KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(17-05-2023, 15:34 PM)deus Kirjutas:  Vaakumiga.  Kas tõmbad ülemise topsiku vaakumisse ja palvetad, et mansetid terveks kõik jäävad või

https://toolsshop.lv/et/products/piduris...6835-yato/

Vaakumi paakiajamise  oht on see, et paneb mansetid valepidi tööle ja on oht õhku juurde tõmmata. Väike surve on ohutum: siis töötavad mansetid õigetpidi. Samas - kui palve on hea, siis võib täitsa töötada. Õhutusniplist imemine töötab kindlamini, aga on jälle räpasem ettevõtmine.
Vasta

Kellegil on hea mõtet, mis filter panna vahele et imeda loodusest veetünni puhast ilma liivaterakeste ja muu olluseta vett? Imitoru läbimõõt on 3 tolli ja surve pool 2. Selge on see et imemisvoolik tuleb kuidagi paigutata ujukiga, mitte põhja. Kuid siiski kipub teatavat ollust sisse ilmselt. Mis oleks selline suhteliselt jäme filtri lahendus, mis suudaks bensumootoriga pumba poolt antava läbi seedida.
Vasta

(17-05-2023, 20:08 PM)huvi5 Kirjutas:  Kellegil on hea mõtet, mis filter panna vahele et imeda loodusest veetünni puhast ilma liivaterakeste ja muu olluseta vett? Imitoru läbimõõt on 3 tolli ja surve pool 2. Selge on see et imemisvoolik tuleb kuidagi paigutata ujukiga, mitte põhja. Kuid siiski kipub teatavat ollust sisse ilmselt. Mis oleks selline suhteliselt jäme filtri lahendus, mis suudaks bensumootoriga pumba poolt antava läbi seedida.
Mul tarbevee jaoks tõmbab veeautomaat pmst ojast (suure rauasisaldusega) vett. Imilont on kümmekond cm  veepinnast ja automaat surub vett läbi tavalise ehituspoe filtripaari. Soovitav oleks lont panna ämbriga, et mistahes liikumine sodi üles ei tõmbaks.  Peenfilter oli alul 4 mikronit, nüüd 1 ja väikese tarbimisega on üle aasta vahetamata, purgi  põhjas pisut sadet  filter ok.


Vasta

(17-05-2023, 20:08 PM)huvi5 Kirjutas:  Kellegil on hea mõtet, mis filter panna vahele et imeda loodusest veetünni puhast ilma liivaterakeste ja muu olluseta vett? Imitoru läbimõõt on 3 tolli ja surve pool 2. Selge on see et imemisvoolik tuleb kuidagi paigutata ujukiga, mitte põhja. Kuid siiski kipub teatavat ollust sisse ilmselt. Mis oleks selline suhteliselt jäme filtri lahendus, mis suudaks bensumootoriga pumba poolt antava läbi seedida.

Mul on hall vesi tiigist võetud. Kasutan tavalist pisikest hüdrofoori, imipoolel on tavaline võrguga põhjaklapp, survepoolel oli alguses 4 filtrit, siis võtsin 2 ära ja nüüd on ainult 1. 5-6 aasra jooksul pole surma saanud ei pesumasinad ega pumbad. Põhiprobleem on peenes heljuvas tiigimudas, eriti kriitiline on juuli-august kui vesi õitseb. Mehaaniliselt puhastab filter kenasti ära aga bioloogia pakib filtrielemendi täis. Ma küll ei tea, mis tüüpi pumpa kavatsed kasutada aga kui see vajab eeltäitmist, siis filtrielemendiga imipoolel sa seda tööle ei saa.
Vasta

Tõrvas, vanametalli platsil. Pidavat käivituma, sõitma ja toimetama.
Kellegile projektiks?
[Pilt: 63827-2023-05-17_09.40.38.jpg]
Vasta

Avatud silmaringi küsimus.

Mis kell tegi taarapunkt uksed lahti?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(21-05-2023, 11:08 AM)mlsluik Kirjutas:  Avatud silmaringi küsimus.

Mis kell tegi taarapunkt uksed lahti?
Taarapunkt tegi uksed lahti kümme null-null.
Saba lõppu seisma jäin, mis oli tõesti hull.
Pudelite koorma all kõik seisjad ägasid,
tihti vahetasid kätt ja selga sügasid.
Vasta

(21-05-2023, 11:08 AM)mlsluik Kirjutas:  Avatud silmaringi küsimus.

Mis kell tegi taarapunkt uksed lahti?
külapoes võttis müüja taarat vastu letis, ei mingit punkti. Ja ega müüjad sellega tegelda ei armastanud, tekitasid kunstlikke tõkkeid a la pudelid mustad, klaas täketega, õllepudeleid lastelt ilma vanemate kirjaliku loata vastu ei võta etc etc
Vasta

(21-05-2023, 11:20 AM)hobiautod Kirjutas:  
(21-05-2023, 11:08 AM)mlsluik Kirjutas:  Avatud silmaringi küsimus.

Mis kell tegi taarapunkt uksed lahti?
Taarapunkt tegi uksed lahti kümme null-null.
Saba lõppu seisma jäin, mis oli tõesti hull.
Pudelite koorma all kõik seisjad ägasid,
tihti vahetasid kätt ja selga sügasid.


Sügav kummardus siitpoolt, õige vastus

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(17-05-2023, 08:13 AM)MeelisV Kirjutas:  
(16-05-2023, 18:45 PM)MeelisV Kirjutas:  Lähed ostad poest pikka luugihinge nr. Widni baltics.
Lähed ostad mõned alumiinium profiilid.
Lõikad seinast tüki raamid profiiliga augu ja luugi.
Varustad luugi hingega ja ....


Küsiti rohkemat.

Noh ma siis seletan kuidas teeks.
Lõikaks seinast soovitud tüki.
Raamiks tekinud augu vastavalt seinapaksusele ja saadavale materjalile kas z profiiliga või u ja L profiiliga ehk tekitaks nn. lengi moodi asja.
Pane tähele et ruumi sisse poole jääv lengi serv tuleb seina pinnast kaugemale.

Mina olen varasemalt soetanud oma profiile nt. Sealt 
https://www.hydro.com/?y_source=1_NjEzOD...l0ZQ%3D%3D

Nüüd on koduleht tehtud keerulisemaks aga varem oli seal hea kataloog kust sai laotooteid valida 5...6m juppidena.

Välja lõigatud tükk tuleb väiksemaks lõigata vastavalt kasutatavale lengi ja tihendi materjalile.
Samuti vastavalt kasutatavale hingele.
Hingega kasutaks ma sellist asja 

https://www.widni.fi/en/products/hinges/hinge-strips

See on tihe ja ei lase vett sisse ka avatud luugiga kui sinna peale valada ja luugi serv on kõrgemal.

Aga ka see tükk tuleb siis raamida kas z profiiliga või 2L või u profiiliga tulenevalt paksusest. 
Tihendamine siis kas kasutada lihtsat aknatihendit mida saab igast paremast toidu ja ehituspoest või siis juba veoki kongi uksetihendit
nt. https://www.knoke.ee/valitud-tooted/?q=Uksetihend

Kui pakud et ma võtaks asja teha siis kahjuks ei jõuaks seda pakkuda..

Hydros enam kohapealset ladu ei ole. Lubasin kataloogi saata. Mul on aga selle ehitusega natuke kiire taga. Kas eestimaal on veel mõni asutus, kust võiks leida 40mm seina sisse luugi ehitamiseks U või Z profiile? Olen siin internetti tuulanud ja ei leia kuidagi. Isegi sellel Hydrol pole ju kodulehel kirjas mida mehed müüvad. Big Grin

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Bauhaus, Bauhof, Espak, Depo ....
Vasta

Profiilide osas siis. On olemas sellised profiilid. Kinnitataksde liimiga ( körapur 140 + nakkeparendaja alumiiniumile ja klaasplastile Körabond HG81 ja al profiili plast liistule HG77B ). Tooted meil laos olemas. Müüme täis lattidena. Al. profiilid 6,5 M, plast lukustuse profiil 4,5 M ja hing 3,0 M


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Pilt (pildid)
   
Vasta

Saku Metall Uksetehas AS on kohapeal kõik olemas iseenesest, kuna neist tehakse tõstukse käiguuksi. Profiilide mõõtu lõikus toimub Steelmanis ning Steelmanil endal on ka teatud profiile tegelikult.
Kõige mõistlikum oleks sul enda ava jaoks vajaminev valmis lõigatud profiilide komplekt tellida. Siis on ainult augu lõikamise ja neetimise vaev. Puusalt pakkudes võiks see 400€+KM maksta.
Vasta

Selle asja boonus on ka fakt et ei teki külmasilda Smile
Vasta

Ooo Virko, see on väga tuus lahendus. Mis selle toreda ettevõtte nimi/kontaktid on kust seda kõike saab? Smile

Millised need Saku metalli kasutatavad profiilid on?

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.
Vasta

(23-05-2023, 13:42 PM)oliveer Kirjutas:  Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.
Lubivärviga äkki?
Vasta

(23-05-2023, 13:55 PM)2715 Kirjutas:  
(23-05-2023, 13:42 PM)oliveer Kirjutas:  Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.
Lubivärviga äkki?
Sa mõtled seda: https://uninaks.ee/toode/lubipahtel/  ?

Olen sellega silikaati ülevõõbanud küll. Isegi välitingimustes pidas mitu aastat enne kui kohati maha tulema hakkas. Sisetingimustes võib natuke määrida vastu minnes aga üldiselt.. ise kasutaks sama asja ilmselt.
Vasta

(23-05-2023, 15:31 PM)gruppen Kirjutas:  
(23-05-2023, 13:55 PM)2715 Kirjutas:  
(23-05-2023, 13:42 PM)oliveer Kirjutas:  Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.
Lubivärviga äkki?
Sa mõtled seda: https://uninaks.ee/toode/lubipahtel/  ?

Olen sellega silikaati ülevõõbanud küll. Isegi välitingimustes pidas mitu aastat enne kui kohati maha tulema hakkas. Sisetingimustes võib natuke määrida vastu minnes aga üldiselt.. ise kasutaks sama asja ilmselt.
Ma mõtlesin rohkem ikka lubjapastast, lubjaveest ja vajadusel pigmendist segatud asja...
Muidugi teoorias võib seda ka poest saada olla valmis segatuna aga see peab õhukindlas pakendis olema.
Igatahes jääb asi hingav ja ei juhtu nagu vene ajal õlivärviga üritati kivimüüre sisse pakkida õhu ja veekindlalt.
Muide kui lubivärvi pind määriv jääb aitab munavalge siseruumides.
Vanasti harrastati seda laialdaselt ja siiani püsib majas ilusti seinas.
Vasta

Tsitaat:Muide kui lubivärvi pind määriv jääb aitab munavalge siseruumides.

Vanasti harrastati seda laialdaselt ja siiani püsib majas ilusti seinas


Pisut uuematel aegadel segati pigem PVAd hulka. Seda vahekorda pidi aga täpselt teadma, sest liiga lahja ei toiminud ja liiga tummine ei lase hingata. Äkki mõni vanakooli maaler veel teab, või mõnest raamatust. Mulle näidati ja õpetati, aga sellest 28 aastat mööda, ei mäleta enam.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne