Keevitus

(26-01-2024, 11:36 AM)Telc Kirjutas:  See "Sünergia" osakond oli vähemalt Telwini kohvrikesel veidi pettumust valmistav. Excelikasutajana ja muidu veidi itimehe geenidega tundus teoorias ilus, et sisestan lähteandmed (traat, materjal, paksus) ja programm väljastab keevisõmbluse.

Praktikas tuleb sünergeetilisele veel tambovi jagu ampreid juurde keerata, et õmblus hea saaks.
Mul kah telvin ja sünergija ja ei nurise.
Vasta

Sünergia küsimus mind väga ei morjenda, niikuinii tuleb uue tehnikaga keevitama uuesti õppida (mul senisel vaid üks klahv min/max ja traadikiiruse nupp, on/off klahv ka). 
Küsimus on selle bester by lincoln kvaliteedis elik probleemivabaduses ja remonditavuses ning juppide saadavuses nt käpa asendatavuses.
Vasta

Sünergiaga küll midagi ümber õppida ei tulnud.Menüüst andmed paika ja siis materjali paksus ja anna minna.Punktimisel paned teadlikult suts tugevama voolu ja keevitama hakkad siis tavaliseks tagasi.Osta tasub nö europistikuga käpaga masinat,sinna sobivad kõik käpad otsa ja käpa vahetus lihtne.Tasub osta tuntud brändi ja kaua tegutsenud putkast stokker,aircom ja veel kindlasti midagi.
Vasta

(26-01-2024, 18:36 PM)honkomees Kirjutas:  Sünergia küsimus mind väga ei morjenda, niikuinii tuleb uue tehnikaga keevitama uuesti õppida (mul senisel vaid üks klahv min/max ja traadikiiruse nupp, on/off klahv ka). 
Küsimus on selle bester by lincoln kvaliteedis elik probleemivabaduses ja remonditavuses ning juppide saadavuses nt käpa asendatavuses.
Omas hinnaklassis tegemist igati ausa aparaadiga. Põleti on europistikuga, ehk de Facto standard Euroopas. Samuti traadisööte mehhanism on kõige levinumi "hiinakas", millele leidub varuosi paljudest kohalikest butiikidest kui ka Aliexpressist. Minu soovitus oleks asendada tagasivoolu kaabli klamber näiteks sellisega ja saab koduseks kasutuseks igati hea koosluse.

Lihtsalt infoks, et Lincoln electric, üks kahest suurest Ameerika keevitusseadmete tootjast, on Euroopas ostnud ära erinevaid raskustesse sattunud tootjaid nagu Oerlikon Šveitsist, SAF-Fro Prantsusmaalt, Cemont Itaaliast ja ka Bester Poolast ning on tooteid ühildades suutnud vähemalt kaubamärgid säilitada. Bester'i kaubamärk on suunatud rohkem hobikasutajatele ning ülejäänud kaubamärgid koos Lincoln'i endaga on suunatud tööstuskliendile.
Vasta

(26-01-2024, 18:36 PM)honkomees Kirjutas:  Sünergia küsimus mind väga ei morjenda, niikuinii tuleb uue tehnikaga keevitama uuesti õppida (mul senisel vaid üks klahv min/max ja traadikiiruse nupp, on/off klahv ka). 
Küsimus on selle bester by lincoln kvaliteedis elik probleemivabaduses ja remonditavuses ning juppide saadavuses nt käpa asendatavuses.

Mul see aparaat olemas juba kaks aastat. Tõsi meeletult pole kasutanud, kuid päris hästi keevitab. Isegi 40a keevitanud venelane, kes umbusklik selliste "mänguasjade" suhtes, oli positiivselt üllatunud masina jõudlusest, just sellest, et päriselt on amprid olemas, mitte ei tatista ainult. Nagu öeldud siis käpp on euro, rullikud tulid kaasa. Olen enam kui kindel, et veomootori leiab cedost ka, kui stokkeris pole. Elektroodi käppa polnud kaasas, selle sain Cedost. Vahepeal paksemat rauda sulatan sellega, et meelest ära ei läheks, kuidas elektrood jooksma peab

Edit
Massiklemm näitab tõesti mingeid lagunemise märke, aga pole viitsinud vaadata, kas teda saab lappida, st kahte erinevat näpitsa poolt ühendav vasest kontakt on ühelt poolt irdunud. A see võib olla ka vabalt minu viga. SAmas pole veel seganud ja ilmselt pole ka ohtu, kuid tasuks üle vaadata, kui vedru kuuma saab on tollega aamen.
Vasta

(26-01-2024, 19:05 PM)muska71 Kirjutas:  Sünergiaga küll midagi ümber õppida ei tulnud.Menüüst andmed paika ja siis materjali paksus ja anna minna. ...
Mul enamasti sihukesed paksu raua (30 mm) külge nt 5 mm tüki pookimise sorti ettevõtmised, niipalju kui möödaminnes näinud olen, on seal paksus mõeldud võrdsete materjalide puhul. Ja eks need menüüd tulebki ära õppida, kahe nupu kruttimise asemel.
Vasta

Telwini syn 210 ka mul olemas, juba mitu head aastat. Minusugusele kuus korra tuli otsa keevitajale väga asjalik apastraat. Tarvitan hetkel ilma gaasita traati ja roostevaba elektroodi kordamööda. Puudu justkui ei jää millestki.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(26-01-2024, 20:29 PM)honkomees Kirjutas:  
(26-01-2024, 19:05 PM)muska71 Kirjutas:  Sünergiaga küll midagi ümber õppida ei tulnud.Menüüst andmed paika ja siis materjali paksus ja anna minna. ...
Mul enamasti sihukesed paksu raua (30 mm) külge nt 5 mm tüki pookimise sorti ettevõtmised, niipalju kui möödaminnes näinud olen, on seal paksus mõeldud võrdsete materjalide puhul. Ja eks need menüüd tulebki ära õppida, kahe nupu kruttimise asemel.
Menüüse  lähed ühte nuppu all hoides ja siis keerad nuppu ja vajutad alla sobivas kohas ja kõik.Menüüse on vaja minna kui ostad poest uue masina,siiis vastavalt traadile ja gaasile seadistad ära ja kõik.Uuesti vaja minna kui muudad gaasi või traadi jämedust,muidu vaheta ainult gaasi ja traati ja keevita.Kui ostad pruugitu masina siis näitab ka endine omanik sulle asja ära ja ka õigest poest ostes näitab mööja sulle asja ära ja kui vaja seadistab kah kohe.keerulist midagi.
Vasta

Küsimus targematele. Kas selline keevitus masin kannataks kriitikat? MMA stahlwerk Vahepeal vaja paksemat rauda kokku lasta.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Kui paks see paksem raud on?
Alati pole võtta igalt poolt 3f elektrit.
Mina soovitaks 1f masin valida.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(24-08-2024, 09:04 AM)Naabrivana Kirjutas:  Küsimus targematele. Kas selline keevitus masin kannataks kriitikat? MMA stahlwerk Vahepeal vaja paksemat rauda kokku lasta.

1f on olemas, äkki mingi 150A. Kuid see jääb hätta sellise valusama keevitusega ja 4mm elektroodiga. Pigem oli see plaanis koduseks kasutuseks, mitte mööda küla vedamiseks. 3f võiks ka elektrisüsteemile vähem koorvavam olla.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Mina soovitaks valida siit kohapealt midagi,juhtub midagi siis on ka tehniline tugi olemas...Näoraamatus pidevalt pakutakse soodsalt keevitusi juhuks kui uut ei soovi ja soodsalt tahad.
Vasta

Oskab keegi kommentaare jagada säärase masina kohta nagu Kemppi Minarc Evo 150? Huvitab esmajärjekorras just masina töökindlus. Siiani kasutasin koduses elamises mingit vana Kemppi Top aparaati https://www.osta.ee/uus-keevitusmasin-ke...91860.html See täitis siiani kõik minu vajadused kuid tänavu kevadel asusin aiaposte keevitama ning siis mingil x põhjusel hakkas masin üle kuumenema. Seostasin seda kuumade ilmadega, sest masin sai korra lahti võetud ning veendutud, et kõik on seest puhas ning visuaalselt terve. Ventilaator töötas. Kui varem sai 2,5mm elektroode järjest 2-3 tükki ära lasta siis kevadel kippusid need kinni sulama ning ei tahtnud enam süttida. Õmbluse pikkus oli paar sentimeetrit ja siis kuumenes masin üle. Nüüd proovisin sõbra juures akupaaki keevitada ning anomaalia jätkus, kuigi keldris kivipõrandal on ümbritsev temperatuur madal. Korra seostasin seda halva elektrivoolu ning kehvade elektroodidega, sest koostööst keeldus ka sõbra isa hiinakas. Kui viisin mõlemad aparaadid teise kohta ning vahetasin elektroode siis töötas kõik normaalselt. Hiljem proovisin sõbra juures uuesti teiste elektroodidega ja kõik nagu toimis. Kuivõrd akupaagi juurde pidi voolu vedama pikendusega siis hakkas taas pihta vana häda. Keevitus kuumenes pidevalt üle. Ei jõudnud isegi akupaagile kolme jalga külge keevitada. Võtsin masina lahti ning märkasin, et üks kondekas on ära sulanud. Kondekas asus masinasse siseneva juhtme peal tavalise kruviklemmi all ning oli väärtusega 0,1 mikrofaradit. Kuivõrd seda poest letikaubana ei leidnud siis kirjutasin otse RKRi ja sealt pakuti mulle hoopis teistsugust tehingut. Vahetuseks Minarc Evo 150 masinat. Vahetuseks 1:1 seetõttu, et minu aparaat olla ülihea välimusega masin aastatest 1970+ ning igati sobilik muuseumieksponaadiks. Kuna minul otseselt vahet pole millise masinaga vahel harva tööd teha siis ainus aga on töökindluses. Vana riist on elektroonikast vaba ja toimib trahvode peal. Uus aparaat on ilmselt rohkem elektroonikat täis aga ka funktsioone on rohkem. Kui õigesti aru saan siis on see küll tänapäevaks tootmisest maas olev mudel pärit aastast 2014 ning paistab, et võimalik on aparaadile ka TIG käppa ühendada. Ise ei oska selle funktsiooni lisa väärtusi kuidagi hinnata, sest põhilise töö teen töökojas ära vana Kemppi MIGiga millel väärtust 220A. See Kemppi TOP saigi eelmisel sügisel soetatud puht seepärast, et pakuti odavalt ning kuna perimeetri ümber on tarvis 40+ aiapostile kõrvad külge keevitada siis tundus see 15kg aparaati lihtsam kaasas vedada, kui suurt MIGi. Või oleks ikkagi mõistlik otsida masinale sobiv kondekas ning loobuda välja vahetamisest? Tänud juba ette

Torutööd Tartus +372 5693 2898
Vasta

Väga võimalik, et ventilaatori puksid on kuival ja vent enam ei puhu korralikult.
Töötab küll aga kuidas ta töötab, see on iseasi.

Riknenud kondekas ongi selle tulemus.

Seal võib nii mõndagi veel katki olla.
Parem vaheta uue vastu.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(27-08-2024, 09:11 AM)pikk88 Kirjutas:   Võtsin masina lahti ning märkasin, et üks kondekas on ära sulanud. Kondekas asus masinasse siseneva juhtme peal tavalise kruviklemmi all ning oli väärtusega 0,1 mikrofaradit. Kuivõrd seda poest letikaubana ei leidnud siis kirjutasin otse RKRi ja sealt pakuti mulle hoopis teistsugust tehingut....... Või oleks ikkagi mõistlik otsida masinale sobiv kondekas ning loobuda välja vahetamisest? 

Tere!
See kondekas on ilmselt mingitsorti toitevõrgu filter, kui on üks ots faasi küljes ja teine kaitsejuhi/kere küljes, see keevitamisomadustele pilli ei puhu....
Vasta

(27-08-2024, 09:11 AM)pikk88 Kirjutas:  Oskab keegi kommentaare jagada säärase masina kohta nagu Kemppi Minarc Evo 150? Huvitab esmajärjekorras just masina töökindlus. 

Kui ise ei plaani keevitusmuuseumit pidada, siis on kindlasti mõtet vahetada.
Vasta

Jutt katsetustest on pikk ja vastuolusid täis, aga pikad pikendusjuhtmed on paar korda mainitud. Mida näitab voltmeeter liini lõpus keevitamise ajal? Tõenäoliselt mingi 160V? 
Siis on süüdlane käes ju. Kondekas ühenda lahti!
Lisaküsimuseks on, et kas sa kuulad? Lihvmasina rulliku puhul jäi täpselt vastupidine mulje....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Pikendusjuhtmed mida kasutasin polnud pikad. Esmalt proovitud 1,5mm2 ristlõikega juhe oli 10m pikk. Peale seda proovitud 2,5mm2 juhe oli samuti 10m pikk ja korralike pistikutega. Pistik, millest voolu võtsin asus elektrikilbist umbes 5 meetri kaugusel ning kogu elektrisüsteem on eelmisel aastal renoveeritud ning mõõdistatud. Kõik vastas normidele, sest tookord sai tellitud ka audit. 
Voltmeetriga mõõtnud pole, sest see on asi mida siiani pole endal kusagilt tagataskust võtta. Kvaliteetset pole raatsinud osta. Mingi funktsioon peaks ju sellel kondekal seal aparaadis ikkagi olema, muidu neid sinna ei paigaldataks? Remonditehniku jutust sain aru, et on vajalik vooluvõrgus olevate anomaaliate vähendamiseks. Küsitav on see, kas nii väikese mahutavusega kondekas säärases aparaadis ka mingit reaalset mõju avaldab.
 Lisaküsimusele vastuseks on, et kuulan ikka. Omaarust sai teises teemas kasutajate poolt pakutud soovitusi nagu järgitud. Kuigi võimalik, et kõik katsetused pole sinna 100% kirja pandud. 
Tänud kõigile, täna peaks siis vahetuskaup ära tehtama.

Torutööd Tartus +372 5693 2898
Vasta

Tsitaat:Mingi funktsioon peaks ju sellel kondekal seal aparaadis ikkagi olema, muidu neid sinna ei paigaldataks? Remonditehniku jutust sain aru, et on vajalik vooluvõrgus olevate anomaaliate vähendamiseks.
Keevituse tööd see üldse ei mõjuta, on ta seal või mitte. Pigem selleks, et naaber (või su lapsed) saaks sinu keevitamise ajal raadiot- TV-d kuulata vaadata saatjast kaugel nõrga signaaliga levis.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

1,5 suudab lagi 15A läbi lasta 1m peale ilma pingelanguseta ideaalses kaablis. 2,5 hakkab juba looma eeldusel, et kuni peakaitsmeni kõik ideaalne ja alla meetri maad ning kah vähemalt 2,5ne kaabel pandud, mis tänapäeval peaks tavaline olema aga olen koonerdamisi samas näinud. Lisaks vahepeal oli müügis isegi kaablid, milles polnud piisavalt palju vaske sees, need korjati müügist ära aga mõnel on juba seinas...
Kui nüüd praktikast tulla teaduslikku maailma, siis kaablitel on peale kirjutatud takistus meetri kohta. Korruta see number nüüd ampritega ja saad teada, palju sul pingelangus on meetri, 100m, 1km jne peale. Kui arvutada ei viitsi, kasuta jämedat kaablit ja looda, et pole chainiisium vasest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne