Kodutehnika remont

Pesumasina trumli laager teeb häält. Kuna korruste vahel liikumise mõttes keeruline ja ajamahukas teda remonti ja tagasi vedada, mõtlesin, et vahetan ise. Laagrid leidsin, simmerlingi mitte.
Remondifirma pakkumisel selline kirjeldus "simmerling (30*52/55*12/16,5)"
Kui keegi oskab viidata tootele, oleks hästi!
PS Võiks kvaliteetne valmistaja olla, ise neist väga ei tea.
Vasta

Pesumasina mark ja mudel on saladus või selles seisnebki mõistatus?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(14-12-2023, 00:50 AM)tõnn Kirjutas:  Pesumasina mark ja mudel on saladus või selles seisnebki mõistatus?
AEG L1070EL
Vasta

Mudeli järgi võiks hoopiski see sobida:
SIMMERLING 35X62X11/12,5
https://e-24.ee/et/pesumasinate-varuosad...electrolux

Tegelikult pead ikka lahti võtma ja ära mõõtma.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Nii kodanikud kodumasina spetsialistid, kes oskab aidata? Kodus lõpetas töö Samsungi riidekuivatus aparaat Samsung Air Pump Dryer mudel DV80M5010QW. Kuna tegu pole just väga vana aparaadiga (ca 3 aastat), siis ei tahaks prügimäele tassida. Sümptomiteks on see, et trummel ei käi ringi enam. Mootor tahab vedada aga ilmselt saab aru, et taksitus vms liiga suur, siis lülitab ennast välja. Võtsin masina lahti ja seal oli omajagu tolmu kogunenud. Puhastasin ja määrisin kõik liikuvad osad ja kui kokku tagasi panin, siis kaks kuivatuskorda töötas ja jälle sama lugu. Kui käega trumli pöörlemisele natukene kaasa aidata, siis jääb tööle aga iseseisvalt trumlit pöörlema ei suuda ajada. Trumli laagris tunnen kerget lõtku. Kui trumlit ringi vedav rihm eemaldada, siis mootor iseenesest töötab ilusti. Kas laager läbi, mootor hakkab koolema või pakub keegi miski kolmanda variandi?
Vasta

Kui mootor on kondensaatoriga, siis võib kondensaator vajada vahetust. Kui on inverteriga siis tõenäoliselt inverter. Masin võiks ka mingi veakoodi genereerida.
Vasta

Veakoodi ei genereeri, seda kontrollisin juba. Kondensaatori mõte käis läbi aga ei suutnud seda tuvastada vähemalt mootori ahelast kuni juhtplokini. Kas see võib kuidagi sinna sisse integreeritud olla?
Vasta

Kas koormuse all trummel liigub vabalt?
Võibolla kisub trumli laagri viltu ja kiilub kinni?
Sama küsimus ka teiste liikuvate rullide kohta. Ehk võta veel kord lahti ja puhasta vanast määrdest ning pane uue määrdega kokku.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kondensaatoriga näib olevat siiski, otsi veel!

https://www.appliancespares.nz/products/...501-001339

Tõnni küsimus on väga asjakohane!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Käega katsudes ütleks, et liigub vabalt aga mootor ei jõua vedada, isegi kui pesu sisse ei pane.
Vasta

Leitud, mootori taga eraldi plastikust katte all kondekas (isegi kaks tk) olemas. Lähevad vahetusse annan tulemusest teada. Tänud kaasamõtlejatele.
Vasta
Lightbulb 

Jõudu,

tundub, et minugi pesumasinal ära kulunud trumli laagrid. Masinaks Bosch Avantixx 7 WAQ24461SN.

Olin juba enne lammutamise alustamist mõtetes 650€'st loobunud, aga kuna ühe korra olen masina parandamise (pumba vahetusega) hakkama saanud, siis mõtlesin, et vähemalt lammutamise teen ära. Võtsin siis YT's ette õpetuse kuidas lahti võtta:



Laias laastus kõik sama (mudel natukene erineb) ja sain trumli kätte, aga trumli avamise suhtes väga entusiastlik ei ole.
Ehk oskate soovitada mõnda teenusepakkujat, kes oleks valmis selle töö ära tegema?

Lisan mõned pildid ka konkreetselt enda masina trumlist:
[Pilt: 53795207941_abd1fa0263_z.jpg]
[Pilt: 53794266627_7fc3d7efb7_z.jpg]
[Pilt: 53795522559_a8f51df842_z.jpg]
Vasta

Võta ühendust meie kodumasinakindrali Kuunoga! Ta pakub kindlasti mingi lahenduse.

https://forum.automoto.ee/member.php?action=profile&uid=16860

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kuidas muidu üldine masina seisukord on?
Kere roostes, trumli amordid kulunud?
Võid küll hetkel laagrid ära vahetada kuid kas ülejäänud masin kannataks järgmist 7 aastat tööd?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(Eile, 21:04 PM)Marko Kirjutas:  Võta ühendust meie kodumasinakindrali Kuunoga! Ta pakub kindlasti mingi lahenduse.

https://forum.automoto.ee/member.php?action=profile&uid=16860

Aitäh, see nimi jäi kohe teema alguses silma, aga kuna teema algatamisest varsti 10 aastat möödas, siis kunagi ei tea.

(Eile, 22:32 PM)tõnn Kirjutas:  Kuidas muidu üldine masina seisukord on?
Kere roostes, trumli amordid kulunud?
Võid küll hetkel laagrid ära vahetada kuid kas ülejäänud masin kannataks järgmist 7 aastat tööd?

Raami alumisel osal on pindmist korrosiooni, aga kui ma seda tühja raami nüüd küsimuse peale katsumas käisin (maha surudes küljelt-küljele nõkutades), siis ma ütleks küll, et sõltuvalt remontöö investeeringu suurusest on mõistlik uurida seda võimalust - raam on tugev. Kuna hetkel kõik nkn laiali, siis pindmise ravimisega saan käepäraste vahenditega ise ka hakkama.

Minimaalselt tahaks peale tänast lammutustööd teada saada kas parandus on üldse variant - sisse pole ma vaadanud (va. nii palju, et trummel oma jõuõla peal loksub). Teoorias ma võiksin ise ka hakata eelpool väljatoodud video alusel lammutama, aga ma tunnen, et siin on täpselt see piir, kus mõistlikum on kellelegi kogenumale jätta täpsemat kätt nõudev töö, kui ise esimest korda katsetama hakata.
Vasta

Omast kogemusest võin rääkida niipalju, et ühel vanal masinal sai laagrid, tihendid ja ukselukk vahetatud.
Oli teine veidi roostes ka aga esteet ma ei ole.

Ükskord kui sai midagi veidi raskemat pesta siis viskas niipalju, et trumli vedrud ja amordid tulid lahti ning masin tantsis mööda sauna ringi, kõik kohad olid juppe täis.
Õnneks või kahjuks ma sel ajal kodus ei olnud.
Veevoolik hoidis masinat seinaküljes kinni, muidu oleks täitsa jooksu pannud.

Üldine kulumine. 
Minu masina remont viis lihtsalt veidi ligemale suuremale õnnetusele.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Lisaks veel seesuguse peenutseva nüansi, et kummikotid, mis kogu kupatuse ümber on, hakkavad x pesukorra järel  haisema ja meil on vähemalt kaks viimast masinat sel põhjusel väljavahetamisele läinud. Loomulikult oled seejuures salamisi lootnud, et uuem on vanast mingis mõttes parem, kuid kahjuks mitte (;
Vasta

(Eile, 20:09 PM)JoonasJJ Kirjutas:  Jõudu,

tundub, et minugi pesumasinal ära kulunud trumli laagrid. Masinaks Bosch Avantixx 7 WAQ24461SN.

Olin juba enne lammutamise alustamist mõtetes 650€'st loobunud, aga kuna ühe korra olen masina parandamise (pumba vahetusega) hakkama saanud, siis mõtlesin, et vähemalt lammutamise teen ära. Võtsin siis YT's ette õpetuse kuidas lahti võtta:



Laias laastus kõik sama (mudel natukene erineb) ja sain trumli kätte, aga trumli avamise suhtes väga entusiastlik ei ole.
Ehk oskate soovitada mõnda teenusepakkujat, kes oleks valmis selle töö ära tegema?

Lisan mõned pildid ka konkreetselt enda masina trumlist:
[Pilt: 53795207941_abd1fa0263_z.jpg]
[Pilt: 53794266627_7fc3d7efb7_z.jpg]
[Pilt: 53795522559_a8f51df842_z.jpg]
Ega nüüd pole enam palju jäänud - võtad youtube-s uue video lahti ja julgelt edasi  Smile (kui arvad, et see masin on su aega väärt)

Vasta

(Täna, 06:40 AM)alfredo Kirjutas:  Lisaks veel seesuguse peenutseva nüansi, et kummikotid, mis kogu kupatuse ümber on, hakkavad x pesukorra järel  haisema ja meil on vähemalt kaks viimast masinat sel põhjusel väljavahetamisele läinud. Loomulikult oled seejuures salamisi lootnud, et uuem on vanast mingis mõttes parem, kuid kahjuks mitte (;

Mis kummikotid kus ümber ?
Ja haisemise põhjus pesumasinates on suurepärastes pesu ainetes ja temperatuuridega ökotamises. Lisaks kasutajate harjumused. Vahetage vahendit ja tõstke temperatuuri ja loputage rohkem. Tehke kuumalt ühipesu. Ärge sulgege masinat peale pesu ehk laske sellel ventileeruda ja kuivada.
Vasta

MeelisV

Sul on õigus ja mul ei ole, vist. Samas midagi seal pikapeale haisema läheb, pese sa siis kuidas ja mismoodi tahad. Ehk on asi kohaliku veevärgiga seotud, võib-olla poola pesupulbris.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 90Deville, Praktik, rulli, 3 külali(st)ne