Abipalve tagasideks

Kuna midagi öelda ei tohi, sest see pole poliitkorrektne ja pooltel hakkab valus ja pooled ei saa aru, ütlen kohe ette ära et ma ei arva mitte midagi mitte millestki ja ma olen kõigega nõus ja mul ei ole pretensioone ja ei tule ka. Ja vabandust tuleb ka kohe paluda- palun vabandust.

 Aga üks hoopis teine mees, keda ma ei tunne ja kes mind ka ei tunne, see teine mees, kes on erinevalt minust peast nati soe ja paranoiline, arvab nii:
 RB kaubatee saab varsti valmis, majandus põhjas, võlad üle pea. Külahullu viidatud artikli pildi all on puhtjuhuslikult viide siinsete kaevanduste tulevastele peremeestele (sest neil on ainukesena maailmas keskkonnasäästliku fosforiidikaevandamise alased tõelised teadmised, meie ise ei oska), kes ulatavad siis meile sõbralikult abikäe.
Klaashelmed, Manhattan...
Vasta

(03-05-2023, 01:01 AM)deus Kirjutas:  Võiks vähemalt oma lingist selle facebooki jälitaja ära koristada, selle järgi saab aru ilusti, et ega sa peale objektiivi midagi loegi.
Kui nüüd prooviks selle halvustamise ja mõnitamise muude maailmavaadete esindajate aadressil kõrvale jätta ja näha suuremat pilti, siis kas Eesti tulevik üldiselt ei pane muretsema? Nii eestikeelse rahvastiku vähenemise, idapoolsete sisseränne, inimeste "surnuksmaksustamine", majanduse käekäik,  Nursipalu jne. Kas tõesti ei suuda vaadata natukenegi kaugemale, et milline on meie kõigi Eestimaa 10-20a pärast? Ei saa ju elada nii, et las teised kärvavad, peaasi, et minul hea oleks. No vähemalt ei peaks ju saama..

Olen olnud arvamusel, et intelligentne inimene võiks ja peaks saama info eri kanalitest ja selle põhjal panema kokku oma pusle. Mingi infokanali kõrvalelükkamine oma ortodokslikust maailmavaatest lähtuvalt, ei ole just "avatud ja progressiivse" inimese tunnus. Lõppkokkuvõttes taandub ju kõik sellele, et kas info on tõene või väär. Kas oli siis väär?

Ma ei tea, et mis maailmavalu selle Eestiga on. Kodu ilmselt ja maailmas ringi käinuna ning võõrsil elanuna saad aru, et kui hea ja habras see kõik siiski on ja kui kerge on seda rikkuda.
Vasta

Moodne on olla liberaalne, globaalne, roheline, punane ja vbl. ka natuke lilla maailma asjadest "õigesti" arusaav ühe korraga. Mingi rahvuslik inin ei päde, see on ajalooline jäänuk, mahajäämuse, kremlimeelsuse ja juhmuse tunnus. Aga ega midagi uut siin pole, natsionaliste ja fašiste aeti 40- ndatel ka taga, nüüd on vaenlasele lihtsalt teised nimed pandud.
Vasta

Valimistest ja valija seisukohtade muutustest. Jah, ka mina ei ole oma valimiseelistust muutnud viimaste valimiste järel.

Peale 90-ndate alguse valimisi, kui andsin hääle ideoloogiliselt lähimale erakonnale ehk Isamaale ja veendusin, et võimu juures on nad lootusetud konformistid ning petavad valijate lootusi. Seejärel ei käinud paarkümmend aastat valimas, kuna polnud kellegi poolt hääletada. Alles eelmistel ja nüüdsetel Riigikogu valimistel suundusin uuesti valimiskasti poole, kuna oli ilmunud erakond, kes suudaks reaalselt puhastada need Augeiase tallid seal Toompeal ja lõpetada Eesti riigi allakäigu.

P.S. Korruptsioon Eestis on hoopis teistlaadne ja peenem kui nt Ladina-Ameerikas või Ukrainas, see koosnebki nö toitumisahelast, st partei paneb tasuvasse ametisse ja juhtivad ametnikud toetavad partei liini ning saboteerivad vastaspoole võimule saades nende tegevust (ustavus toitjale).
Vasta

(03-05-2023, 08:53 AM)Külahull Kirjutas:  
(03-05-2023, 01:01 AM)deus Kirjutas:  Võiks vähemalt oma lingist selle facebooki jälitaja ära koristada, selle järgi saab aru ilusti, et ega sa peale objektiivi midagi loegi.
Kui nüüd prooviks selle halvustamise ja mõnitamise muude maailmavaadete esindajate aadressil kõrvale jätta ja näha suuremat pilti, siis kas Eesti tulevik üldiselt ei pane muretsema?

Kinnises inforuumis seiklev inimene omabki sellist narratiivi, mis edasi kirjeldatult tuleb. Facebook teab sinust rohkem, kui sa ise, seepärast ta sulle ainult seda, mis sulle meeldib, ette viskabki ja ebameeldiva jätab välja. Ei ole siin ei halvustamist ega ka mõnitamist, lihtsalt fakti nentimine. Mul pole midagi selle vastu, kui sa kristlikku maailmavaadet esindad.
Vasta

Siinkohal pean auväärt ksf. honkomeest natuke parandama - ametnikud on lojaalsed eelkõige ametnikele. Tänaseks päevaks on tegelik süvariik (mitte klounidele müüdav nägemus poliitiliselt kallutatud jõuametitest) jõudnud positsiooni, kus ametikohtade täitmist ja rotatsiooni organiseeritakse endile (omastarust) võimulolijatest pea täiesti sõltumatult. On väljakujunenud üks kildkond tegelasi, kes peavad endid aadlikeks ja Eesti Vabariiki oma pärusmõisaks, mis ellukutsutud nende materiaalsete vajaduste ja egotsentriliste ambitsioonide täitmiseks. Parkinsoni seadus kehtib. Ja kuidas veel.

Kindlasti soovitan lugeda LR-is ilmunud eestikeelset versiooni, kuigi originaalis on selgesti amüsantsem. A igakjuhuks panen siia ühe väikese referaadi ka:

Parkinsoni seadus ütleb, et „töö hulk kasvab, et täita selle tegemiseks ette nähtud aega”. Samuti kasutatakse tabavamat sõnastust, mille kohaselt „töö hulk kasvab, et täita saadaval olevat aega”.

Esmakordselt sõnastas selle C. Northcote Parkinson artiklis, mis avaldati The Economistis 1955. aastal, hiljem ilmus see koos teiste esseedega raamatus “Parkinsoni seadus: progressi otsimine” (London, John Murray, 1958), põhinedes Briti tsiviilteenistuse põhjalikel kogemustel. Teaduslike vaatluste käigus, mis andsid oma panuse seaduse arengusse, märkas ta, et samal ajal kui Briti impeeriumi tähtsus maailmas vähenes, kasvas riigiametnike hulk kolooniate ametis.

Parkinsoni järgi põhjustavad seda kaks asjaolu: Esiteks „Ametnik soovib kasvatada alluvate, mitte konkurentide hulka” ja teiseks „Ametnikud töötavad üksteise jaoks”. Samuti märkis ta, et bürokraatliku süsteemi ametnike hulk kasvas 5–7% aastas „olenemata tehtud (kui üldse) töö hulgast”.

Parkinsoni seadust on kasutatud ka viidatuna algsele seosele arvutitega: „andmete hulk kasvab vastavalt vabale kettaruumile“ – suurema hulga mälu ostmine julgustab kasutama rohkem mälu võtvaid programme. Viimasel kümnel aastal on jälgitud, et süsteemi kasutamisele kuluva mälu hulk kipub järsult kahekordistuma iga 18 kuu järel. Õnneks kipub sama raha eest saada oleva mälu hulk iga 24 kuu järel samuti kahekordistuma. Kahjuks garanteerivad füüsikaseadused, et see ei kesta igavesti.

Parkinsoni seadust oleks võimalik üldistada järgnevalt: „Nõudlus ressursi järele kasvab alati vastavalt pakutava ressursi hulgale”. Selle lisatakse sageli täiendus, mille kohaselt „vastupidine ei ole tõene”.

On huvitav märkida, et see üldistus on muutunud väga sarnaseks majandusseadusega hinna ja nõudluse kohta, mis ütleb, et mida madalam on kauba või teenuse hind, seda kõrgem on nõudlus.

Parkinsoni seaduse rakendamine

Parkinsoni seadust rakendatakse mitmetes tegevustes.


  • Projektijuhtimises täidetakse individuaalseid ülesandeid, millel on lõpptähtaeg, harva enne tähtaega, sest inimesed, kes seda tööd teevad, laiendavad tööd nii, et see saaks tehtud enam-vähem lõpptähtajaks. Seda võib võrrelda üliõpilase sündroomiga, mille puhul individuaalsete ülesannete täitmine jääb peaaegu alati hiljaks. 

  • Samuti märkavad seda inimesed oma igapäevaste tegevuste puhul. Olenemata sellest, kui palju toimetusi päevakavas ette on nähtud, saavad nad üldjuhul kõik tehtud. See viib järeldusele: „kui sa tahad, et midagi saaks tehtud, anna ülesanne hõivatud inimesele”, sest paistab, et nemad tulevad „aja planeerimisega” paremini toime. Kuigi see võib olla tõsi, on asi tegelikult lihtsalt selles, et nad teevad rohkem ning nende töö ei kasva lõputult, et täita veel hõivamata aega.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(03-05-2023, 10:38 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Siinkohal pean auväärt ksf. honkomeest natuke parandama - ametnikud on lojaalsed eelkõige ametnikele. ...

Parkinsoni seadus ütleb, et „töö hulk kasvab, et täita selle tegemiseks ette nähtud aega”. Samuti kasutatakse tabavamat sõnastust, mille kohaselt „töö hulk kasvab, et täita saadaval olevat aega”.

[*]... Olenemata sellest, kui palju toimetusi päevakavas ette on nähtud, saavad nad üldjuhul kõik tehtud. ...
[/list]
Olemata küll antud süsteemi sügavustes aga siiski riigiteenistuses, olen aru saanud et tippametnike (a la kantslerid, asekantslerid, peadirektorid jms kelle määrab spets komisjon) ja reaametnike (kellele pannakse pidevalt koondamisi läbi viies järjest rohkem ülejõu käivaid ülesandeid, nii et e-kirjad neilt tulevad ööpäev läbi) vahel on tohutu kuristik. Reaametnik täidab tippametniku käske, kuid ei ole talle "lojaalne". Ebasobiva poliitilise võimu sabotaažiga tegelevad "oma partei" tippametnikud, kes jagavad allapoole vastavaid käske. Riigiametites see töö hulga kunstlik kasvatamine leiab aset küll aga eelkõige bürokraatlike "korruptsiooniga võitlemise" protseduuride juurutamise läbi elik midagi ei saa lihtsalt lubada või otsustada vaid tuleb läbi viia vastav protseduur, nt hange.

Viimane minu poolt välja toodud väide on huvitav - endal saab küll päevakavast heal juhul kolmandik tehtud ... tegemata tööde võlg muudkui kasvab.
Vasta

Lisaks tippametnikele on nende ja päriselt tööd tegevate reaametnike vahepeal veel lugematu hulk osakonnajuhatajaid, talituse juhatajaid, nõunikke (ei pea siinkohal silmas poliitilisi), konsultante, koordinaatoreid, projektijuhte, teenusejuhte, arendusjuhte ja muud rämpsu ning tiksujaid, kelle tööajast suure osa moodustab koosolekute pidamine, kus saaks määrata/kokkuleppida koosolekute pidamise aegasid jms tuftaa. Ehk siis olevused, kes ei tee sisulist tööd, vaid "delegeerivad" ja "juhivad" ja "juurutavad". Need olendid ongi siinse maanurga uusaadli ringkäenduse raudvara.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Minu arvates lükkab praegune võimuliit Eesti just järgmiseks 10-20 aastaks õigesse suunda.
Pärast 4 aastat praeguse valitsuse tegutsemist ei ole populistidel enam isegi tehniliselt võimalik riigikaitse ja keskkonnakaitse alaseid positiivseid muutusi tagasi pöörata.  
No ja kui 4 aasta pärast saavadki populistid võimule (väga vähetõenäoline, aga siiski võimalik), siis Euroopa keskpank ei lase ikkagi ohjeldamatult laenata.
Vasta

(03-05-2023, 10:32 AM)deus Kirjutas:  
(03-05-2023, 08:53 AM)Külahull Kirjutas:  
(03-05-2023, 01:01 AM)deus Kirjutas:  Võiks vähemalt oma lingist selle facebooki jälitaja ära koristada, selle järgi saab aru ilusti, et ega sa peale objektiivi midagi loegi.
Kui nüüd prooviks selle halvustamise ja mõnitamise muude maailmavaadete esindajate aadressil kõrvale jätta ja näha suuremat pilti, siis kas Eesti tulevik üldiselt ei pane muretsema?

Kinnises inforuumis seiklev inimene omabki sellist narratiivi, mis edasi kirjeldatult tuleb. Facebook teab sinust rohkem, kui sa ise, seepärast ta sulle ainult seda, mis sulle meeldib, ette viskabki ja ebameeldiva jätab välja. Ei ole siin ei halvustamist ega ka mõnitamist, lihtsalt fakti nentimine. Mul pole midagi selle vastu, kui sa kristlikku maailmavaadet esindad.
Vabandust,  kuid mis see Facebook siia puutub või millisest kinnisest inforuumist sa räägid? Ise tarbin meediat 4 erinevas keeles ja ei tunne küll kuidagi,  et midagi piiraks mu meediavabadust või maailmapildi kujunemist. Ekspress Grupp meediat küll ei tarbi tervislikel põhjustel juba mitu aastat. Delfit või muud jura sealt lugedes on 5 minutit selline tühi tunne ja lõpuks tahaks aju nagu plahvatada.  Intellektuaalselt on Makroskoop või Objektiiv siiski Delfist üle. 
Tundab küll, et tõsiuskse liberaali arusaam konservatiivse poole toetajast on kui debiilikust, kes hädavaevu ehk saab sõrme ninna torgatud, kuid kes kirjakunsti kohe kindlasti ei valda.  Proovi siiski mõnitamata olla.
Vasta

(03-05-2023, 12:08 PM)raulex Kirjutas:  Pärast 4 aastat praeguse valitsuse tegutsemist ei ole populistidel enam isegi tehniliselt võimalik riigikaitse ja keskkonnakaitse alaseid positiivseid muutusi tagasi pöörata.  

Kas keskkonnaalaseks positiivseks muutuseks liigitub ka eeldatav (ja "kliimaministri" poolt selgesti ihaletav) fosforiidiskeem? Nii positiivsete muutuste tagasipööramise võimatuse musternäidiseks sobib kenasti üks Nauru nimeline kohake.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(03-05-2023, 11:29 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Lisaks tippametnikele on nende ja päriselt tööd tegevate reaametnike vahepeal veel lugematu hulk osakonnajuhatajaid, talituse juhatajaid, nõunikke (ei pea siinkohal silmas poliitilisi), konsultante, koordinaatoreid, projektijuhte, teenusejuhte, arendusjuhte ja muud rämpsu ning tiksujaid, kelle tööajast suure osa moodustab koosolekute pidamine, kus saaks määrata/kokkuleppida koosolekute pidamise aegasid jms tuftaa. Ehk siis olevused, kes ei tee sisulist tööd, vaid "delegeerivad" ja "juhivad" ja "juurutavad". Need olendid ongi siinse maanurga uusaadli ringkäenduse raudvara.
Jete Leo Norman oli nauditav lugemine. Mulle meeldib vanakool paberkandjal. Olgugi, et vähem keskkonnasõbralik, aga saab panna riiulisse aukohale Hašeki ja Ruitlase kõrvale.
Kel veel lugemata, soovitaksin siiski alustada lõppsõnast ja lõpetada sissejuhatusega.
https://heakodanik.ee/uudised/kuidas-ame...%88variik/
Vasta

(03-05-2023, 12:08 PM)raulex Kirjutas:  ....  keskkonnakaitse alaseid positiivseid muutusi ...

Lubage küsida, miliseid positiivseid muutusi? Ma nagu ei ole märganud, et praegune administratsioon oleks põlevkivielektrijaamade asemele agaralt tuumajaama ehitama hakanud. See oleks rämpselektri arendamise toetamise asemel küll positiivne muutus.
Vasta

Sügiseks valmib tuumajaama teostatavusuuring.
Põhimõtteliselt tuumajaama vastu on ainult osa sotse.
Minul isiklikult vahet pole, parem tehnoloogia võitku, Prantsusmaa laseb edasi tuumaga ja Saksamaa tuumata.
1, 2, 5, 10, 20 aasta pärast on mõlemad riigid olemas, tuled põlevad ja tehased huugavad.
Vasta

(03-05-2023, 15:50 PM)raulex Kirjutas:  ... Minul isiklikult vahet pole, parem tehnoloogia võitku, Prantsusmaa laseb edasi tuumaga ja Saksamaa tuumata.
1, 2, 5, 10, 20 aasta pärast on mõlemad riigid olemas, tuled põlevad ja tehased huugavad.
lugedes ühte väljamaa foorumit, kusmaal sellest rohelisest ideoloogiast sügavalt pohui siis oli sakslaste söejaamade sulgemisega seoses üksmeelne arvamus, et kahjuks saksa majandus kängub ilma söe- ja tuumaenergiata ning sakslased mängivad enda neljandajärguliseks riigiks, kellest enam midagi ei sõltu (nagu kunagi Mongoolia kohta räägiti) ja hiinlaste ülemvõim selle tulemusena vaid kasvab.
Kaldun ka seda uskuma, et saksa poliitikud teevad oma ja kogu Euroopa majandusele kohutava karuteene.
Vasta

Ah et euroopa kõrged võimurid panevad rahvuslastele suukorvi pähe ja käed raudu , omad võimu omavad ei saa hakkama ?
 Mis rohelist soga siin aetakse .  Miks kingiti THI le laenuraha ?
Mis õigusega nimetas thi  eestlasi fašistideks , võõravihkajateks , me võtame siia vastu Ukraina Inimesi , hoolime nendest , aitme neid .

akf deus , vastus , palun .
Vasta

(03-05-2023, 16:28 PM)edvard Kirjutas:  Ah et euroopa kõrged võimurid panevad rahvuslastele suukorvi pähe ja käed raudu , omad võimu omavad ei saa hakkama ?
 Mis rohelist soga siin aetakse .  Miks kingiti THI le laenuraha ?
Mis õigusega nimetas thi  eestlasi fašistideks , võõravihkajateks , me võtame siia vastu Ukraina Inimesi , hoolime nendest , aitme neid .

akf deus , vastus , palun .

Pean tõdema, et ma ei saa aru, mida mu käest küsitakse.
Vasta

(03-05-2023, 12:15 PM)Külahull Kirjutas:  ... Intellektuaalselt on Makroskoop või Objektiiv siiski Delfist üle. 
...

Delfist üleolek iseeneslikult ei ole veel taseme näitaja, aga: palun viidet mõnele Objektiivi kirjutisele, mida lugupeetav kirjeldab sõnaga intellektuaalne. Saaks aimu mõiste tähendusest.
Vasta

(03-05-2023, 17:29 PM)v6sa Kirjutas:   palun viidet mõnele Objektiivi kirjutisele, mida lugupeetav kirjeldab sõnaga intellektuaalne.

Ühinen selle palvega, hari meid, ole nii kena!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Oh jummel küll, nüüd hakkate meediast intelligentsust otsima. Pole seda ei ühes ega teises, maailmavaatest rääkides. Kirjavigugi ei tsenseerita enam, lauseehitusest ja jutu mõttest rääkimata. Liiderlik ja osavõtlik värk.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne