Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Stihl ikka.
Üllatud ilmselt, kui palju vähem kütet läheb võrreldes vana husquga. Endal kogemus Husqvarna 242xp vs Stihl MS 251.

küsitud parameetritele vastab Stihl MS261.

Kui nn igaks asjaks eraldi sae peale minna siis minu valik hetkel oleks MS194T; MS251 ja MS500i
(Endal hetkel Makita DUC 254; Stihl MS251 ja MS 462).
Elektrikas läheb kalliks ära kui kogu komplekti peab korraga ostma - min 2 akut, laadija ja sae. Eelpool nimetatud Makia puhul vajalik 4 tk 5Ah akut.
Vasta

Mul sõber kes igapäevaselt hooldab remondib ajatehnikat soovitas eco,husgu pidi juba garantii ajal lagunema.
Vasta

(20-10-2024, 22:00 PM)oltsberg Kirjutas:  Vat oltsberg on natuke üle keskmise saagija, suisa diplomeeritud puuraidur ja on ka mõnda aega sel alal töötanud. Mistõttu tema vajadustele vastab saag, mis on nii umbestäpselt 50 kuubikut ja 3 kW, umbes nagu vana hea 254.
...

Siis tasub silmad lahti hoida vähekasutatud 254 suhtesSmile Neid täitsa liigub. 

Uuema aja mudelid on säästlikumad, kergemad ja "turvalisemad". Sisulist eelist neil siiski ei ole. Kättesobivus on niikuinii hea, kui juba 26 aastat on kokku harjutatudSmile

Vastupidavuse osas on eelkirjutajad õigesti juba märkinud.
Vasta

(20-10-2024, 22:00 PM)oltsberg Kirjutas:  
(20-10-2024, 21:04 PM)v6sa Kirjutas:  
(20-10-2024, 14:01 PM)oltsberg Kirjutas:  ....

Ja siia otsa pikema perspektiivi küsimus: milline saag oleks 26 aastat ausalt teeninud 254XP-le väärikas asendaja? Husqvarna kohta räägitakse, et "see pole enam see", jäänud on vaid nimi. Näide kõrvalisest valdkonnast: vaid 30 tundi töötanud Husqvarna murutraktoril ütles üles rattalaager. Või leiab midagi pommikindlat Stihli valikust? Aparaat võiks olla nii lihtne, et oma mõistus peale hakkaks ja oleks võimalik kasvõi metsas kännu otsas remontida.

Mida see saag peaks tegema peale selle, et olema ülimalt vastupidav? Suvaline 40+ kuupi nimeka tootja saag on täna täiesti kasutuskõlbulik keskmisele saagijale...

Vat oltsberg on natuke üle keskmise saagija, suisa diplomeeritud puuraidur ja on ka mõnda aega sel alal töötanud. Mistõttu tema vajadustele vastab saag, mis on nii umbestäpselt 50 kuubikut ja 3 kW, umbes nagu vana hea 254.

Müüja ütles ka, et 254 järeltulijaks on 550XP
Samas rääkis, et süütepooli vahetamine on üks paras... Jutust järeldub, ju siis neid ikka kulub. Võrdluseks: üks teine müüja ütles, et 254le küsiti süütepooli kord aastas. Järeldus - kvaliteedi langus Sad 

Võiks ka kaaluda 545 Kas kellelgi on kogemust?

Stihli valikust on sobiv MS261
Või siis hoopiski MS291
Kuis nendel AutoTune-taoliste asjadega on? Tehasejuhenditest vahib vastu karbussi kruttimise õpetus...

Muud margid välistaks varuosade ja oskusteabe kehvema saadavuse tõttu.

Müüjad ajavad igaüks ise juttu,tegelikkus on minu statistika järgi see ,et 254 süütepoole läheb kordases rohkem ,asi on vanuses,550 ja 545 on sama rauaga saag ,vahe on tarkvaras ja max.pööretes.5 seeria saagidel (autotuned),karbuss ja süütepool on pidevas suhtluses.550 süütepoole on läinud 100 remonti tulnud sae peale ehk 2-3 tk. Esimese gen 545/550 saab hetkel uue tarkvaraga paremaks,eeldusel et õhku ei leki kuskilt,mis on peamine probleem.Laagrid kutud ja otsatihendid hakkavad läbi laskma.254 l oli vahepeal selline olukord ,et igal kolmandal oli süütepoooli viga,külmalt töötab ,soojalt kaob säde ära...
Autotunet ei saa ise regullida,nagu ka stihl m tronic.Isegi siis kui käed sügelevad,pole reg kruvisi ja see on hea tegelikult.
Minu eelistus on stihl ms 261 m tronic või husqvarna 560xp.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.Saagide ja võsalõikajate remont/hooldus.5297816
Vasta

(21-10-2024, 09:53 AM)v6sa Kirjutas:  
(20-10-2024, 22:00 PM)oltsberg Kirjutas:  Vat oltsberg on natuke üle keskmise saagija, suisa diplomeeritud puuraidur ja on ka mõnda aega sel alal töötanud. Mistõttu tema vajadustele vastab saag, mis on nii umbestäpselt 50 kuubikut ja 3 kW, umbes nagu vana hea 254.
...

Siis tasub silmad lahti hoida vähekasutatud 254 suhtesSmile Neid täitsa liigub...
 Kättesobivus on niikuinii hea, kui juba 26 aastat on kokku harjutatudSmile...

Tegelikult on juba 30 aastat harjutatud, esimese 254 ostsin 1994, maksis 6580 kr, plastist küljekaanega ja ilma tsossklapita. Ja siis vahetas neljandal kasutusaastal  suguvõsa piires omanikku. Praegune 254 maksis juba 8500.

Loomulikult võib mõne vähekasutatud isendi leida. Aga nii suur 254 fänn oltsberg siiski ei ole. Eks siin tulevad omad probleemid. Juppe enam eriti ei pakuta või on ooteaeg pikk. Vana asi hakkab ikka kuskilt järele andma, plast- ja kummidetailid ning juhtmed väsivad jne. Lisaks on võrreldes tänaste aparaatidega "kapoti" avamine, keti pingutamine ja kütusetaseme kontrollimine (elementaarne enne jämeda puu langetamist!) tunduvalt ebamugavam.

Sithli pakub hetkel soodsalt MKT
Need hinnad ilma käibemaksuta, aga peale vastavat rehkendust on ikka üsna nunnu.

Tegelikult olen juba ammu tahtnud Echo teemal diskuteerida. 

Jaapani tehnika paistab muidugi silma oma töökindlusega. Ka jupid ja remont asuvad täpselt sama kaugel kui Stihlil ja Huskul. Tunnistan, et pole ühtki Echo saagi käes hoidnud, küll aga olen töötanud mõne ca 50 kuubikulise võsasaega (täpseid mudeleid ei mäleta). Jah, jõudu on nagu loomal Smile  Aga samas läksid kehvemini pöördesse kui Husku või Stihl. Ja üleüldse on kuidagi imelik, ei istu nagu hästi pihku/selga.

Üks huvitav nüanss veel. Kui koduhoovis trimmerdamine välja jätta, siis tihtipeale tuleb võsamasinaga tükk maad objektini tatsata. Võsakas on rihma küljes, ühe käega hoiad teda kinni, teises käes on bentsuplänn ja kott joogi ning elementaartööriistadega. Husku ja Stihliga on lihtne: paned rihmakonksu varretoru esimesse auku, mootoriosa kaalub lõikeosa üles, mistõttu see ei jää kuhugi kinni - nii on mugavam ja ohutum vantsida. Aga Echodega olin hädas: tee või tonti, ikka vajub lõikeorgan vastu maad Sad
Vasta

2007 aastal ostsin dolmari tutika sae ja nüüd esimest korda tõrge - sumpa poldid lahti. ühel veel keere vist maas või murdus ära. Kuni 2019 aastani oli ainuke saag talus. Sai tehtud 15 rummi küttepuid (ka jupendamine) ning paar koormat palki. Mitte küll iga aasta, aga koormus talunikule vastav. Nüüd 3 dolmari riiulis - 46 cm3, 50cm3 ja 70 cm3. Kõiki kasutan võrdselt sest kes too tankida viitsib, kui kõigil kolmel paagid tühjad siis peab aga praeguse kasutuse juures saab kuu aega hakkama ilma tankimata Big Grin Ei taha mõeldagi mis siis saab kui lõpuks otsad peaksid dolmarid andma. Siis vist akusaag vaja vaadata. 

Rääkisin tuttavaga ja ütles et üle 2 aasta ei saa uue husqvarnaga. Mingid plastikud purunevad, lõdvikud lähevad katki. Varuosade peale kulub pool uue sae hinnast. Tema ei kasuta ka saage igapäevaselt. Korra nädalas, põhiline töö on jämedate puude langetamine harvesteri eest, laasib juba harvester. Ütles et ei kujuta ette milline närvikulu võib olla elukutselisel saemehel, kes peab tõenäoliselt iga aasta uue sae ostma.
Vasta

(22-10-2024, 10:30 AM)hillar2 Kirjutas:  Rääkisin tuttavaga ja ütles et üle 2 aasta ei saa uue husqvarnaga. Mingid plastikud purunevad, lõdvikud lähevad katki. Varuosade peale kulub pool uue sae hinnast. Tema ei kasuta ka saage igapäevaselt. Korra nädalas, põhiline töö on jämedate puude langetamine harvesteri eest, laasib juba harvester. 

Palju ta aastas teeb? Mul HQ545 Mark I aastast 2014 näeb värske välja ja käib igasuguste probleemideta siiamaani. 

Aastas teen 30 tm. Korra aastas puhastan põhjalikumalt, muidu tavapärane hooldus ja kasutus, pole puu ega traktori alla jätnud, ei peksa, ei retsi. Enamus ajast Aspen. Nüüd ma enam ei tea, peab vist tanklaküttele tagasi kolima, mina 25EUR ja enam kanku pealt maksma ei hakka. Need saed osteti metsaühistu kaudu ja alguses mehed kurtsid, et võrreldes vanade saagidega tõmbab täis jm probleemid. No ta tahab veidi tunnetust jah, aga harjub ära, ei mäleta millal viimati täis tõmbamisega probleem oli. Väga hea saag talupidamisse, parajalt väike ja jõuline.
Vasta

Kui eelnev hea kogemus ja harjumus husqvarnaga olemas siis julgeksin 545 soovitada küll. Enda 545mark2 ostsin kohe kui välja tuli(äkki 4aastat tagasi juba?), selle aja sees igapäevast tööd teinud vähemalt 2aasta jagu. Esimene aasta tegin harvesteri järelt suuri puid ka sellega. Terve selle aja peale pole midagi katki läinud, ainult hiljuti tuli süütepool ära vahetada. Lõike kiiruselt teeb 254-le ära aga kergem ja mugavam kasutada. 
 560xp mul nii hästi pole pidanud, poole aastaga lõppes väntvõlli simmer, garantiis paigaldati ilmselt valesti ja vahetasin ise uuesti, nüüd pidama jäänud.
 Küsija jutust saan aru, et uuendustega kaasa minemine ei paista probleem aga autotune juures peab arvestama, et kui saag jukerdama hakkab siis enamasti ise viga tuvastada ja remontida keeruline, tuleb ikka poodi viia. Kui on soov vajadusel ise kõike remontida siis ilmselt otsiksin ka võimalikult korraliku 254xp või 357xp, 357-le on praegu veel saada kõiki tüüpvigade parandamise osi.
Vasta

Tsitaat:357-le on praegu veel saada kõiki tüüpvigade parandamise osi.
.... ja need tuleks kohe kaasa osta. Ühe sokipaadi asemel osta mitu, siis saab mitu auguga sokki ära visata enne kui viimane paar läbi saab.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

https://soov.ee/25632744-saag-husqvarna-...tails.html

Taaskord loobub keegi kultusseadmest.
Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Minul ka 545/ Mark 2/vahepeal sai iga kuu 25tihu  saetud. Nüüd saag 2 aastat vana, pole siiani suuremaid rikkeid olnud ainult hooldused.

Omaette nokitseja.
Vasta

Aega on möödunud ja vett merre voolanud palju. Täna sattusin ja lihtsalt ostsin ära. Uue Hechti Big Grin Juba mõnda aega plaaninud uut ujuva tähikuga saagi soetada, 958 on lihstalt ebamõistlikult he ahinnaga - maksin täna 17.03.2025 selle eest 179 eurot. Eelmise 45Box'i soetasin sisi 17.04.2017 99 euro eest koos plastkohvriga. 8 aastaga on saed ikka selgelt veel odavamks läinud versus sissetulekud või küsitavad töötunni hinnad. 
Muus osas palju muutunud ju polegi Big Grin 
Jah, kubatuur on jõuliselt suurenenud, pöördeid juurde tulnud ja sealt ka võimsust aga suurim erisus on ikkagi veotähikus ja latipingutuses. Ja teine erinevus on karpa ja õhufiltri osas, mis on nüüd palju "profim". Juurde on tulnud ka kaalu, töökaal on nüüd üle 7 kilo. 
Aga sisi kaks Hechti, üks neist palju saaginud ja käib ikak veel kui kellavärk, teine siis uus "mänguasi" jämedate sangleppade jaoks.

[Pilt: AP1GczPvfFKKNdz40zAuYAPyBgQSh-kCxnU-7Bqh...authuser=0]
Vasta

(17-03-2025, 18:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aega on möödunud ja vett merre voolanud palju. Täna sattusin ja lihtsalt ostsin ära. Uue Hechti Big Grin Juba mõnda aega plaaninud uut ujuva tähikuga saagi soetada, 958 on lihstalt ebamõistlikult he ahinnaga - maksin täna 17.03.2025 selle eest 179 eurot. Eelmise 45Box'i soetasin sisi 17.04.2017 99 euro eest koos plastkohvriga. 8 aastaga on saed ikka selgelt veel odavamks läinud versus sissetulekud või küsitavad töötunni hinnad. 
Muus osas palju muutunud ju polegi Big Grin 
Jah, kubatuur on jõuliselt suurenenud, pöördeid juurde tulnud ja sealt ka võimsust aga suurim erisus on ikkagi veotähikus ja latipingutuses. Ja teine erinevus on karpa ja õhufiltri osas, mis on nüüd palju "profim". Juurde on tulnud ka kaalu, töökaal on nüüd üle 7 kilo. 
Aga sisi kaks Hechti, üks neist palju saaginud ja käib ikak veel kui kellavärk, teine siis uus "mänguasi" jämedate sangleppade jaoks.

[Pilt: AP1GczPvfFKKNdz40zAuYAPyBgQSh-kCxnU-7Bqh...authuser=0]

Sünninimega siis selline hiinlane. Mul hobi otsida üles nn euroopa kaubamärkide tootjanimed, eriti oma riistade puhul. Kusagilt väikses kirjas leiab ikka selle tootjakoodi ka üles.

P.S. ja O.T. Ja ikka ajavad inimesed seda ebaadekvaatset jura "hinnad on sissetulekutega võrreldes vähem kasvanud" - euro tulekul anno 2011 jaanuar laekus minu kontole 1150€ ja jaanuar 2025 laekus 1439€ - töökoht ja ametinimetus sama 25 aastat, 14 aastaga tõus tsutt alla 25% aga palju on muutunud 14 aastaga tarbe- ja toidukaupade hinnad?
Vasta

Ametliku ostujõu kalkulaatori  järgi on ply saag läinud 28 juudiraha kallimaks ja honkomehe palk on langenud 486€ võrra.
Vasta

(17-03-2025, 18:35 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... teine siis uus "mänguasi" jämedate sangleppade jaoks.

Suuremale 20" latt peale sissetöötamise järel ja on hea paar ülemõõduliste ründamiseks.
Vasta

(18-03-2025, 00:37 AM)Roomik Kirjutas:  Ametliku ostujõu kalkulaatori  järgi on ply saag läinud 28 juudiraha kallimaks ja honkomehe palk on langenud 486€ võrra.

Tegelikult polegi kallinenud sest see on kaks klassi kangem. 45-kupsine on täna saadaval 115 öiro eest ja BOX-versioon 50-kubsisest 139 juudiruublit. Arvestama peab ka käibekatõusu. Ehk reaalses ostujõus on BOX ka odavnenud 12 euro jagu aga lihtsalt täiesti pädevalt kergematki tööd hobile lisaks teha suutev apastraat 36 eurot! Samas sai ka Aspeni poest läbi hüpatud ja 2 kankut on täna mulle kui kundele 41.48€ ehk 4.15€/l. Siinsamas teemas märtsis 2019 tuli ka Aspen2 jõuliselt sisse ja siis saadi seda hulgi ostes 3 euroga ja pigem selline 3.25€/l kundesoodukaga. Alla 3 euri olid hinnad enne seda, 2018. Tavapoes hakkas siis olema kanku "soodus"hind 18.99€ ja eripakkumised olid isegi 16 raha kui sai kohe hulgi ostetud. Kalulaator annab kenasti 3€ ostujõud 2019 = 4€ aastal 2025 ehk seal hinnatõusu sissetulekuga võrreldes pole. Isegi on suhteliselt odanvenud.
Mu tegelik lemmiksaag MS261 on ka rämedalt "odavnenud" sest tänane soodukas 699€ on ikak väga palju odavam kui 6 aasta tagune 599€! 2019 pidanuks see supersaag maksma 499€ et olla täna väärtuses 718€. Kõige-kõigem MS500i tuli turule, maksis 1100 eurot ja kohe läks 1199 peale. Täna on hind 1449€, mis "peaks olema" 1725€!
Vasta

Hechtil võiks valikusse see ka tulla: https://www.topwetools.com/chain-saw/49.html
Vaevalt et kehvem kui farmertec või holzforma
Vasta

(18-03-2025, 14:55 PM)Mihkus Kirjutas:  Hechtil võiks valikusse see ka tulla: 
Vaevalt et kehvem kui farmertec või holzforma

Vastus on küsimuses endas - need odavversioonid on olemas ja Hecht vaevalt sinan mängumaale trügida vitisib. Kuigi Euroopas on veel jämedat puud alles, see siis Poolast pilt eelmisest suvest tuntud ksf!iga mõõtkavaks, jääb siin  ilmanurgas see pigem proffide pärusmaale ja seal on MS500i raudkindlalt see peamine töövahend! Nagu ka arboristidel. 

Mis aga saagide remonti puudutab, siisi peab vist nüüd auto täis laduma ja ühe Holstre tiiru tegema Big Grin Isand ksf!Talupojale viima tegemisse erinevaid kummalisi keerdkäike pidi minuni jõudnud asjad: võsakas Husqu 140R, supermarketisaag Hitachi CS 33EB kui ka eriline väikesaag Zenoah G380. Siis veel solvumust põhjustanud Dolmari ning minu jaoks nostalgilise P351'e õlipumbavahetuseks. Garage on liiga silmini täis erinevat võsa-, puu- ja murutapu-vanatehnikat Wink Lisame siis 2 Hechti kettsaagi, võsaka 154, tolle kunagise poisi HPG võidusae ja iseterituva 220V isendi + hekipügaja + elektriga väike muruniiduk + vana murutrakats - no ei mahu enam uksest sisse ja 50+ aastat vana KE26 Corolla seisab õues Big Grin 

Aga esimene hääletest uuele saele ütleb, et kubatuuri on tunda käimatõmbamisest - see on viimane piir enne möödapääsmatut sutsklappi - ja et sae kiirendus ehk tundlikkus gaasihoovale on uskumatu! Juba kibelen maale metsa paarile peaaegu surnud jämedale 70-aastasele sanglepale kallale tormama! Lisaks on ka jämedat metsakuiva ehk siis vaigust mändi ootamas ja need on kaks sae headust ehk võimsust ja kiirendust kõige paremini esile toovat versiooni. Saare/jalaksurma saeb kergemini kui tõrvamändi. Kui vanem oli kergelt "laisk" reageerima, nonamede ühine omadus vähemalt tehaseseades, siis uus ei erine selels osas mitte ühest otsast profisaagidest. 500i'd pole proovinud. Esimese hooga värske Aspeniga ja kõrva järgi, sest pole raatsinud tahhot osta, ei taha see küll keeramist saada. 
PS: Dolmar rehabiliteeris ennast ja käivitus aasta+ seismise peale ühest tõmbest. Aspeni võlud! Ja oli gigakerge kollide järel kätte võtta Big Grin Peab vist õlipumbaga ikka enne ja ise tegelema.
Vasta

Nii, esimesed 6 liitrit Aspenit on läbi põletatud ja ülirahul!!! Kohe ÜLIrahul - saag ületab ootuseid! Jah, on ka tüüpilisi odava noname hädasid nagu tainasplekist palgihammas ja juudiplekist võti aga kõik muu on super. Käivitumine on ülihea, pöörded üleval ehk kett jookseb isuga ning lubatud 28,2m/s ja 2,4kW tundub on ka reaalsuses olemas jne. Pehme käepide koos vibratsuioonikinnastega on ülimugav, peale nädalat maal/metsas mingit randmehäda pole. Ja seda kõike 179 euroga... Ja seekord kiidab ka Oregoni toodangut sest nii hästi teravust pidavat ketti pole ma veel enne kohanud? Ühe korra lükkasin viilga üle aga lõikeid on teinud mitusada, vahepeal ka samblasse, ja lisaks männile ka kõvalehtpuud ning leppa/sangleppa...
 
Aga ÜKS küsimus on: sumpa hõõgub seest, on see normaalne??? Mingil hetkel seda mändi tükeldades avastasin et hakkab koort tumedaks muutma ehk põletama! Kuidagi jube ohtlik tundub see värk kui vähegi kuivemal ajal peaks metsas mürama? Mingi praak, viga, tehnoloogilne möödapanek võim mis asjatundjamad arvavad? Ühelgi teisel sael pole seda nagu märganud. Ksf!talupoeg või isand Võsa äkki mõistab pajatada? Miski sumpaarendus teha? 

[Pilt: AP1GczMVhEOXue9z9QhDy_gpQS9PjDHRkVB2d8jb...authuser=0]
Vasta

Nad soovitavad päris saag osta ....

Kiuslik kaabakas. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne