KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(01-06-2024, 19:44 PM)oliveer Kirjutas:  
(31-05-2024, 10:35 AM)90Deville Kirjutas:  Terad ajapikku muutuvad ka veits lühemaks erinevate objektidega kokkupuudetest, teritamisest jne

Nad on küll natuke kulunud, aga riba mis püsti jääb on liiga lai selleks. Kuju poolest on nad normaalsed ning teritatud.
Lubage kahelda selles väites "Kuju poolest on nad normaalsed" - tera ots muutub suht kiiresti kumeraks tänu "erinevate objektidega kokkupuudetest, teritamisest jne" ja juba kergelt kumer, mitte 90-kraadine ots põhjustab seda kasvama jäävat riba (7-10cm lai). Teiseks muutuvad terad ka "objektidega kokkupuutest" sedaviisi, et otsad painduvad ülespoole, kui lauale panna siis pole enam tasapind ... mul sama mure, heinamaal kive ja mutimullahunnikuid ülejäägiga, kuluvad otsad kiiresti kumeraks ja jääb 2 riba terade vahele. Suht paratamatu nähtus ja olen lihtsalt käega löönud, niidan suuremal kiirusel ja 2 korda maa üle, teisel korral vastukarva ja nii et need ribad jäävad niidukil teise kohta.
+ kord aastas uued terad.
Vasta

Nii on - tera peab olema teritatud täisnurkseks, mitte otsast kumeraks.
Vasta

(02-06-2024, 09:09 AM)v6sa Kirjutas:  Nii on - tera peab olema teritatud täisnurkseks, mitte otsast kumeraks.
Suht lootusetu. Uued terad mingi ha paar mutihunnikuid ja ümarad nad ongi.
Ka ammu loobunud.
Vasta

Pärast traktori soetamist kadus probleem muttidega kuidagi iseenesest, olen ka teistelt kuulnud, et murutraktori tööpiirkonnas neile ei meeldi elada. Mis sort teil on?
Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-06-2024, 15:08 PM)Marko Kirjutas:  Pärast traktori soetamist kadus probleem muttidega kuidagi iseenesest, olen ka teistelt kuulnud, et murutraktori tööpiirkonnas neile ei meeldi elada. Mis sort teil on?
Big Grin
Enamuses on  Eesti Raudne.
Vasta

(02-06-2024, 19:41 PM)klemm Kirjutas:  
(02-06-2024, 15:08 PM)Marko Kirjutas:   Mis sort teil on?
Big Grin
Enamuses on  Eesti Raudne.

Nojah, arusaadav, siin peamiselt esindatud Viimsi Viletsad tõmbasid koheselt uttu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Võiksin ka siin kõlanud väidet kinnitada.
Piirkond kus muru niidetakse murutraktoriga on mutimulla hunnikutest vaba.
Meeldib neil ikka seal kus rögiseva russiga niidan.
Ega mutt ei saa ju eksida, russ peab hea olema.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Otsin pildil kujutatud C klambreid. Poldi/kruviga tõmbab kokku ja otsast siis pigistab ennast kinni. Selliseid, mida 3mm raudlatikülge kinnitada. Kust võiks leida/otsida?illustreeriv pilt
Vasta

Klambrid Teistel tootjatel on ka ja soodsamaid, ei tule meelde kellel....

Do'nt panic
Vasta

Kas on olemas nn vanainimese nutitelefon, millel oleks:
- hind 200..300eur
- suur ja hea resolutsiooniga ekraan (st tavapärane ca 6,5")
- juhtmevaba laadimine. Just see on pudelikael. Ei sisaldu lihtsates-odavates telefonides Sad

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

19€ ikka hinna ülempiiri nihutad.

https://tele2.ee/pood/mobiiltelefonid/ca...ifications
Vasta

Ulefone valikus on neid mitu, iseasi, kas sa oled nõus sellise "rugged" tellisega. Neil on tavaliselt suured akud ka, nii et laadima peab üldse harva.
Vasta

Kas veoautode rehvid, näiteks 22,5 tolli on 22 tollistest rehvidest reaalselt pool tolli suuremad või tuleb erinevus teistsugusest profiilist/teistsugusest mõõteviisist? Piinlik küsida küll, aga pole kuskil ühtegi veoauto rehvi mida mõõta.

Mõte selles, et kas 22.5 tolli rehvi on võimalik panna 22 tolli veljele, sisekummiga, liiklemiseks piiratud alal kiirustel kuni 20kmh.
Vasta

USAs on väga popp teema , velg treitakse väiksemaks ja sõidetakse rahulikult tänaval.
Vasta

Usas treitakse 22.5 tolli velg väiksemaks, et saada alla panna madalama profiiliga SUVi rehv, vist sellepärast et nii on popim. Minu küsimus oli vastupidi - 22 tollisele veljele 22.5 rehv. Mahtumise muret ei ole, pigem on küsimus, kas ta ka peal püsib.
Vasta

(08-06-2024, 21:53 PM)Mahno Kirjutas:  ...  22 tollisele veljele 22.5 rehv. Mahtumise muret ei ole, pigem on küsimus, kas ta ka peal püsib.

Mis on planeeritav koormus per rehv ja palju on rehvirõhk?

Kui küsimus on seotud varem läbi käinud väikese käruga, siis alakoormuse korral ei peaks probleemi olema, kui rehv montaažil ikka tsentreeritud saab velje suhtes. Nii arvas üks rehvitööga leiba teeniv tegelane. Kuigi ta rangelt ei soovitanud säärast miksimist, siis kuni paaritonnise koormuse ja mõnebaarise rõhu korral võiks koos püsida küll.
Vasta

Masina kaal tonn, osa sellest langeb esiratastele. Sellele võib lisanduda kasulik koormus, mis ei ole ilmselt kunagi suurem, kui 250kg per rehv ehk sisuliselt tühine.

Rõhku ei oska ma arvata, Vähe arvatavasti, sest veoka rehv on niigi jäik.


Projekti koondnimi võiks olla "Mururehv 22" veljele".
Vasta

Kaks küsimust:

Mida tähendavad voolumõõtja peal olevad numbrid 5(100)A PILT arvestist. Üks ütles, et esimene number näitab mitu amprit antud arvesti suudab läbi lasta ja sulgudes palju voolutrafodega. Mul mingeid trafosid seal pole ja kindlasti  käivad läbi suuremad numbrid kui 5A. Ehk kas see väide peab paika või kuidas?

Kas selle selline põleti on mõeldud lõikamiseks või keevitamiseks? Kas mingid kindlad gaasid mõeldud sellele põletile? PILT
Vasta

(12-06-2024, 11:43 AM)oliveer Kirjutas:  Mida tähendavad voolumõõtja peal olevad numbrid 5(100)A PILT arvestist. Üks ütles, et esimene number näitab mitu amprit antud arvesti suudab läbi lasta ja sulgudes palju voolutrafodega. Mul mingeid trafosid seal pole ja kindlasti  käivad läbi suuremad numbrid kui 5A. Ehk kas see väide peab paika või kuidas?

Tere!
Ma küll ka ei tea, mida need numbrid täpselt tähendavad, aga mitte päris seda, mida "üks" ütles. Antud arvesti kannatab ikkagi kuni 3 x 100 amprit koormust, st 100 A faasi kohta. Voolutrafodega suudab 5 amprine arvesti "läbi lasta" ikkagi ca 5 A (voolutrafode sekundaarne nimivool), mõõdetav ja lubatav koormusvool nõuab vastava suurusega voolutrafo valimist. Voolutrafodega variandi puhul piisab ja kasutatakse üldjuhul arvestit, millel on kirjas ainult 5 A ja 100 A voolu mõõtmiseks kasutatakse siis 100/5 A voolutrafosid ja arvesti näitude vahe korrutatakse sel juhul 20 - nega, 300/5 trafode puhul x 60 jne, ma arvan...
Vasta

[quote pid='567703' dateline='1718181819']
Kas selle selline põleti on mõeldud lõikamiseks või keevitamiseks? Kas mingid kindlad gaasid mõeldud sellele põletile? PILT
[/quote]

Kui põleti otsas olevasse düüsi läheb kaks toru, siis on lõikepits sest ühe toru kaudu juhitakse düüsi nn. lõikehapnik.
Ühe toruga on keevituspits, mis toimib ainult atsetüleeniga. Propaaniga väidetavalt keevitada ei saa, ise pole proovinud.
Lõikepitsi düüsidest sõltub, kas pits on atsi või propaaniga lõikamiseks.
Absoluutsele tõele eeltoodu ei kandideeri.
Pildil nähtavaid isendeid on palju müügis, näiteks börsis, sest keegi neid vanu kaikaid lihtsalt ei taha/julge kasutada. Voolikud on ka tõenäoliselt prügi.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: mart350, 1 peidetud kasutaja(t), 12 külali(st)ne