Audi 920 - 1939

Ja siis viisime auto väikesele sõidule. DKW-de jaoks kohandatud haagis valmis autot ei mahuta, seekord mahtus katuse, poritiibade ja kaiteraudadeta veel täpselt ära.

   

   

   

   
Vasta

Tagasi jõudes avanes selline pilt

   
Vasta

Täpselt 14 päeva on meister Lätist hommikust õhtuni tööd vihtunud. Üllatusi on igal sammul, kuid need ongi ületamiseks. Enne siseriide paigaldusega lõplikku rahulejäämist võttis meister selle maha viiel korral ja korrigeeris õmblusi. Pealmine riie on veel rohkem kordi maha käinud, kuid see on ka lihtsam olnud. Neid katuseid tehakse seest väljapoole - kõigepealt siseriie, siis polster vahele ja lõpuks pealisriie. Polstri eesmärk ei ole mitte niivõrd soojapidavus, vaid katuse välise kuju tegemine. 

Siseriide paigaldamine - keskosa on lihtne. Mitmekordset sobitamist nõuab külgede tegemine. 

   

Pealmise kihi polster õmmeldakse sptesiaalise alusriide külge ning saab pärast katte peale. Alles seejärel paigaldatakse pealisriie. 

   

Üldmulje juba paistab. 

   

Tööpäevad on pikad, kuni 12 tundi. Meistrit niisamas istumas ei näe. Nädalaks on kindlasti veel tööd. Tagant ei tohi kiirustada - meister tahab ka ise, et tulemus oleks hea.
Vasta

Mis materjal sinna vahele läheb? Linatakk?
Vasta

(16-09-2024, 08:47 AM)suvasass Kirjutas:  Mis materjal sinna vahele läheb? Linatakk?

Krusskarv, jõhv, hobujõhv
Vasta

(16-09-2024, 14:16 PM)pvr Kirjutas:  
(16-09-2024, 08:47 AM)suvasass Kirjutas:  Mis materjal sinna vahele läheb? Linatakk?

Krusskarv, jõhv, hobujõhv
Jõhv. Põhimõtteliselt seakarvad. Hobusejõhv on liiga sirge, sea oma annab kohevuse. Mererohi on liiga puine auto katuse jaoks, sobib mööblile.
Vasta

18 pikka tööpäeva on selja taga ning katuse polstritööd on põhiosas valmis. 

Tööde algus

   

Meistri lahkumise hetkeks oli selline pilt

   

   

   

Nüüd tagasi keldrisse, kus talvel on soe ja valge. 

   

Tuttavas keskkonnas. Selle talve eesmärk on saada valmis sisepolster ning valmistada lõplikuks värvimiseks ette uksed, tulemüür ja võib-olla ka esiosa. 

   
Vasta

Katuseliistude paigaldus.
 
Seni ei ole me leidnud meistrit, kes sellisele katusele suudaks meie standardile vastavalt iluliistud paigaldada. Seetõttu on tulnud amet ise selgeks õppida. Harjutatud on varasemalt kolme DKW auto peal.

   
 
Esimese asjana tuli välja arvutada keskosa nurk horisontaalsuunas ja siis painutada õige nurk auto telje suunas. Mõlemat painet saab teha üks kord, korrigeerida ei ole võimalik.

   
 
Järgmiseks tuleb liistud katuse esiserva järgi paika painutada. Liist ei ole sirge, vaid kaares. Serviti painutamine nõuab erilist töövahendit. Lapiti on lihtsam.

   
   
 
Kui see töö tehtud, siis tuleb välja arvutada liistu otsas oleva kaare asukoht ja taas serviti õige raadiusega kaar painutada.
 
Ja siis saabub tõe hetk, kuna lapiti saab lõpliku painde teha alles nüüd. Kui see serviti kaar on sattunud valesse kohta, siis tuleb protsessi uuest materjalist uuesti alustada.
 
Seejärel märkida naelte kohad katuse esiserva puule ja puurida sobivad augud ette. Kui ei puuri, siis läheb nael endale sobivasse kohta ja pöögi tihedus on nii suur, et läbi liistu naela sisse lüües läheb liist lihtsalt kõveraks ja lapikuks selles kohas.
 
Järgmiseks tuleb liistule valtsida naelad. Selleks on ka vajalik spetsiaalne tööriist.
 
     

Kui naelad paigas, siis tuleb liist üle poleerida ning lõpuks vaikselt paika toksida. Meelitamist on omajagu, kuid paika nad saab. Naelakohtades jäävad kerged lained sisse, kuid neid on võimalik veidi lihvides ja seejärel poleerides visuaalselt paremaks muuta.
 
   
   
   
   

Tagumise liistu paigaldamise protsess on sarnane, kuid tänu suurematele raadiustele on paigaldus lihtsam.

   
Vasta

Tere.
Nagu näha on tagumie osa värvitud. Mis värvi kasutasid  ja miks ? 
Endal plaan oma projekt sel aastal värvi alla saada, aga pole veel selgusele jõudnud millist autovärvi valida.
Ehk saan siit head nõu :-)

Jaak
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne