi jutusaate propagandat ja ei saa mittemillestki aru.
Lihtsalt ei saa aru kas inimestel tekib mingi orgasmilaadne õnnetunne kui nad saavad rõvetseda oma riigi ja oma rahva vastu?
Vasta

(01-05-2023, 02:00 AM)Telc Kirjutas:  üksikisikuna korrektne ja põhjendatud pöördumise saatmine VÕIB midagi muuta. Foorumis londipõristamine ei muuda.

"Foorumis londipõristamine ei muuda midagi"

See võiks olla kõigi foorumite ja jutugruppide juhtkiri. Või ilmuks hoiatusena "Postita" nupu vajutamisel Smile

Loomulikult ei muuda arvamusavaldused ja arutelud ümbritsevat reaalsust ega lahenda probleeme. Arvamustevahetus on meelelahutus.

Parimal juhul aitab hea meelejahutus iseendal reaalsusega tõhusamalt toime tulla. 
Mõnikord harva sisaldab kogu see lobisemine ka infot mõne reaalse oskuse kohta, mille omandamine aitab kellelgi mõne eelseisva töö paremini ära teha.

Probleeme lahendataksegi oskustega. Mitte valitsuste või tehnoloogiatega. Vastupidi, iga uus valitsus ja iga uus tehnoloogia toob kaasa uued probleemid. Oletusliku näitena kasvõi see AI tehisintelligents. Et kui ta tuleb ja istub muuhulgas ka ministrikohale ? Big Grin
Ministrina töötav tehismõistus võib tunduda naljakas või ratsionaalne või hirmutav, - aga sisuliselt mitte midagi ikkagi ei muutuks.
Sest valitsused, mida nad ka ei teeks. sobravad vaid pinnapealsetes asjades.
Sügavuti toimuvat määrab ikka see, mida inimsipelgate koondmass oma käitumisega korda saadab.
Vasta

Ei saa nõustuda sellega. Käitute eelarvamusega nagu eesotsas inimesed istuks ainult ninapidi raamatus ja internetist poleks midagi kuulnud. Kuidas saate väita siin tuima kindlusega, et MNT spetsid lisaks olemasolevatele endistele ja praegustele, ei käi siin lugemas ja mõtteid ammutamas? Ja teiste foorumite kohta täpselt sama. Ja teiste asutuste ja ministeeriumite kohta sama.
Räägite nagu oleks siin mingi anonüümne kinnine mikrokliima, kuhu keegi sisse isegi ei pääse mitte. Või kõlab uskumatult, et DevilDeVille, TealC'i, Marko, kass'i või v6sa või kelle iganes lausetest ei võluta mingit head asja välja. Töötab ka vastupidiselt, et võlutakse mingi nihverdamise asi välja ja tekitatakse kohe vastumeede sellele, neid näiteid läbi ajaloo on ikka esinenud.
Vasta

Ääremärkus. Siin foorumis on mulle teadaolevalt päris mitme, nimetatud ministeeriumi ja teemasse puutuva ameti töötajaid. Sealjuures mitte koristaja tasandil. 

Kuigi ilmselt osadele väga üllatav, on nemadki inimesed oma hobidega ja need hobid võivad siin suure osaga kattuda. Kusjuures, täiesti mõistliku inimese mulje jätnud.

Kui nüüd mõni ühiskonnaõpetuse õpetajast foorumlane suvatseks ka sekkuda ja harida ning valgustada oma kaasfoorumlasi riigi toimimise ja m.h riigikogu ning komisjonide toimimise osas, võiks ju kasuks olla. Üleüldiselt on mul mulje jäänud, et nõukogude liidu toimimise/mitte toimimise suhtes on teadmine suurem, kui viimased 30+ aastat taasiseseisvunud Eestist. See on päris kurb. Võimalik, et see on ka ajastu märk ning keskmise vanuse indikaator.
Vasta

Ülalolevad 4 postitust otseselt automaksuga ei haagi, samas kustutamiseks pole piisavalt kitsarinnalised. V6sa ei pahanda vast, kui tema jutuvestmis-teema täiendust saab Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Andke minna! Foorumi omanik on öelnud, et foorum ei saa lähiajal täis.

Jätan siia ka ühe mõtte, mis automaksuga on üsna lõdvalt seotud.

Ignorantsus häirib kõige rohkem kogu maksuteemas. Mitte automaks per se, käe "jõukate autoomanike" kaukasse ajamist oli oodata.

Just see ülbe, eneseteadlik, rahvast lolliks pööbliks pidada lubav arrogantsus, millega vaid kaks päeva peale valimisi teatati, et nüüd on perses ja tuleb kohe hakata kokku hoidma. Ning esimese asjana hakatakse ministeeriume üsna sisutult ühendama, kulutades sadu tuhandeid täiesti mittevajalikuks PR-tegevuseks. Ptui!

Ma tõesti elasin arvamuses, et Püha Poliitperekonna labasus on halvim, mis saab juhtuda, aga paraku eksisinSad 

Sääraste põhimõttelagedate riigijuhtide korral on kuratlikult raske lastele õpetada vastutustundlikku käitumist ja sõnapidamist...

Mitte need pooltuhat € aastas, mis meie pere liikuritele kuluma hakkab praeguse plaani järgi ei aja vanduma. Vaid see, et kogu teema tõsteti lauale PEALE valiku tegemist ilma igasuguse viiteta. Ning õigustuseks tuleb vaheldumisi kas lollusi või lausvalet.
Vasta

[quote='v6sa' pid='551093' dateline='1682943819']
Andke minna! Foorumi omanik on öelnud, et foorum ei saa lähiajal täis.

Jätan siia ka ühe mõtte, mis automaksuga on üsna lõdvalt seotud.

Ignorantsus häirib kõige rohkem kogu maksuteemas. Mitte automaks per se, käe "jõukate autoomanike" kaukasse ajamist oli oodata.

Just see ülbe, eneseteadlik, rahvast lolliks pööbliks pidada lubav arrogantsus, millega vaid kaks päeva peale valimisi teatati, et nüüd on perses ja tuleb kohe hakata kokku hoidma. Ning esimese asjana hakatakse ministeeriume üsna sisutult ühendama, kulutades sadu tuhandeid täiesti mittevajalikuks PR-tegevuseks. Ptui!

Tundub et saime mitmest halvast parima. Kas on juba meelest läinud kuidas Kremli käpikud kohe peale valimiste võitu ja võimuhaaramist lubasid tegema hakata meelsuse kontrolle ja suurpuhastusi riigiametites, hävitada sotsid ja reformikad(kas kuklalasuga või mismoodi?), NATOst ja Euroliidust välja astuma ja Eestit soomestama(mida iganes see peaks tähendama). Riigieelarvest ei rääkinud keegi sõnagi ja sinna miljardite õhu kirjutamisega on nad juba oma taset näidanud. Eeldada et mingi marginaale grupp vene propagandiste tooksid Eestile õnne õuele- no mida?
Vasta

(01-05-2023, 15:37 PM)Meelis2 Kirjutas:  Tundub et saime mitmest halvast parima. Kas on juba meelest läinud kuidas Kremli käpikud ...

Ma ei ole viimase kahe kuu järel üldse kindel, et EKRE meil see kõige kremlimeelsem erakond on...

Idanaabrile väga sobib, kui meie oma rahvas kiskleb. Samuti on neile väga sobiv, kui ettevõtlikum osa rahvast siit minema läheb - mida vähem tarku, seda odavam on siia oblast tekitada rahva tahtel.

Siinkohal kiitus Transpordiametile, et mingidki numbrid välja tõi.
Vasta

Ma ei ole viimase kahe kuu järel üldse kindel, et EKRE meil see kõige kremlimeelsem erakond on...

Ja Jeesus ütles: "„Õnnistatud on vaimust vaesed, kes tulevad minu juurde, sest nende päralt on taevariik.” Aamen.
Vasta

Nii on... Mingi kildkond on alati valmis neid, kelle poliitiline vaade nende omaga ei ühti, vaimust vaesteks, lamemaalasteks ja kremilimeelseteks tembeldama. Ma ka tembeldan- ilmselt need tembeldajad on palgalised partei kommentaatorid Smile
Vasta

(01-05-2023, 11:33 AM)Meelis2 Kirjutas:  Paistab et 90% rahvast saab aru kuidas riik toimib(tundub et isegi venelased, need vahutavad kaasasündinult Nato ja Ukraina aitamise vastu) ja ei arva et raha saab seina seest, seevastu ülejäänud 10% korrutavad nagu papagoid neile etteantud Solovjovi jutusaate propagandat ja ei saa mittemillestki aru.

Palun see jupike kivisse raiuda ja riputada kõigile nähtavasse kohta! Kohustuslik kirjandus lõbusa laenuelu propageerijatele.
Marko Pomerants on täna väga hea selgitava jutukese avaldanud, samuti väga soovitav neile, kes ilmselget asja järjekindlalt eitavad:

https://epl.delfi.ee/artikkel/120180780/...at#daltop2

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne