Kodutehnika remont

Olen aastaid tagasi ühe trumli lahti saaginud, kuna tundus, et ülejäänud masin on hea. Ei saanud hiljem pooli veekindlaks. Hakkas pisitasa läbi laskma ja lõpuks sai tasuta ära antud, läks kellelegi maale sauna. Rohkem seda tööd ise ette ei võtaks. Ei tule need pooled nii ideaalselt lahti ja mõned kohad on kitsad, kuhu silikooni või liimi ei saa korralikult panna.
Vasta

Mul kah siin mitmed masinad olnud ja on ja üks suisa jäätmejaamast taritud,uksed lahti kogu aeg ja ei mingit tuntavat/häirivat haisu kuskil.Jah pistad pea trumlisse siis seal spetsiifiline pulbri lõhn ja ei emamat.
Vasta

Esmalt - õhutamine/kuivada laskmine. Niivõrd loogiline asi mida teha, aga ma ei kahtlegi selles, et neid, kes opereerivad sellest midagi teadmata, on julgelt üle poolte kasutajatest.
Samamoodi, kui jätan pesumasina (ja vannitoa) ukse lahti peale kasutust, jätan lahti ka nõudepesumasina ukse peale kasutust jne. kuni selleni välja, et ringrajal käies sõidan enne rajalt maha tulemist jahutamise ringi. Kõik laias laastus sama asi - sihipärane ja teadlik kasutamine.


(17-06-2024, 16:05 PM)PSV Kirjutas:  Olen aastaid tagasi ühe trumli lahti saaginud, kuna tundus, et ülejäänud masin on hea. Ei saanud hiljem pooli veekindlaks. Hakkas pisitasa läbi laskma ja lõpuks sai tasuta ära antud, läks kellelegi maale sauna. Rohkem seda tööd ise ette ei võtaks. Ei tule need pooled nii ideaalselt lahti ja mõned kohad on kitsad, kuhu silikooni või liimi ei saa korralikult panna.


Täna siis jõudsin nii kaugele, et ei saanud trumli peaajamit kinni hoidvat mutrit lahti:
[Pilt: 53798640490_cfbee7d86d_z.jpg]
[Pilt: 53798543119_918845fe27_z.jpg]

Minu jaks üle ei käinud. Söögipausi ajal ujutasin selle WD40 Fast Release'iga üle ja ainus, mis sain, oli mõned kriimud mutrile ning põlve kergelt valusaks jalgadega trumli kinni hoidmise üritamisest. Videos oli trummel rehvi peale asetatud ja käis ikkagi mehe jaks sellest üle pingutamise peale. Mul oli maas käterätiku peal.

Ehk siis seis on selline:
[Pilt: 53798640495_49e0c68062_z.jpg]
[Pilt: 53797276987_c41f42c46a_z.jpg]

Saagimine läks kõike arvesse võttes isegi väga edukalt - ostsin K-Rautast uue 30cm sae 12€ eest ja kuna ühenduse joon oli olemas, siis sirgelt saagimine oli üllatavalt lihtne.
Mul tulevad need esimest korda üritamised tavaliselt ikka enda hinnangul "alla keskmise" välja ja seekord saagimise osa sai küll "üle keskmise" hästi.

Kas kedagi huvitaks midagi sellest masinast varuosadena?
Pmst. muu, va. viskava trumli, oli kõik toimiv. Pumba vahetasin enamvähem 3 aastat tagasi uue vastu välja. Lahti võtmine oli ka vähemalt 90% ulatuses edukas, st. tahtlikult midagi katki ei teinud (va. trumli korpus), osad on kõik alles (sh. poldid-kruvid) ja kurja vaeva nägin ainult viimase asjana raami küljes jooksva peajuhtmestiku ühenduse mootori küljest lahti ühendamisega.

Kuna ma elan kortermajas, siis mul pole võimalust ise neid kuhugi kuuri mingite loovate projektide jaoks kõrvale panna. Nt. mootori ja pumbaga oskaks küll midagi peale hakata ning trumlist saaks ju toreda lillepoti. Kui homme õhtul veel mahti, siis uurin kas mingi sellele teemale sarnane FB grupp on olemas ja pakun seal.

Muidu on 19.06 saatus jäätmejaam.
Vasta

Mõnel sõbral suuremat mutrikeerajat ei ole, et liide avada?
Vasta

Seal ikka õigetpidi või hoopis vasakkeere? Mingitsorti stoperdust pole näha - poldiliim, deformeeritud mutter vms? Löökkeeraja peaks selle küll lahti keerama.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Käi mõnes auto töökojas ukse peal, keeravad hetkega lahti. Töömehele viiekas õllerahaks ka kaasa. 

Kui ikka asja ei saa siis hea söegeilli saab sellest trumlist.
Vasta

(19-06-2024, 07:58 AM)huvi5 Kirjutas:  Käi mõnes auto töökojas ukse peal, keeravad hetkega lahti. Töömehele viiekas õllerahaks ka kaasa. 

Kui ikka asja ei saa siis hea söegeilli saab sellest trumlist.

Endal oli samuti sama mõte.
Hetkel süda ei andnud rahu ja ma ei viinud masinat ära. Vähemasti lammutamise tahan lõpuni teha.
Eks ma siis ikka näitan ka mis sai.

Tulenevalt elulistest vajadustest nkn ei oleks saanud parandatud masinale lootma jääda, siis koridoris ootab ühendamist:
https://www.euronics.ee/kodumasinad/pesu...-pesumasin

Põhikriteeriumiks sai otsevedu. 10kg on ilmselt vajadustele üleliigne, aga 9kg masinad olid ainult poe näidised alles ja kuna tegemist on esimese ise ostetud masinaga ning Bosch oli vist 7.7kg, siis natuke suurem oli ainuke loogiline valik (8kg poleks seda ju olnud). Sai lihtsalt "natuke palju" suurem.

Kuna pesumasina originaalne omanik sai pahaseks mu peale, et trumli korpuse katki saagisin, siis uurisin kokku 14'st erinevast Google'ist leitud remondikohast trumli laagrite paranduse kohta:
- ühes kohas väideti, et paak käib lahti ("vaja manualist vaadata")
- seitsmes kohas öeldi kohe, et "paak ei käi lahti" ja lahendus uus paak (ühest neist tuli ka hind: 414€; teisest anti varuosa kood: "Originaal osa kood 00710155 BOSCH/SIEMENS Original")
- neljast kohast (suuremad ettevõtted) hakati täpsustavaid küsimusi küsima
Vasta

Joonasjj

Loodan, et sinu ämber LG ostuga saab olema väiksem või üldse olematu aga on jagada selline kogemus...

Nagu juba mainitud, andis mõne aasta vanune Samsung haisuga märku, et vajab väljavahetamist. Saigi siis otsimistööd alustatud. Jalutasin umbes kuus poodi läbi ja leidsin Krauast justkui sobiva eksemplari. Määravaks said maksimaalne pesukogus ja võimalikult kompaktsed mõõdud. Otsevedu ja muu tilulilu mitte nii väga, aga vähemalt lubati väga vaikset pesupesemiskogemust ja ei osanud keelduda.

Aparaat välja lunastatud ja koju taritud, ununes ta x-ajaks garaazinurka. Lõpuks sai end tagant sunnitud ja vajalikud tõsteoperatsioonid sooritatud. Mootor töötab küll vaikselt ja teeb mõnusat elektriauto häält aga üsna esimesest pesukorrast peale andis masin imelike kerevibratsioonide ja plekmõlkimise heliga märku suuremast suhtlemisvajadusest, kui olin ostes eeldanud. Tsentrifuugimine aga, mida ta paistab et teeb ka pesuprogrammi ajal, ütles suhteliselt konkreetselt, et midagi on antud ürituse juures valesti. Proovisn veelkord jalgu regullida, millest siiski abi polnud. Kõne kliendikeskusesse oli iseenesest tõhus. Tekkis seal ka veidi jalgelemist teemal, et äkki nii nagu peabki olema, aga kui neile väikese video saatsin, siis kadus vastuseis ja järgmisel päeval viidi asjandus ülevaatusele. Kui paar nädalat hiljem tagasi toodi, sain erikõne hooldusmehelt, kes rääkis mida ta seal tegi ja luges sõnad peale, et peenhäälestus ikka tsentrifuugimise ajal. Arusaadav, et kõike saab alati paremini teha, miks siis mitte proovida.
Salateadmistega varustatult sättisin aparaadi lootusrikkalt töökorda ja vajutasin start nupule. Kokkuvõttes oli veidi vähem pleki vibreerimist pesemise ajal ja pesupulbrisahtli kolinat aga kui asi tsentrifuugimise juurde jõudis, polnud erilist abi eiteamitmekordsest peenhäälestusest ega kaasapandud ussisõnadest. Taob vastu põrandat suhteliselt samamoodi nagu enne ja müratase on piisav, et ülakorrusel mugavalt teadvustada, millal on parim aeg pesu masinast välja koukida.
Rohkem kliendikeskusesse helistanud ei ole. Optimistlikuma meeleolu ajel proovin mõnikord küll jalgu järjekordsesse kombinatsiooni kruttida aga suures osas olen käega löönud. Ega inimene ikka massina vastu ei saa.

P.S.Tõe huvides peab mainima, et vahel on pestud pesul imelik metalne lõhn küljes, vahel ei ole.

Link videole esmamuljest. Nüüd on vbl grammike parem, aga suurt vahet tegelikult pole.

Üldiselt jättis antud ost sellise keskmise raskusastmega suhusaamise mulje ja soovitada seda marki küll väga ei julgeks.
Vasta

Mina ei näe videost midagi sellist mis üllataks.
Täitsa tavaline töö.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(19-06-2024, 18:22 PM)tõnn Kirjutas:  Mina ei näe videost midagi sellist mis üllataks.
Täitsa tavaline töö.
Sama siin.
Pigem liiga vaikne isegi, mul ikka terve maja väriseb Smile
Vasta

tõnn, ega seda plärinat ja müdinat väga näha ei olegi, pigem kuulda ja tunda. Iseasi, mida kodukootud telepilt edastada suudab ja mida mitte.
offtopicu tekkimise ärahoidmiseks mainin, et mitte ainumaski eelnev pesupesemisemasin pole sellist mürglit tsentrifuugimisel teinud. Pooles maja ulatuses on tunne ligilähedaselt selline, et kohe kihutab kiirong läbi seina. Aga üldiselt hakkab sellega juba harjuma.
Vasta

(19-06-2024, 15:51 PM)alfredo Kirjutas:  Joonasjj

Loodan, et sinu ämber LG ostuga saab olema väiksem või üldse olematu aga on jagada selline kogemus...

Nagu juba mainitud, andis mõne aasta vanune Samsung haisuga märku, et vajab väljavahetamist. Saigi siis otsimistööd alustatud. Jalutasin umbes kuus poodi läbi ja leidsin Krauast justkui sobiva eksemplari. Määravaks said maksimaalne pesukogus ja võimalikult kompaktsed mõõdud. Otsevedu ja muu tilulilu mitte nii väga, aga vähemalt lubati väga vaikset pesupesemiskogemust ja ei osanud keelduda.

Aparaat välja lunastatud ja koju taritud, ununes ta x-ajaks garaazinurka. Lõpuks sai end tagant sunnitud ja vajalikud tõsteoperatsioonid sooritatud. Mootor töötab küll vaikselt ja teeb mõnusat elektriauto häält aga üsna esimesest pesukorrast peale andis masin imelike kerevibratsioonide ja plekmõlkimise heliga märku suuremast suhtlemisvajadusest, kui olin ostes eeldanud. Tsentrifuugimine aga, mida ta paistab et teeb ka pesuprogrammi ajal, ütles suhteliselt konkreetselt, et midagi on antud ürituse juures valesti. Proovisn veelkord jalgu regullida, millest siiski abi polnud. Kõne kliendikeskusesse oli iseenesest tõhus. Tekkis seal ka veidi jalgelemist teemal, et äkki nii nagu peabki olema, aga kui neile väikese video saatsin, siis kadus vastuseis ja järgmisel päeval viidi asjandus ülevaatusele. Kui paar nädalat hiljem tagasi toodi, sain erikõne hooldusmehelt, kes rääkis mida ta seal tegi ja luges sõnad peale, et peenhäälestus ikka tsentrifuugimise ajal. Arusaadav, et kõike saab alati paremini teha, miks siis mitte proovida.
Salateadmistega varustatult sättisin aparaadi lootusrikkalt töökorda ja vajutasin start nupule. Kokkuvõttes oli veidi vähem pleki vibreerimist pesemise ajal ja pesupulbrisahtli kolinat aga kui asi tsentrifuugimise juurde jõudis, polnud erilist abi eiteamitmekordsest peenhäälestusest ega kaasapandud ussisõnadest. Taob vastu põrandat suhteliselt samamoodi nagu enne ja müratase on piisav, et ülakorrusel mugavalt teadvustada, millal on parim aeg pesu masinast välja koukida.
Rohkem kliendikeskusesse helistanud ei ole. Optimistlikuma meeleolu ajel proovin mõnikord küll jalgu järjekordsesse kombinatsiooni kruttida aga suures osas olen käega löönud. Ega inimene ikka massina vastu ei saa.

P.S.Tõe huvides peab mainima, et vahel on pestud pesul imelik metalne lõhn küljes, vahel ei ole.

Link videole esmamuljest. Nüüd on vbl grammike parem, aga suurt vahet tegelikult pole.

Üldiselt jättis antud ost sellise keskmise raskusastmega suhusaamise mulje ja soovitada seda marki küll väga ei julgeks.

LG kasuks otsustasin kuna sõber tegeleb igapäevaselt nende seadmete müügiga ja soovitas seda kaubamärki (+ tutvustega kaasnevad boonused). Kogemusena reaalsest maailmast lisas, et tal on juba mitmeid aastaid kasutuses sama brändi 300€ masin ja tema poolt 0 etteheidet. Lisaks võtsin juurde 75€ teenuse, kus lubatakse järgnevaid asju: https://www.euronics.ee/lisagarantii-ja-kahjukaitse

Täna tegelesin masina ülespanekuga, pesueelne tühjalt programm + 1. pesu on tehtud. Tsentrifuug oli ikka maagiliselt vaikne ja tasane 1400rpm juures. Seda nentis ka pealtlaetavate masinate veteran ema. Mul rohkem kogemusi pole, see on elu esimene uus pesumasin. Muidugi Bosch'i teenistuse lõpu kaitseks tuleb ju välja tuua, et kui vaikne üks läbi mineva laagri pärast kolisev trummel tsentrifuugil ikka olla saab.

Manualis oli kirjas, et masin tuleb panna loodi (lõpliku seade ja uuesti loodimisega kohe tegelen), aga sealt hakkas hinge närima järgmine asi - vaene Bosch oli küll silma järgi paigas ja jalad olid seatud sobiva kõrgusega, samas silmaga võib teadagi mida mõõta. Väga ilmselt millegi üle kurvastada pole - masin oli ostetud kasutatuna ja vanust ilmselt 10-12 aastat, millest esimesed 4-5 aastat teadmata päritoluga. Aga eks ikka mõte jääb, et oleks-poleks. Lõpuks 10+ aastat aus teenistus, millest minu käes olnud ca. 5 aasta jooksul, nagu eelpool mainitud, vahetasin ca. 30-40€ kuluga pumpa ja ülejäänud teenistuse kohta etteheiteid ei ole.

Tehnikast eelistan Saksa ja Jaapani brände. Esimene mõte oli uus masin samuti Bosch, aga seekord läks nii. Jäi silma, et masinad nkn Hiinas või Poolas toodetud üldiselt.
Vasta

Mul 3 LG-d kasutuses. Ühel viskas 90 kraadiga pestes mingi volla sees lahti, sai uue klambri peale ja käib.
Teised käivad ilma probleemideta aastaid ja aastaid.

ja hinda vaadates - kui midagi juhtub, võtad poest uue. Mina olen rahul.
Samas jah, võrdlus mingite Mieledega puudub.

Küll on mul olnud probleem tsentrifuugiga siis, kui kaup saab sisse nii, et ta ei suuda balanssi ajada. Ühekorra keeras jalanõud kuidagi nii, et keelduski tsentrifuugimast.
Vasta

Vibratsiooni ja müra vastu on nendes täitsa palju abi:
Vibratsioonivastased kummist jalapadjad pesumasinale, 4 tk hind | kaup24.ee (ja seal all need teised on vaadanud...)
Mul kodus vist sellised:
[Pilt: vibratsioonivastased-padjad-4-tk-61a6c-l...erence.jpg]
Vasta

Mina mõtlen, et pesumasin on kandva kerega ehk korpus peab tagama teatud jäikuse.
Kui tsentrifuug töötab ja paned käe plekkide liitekohale siis on tunda, et plekid veidi liiguvad omavahel.
Kui liitekohad silikoon hermeetikuga üle teha siis võiks saada veidi vaiksema masina ning suure "Aitähhi" remondimehelt.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Electrolux ahi (pööratavate nuppudega) näitas veateadet F241. Internet arvab, et tegu funktsioonide valitsa (Function selector) mingi jamaga. Mis seal saab valesti olla, kas võiks osandamisest ja puhastamisest abi olla? Kui remondisõbralik see asi üldse on?
Vasta

Pööratavate nuppude puhul peaks kõik ju olema puha mehhaaniline välja arvatud tavaline kurja juur - elektrooniline taimer?
Kui sa viitsid elektriosakonna sisepoolelt ühe pildi lisada, siis oskaks siinne tarkade klubi rohkem aidata.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Teema on küll remont, aga küsin oma pigem modifitseerimis-küsimuse: muidu hea vaikne mittenutikas (ja ventilaatorita) Whirlpooli külmik jäätab tagaseinas asuvat vee äravooluava. Ning siis uputab tavakülmiku põhja.
Mulle tundub inseneride tehtud viga (?): kas seda ka kuidagi mõistliku panusega ravida annab?
Temperatuuri tõsta ei saa - on teine juba niigi soojapoolseks sätitud.

Edit: tihend on korras, tagaseina alaosas kondentsi mõõdukalt; jääd ei ole.

   
Vasta

Äravoolu toru on puhas ja käib läbi?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(25-09-2024, 12:55 PM)13piisab Kirjutas:  Teema on küll remont, aga küsin oma pigem modifitseerimis-küsimuse: muidu hea vaikne mittenutikas (ja ventilaatorita) Whirlpooli külmik jäätab tagaseinas asuvat vee äravooluava. Ning siis uputab tavakülmiku põhja.
Mulle tundub inseneride tehtud viga (?): kas seda ka kuidagi mõistliku panusega ravida annab?
Temperatuuri tõsta ei saa - on teine juba niigi soojapoolseks sätitud.

Edit: tihend on korras, tagaseina alaosas kondentsi mõõdukalt; jääd ei ole.

Levinud viga. Jäätab, sest vesi ei voola sulatuse ajal kompressori peale ära. Puhasta ava korralikult ära. Näiteks mingi kiud-juhtmega, millel otsas kiud mingi karvasema harjalaadse toote moodustavad. Osadel külmikutel oli isegi mingi punane plastikust puhastus-jublakas kaasa pandud.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne