Lintlihvija laagrid kuumenevad
#41

Miks sa muretsed? Öeldi ju autoriteedi poolt, et kuumenevadki, ajavad liigse määrde välja ja edasi on kombes! Peaasi, et poomisest lahti said, muu polegi oluline!
Valuläved on erinevad, aga üldiselt öeldakse, et 70 kraadi kannatab katsuda. Laagrile pole see mingi temperatuur, mis muret teeks!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#42

Minu viimane postitus oli tehtud pigem infoks tulevastele huvilistele. Temperatuuri pärast muretsemiseks teoreetiliselt tõesti nagu põhjust pole. Minu jaoks küsimusi ning agasi tekitabki see, et esmased laagrid ei läinud kindlasti nii kuumaks/soojaks kui need uued riiulilt pärit firmalaagrid. Varsoni leti tagant ei osatud selle kohta midagi konkreetset arvata, kinnitati vaid mu kahtlusi, et kui määre välja jookseb siis kõik ikka päris korras olla ei saa. Seepärast soovitati ka laagrid uuesti üle määrita. Ehk on mingil põhjusel sattunud kehv määre või üleüldse vähe määret ja selles ongi põhjus. Ei olnud ja eks tulevik näita. Kui midagi muutub siis katsun siin ka selle ära mainida. Terve interneedus on sääraseid poolikuid teemasid täis kus on püstitatud algne probleem ning välja pakutud erinevaid lahendusi kuid kas või mis tegelikult ka aitab, selle kohta pole teemas sõnagi kirjas. Üritan jõudumööda oma postitustes seda vältida.

Torutööd Tartus +372 5693 2898
Vasta
#43

Uue laagri veeretakistus on suurem kui juba sissetöötanud laagri oma.
Sellest ka liigne kuumus.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#44

(28-08-2024, 11:22 AM)tõnn Kirjutas:  Uue laagri veeretakistus on suurem kui juba sissetöötanud laagri oma.
Sellest ka liigne kuumus.

Varsonist väideti küll, et säärane asi välistatud kui kasutada korralikke laagreid. FAGi laagrid pidid seda kindlasti olema.
Samamoodi nagu normaalse tööprotsessi juurde ei kuulu määrde lahkumine laagrikatete vahelt. Kuid eks seda näitab aeg, kas jooksevad laagrid ühel hetkel lõplikult kokku või jahtuvad maha ning kogu teema ongi asjatu kartus mis põhjustatud kogenematusest.

Torutööd Tartus +372 5693 2898
Vasta
#45

Kuna sul juba kogunenud terve assortii erinevaid laagreid ning on küllaldaselt soovi asjasse süveneda siis võiksid teha järgneva katse.
Võta üks valik laagreid.
Eemalda katted ja pese välja määre.
Kinnita kruustangide vahele.

Igaks juhuks võiks panna väikse tilga eriti peent õli sinna, et päris kuiv ei oleks.

Lase suruõhu püstoliga õhku niimoodi peale, et laager hakkaks pöörlema.
Võtab ikka korralikult hoo sisse.

Võid ka stopperiga aega võtta, kui kaua laager ilma suruõhuta ringi käib.

Ja siis vastavalt saadud tulemustele teed valiku, millised laagrid on parema veeretakistusega.

Võibolla siis leiad need laagrid, mis on parimad.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#46

See viimane tundub päris efektiivne viis endal silmad peast ära lasta, midagi sisulist teada saamata.
Vasta
#47

Ju siis Jesperil on rohkelt kogemusi silmade peast ära laskmisel.

80000 rpm pole nalja asi.

https://youtube.com/shorts/XFSEno4YrPI?s...nXD8-Gt8If

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#48

Tead, "iseõppinud spetsialist", selleks et teada saada, et pliidiplaat on kuum, ei pea seda "kogemuse saamiseks" tingimata käega katsuma. Laagritootja on laagriga kaasa andnud terve hulga parameetreid, kaasa arvatud maksimaalsed pöörded, sellest projekteeritud töörežiimist kümme korda kiiremini pööritades "testimine" on mitte ainult ohtlik, vaid ka ei anna mitte mingisugust kasulikku infot laagri käitumise kohta tema töörežiimil.

Sellest ma ei hakka rääkimagi, et selles kirjeldatud protseduuris on nii palju määramatuseid, et keel ei paindu seda mõõtmiseks nimetama.

Minupoolest võid oma kuuri taga mingi hiinapasaga kogemusi omandada palju tahad, aga äkki ei peaks iga Internetis nähtud lollust kohe foorumisse postitama.
Vasta
#49

Sõber puhastas käigukasti laagreid brake cleaneri ja suruõhuga. Proovis kah, kui pöördesse läheb... Sõber jäi õnneks ühte tükki, a laager küll mitte. Laagri pidi uue ostma, samuti ka uue paari aluspükse.
Vasta
#50

Sai kunagi isegi sel moel laagreid sõidutatud. Ihuliikmed ja -organid jäid terveks ja pesu puhtaks. Big Grin
Vasta
#51

Eks inimesi ja nende saatuseid on erinevaid.
Mina olen kunagi ammu juba omanud valget Fordi mille lasin Makrofleksi täis.

Taevasse saamiseks on mul nüüd prii pääse olemas.

Aga ega sellest ei tahtnud ma siin teemas rääkida.
Pigem huvitab terve selle rulliku veeretakistus ja kuidas seda mõõta?
Keriks sinna rulliku ümber veidi niiti ja niidi otsa riputaks pudeli.

Pudelisse võiks valada mingit odavamat vedelikku ja siis hinnata, kui palju on kaalu vaja, et rull hakkaks liikuma.

Kui ta kuumeneb, siis seal peab olema liigne takistus.

Kas mõni rull liigub kergemini ja omab väiksemat takistust?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#52

Ilma koormamata ei ütle see mõõtmine sulle midagi, mida näpuga ei tunneks. Tööstuslikult kontrollitakse laagreid nii, et koormatakse see vastavalt ette nähtule, keerutatakse vastavalt ette nähtule ja mõõdetakse vibratsioone. Ette nähtud tolerantsist väljas olev laager (või kasvõi üksik kuul) raputab ühelt kandvalt kuulilt teisele hüpates rohkem kui peaks, mis tuleb tundliku akseleromeetri graafikult välja.

Kindlasti on keegi midagi ka koduste vahenditega teinud, aga ma arvan et tavajusside maailmas on mõistlik võtta aluseks see, et poest ostetud normaalse laagritootja laager vastab spetsifikatsioonile ja selle neetud lindirulliku tegelik probleem üles otsida. Või siis alternatiivne variant on mitte otsida. Mingi alkeemiaga tegelemine ja peos laagri ülepööretega lõhkamine on tarbetu ja kasutu.
Vasta
#53

(29-08-2024, 19:49 PM)Jesper Kirjutas:  ...ja selle neetud lindirulliku tegelik probleem üles otsida.

Tagasihoidlikult on soovitatud koostu ning selle komponentide geomeetriat kontrollida, aga selle jaoks puuduvad vahendid ja/või tahe.
Vasta
#54

(29-08-2024, 23:25 PM)stretch Kirjutas:  
(29-08-2024, 19:49 PM)Jesper Kirjutas:  ...ja selle neetud lindirulliku tegelik probleem üles otsida.

Tagasihoidlikult on soovitatud koostu ning selle komponentide geomeetriat kontrollida, aga selle jaoks puuduvad vahendid ja/või tahe.

Jah noh ma lugesingi seda seni nagu huumoriteemat, stiilis et kui autol rehvid kuluvad, siis soovitatakse sillastendi asemel proovida teise firma rehve, äkki veerevad kergemini. A no kui ohtlikku asja (mis esmapilgul näib süütu mängimisena) soovitatakse, siis tundsin et mu kodanikukohus on sekkuda Smile
Vasta
#55

Siinse teema probleemi-jutt ei taha vaibuda, kuigi probleemipüstitus on kanajalgadel. St jääb arusaamatuks, kas on üldse mingi probleem ning vahepeal jõudis justkui ka teema algataja selleni.
Panen ette lasta teemal olla ja mitte asuda pehmelt öeldes küsitava praktilise väärtusega teste korraldama. Ning murelik teemaalgataja on teretulnud mõne aja pärast teada andma, kas oli muretsemiseks põhjust või mitte.

Muidu igapäevaseks laagri-analoogiks sobib auto rattalaager. On neid muuhulgas ka üherealiste kinniste kuullaagritena. Töötavad kuumades tingimustes muretult ja ilmselt annavad ka ise mehise panuse kuumenemis-energia tekkesse.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#56

13piisab, ja ei vaibugi kui ei hakata tegelema probleemi põhjuste väljaselgitamisega aga tegeletakse tagajärgedega.
Omalt poolt pakun kuumeneva telje probleemiks lahenduse, et tuleks telg läbi puurida ja puhuda sealt siis õhku läbi jahutamiseks.
Ja kui õhuga ei kuku välja siis vett kasutada.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#57

Usin kratsib, laisk peseb: M.R. pakutud lahendus on eelkõige usinatele. Laisk inimene jätab pingi tööle panemata ning magab laagrite temperatuuri pärast muretsemata.

(postitasin, et M.R. irooniale vinti peale määrida. Muidu asub mõni elu- või huumorikaugem veel tõsimeeli pingi võllidele vesijahutust konstrueerima Wink )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#58

Kui suur Lindi kiirus on?
Mitu pööret mootor teeb, kui suur on mootori rull ja kui suur on see kuumeneva laagriga rull?

Plastkest muidugi kuumust välja ei lase laagrist. Mul on hiina alumiiniumist rullid hiina laagritega ja pole hetkel veel probleeme olnud. Vb Alu juhib ka sooja minema. Ise tehtud Käkk ja toimib. Ma pigem kartsin Lindi kuumutamist kui laagrite oma. Mul ka 2m pikk lint sel põhjusel.
Vasta
#59

(30-08-2024, 14:20 PM)ivo86 Kirjutas:  Kui suur Lindi kiirus on?
Mitu pööret mootor teeb, kui suur on mootori rull ja kui suur on see kuumeneva laagriga rull?

Plastkest muidugi kuumust välja ei lase laagrist. Mul on hiina alumiiniumist rullid hiina laagritega ja pole hetkel veel probleeme olnud. Vb Alu juhib ka sooja minema. Ise tehtud Käkk ja toimib. Ma pigem kartsin Lindi kuumutamist kui laagrite oma. Mul ka 2m pikk lint sel põhjusel.
Postitus 33 on mootori andmed:  ·Obroty 2810 obr/min 
Postitus 4 mootori pildilt umbkaudne mõõtmine annab rulliku läbimõõduks ca 158 mm ja pingutusrullile ca 301 mm. Järeldan mootorirulli läbimõõduks (pole 90mm laagrit võrdluseks) ka pingutusrulliga sama 301 mm. Netist on leitavad mitmed andmed lindikiiruste kohta 11 m/s (=660m/min) ja 960m/min. 
See 301mm teeb siis 2810 tiiru min. =ca 930m/min, mis võib olla reaalne. 
Järeldus: juhtrullikud teevad mootoripööretega võrreldes 2x rohkem ehk 5600 tiiru minutis. Kui ikka pingutusrull ja mootorirull on ühe läbimõõduga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#60

Postituses 33 on antud ka mootori veoratta ja lindirullide läbimõõdud.
Vastavalt 140mm ja 65mm
Смотрим книгу, видим фигу?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne