09-07-2005, 16:44 PM
Oli vist 88 liin ,mis sõitis Õismäelt Iru SEJ juurde.Too liin kestis väga lühikest aiga.Sõitis tollel liinil suht räsitud 280.
PETSS Kirjutas:Oli vist 88 liin ,mis sõitis Õismäelt Iru SEJ juurde.Too liin kestis väga lühikest aiga.Sõitis tollel liinil suht räsitud 280.80 oli ikkagi see liin. Sõitsin ta ise korra läbi, vana lõõts sõitis tõepoolest, 2890 oli, see polnd ta õige number, sest õige 2890 kadus juba mitu aastat enne, tegu võis olla 2827-ga mis pärast kapremonti uue numbri sai; juht veel vaatas läbi kabiiniakna, kesse üksinda Irusse sõidab...
kukkurkurat Kirjutas:Kui TAK Maardu liine teenindas oli olukord nii:183 Kallavere-Kivisilla(Laagna tee kaudu,ekspress);184 Kallavere kivisilla(Pirita kaudu),liinil sõitis 2567;186 Kallavere-Kivisilla(Peterburi tee kaudu,liinil sõitsid lõõtsad).kassike Kirjutas:kas keegi teab, kuids vanasti Leppneemes ja Tammneemes(Viimsi) ühistransport oli? või ei olnudki?Väga kaugeid aegu ei tea, aga sinnakanti on liin 115 kogu aeg sõitnud, Randvereni siis; 1994.a. hakkas sellele konkurentsi pakkuma TAK, avades liini 78, alguses oli vist Pirita - Randvere, hiljem pikendati Viru väljakuni.
Sel ajal avas TAK üldse hulgaliselt kommertsliine, milledest mõned pole siit teemast veel läbi käinud:
70 - Viru väljak - Saue, esimesed päevad sõitis sellel liinil kollane Ikarus 2228, hiljem 2053 - mingi lühike hall ümaramate nurkadega mulle tundmatut marki buss, edaspidi 2142, vana lühike Volvo Wiima, praegu sõidab TAK-i öövalvet.
71 - Kunstiakadeemia - Kallavere ekspress, sellel sõitsid TAK-i Ikarus 250-d.
72 - liikus vist juba mõni aasta varem Kaubamaja juurest Paldiski mnt tööstuskaupade turule; seoses turu kolimisega Kadaka kasvuhoonetesse hakkas see liin sõitma Kallavere ja Kadaka turu vahet.
73 - Viru väljak - Muuga aedlinn ekspress, 25 liini asemel.
74 - Viru väljak - Pirita ekspress, 12 liini asemel.
75 - Väike-Õismäe - Kakumäe ekspress, ise sõitmas ei näinud, liininumbrid olid aga küll peatustesiltidel.
76 - Pirita - Rohuneeme, hiljem Viru väljak - Rohuneeme, sel liinil sõitis mõni aeg see pikk 2 uksega Ikarus, 2035.
77 - Merivälja - Viimsi vallamaja - Viimsi haigla - Merivälja, ehk siis sama marsruut kui 1A Meriväljalt edasi, sõitis päeval kui 1A ei käinud.
78 - juba mainitud Viru väljak - Randvere.
Kas keegi on midagi kuulnud-näinud 79. liinist?
80 - oli algselt plaanitud vist kuidagi Mustamäe - Kakumäe aga plaaniks see tõenäoliselt jäigi, Haabersti peatuse sildil oli küll mõni aeg 80 kirjas. Järgmine 80 oli jah põneva marsruudiga, tuli Õismäe platsi pealt, keeras Kullerkupu poe ees ringi, sõitis siis terve Õismäe ringi, Ehitajate tee, Vilde tee, Mustamäe tee, Tammsaare tee, Nõmme tee, Taksopark, Liivalaia, kuskiltpidi jõudis Laagna teele ja lõpetas Iru elektrijaama juures.
82 - Viru väljak - Mustamäe - Tihniku Maksimarket.
Edasi tulevad juba Maardu liinid, kui kedagi huvitab võin mõnda ka nende kohta kirjutada.
kristjan993 Kirjutas:ise sõitsin ka bussiga nr 8 ja läksin aianduse peatuses maha kui koolist tulin- pärast olid jalad väsinud.Miks sa seal maha läksid, hoopis vähem on kõndida kui oleksid läinud Ecolandi juures( peatus Mähe aedlinn), või sa kuidagi \"lõikasid\" teed?
aga nüüd kui see sõidab äigrumäele siis see lühendab mu koduteed poole võrra
PETSS Kirjutas:Mõni aasta tagasi suvel sõitis 22 liin Õismäelt Kakumäele.See kestis aga ühe suve.Sõitjaid nähtawasti polnud.Peatuste siltidel(Kullerkupu) senini näha 22 liini numbrid.Kunagi vene aig suviti sõitis 2 liin näddaliwahetustel Nõmmelt Õismäele.Siis olid muidugi toised ajad.mina perega sõitsin 22 liiniga üks kord. päris juhuslikult sattusime. aga rohkem me sinna peale ei saanud, sest sellel ei olnud absoluutselt mingit sõiduplaani. a kes seda teenindas?
PETSS Kirjutas:Mõni aasta tagasi suvel sõitis 22 liin Õismäelt Kakumäele.See kestis aga ühe suve.See oli aastal 1999 ning liin läks Mustamäelt ka läbi.
stretch Kirjutas:liin sõitis marsruudil Kadaka - Akadeemia tee - Vilde tee - Ehitajate tee - Õismäe tee - Paldiski mnt - Rannamõisa tee - Vana-Rannamõisa tee - Kakumäe tee.PETSS Kirjutas:Mõni aasta tagasi suvel sõitis 22 liin Õismäelt Kakumäele.See kestis aga ühe suve.See oli aastal 1999 ning liin läks Mustamäelt ka läbi.
stretch Kirjutas:Sa ei eksi Vilde tee - Ehitajate tee osasjuhuu...