Võsasae ost
#61

(09-07-2023, 19:44 PM)isandpauk Kirjutas:  
(09-07-2023, 18:54 PM)pannkook Kirjutas:  või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi
ja pärast ECHO? 
Mõlemad punased Big Grin

Ära seda 163-e küll osta. Odav on ja töö teeb ära aga raske kobakas ja kasutamisel tundub nagu traktoriga teeks metsa. Ei jõua sellisega lihtsalt vehkida. Selle võid unustada, et naine või lapsed seda käima jaksavad tõmmata. Võsaketta jaoks puudus ka väiksem kaitse. Profid viskavad selle poole tunni kasutuse järel ise võssa.
Mu käes seesama Isandpaugu Hechti võsakas teeb teist aastat tööd, kiidan just piisava jõu poolest, ei pea tagasi hoidma vaid saab täie kaarega niita, originaaltraksid on minu jaoks sobimatud, pigistavad aga Stihl Extreme traksidega (kallimad kui see võsakas) on hää lasta. Raskus jaotub ühtlaselt seljale-õlgadele vööle, niitmine käib kere keerates, mitte kätega vehkides ja igatahes parem kui mingi kerge poolenisti käte jõul töötav nö margipill. Kui on ikka vähegi rohkem ja raskemat tööd vaja teha, siis minu eelistus on võimalukult võimas masin, teed raske masinaga nt 3 tunniga ära selle, mille jaoks väiksema trimmeriga kulub terve tööpäev.
P.S. Käivitamine nagu igal teisel ilma kergkäivituseta sael, paar tõmmet ja käib.
P.P.S. Naised-lapsed niikuinii ei hakka kunagi selliseid töid tegema, sellest olen ma juba ca 20 a tagasi aru saanud. Murutrakal istumine on viimane piir, lükatav masin juba ei lähe ...
Vasta
#62

Niitmise osas nõus, samas kui väikest metallkaitset pole võimalik juurde osta siis võsas tuleks toimetada palja kettaga mis õppinud kätes on kahtlemata tehtav kuid nt minusugusele mõni-kord-aastas hobitajale võib osutuda keeruliseks või isegi ohtlikuks, eriti jämedama materjali puhul.
Vasta
#63

(09-07-2023, 19:44 PM)isandpauk Kirjutas:  
(09-07-2023, 18:54 PM)pannkook Kirjutas:  või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi
ja pärast ECHO? 
Mõlemad punased Big Grin

Ära seda 163-e küll osta. Odav on ja töö teeb ära aga raske kobakas ja kasutamisel tundub nagu traktoriga teeks metsa. Ei jõua sellisega lihtsalt vehkida. Selle võid unustada, et naine või lapsed seda käima jaksavad tõmmata. Võsaketta jaoks puudus ka väiksem kaitse. Profid viskavad selle poole tunni kasutuse järel ise võssa.
Lapsi-naisi ei lase selle juurde nagunii, naine suristab ühe akuga Makitaga, see ei tapa teda.
HECHTis on 1.5kg rohkem hiina metalli, kui Echo 420s. vaid Rolleyes
Vasta
#64

Stihl võiks ka võimalike kandidaatide hulka mahtuda:
https://farron.ee/vosaloikur-fs-235.html
Tunamullu Partneri B422X ootamatult lõpetas keset 20ndat hooaega. Sai viidatu ilma pikemat teadust ja gallupit tegemata Haapsalust kaasa rabatud ja ei oska miskit halba arvata. Saeketas, kaitse ja vastav viil raamiga lisaks.
Vasta
#65

rabasin Echo 420 ära, https://www.stokker.ee/vosaloikur-srm-42...47245-echo, tõenäoliselt nii head vaja ei lähe, aga ega see raha tänapäeval maksa ka midagi....
Kes soodsalt Hechti tahab, siis saab siit: https://www.osta.ee/vosaloikur-trimmer-h...28723.html
Vasta
#66

Panin siis eile hommikul käima, et trimmerdan võsa terve nädalavahetuse.
Perset. natuke käib, sureb välja, natuke käib, sureb välja, üle minuti tööd teha ei lase. Hoiad ketast üleval, töötab, nagu niitma hakkad, sureb välja. Jupsisin niimoodi pool tundi. Kiristasin hambaid, mõtlesin, et nv. mokkas, kuna müügipunktis remondionu ka vist pole.
Valasin siis bentsu välja, nihuke tunne oli, et ei saa nagu bantsu peale. 
Tuli välja, et voolik oli paagis jätkatud ja jätkust ei olnud liin omavahel ühenduses. Voolikujupp vedeles paagi põhjas, ühses otsas stuts, teises filter. Kui tõstsid ketta üles, ulatas voolikujupp bentsu sisse ja käis, nagu tööasendi võtsid, enam bentsusisse ei ulatanud....
Vot sulle kvaliteeti Sad
Vasta
#67

Ostsid uue asja ikka poest? See koostajate labane viga,aga ära muretse ,metall kestab.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.Saagide ja võsalõikajate remont/hooldus.5297816
Vasta
#68

Hinna poolest pole stokkeris 520-l ja 420-l suurt vahet, praegu mingi soodus isegi 520 kasuks. Millised eelised sellel 420l on?
Vasta
#69

kui ära ostsin, siis nägin ka, et see oli pea sama hinnaga, aga kuna algselt oli plaanis sada pill kätte alla 300, kuna suuremat ja võimsamat tegelikuses ei vaja, siis see, et natuke kjuurde makstes saaks veel parema ja siis veel juurde makstes saask veel parema, seda võidujooksu pole mõtet lõpmatuseni kaasa joosta, Rolleyes
Vasta
#70

Tõmbasin täna üle mitme kuu oma Hechti käima, esimesest tõmbest!, ja ei saa aru nendest kalliste hädaliste soetajatest. Ma pole veel mitte ühte hästi käivituvat ja probleemivaba edevat margiriista viimase 5 aasta jooksul kohanud. Omal tšehhide kontrollitava iinlasega NULL probleemi 6+ aastat.
Vasta
#71

Mul see sama echo 5a olnud, seisis 1.5a ja kui sisse valasin, siis esimesest lubas, teisest käis. Mõtlesin ka kas 420 või 520... Paksu heina väga ei niida, siis läks väiksema mootoriga. Soojalt võib seljatagant näpuotsaga tõmmata ja läheb alati käima, väga kergelt.

Selle saaks ükskõik kes käima
Vasta
#72

(24-07-2023, 00:45 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Omal tšehhide kontrollitava iinlasega NULL probleemi 6+ aastat.
ma nii hästi pole hakkama saanud, eelmine aasta lagunesid 163-l need bensupaagi padjad ära ja täna jäi paugust seisma - silindri katteplekk oli tükkideks  värisenud ning sinna hooratta-tiiviku ja süütepooli vahele muidugi üks tükk pudenenud. Selle vigurpleki voolisin ise tükkide järgi uue aga plekitükk tiiviku peal hüpates on süüteküünla juhet rikkunud, nüüd töötab vaid kui juhtmele tiiru peale keeran aga siis ei taha piip küünlal püsida. Peab vist selle terve mooduli (pool-juhe-piip) tellima, tundub, et on kuidagi ühes tükis tehtud.
Vasta
#73

Mul jäi omal ajal(2016?) valik 520ne kasuks, ajasin taga pika võlliga masinat. Hiljem siis sain aru, et on ikka relv küll. 10cm võsa langeb nagu nalja. Probleeme pole olnud, aga pole ka töötunde olnud. Omal metsatuka juures natuke põristamist iga aasta.
Vasta
#74

(27-05-2014, 16:40 PM)saarrand Kirjutas:  
(27-05-2014, 16:17 PM)autojuht Kirjutas:  Kuna täna ma jälle veendusin selles, et ma ikkagi vihkan jõuetuid tööriistu. ...
Kasutamist leiaks enamasti muru, heina ja pilliroo niitmisel.
Võib ka muid soovitada aga mitte alla 2kw võrre...

Mina ütleks omast kogemusest seda, kui kust võsakettaga metsa puid langetama ei lähe, siis ülekasvanud muru trimmerdamine on kõige raskem töö trimmerile. Seega vali kindlasti aparaat, millel jõudu vähemalt 2kw. Endal trimmer veits lahjem HQ, ostetud ca 15 aastat tagasi ja no kurat lahja sai, trimmida on ikka üsna vaevaline. ...
Tulles tagasi selle teema juurte juurde siis mul sama probleem ees. Olemas lahja Stihl, mis paarikümne aastaga veel jõuetumaks jäänud, nüsi ja nüsi aga töö ei edene, kinni kah mätsib. Peamine töö tiheda ülekasvanud heina niitmine. Paar aastat sai 2,3 kW Hechtiga majandatud, lust ja lillepidu, astub igalt poolt heinast ja peenest võsast läbi nagu nuga võist. Aga jäi seisma ja seni pole õnnestunud käima saada, süütepool vahetatud ei midagi. Pusin edasi veaotsingul aga paralleelselt otsin ka uut võsakat.

Ehk nõudmised on piisav võimsus (alates 2 KW) ning just vana ja väga tiheda heina niitmise võime. See ei sõltu alati (mitte ainult) võimsusest vaid ka masina ehituse, reduktori eripärast, väändest. Eelarve piiriks seadsin 900, loomulikul mida vähem seda parem. Kui keegi väga veenvalt ära tõestab kopikas kallima masina hääduse siis ...

Oma mõistuse piires jäid valikusse
  1. Husqvarna 545FR 45,7 cm3 2,1 kW 8,5 kg - 849€
  2. Stihl FS 411 C-EM 41,6 cm2,0 kW 8,5 kg - 799€
  3. Echo BCLS-520ES 50 cm2,2 kW 9,4 kg - 949€ 
Ja kui keegi veenab mind järgneva Echo 420 reklaamteksti
Tsitaat:Unikaalne ja võimas High Torque reduktor (ülekandearv 2,08, tavaliselt 1,33-1,38), mis võimaldab jõuliselt niita ka vana ja väga tihedat heina. 50% suurem väändemoment!
õigsuses ning võrreldavuses nt 545 huskuga siis ka järgmine oleks tänu hinnale kohe  valikus
        4. Echo SRM-420TES/U X-Series, 41,5 cm3 1,78 kW 8,7 kg - 769€

Punaseks tegin need mind ärevaks tegevad numbrid iga masina juures. Võrreldes pos. nr 2 ja 4 siis minu meelest oleks loogilisem sama kubatuuri juures väiksem võimsus = töökindlus ja tööiga.

Palun austet ksf nõu ja abi
  • milline neist masinatest on kõige töökindlam, vähem töökoja teenuseid nõudev
  • millised on iga masina nõrgad kohad
  • Kuidas töötavad ja palju töökoja teenuseid nõuavad iga masina juures igasugu tänapäevased automaatseadistustega karbussid jms
  • Milline neist masinatest on sobivaim just vana ja väga tiheda heina niitmiseks, võsaga tegelemist tuleb ette pigem harva.
  • Enda kasvust on järgi jäänud 176 cm ehk võlli pikkuses ka küsimus.
P.S. Kodukasutus küll kuid suured pinnad, mida ei jõua rohkem kui 2x suve jooksul üle käia (nt juulis ja septembris). 
Vasta
#75

(05-05-2024, 10:29 AM)honkomees Kirjutas:  
  1. Echo BCLS-520ES 50 cm2,2 kW 9,4 kg - 949€ 
 Ostsin selle kunagi ja siit https://vlt.ee/toode/vosaloikur-srm-520e...es-echo-2/
Käisin võsas, lõikasin võsa, võsa jämedus kohati 10cm natuke siia sinna, reduktor jäi ellu, saag jäi ellu. Võtsin selle sae kuna oli ka pikem toru ja mõistlik hind, mis on vahepeal 150.-€ jagu tõusnud. Aastal 2022 oli hinnaks 699.-€

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#76

(05-05-2024, 14:10 PM)Naabrivana Kirjutas:  
(05-05-2024, 10:29 AM)honkomees Kirjutas:  
  1. Echo BCLS-520ES 50 cm2,2 kW 9,4 kg - 949€ 
 Ostsin selle kunagi ja siit https://vlt.ee/toode/vosaloikur-srm-520e...es-echo-2/
Käisin võsas, lõikasin võsa, võsa jämedus kohati 10cm natuke siia sinna, reduktor jäi ellu, saag jäi ellu. 
See lingil natuke teine riist, tsutt vähem võimu ja kaalu ning tundub et pikem võll. Lisaks pole neil komplektis võsaketast, see koos kaitsega tuleb eraldi juurde osta. Hind muidugi sott parem kui meie kandis aga 2x300 km selle pärast maha sõitma ei hakka.
Palju töötunde või kütet läbi lastud on? (mul umbes 50 l suvega)
Teine küsimus, võsa on lihtsam lõigata kui tihket heina (mu jõuetu stihl saab võsas hakkama), kuidas heinaga toime tuleb?
Ja kolmandaks, see nn digitaalne süütesüsteem jm udupeened värgi, kuidas need kestnud ja toimetanud on?
Vasta
#77

Kui pigem heina tegemiseks, siis ise vaataks midagi pikema võlliga. Endal Husqvarna 545FXT (2,2Kw, 8,4kg), sellega heina polegi proovinud lasta. Ühe 60m pika ja 3m kõrge virna võsa olen teinud. Halba ei ütle. Käivitub kergesti, traksid on head, jõust puudu ei tule. Ketta lased end tagasi hoidmata lõpuni puusse, siis hinge kinni ei tõmba.

PS! Meie kandis, või Teie kandis pole oluline. Sõitma ei pea, kõik normaalsed poed saadavad ka kulleriga.
Vasta
#78

(05-05-2024, 23:38 PM)ak75 Kirjutas:  Kui pigem heina tegemiseks, siis ise vaataks midagi pikema võlliga. Endal Husqvarna 545FXT (2,2Kw, 8,4kg), sellega heina polegi proovinud lasta. Ühe 60m pika ja 3m kõrge virna võsa olen teinud. Halba ei ütle. Käivitub kergesti, traksid on head, jõust puudu ei tule. Ketta lased end tagasi hoidmata lõpuni puusse, siis hinge kinni ei tõmba.

PS! Meie kandis, või Teie kandis pole oluline. Sõitma ei pea, kõik normaalsed poed saadavad ka kulleriga.
Aitäh, FXT on vist see spets võsavariant, pöidlagaasiga? See mulle ei sobi aga 545 perekonna iseloomustuseks on hää. Traksid võin kohe poodi tagasi anda, kui hinda alla saab, mul haige selja jaoks suht uued stihli Extreme traksid, igatepidi reguleeritavad.

Aga on ikka vahe küll kas meie või teie kant, nt sel lingil olnud vlt.ee saadab vaid pakiautomaati või annab poest kätte, võsaks automaati ei mahu.
Vasta
#79

Pöidlagaasiga on jah. Ja suht lühikese võlliga. Samuti on ilmselt rohuketta jaoks ketta "nurk vale". Tal polnud neid heina laskmise kettaid ja katteid komplektis ka. Võsa jaoks on väga ok.
545FR on suht igalpool 899,00- hetkel. Miks mitte siis VLT asemel mõnda teist butiiki proovida. Suurematest Mehka ilmselt on Teie kandis ka.
Vasta
#80

(05-05-2024, 23:32 PM)honkomees Kirjutas:  
(05-05-2024, 14:10 PM)Naabrivana Kirjutas:  
(05-05-2024, 10:29 AM)honkomees Kirjutas:  
  1. Echo BCLS-520ES 50 cm2,2 kW 9,4 kg - 949€ 
 Ostsin selle kunagi ja siit https://vlt.ee/toode/vosaloikur-srm-520e...es-echo-2/
Käisin võsas, lõikasin võsa, võsa jämedus kohati 10cm natuke siia sinna, reduktor jäi ellu, saag jäi ellu. 
See lingil natuke teine riist, tsutt vähem võimu ja kaalu ning tundub et pikem võll. Lisaks pole neil komplektis võsaketast, see koos kaitsega tuleb eraldi juurde osta. Hind muidugi sott parem kui meie kandis aga 2x300 km selle pärast maha sõitma ei hakka.
Palju töötunde või kütet läbi lastud on? (mul umbes 50 l suvega)
Teine küsimus, võsa on lihtsam lõigata kui tihket heina (mu jõuetu stihl saab võsas hakkama), kuidas heinaga toime tuleb?
Ja kolmandaks, see nn digitaalne süütesüsteem jm udupeened värgi, kuidas need kestnud ja toimetanud on?

Suhtlesin nendega ja mingil põhjusel sain või olid need tegelikult kõik kaasas st hinna sees.
VLT saatis ka selle hinna eest selle mulle koju. (Otepääle)
Sai sama kogus kütust läbi lastud ja probleeme ei esinenud samuti ei täheldanud probleeme süütega, nimetus võib ju peen olla aga peamine, et oleks töökindel. See pole meie majas esimene Echo seega julgesin riskida ka teisega.
Kui vähegi mahti siis suhtle nendega, kirjuta, joonista - helista.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne