Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Stihl ikka.
Üllatud ilmselt, kui palju vähem kütet läheb võrreldes vana husquga. Endal kogemus Husqvarna 242xp vs Stihl MS 251.

küsitud parameetritele vastab Stihl MS261.

Kui nn igaks asjaks eraldi sae peale minna siis minu valik hetkel oleks MS194T; MS251 ja MS500i
(Endal hetkel Makita DUC 254; Stihl MS251 ja MS 462).
Elektrikas läheb kalliks ära kui kogu komplekti peab korraga ostma - min 2 akut, laadija ja sae. Eelpool nimetatud Makia puhul vajalik 4 tk 5Ah akut.
Vasta

Mul sõber kes igapäevaselt hooldab remondib ajatehnikat soovitas eco,husgu pidi juba garantii ajal lagunema.
Vasta

(20-10-2024, 22:00 PM)oltsberg Kirjutas:  Vat oltsberg on natuke üle keskmise saagija, suisa diplomeeritud puuraidur ja on ka mõnda aega sel alal töötanud. Mistõttu tema vajadustele vastab saag, mis on nii umbestäpselt 50 kuubikut ja 3 kW, umbes nagu vana hea 254.
...

Siis tasub silmad lahti hoida vähekasutatud 254 suhtesSmile Neid täitsa liigub. 

Uuema aja mudelid on säästlikumad, kergemad ja "turvalisemad". Sisulist eelist neil siiski ei ole. Kättesobivus on niikuinii hea, kui juba 26 aastat on kokku harjutatudSmile

Vastupidavuse osas on eelkirjutajad õigesti juba märkinud.
Vasta

(20-10-2024, 22:00 PM)oltsberg Kirjutas:  
(20-10-2024, 21:04 PM)v6sa Kirjutas:  
(20-10-2024, 14:01 PM)oltsberg Kirjutas:  ....

Ja siia otsa pikema perspektiivi küsimus: milline saag oleks 26 aastat ausalt teeninud 254XP-le väärikas asendaja? Husqvarna kohta räägitakse, et "see pole enam see", jäänud on vaid nimi. Näide kõrvalisest valdkonnast: vaid 30 tundi töötanud Husqvarna murutraktoril ütles üles rattalaager. Või leiab midagi pommikindlat Stihli valikust? Aparaat võiks olla nii lihtne, et oma mõistus peale hakkaks ja oleks võimalik kasvõi metsas kännu otsas remontida.

Mida see saag peaks tegema peale selle, et olema ülimalt vastupidav? Suvaline 40+ kuupi nimeka tootja saag on täna täiesti kasutuskõlbulik keskmisele saagijale...

Vat oltsberg on natuke üle keskmise saagija, suisa diplomeeritud puuraidur ja on ka mõnda aega sel alal töötanud. Mistõttu tema vajadustele vastab saag, mis on nii umbestäpselt 50 kuubikut ja 3 kW, umbes nagu vana hea 254.

Müüja ütles ka, et 254 järeltulijaks on 550XP
Samas rääkis, et süütepooli vahetamine on üks paras... Jutust järeldub, ju siis neid ikka kulub. Võrdluseks: üks teine müüja ütles, et 254le küsiti süütepooli kord aastas. Järeldus - kvaliteedi langus Sad 

Võiks ka kaaluda 545 Kas kellelgi on kogemust?

Stihli valikust on sobiv MS261
Või siis hoopiski MS291
Kuis nendel AutoTune-taoliste asjadega on? Tehasejuhenditest vahib vastu karbussi kruttimise õpetus...

Muud margid välistaks varuosade ja oskusteabe kehvema saadavuse tõttu.

Müüjad ajavad igaüks ise juttu,tegelikkus on minu statistika järgi see ,et 254 süütepoole läheb kordases rohkem ,asi on vanuses,550 ja 545 on sama rauaga saag ,vahe on tarkvaras ja max.pööretes.5 seeria saagidel (autotuned),karbuss ja süütepool on pidevas suhtluses.550 süütepoole on läinud 100 remonti tulnud sae peale ehk 2-3 tk. Esimese gen 545/550 saab hetkel uue tarkvaraga paremaks,eeldusel et õhku ei leki kuskilt,mis on peamine probleem.Laagrid kutud ja otsatihendid hakkavad läbi laskma.254 l oli vahepeal selline olukord ,et igal kolmandal oli süütepoooli viga,külmalt töötab ,soojalt kaob säde ära...
Autotunet ei saa ise regullida,nagu ka stihl m tronic.Isegi siis kui käed sügelevad,pole reg kruvisi ja see on hea tegelikult.
Minu eelistus on stihl ms 261 m tronic või husqvarna 560xp.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.Saagide ja võsalõikajate remont/hooldus.5297816
Vasta

(21-10-2024, 09:53 AM)v6sa Kirjutas:  
(20-10-2024, 22:00 PM)oltsberg Kirjutas:  Vat oltsberg on natuke üle keskmise saagija, suisa diplomeeritud puuraidur ja on ka mõnda aega sel alal töötanud. Mistõttu tema vajadustele vastab saag, mis on nii umbestäpselt 50 kuubikut ja 3 kW, umbes nagu vana hea 254.
...

Siis tasub silmad lahti hoida vähekasutatud 254 suhtesSmile Neid täitsa liigub...
 Kättesobivus on niikuinii hea, kui juba 26 aastat on kokku harjutatudSmile...

Tegelikult on juba 30 aastat harjutatud, esimese 254 ostsin 1994, maksis 6580 kr, plastist küljekaanega ja ilma tsossklapita. Ja siis vahetas neljandal kasutusaastal  suguvõsa piires omanikku. Praegune 254 maksis juba 8500.

Loomulikult võib mõne vähekasutatud isendi leida. Aga nii suur 254 fänn oltsberg siiski ei ole. Eks siin tulevad omad probleemid. Juppe enam eriti ei pakuta või on ooteaeg pikk. Vana asi hakkab ikka kuskilt järele andma, plast- ja kummidetailid ning juhtmed väsivad jne. Lisaks on võrreldes tänaste aparaatidega "kapoti" avamine, keti pingutamine ja kütusetaseme kontrollimine (elementaarne enne jämeda puu langetamist!) tunduvalt ebamugavam.

Sithli pakub hetkel soodsalt MKT
Need hinnad ilma käibemaksuta, aga peale vastavat rehkendust on ikka üsna nunnu.

Tegelikult olen juba ammu tahtnud Echo teemal diskuteerida. 

Jaapani tehnika paistab muidugi silma oma töökindlusega. Ka jupid ja remont asuvad täpselt sama kaugel kui Stihlil ja Huskul. Tunnistan, et pole ühtki Echo saagi käes hoidnud, küll aga olen töötanud mõne ca 50 kuubikulise võsasaega (täpseid mudeleid ei mäleta). Jah, jõudu on nagu loomal Smile  Aga samas läksid kehvemini pöördesse kui Husku või Stihl. Ja üleüldse on kuidagi imelik, ei istu nagu hästi pihku/selga.

Üks huvitav nüanss veel. Kui koduhoovis trimmerdamine välja jätta, siis tihtipeale tuleb võsamasinaga tükk maad objektini tatsata. Võsakas on rihma küljes, ühe käega hoiad teda kinni, teises käes on bentsuplänn ja kott joogi ning elementaartööriistadega. Husku ja Stihliga on lihtne: paned rihmakonksu varretoru esimesse auku, mootoriosa kaalub lõikeosa üles, mistõttu see ei jää kuhugi kinni - nii on mugavam ja ohutum vantsida. Aga Echodega olin hädas: tee või tonti, ikka vajub lõikeorgan vastu maad Sad
Vasta

2007 aastal ostsin dolmari tutika sae ja nüüd esimest korda tõrge - sumpa poldid lahti. ühel veel keere vist maas või murdus ära. Kuni 2019 aastani oli ainuke saag talus. Sai tehtud 15 rummi küttepuid (ka jupendamine) ning paar koormat palki. Mitte küll iga aasta, aga koormus talunikule vastav. Nüüd 3 dolmari riiulis - 46 cm3, 50cm3 ja 70 cm3. Kõiki kasutan võrdselt sest kes too tankida viitsib, kui kõigil kolmel paagid tühjad siis peab aga praeguse kasutuse juures saab kuu aega hakkama ilma tankimata Big Grin Ei taha mõeldagi mis siis saab kui lõpuks otsad peaksid dolmarid andma. Siis vist akusaag vaja vaadata. 

Rääkisin tuttavaga ja ütles et üle 2 aasta ei saa uue husqvarnaga. Mingid plastikud purunevad, lõdvikud lähevad katki. Varuosade peale kulub pool uue sae hinnast. Tema ei kasuta ka saage igapäevaselt. Korra nädalas, põhiline töö on jämedate puude langetamine harvesteri eest, laasib juba harvester. Ütles et ei kujuta ette milline närvikulu võib olla elukutselisel saemehel, kes peab tõenäoliselt iga aasta uue sae ostma.
Vasta

(22-10-2024, 10:30 AM)hillar2 Kirjutas:  Rääkisin tuttavaga ja ütles et üle 2 aasta ei saa uue husqvarnaga. Mingid plastikud purunevad, lõdvikud lähevad katki. Varuosade peale kulub pool uue sae hinnast. Tema ei kasuta ka saage igapäevaselt. Korra nädalas, põhiline töö on jämedate puude langetamine harvesteri eest, laasib juba harvester. 

Palju ta aastas teeb? Mul HQ545 Mark I aastast 2014 näeb värske välja ja käib igasuguste probleemideta siiamaani. 

Aastas teen 30 tm. Korra aastas puhastan põhjalikumalt, muidu tavapärane hooldus ja kasutus, pole puu ega traktori alla jätnud, ei peksa, ei retsi. Enamus ajast Aspen. Nüüd ma enam ei tea, peab vist tanklaküttele tagasi kolima, mina 25EUR ja enam kanku pealt maksma ei hakka. Need saed osteti metsaühistu kaudu ja alguses mehed kurtsid, et võrreldes vanade saagidega tõmbab täis jm probleemid. No ta tahab veidi tunnetust jah, aga harjub ära, ei mäleta millal viimati täis tõmbamisega probleem oli. Väga hea saag talupidamisse, parajalt väike ja jõuline.
Vasta

Kui eelnev hea kogemus ja harjumus husqvarnaga olemas siis julgeksin 545 soovitada küll. Enda 545mark2 ostsin kohe kui välja tuli(äkki 4aastat tagasi juba?), selle aja sees igapäevast tööd teinud vähemalt 2aasta jagu. Esimene aasta tegin harvesteri järelt suuri puid ka sellega. Terve selle aja peale pole midagi katki läinud, ainult hiljuti tuli süütepool ära vahetada. Lõike kiiruselt teeb 254-le ära aga kergem ja mugavam kasutada. 
 560xp mul nii hästi pole pidanud, poole aastaga lõppes väntvõlli simmer, garantiis paigaldati ilmselt valesti ja vahetasin ise uuesti, nüüd pidama jäänud.
 Küsija jutust saan aru, et uuendustega kaasa minemine ei paista probleem aga autotune juures peab arvestama, et kui saag jukerdama hakkab siis enamasti ise viga tuvastada ja remontida keeruline, tuleb ikka poodi viia. Kui on soov vajadusel ise kõike remontida siis ilmselt otsiksin ka võimalikult korraliku 254xp või 357xp, 357-le on praegu veel saada kõiki tüüpvigade parandamise osi.
Vasta

Tsitaat:357-le on praegu veel saada kõiki tüüpvigade parandamise osi.
.... ja need tuleks kohe kaasa osta. Ühe sokipaadi asemel osta mitu, siis saab mitu auguga sokki ära visata enne kui viimane paar läbi saab.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

https://soov.ee/25632744-saag-husqvarna-...tails.html

Taaskord loobub keegi kultusseadmest.
Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Minul ka 545/ Mark 2/vahepeal sai iga kuu 25tihu  saetud. Nüüd saag 2 aastat vana, pole siiani suuremaid rikkeid olnud ainult hooldused.

Omaette nokitseja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne