Abipalve tagasideks

(07-05-2023, 12:17 PM)Meelis2 Kirjutas:  ... üle poole Eesti rahvast kes hääletasid praeguse valitsuskoalitsiooni poolt ...

Numbreid seda hõiset väga ei kinnita.

Valimised.ee ütleb nii:
  • valijaid kokku 966129
  • võttis vaevaks valida 610299
  • Siit tuleks osalus% 63,17
  • Reform sai hääli 190632
  • E200  sai hääli  81329
  • Sotsid  said hääli 56584
  • Koalitsioon kokku  sai hääli 328545
Seega sai praegune koalitsioon valima vaevunute hulgaga võrreldes 53,83% toetuse, mis on väga napilt üle poole. Hulga iseloomulikum number on kõigi valimisõiguslike hulgaga rehkendades vaid 34,01 % toetus. Ei ole nagu väga põhjust trummi taguda, kuivõrd tutvusringkonna valimas mittekäinud on sajaprotsendiliselt meid valitsema sattunud seltskonna vastu. Nad lihtsalt on löönud käega ja valinud riigi vältimise taktika. Mida ei saa praeguse aja susserdamisi riigis vaadates neile ka mitte pahaks panna...

Ksf! vant ehk võtab vaevaks selgitada, mil viisil peaks meie liitlased meie kaitseks valmistuma ilma peamisel rünnakusuunal oleva piisavalt suure harjutusalata? Selle üle me vast ei pea enam vaidlema, et elades Venemaa külje all on meie ainus võimalus kestma jääda valida endale piisavalt tugevaid sõpru. Teine võimalus on oblast.

Ei meeldi mullegi see, KUIDAS on riik asju Nursipalu kandi rahvaga ajanud. Ei mingit vabandust, ei mingit personaalselt pöördumist. Kaitseminister ei alustanud esimest rahvakoosolekut vabandusega nende ees, kelle kodud käest võetakse. Selle asemel ajas ümmargust ja üsna üleolevat poliitmulaSad

Võrdsuse huvides olgu öeldud, et just ajakirjandus oli see, kes kaitseministeeriumi väga toore plaani peale septembris tõmbas üles küüditamise teema. Enne, kui plaanid olid mingilegi küpsemise (avalikustamise) tasemeni jõudnud. Me ei saa mitte kunagi teada, kas algse plaani järgi novembris asjassepuutuvatega kooskõlastamisele minev kava oleks olnud parem või halvem, aga igal juhul oli toores oktoobris näidatud kava.

Valus on muidugi see, et hoolimata kogu riigiaparaadi "avalike suhete" bandest pandi just asjade selgitamisega lati alt läbi nii, et see ei liigatanudki (ehk "kommunikatsioonis tehti vigu"). Tekib küsimus, mille eest avalikele suhetele makstakse, eksole.

Minu arvates on ka EL "hädade" peamine põhjust just sama: valitsema sattunud kaotavad kokkupuute reaalsusega ja sellest tulenevad nii "banaanikõveruse" direktiivid kui rohepöörasus. Muide, see viimane ei ole tegelikult põhimõttes vale: me oleme uppumas oma sita sisse. Aga lahenduse jõuga pealesurumine arrogantsel moel läbi eluvõõraste direktiivide ei tööta. Samuti ei tööta süüdlaste või imetehnoloogia otsimine. Mis töötab, on igapäevane kokkuhoid ja prügitootmise vähendamine. Mis on oi, kui tülikas....
Vasta

Võib väänata neid numbreid kuidas soov on ja/või kuidas keegi FB levitab, meil on õnneks demokraatia ja valitsuse moodustab enamuse saanud erakond mitte valimistel kaotanud. Kuna meil moodustati kolmikvalitsus siis loomulikult ju peab arvesse võtme kõikide eelistusi, ka kulutuste osas mis on ka ilmselt üks planeeritavate maksutõusude põhjusi. Oleks valitsuse moodustanud ekre-isamaa-kesikud oleks riigi rahaline seis ju täpselt sama ja maksutõusud täpselt samamoodi garanteeritud.
See ei peaks aga üldse neid puudutama kes valimas ei käinud, see on juba nende oma probleem kui nad teadlikult oma häälest loobusid.
EKRE sai 16,1 % valiistel antud häältest ja nii ongi. No las see 16% arvab et Eesti Vabariik kuulub kahele uusmõisnike perele, arvamine pole keelatud.
Aga see et keegi ähvardab mingi abieluseaduse või maksutõusu tõttu hakata jõuga võimu haarama ja otsesõnu ähvardab kaasmaalasi tapma hakata väljub juba normaalse inimmõistuse piiridest. Selliste inimeste koht ei ole vabaduses.

P.s. Ja ma pole üldse mingi oravate ega teiste poliitperekondade fänn. Ajalugu on näidanud et sugulisel teel saadud võim tekitab ainult ajuvabadusi ja läheb rappa, see kehtib nii oravate, kesikute kui ekrekate kohta.
Vasta

(07-05-2023, 12:17 PM)Meelis2 Kirjutas:  Nüüd justkui lihtsam- tapame maha üle poole Eesti rahvast kes hääletasid praeguse valitsuskoalitsiooni poolt ja jälle on õnn õuel.
Järgmiseks ootan millal austatud kaasfoorumlased nt AKF Forminka kui pursui, ettevõtja ja vallavalitsuse liikme autosid omavahel jagama hakkavad?


Aga sellest teatud osa rahvast ei suuda aru saada et jagada saab ainult seda mida on jagada. No ilmselt ma siis olen siis pooletoobine kui teen tööd,  annan ka vahelduva eduga teistele tööd,  maksan makse, uskuge või mitte aga suudan ka oma 50 eurist elektriarvet tasuda, suudan kütust osta niipalju kui kulub jne. Ei kavatse hakata naabrimeest selle pärast maha lööma et ta oravaid valis või tal uuem maja on.

Tere pärastlõunat!
Hea teema, hea foorum! Aga väike täpsustus, see ei ole mitte mingisugune tehnikafoorum nagu siin varemalt Meelis arvas, see on ikkagi vabateema, poliittehnoloogia ja - ökonoomia ning uumorivoorum!  Cool 
Samas on tehtud mõned esiletõstmist väärivad ettepanekud, kogemuspagasiga hobipoliitikuna võtan kommenteerida...
R - E poolt hääletanute mahalöömine on huvitav ettepanek, saan aru, et sellise omakülamehega, nagu ksf! Meelis2-l on juhtunud lähestikku elama, tekib aja jooksul teatud psüühika muutus ... Aga hetkel ma ei poolda seda tegevuskava, sest hääletanuid oli niigi vähe, üldse kohalik aborigeenkond on marginaalne ja ma ise ka valisin sinna kokku R - E kandidaadi.
Ksf! Formika autokollektsioon tuleks kindlasti inimestele laiali jagada, see on selge mullegi, nõukogude ajal ei olnud üldse lubatud üle 1 automobiili peres omada. Samas - millal seda teha - siin on tõesti mõtlemise koht! On ju tulekul automaks ja üldse elu läheb allamäge? Aga soovitan siiski oodata, vähemalt kuni ksf! F oma indvaliidisõidukid taastatud saab. Muide, olles isa ka muljetavaldava vanaautokollektsiooni omanik (Wanderer W24 (viimati nähtud Tartus kusagil Nooruse autoaias omasuguste seas mädanemas), IŽ21kombi25 1978 (läbisõit 40000+ km, pool keret paistab veel maa seest välja), LUAZ 9mistaoligi, 1991, ilma mootorita) - kõik originaalseisukorras, st palju hinnalisemad, kui mingisugused "restoreeritud" isendid.
Seeega, mina huvitatud pole, mulle piisab, kui ksf! Formika masinapargi isendid leiavad omale head peremehed! Ja et kõik oleks aus ja õiglane, siis loomulikult see "valesvärvisjavalevapigauksepeal" Volga tuleks jätta ksf! Formikale (nagu nii keegi teine seda ei taha)!
Muide, mina olen küll tavaliselt pooletoobine (kes ei mäleta, nt tallinna toop - 1,1864 liitrit), kuigi ma püüan hoiduda töötegemisest ja teisi ka ei sunni seda tegema, samas maksan külmal ajal ka üle 200 rublaseid elektriarveid! (kes jälle ei mäleta, nõukogude ajal oli personaalpensionäridel elektri hind 2 kopikat/kWh, mittepersinaalpensionäridel vastavalt 4 kopikat/kWh.)
Vasta

(07-05-2023, 12:49 PM)honkomees Kirjutas:  ....Algse väljaõppe lõpetanud lahingväeosad asuksid piiri lähedastes maakondades aga rühma/jao suuruste hajutatud üksustena (nt renoveeritud endiste kolhoosikeskuste tühjana seisvates elumajades), kes suunduvad õppustele samale ühele polügoonile. Sealjuures see õppustele minek ei tohi olla nagu sõit Luxbussiga, vaid samuti õppuse ülesanne, kus on antud ette ajalimiit ja tinglikult lõhatud-hõivatud sillad-teed, jooksvalt tuleb leida alternatiivsed marsruudid jms.

Selle soovituse idee ja eesmärgid on muidugi kaitsevõimest ja -valmidusest lähtudes täiesti arusaadavad, aga päriselus võib selline lähenemine kaasa tuua Nursipalu vol. 2 iga teise õppuste piirkonnas paikneva Eestimaa taluniku maadel. Siiani kui õppustel pea kõik marsuudid on etteplaneeritud ja vajadusel ka väikeste maasturitega etteuuritud, maaomanikega kooskõlastatud, siis sellest hoolimata tuleb ikka ja alati vingus nägudega maaomanikke, kelle maal mõni puurootsuke sai kogemata maha sõidetud või rasketehnika rattajälg nüüd nende metsaserva tekitatud. Mõni läheb peast lausa nii segi, et tuleb oma sõiduauto või maasturiga sõjatehnikat takistama. Siiani minuteada õnneks pole kumbki adrenaliini täis osapool (sõjardid vs. kohalik elanik) veel teisele füüsiliselt kallale läinud, vähemalt kuulda pole olnud.
Nüüd kui kõik sõjardid (nt. jao kaupa soomukitega, ca. kolme MAN/DAF veokiga tagala väike varustuskolonn jne.) peaks ise oma peaga hakkama mõtlema, et kuidas oma rasketehnikaga alternatiivselt punktist A punkti B saada, siis suure tõenäosusega oleks päris kaitse-eesmärgist suurem vaenlane isegi kohalik elanik ja antud olukorraks "väljaõpetatud" kõrgemate ohvitseridele puudumisel võib halbade kokkusattumustega üksikjuhtudel ka olukord väga koledaks minna. Nt. mehed jube üle nädala aja liikvel olnud, üleväsinud, magamata, meeletu vaimne pinge, omavahelgi juba iga teine väike asi ajab tülli. Nüüd aga tuleb keegi ennasttäis võõras veel meelega tüli normina...

Kokkuvõttes selle õppuse sihtkohtadesse seiklusorienteerumisega tasuks väga ettevaatlik olla, eriti praegustel ohtlikel aegadel kui kaitsevõime suurendamine ja parandamine on riiklik eesmärk nr. 1.
Vasta

v6sa Kirjutas:Ei meeldi mullegi see, KUIDAS on riik asju Nursipalu kandi rahvaga ajanud. Ei mingit vabandust, ei mingit personaalselt pöördumist. Kaitseminister ei alustanud esimest rahvakoosolekut vabandusega nende ees, kelle kodud käest võetakse. Selle asemel ajas ümmargust ja üsna üleolevat poliitmulaSad
Vabandust aga see esimene "rahvakoosolek" polnud üldse mõeldud mingiks rahvakoosolekuks - esimene kohtumine vallavalitsusega tutvustamaks riigi plaane lekkis kuidagi inimesteni ning kujunes etteplaneerimata stiihiliseks "rahvakoosolekuks" koos sellest tulenevate tagajärgedega mis ei saa kuidagi kvalifitseeruda mingiks suhtlemiseks rahvaga.
Ning sellest et kui ei taheta toita oma sõdureid siis tuleb toita vaenlase omi ei taheta siiamaani aru saada...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(07-05-2023, 15:58 PM)mossepower Kirjutas:  
(07-05-2023, 12:49 PM)honkomees Kirjutas:  ....Algse väljaõppe lõpetanud lahingväeosad asuksid piiri lähedastes maakondades aga rühma/jao suuruste hajutatud üksustena (nt renoveeritud endiste kolhoosikeskuste tühjana seisvates elumajades), kes suunduvad õppustele samale ühele polügoonile. Sealjuures see õppustele minek ei tohi olla nagu sõit Luxbussiga, vaid samuti õppuse ülesanne, kus on antud ette ajalimiit ja tinglikult lõhatud-hõivatud sillad-teed, jooksvalt tuleb leida alternatiivsed marsruudid jms.

Selle soovituse idee ja eesmärgid on muidugi kaitsevõimest ja -valmidusest lähtudes täiesti arusaadavad, aga päriselus võib selline lähenemine kaasa tuua Nursipalu vol. 2 iga teise õppuste piirkonnas paikneva Eestimaa taluniku maadel. ... Nt. mehed jube üle nädala aja liikvel olnud, üleväsinud, magamata, meeletu vaimne pinge, omavahelgi juba iga teine väike asi ajab tülli. Nüüd aga tuleb keegi ennasttäis võõras veel meelega tüli normina. ...
Maaomanikuga mittekonfliktisattumine on ju elementaarne ülesanne, see on "vaenlase poolt hõivatud territoorium" ehk nagu off-roadi mehed peavad ka militaristid maa-ameti kaardirakendusi suutma kasutada.
Lisaks väsimusolukorras vaimse pinge all tegutsemine on ju väljaõppe eesmärk, kuidas siis sõjaolukorras nädalaid tule all tegutseda suudetakse. Jutt ei ole noorteaja väljaõppest, nö püssi tundmaõppimise ajast vaid ikka algväljaõppe lõpetanud väeosadest.
Ausalt öeldes tekitab mulle kui iga päev kasarmute juurest möödasõitjale kummastust see nädalavahetuste ja pühade aegu minev-tulev rahvamass - krt, üle 20% meestest ei tohiks kunagi korraga laiali olla, ei mingit lahinguvalmidust. Täielik lodevus.
Vasta

  Ega sellest maksutõusust poleks pääsu ühegi valitsuse koosseisuga , pahuraks teeb viis , kuidas elanikud pandi fakti ette , mõni päev enne seda deklaleeriti : Maksud ei tõuse .
Siis valitsuse liikmete kompetents , vihjan rahandusministrile - reformierakond suur kogu ühte moodi asju nägemas ja sama õhku hingamas ja tulemus , nukker pauk .
Vasta

(07-05-2023, 19:46 PM)edvard Kirjutas:    Ega sellest maksutõusust poleks pääsu ühegi valitsuse koosseisuga , pahuraks teeb viis , kuidas elanikud pandi fakti ette , mõni päev enne seda deklaleeriti : Maksud ei tõuse .
Siis valitsuse liikmete kompetents , vihjan rahandusministrile - reformierakond suur kogu ühte moodi asju nägemas ja sama õhku hingamas ja tulemus , nukker pauk .
Võibolla mõnele lugejale mu otsekohesus ei sobi, aga minu arvamuse kohaselt võibki "kindlates kätes" erakonna valijatele igasugust sousti kokku rääkida, kuna nad usuvadki igasugust jampsi.
See pole enam mingi saladus, et Eesti ajakirjandus on liberaalse meedia poolt poputatud( Ajakirjandusväljaannetele tehti käibemaksulangetust 9-lt protsendilt 5-le, mis jääb jõusse ka uue "koalitsiooniga").
Alates "koroona" perioodist toimuski mu arust Eesti meedias suured muutused, mille tagajärjel muutusid nad tugevalt kallutatuks ühele poole ja on õigustatult teeninud uue "solkmeedia" tunnuse. Liberaalsem rahvamass muidugi kodus õnnelikult hõiskab oma naisliidri üle, aga hea võrdlusena metsloomad on nutikad ja ei pane karjaliidriks kõige rumalamat  Smile
Kirjeldatud olukord sobib ainult sellistele tegelastele, kes praegust koalitsiooni ja eriti "kindlaid käsi" ikka veel suudab toetada, ning kelle suurim rõõm oli konservatiivide võimult eemale hoidmine.

Igapäevaselt nähes, kuhu suunas maailm liigub, siis isiklikult olen tänulik, et mind kasvatati konservatiivsemas stiilis.
Mõnele "tuld katlasse" alla panemiseks võib veel mainida, et kuulun vanuserühma (20-30) ja poliitiliselt "kaabudega härrade" erakonna valija mitmendat korda  Smile
Vasta

Eks sellega ongi nii, et iga poliitsotsiopaatide grupeering müüb end kõigi kättesaadavate riugastega. Oravabande müüb end suvalistele kipsikujuritele kuvandiga, et kui meiepoolt hääletad, siis oled edukas ja progressiivne ja saad kõigile teistele ülalt alla vaadata. Inglitega lendleva mehikese perefirma kõnetab enda elektoraadist suurt osa jutuga, et kui sa ei vali meid, siis oledki rahvusreetur jnejnejne. Erinevus on detailides, modus operandi kõigil lontrustel sama. Ja ärgu arvatagu, et sotsiopaat saab samaaegselt ka filantroop või hea samariitlane olla. Sotsiopaat on sotsiopaat.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta


Igapäevaselt nähes, kuhu suunas maailm liigub, siis isiklikult olen tänulik, et mind kasvatati konservatiivsemas stiilis.
Mõnele "tuld katlasse" alla panemiseks võib veel mainida, et kuulun vanuserühma (20-30) ja poliitiliselt "kaabudega härrade" erakonna valija mitmendat korda  Smile
[/quote]


Võid harjutada ilma tuld tegemata Big Grin
https://t.me/UkrainianWitness/8647
Vasta

Võid harjutada ilma tuld tegemata Big Grin
https://t.me/UkrainianWitness/8647
[/quote]

Seda vidikut vaadates tuleb meelde juhtum, kus Põhja-Korea spioonid panid pommi reisilennukisse ja neid ei karistatud. Põhjus lihtne - nende arvates nad ei teinud midagi halba, nende ajud ei sisaldanud mitte midagi peale Kimide dünastia ametliku teabe.

PS Eestis ei ole konservatiive, ainult karjeristid.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

PS Eestis ei ole konservatiive, ainult karjeristid.
[/quote]

Siinkohal jään küll eriarvamusele - konservatiive on omajagu aga nad vist ei tööta poliitikutena.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

PS Eestis ei ole konservatiive, ainult karjeristid.
[/quote] Postimehe eelmiste valimiste aegne valimiskompass andis selge vastuse minu seisukohtadele: poliitiliselt äärmuskonservatiiv, majanduslikult vasaktsentrist -  mingit karjääri ei tee, ootan vaid pensioni.

P.S. seisukohad kattusid 95% tolleaegsete valimiste ekre programmiliste seisukohtadega
Vasta

TO: DevilDeVille

Minu viga, jäi täpsustamata, et jutt poliitikutest.
Põhiolemuselt olen ma ilmselt üks konservatiivsemaid tüüpe maakeral, aga sellel pole poliitikaga vähimatki seost.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(07-05-2023, 14:25 PM)v6sa Kirjutas:  Ksf! vant ehk võtab vaevaks selgitada, mil viisil peaks meie liitlased meie kaitseks valmistuma ilma peamisel rünnakusuunal oleva piisavalt suure harjutusalata? Selle üle me vast ei pea enam vaidlema, et elades Venemaa külje all on meie ainus võimalus kestma jääda valida endale piisavalt tugevaid sõpru. Teine võimalus on oblast.
Ksf vant lihtsalt viskas õhku küsimuse, kas see ala peab tingimata Võru linnani küündima, nii suur olema jne. Mitte ei kahelnud liitlaste, baaside ja harjutusväljakute vajalikkuses. Kogu oma mõtte ma kirjutasin seal tsiteeritud osas juba ära. Ma saan aru jah, et suurestükk laseb kaugele ja selle jaoks on ilgelt suurt maalahmakat vaja, aga kas need väljakud siis kohe kõik nii suured peavad olema...
Vasta

(08-05-2023, 08:17 AM)vant Kirjutas:  Ksf vant lihtsalt viskas õhku küsimuse, kas see ala peab tingimata Võru linnani küündima, nii suur olema jne. ...

Olles lugenud teemakäsitlust militaarnetis, siis usun, et jah, peab küll:
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph...38#p599538 

Link viib Nursipalu teemaarenduseni pikas teemas. Kes tahab aru saada, MIKS on meil üldse vaja sõjaväge ja sellele harjutusalasid, siis tasub kogu teema (eelkõige looduskaitsealased kaks lõiku aastate tagant) läbi lugeda.

Alati võib muidugi proovida pokkerit mängida "neutraalsena".
Vasta

Kui tohib ma Võru linna elanikuna võtaks ka sõna Nursis laskmise teemal.
Esiteks Võru linna elanikule ei tohiks see laskmine küll kuidagi ülemäära häiriv olla sest linnas on palju muid müraallikaid.
Küll keegi niidab muru, küll keegi saeb puid, autod sõidavad, mõned on vähem vaiksed kui teine, naaber kuulab ansamblit "Sabaton"pisut valjemalt...
Ajuvaba oleks eeldada, et elades linnas, kus inimesed ajavad oma asja ja teevad sellega ka helisid hakatakse väljastpoolt linna kostvaid helisid vaigistama.
Meil aktivistid selle teema üles tõmbasid siis käisin ka õli tulle valamas ja uurimas kas häirib ja kõik väitsid et vägaväga häirib.
Siis küsisin kuna viimati paugutamine oli ja sellele küsimusele vastas vaid üks kolmekümnest õieti ja no ma tunnistan, et teda see siis ikka häiris.
Miinipildujat lasti muide 4 päeva tagasi.
Lähemal elavaid inimesi kahtlemata häirib, siin pole kahtlustki ja on suuri eripärasid heli levimises.
Näiteks kui Sõmerpalus pole praktiliselt midagi kuulda siis Osulas on see nagu Leoki saeveski oleks õhku lastud.
Vasta

(08-05-2023, 08:17 AM)vant Kirjutas:   Ma saan aru jah, et suurestükk laseb kaugele ja selle jaoks on ilgelt suurt maalahmakat vaja, aga kas need väljakud siis kohe kõik nii suured peavad olema...


Ma muidugi standarteid ei tea kui suured nad peavad olema need väljakud  aga mujal pool on nn. harjutusväljakud ikka väga suured. Saksas näiteks Colbitzi militaartsooni äärt mööd saad sõita pea paarkümmend minutit. Ja seda põhjagaasiga. Seal on ehk mõni meie ksf-gi müranud. Käisid ju seal Schwerini tankistid juba nõuka ajal kätt proovimas.
Samuti Poolas Elki lähedal asuv tankide harjutusväljak on muljetavaldavalt kogukas. 
Egas meie omadki viletsamad olla taha. Seda enam, et sinna on segatud NATO ja USA nagu paarist uudisest on vilksamisi läbi käinud.

Aquila captas non muscas.
Vasta

https://mil.ee/kaitsevagi/tehnika/relvad...ad/k9-kou/

Adažis kõmmutati 2c3 ja 2c1 masinatest. Laskekaugused on neil masinatel siis 20 ja 15 km.
Max laskekaugust loomulikult ei kasutatud. See olnuks mõttetu tegevus, kuna eesmärgiks oli ikkagi märki tabamine, aga polügoon oli seal nõuka ajal suurem kui praegu. Kaardilt võib igaüks ise vaadata ja mõõta.
Vasta

(08-05-2023, 09:13 AM)2715 Kirjutas:  Kui tohib ma Võru linna elanikuna võtaks ka sõna Nursis laskmise teemal.
Esiteks Võru linna elanikule ei tohiks see laskmine küll kuidagi ülemäära häiriv olla sest linnas on palju muid müraallikaid.
...
Ajuvaba oleks eeldada, et elades linnas, kus inimesed ajavad oma asja ja teevad sellega ka helisid hakatakse väljastpoolt linna kostvaid helisid vaigistama....
Lähemal elavaid inimesi kahtlemata häirib, siin pole kahtlustki ja on suuri eripärasid heli levimises.
Näiteks kui Sõmerpalus pole praktiliselt midagi kuulda siis Osulas on see nagu Leoki saeveski oleks õhku lastud.
Linna kohta olen 100% nõus, selle müra sees (isegi Võru suguses väikelinnas) ei tohiks küll häirida. Aga maal elades on häiriv ja üsna kaugel, minu 22 km juures alati jookse vaatama, kas pikne müristab ja pead kõik elektripriboorid seinast kakkuma või põmmutavad Nursipalus. Ka töö juures Varbusel Põlvamaal paneb kabinetist välja tulema ja uurima, mis ja miks? See jääb ka umbes sama kaugele elik üle 20 km. Kas kusagil lähemal on ka vaiksem, ei tea aga kahtlemata ei levi heli liigendatud maastikul päris lineaarselt. Võib-olla kusagil orus on on vaiksem kui mul mäe otsas elades ...
Ei, kahtlemata ise harjud ära ja kannatad ära, ega kohast kus suguvõsa on üle 300 aasta elanud ikka kuhugi koli aga need, kes tahaks müüa jäävad küll jänni, sest ostjaid ei leia või kui leiad siis kommiraha eest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 47 külali(st)ne