Moskvich Elite

Mida Sa selle teadmisega, et kas on Elite või mitte, peale hakkaksid?
Õiglase hinna saad teada korrutades oma autos sisalduva metalli kaalu hetkel kehtiva kilotariifiga.
Vasta

See auto näikse olevat vist kunagi mingisuguse kereremondi osaliseks saanud. Tuled, iluvõre ja arvatavasti seetõttu ilmselt ka esitiivad on Iþ 412 päritoluga, sest et Moskvitð 408 ja 412 esitiivad on oma esitule avade ehituselt mõnevõrra erinevad.

Täpsemat infot ehk oskavad selle auto autentsuse ja reaalse(tegeliku) väärtuse kohta jagada sellised foorumikasutajad nagu Taruvaras ja Leaver.
Vasta

stretch Kirjutas:Mida Sa selle teadmisega, et kas on Elite või mitte, peale hakkaksid?
Õiglase hinna saad teada korrutades oma autos sisalduva metalli kaalu hetkel kehtiva kilotariifiga.

Tahan asjadest arusaada.
Auto ei ole veel minu oma. Mõtlen ja kaalun, kas mul jätkub aega ja raha selle renoveerimiseks.
Vasta

Huvitav,missugused on 408 originaal peeglid(1968)

Kas selline? http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=3221907&size=l
Või hoopis selline? http://fotoalbum.ee/photos/Raudteehull/45351603
Või mõni kolmas varjant?
Vasta

Sm. Volgahuviline Kirjutas:Teoreetiliselt peaks olema.
Москвич-408Э - четырехдверный седан, идущий на экспорт (1964)
Hmm paneb mõtlema kui Eksport varjant oli 1964.a olemas kas ta siis ei võinud 2 tulega olla? Mul endal on see idee korduvalt peast läbikäinud vaadates enda masinat! Ametlikult tuli 4 tulega 408E alles 1965!


Vasta

Maz500, minu toonane vastus oli puhtalt oletuslik. Nii et paikapidavaid järeldusi ei tasu sellest teha.
Ma arvan, et Taruvaras võibolla oskab konkreetse auto mudeli eksportimineku kohta vast rohkem rääkida.
Vasta

Raudteehull Kirjutas:Huvitav,missugused on 408 originaal peeglid(1968)

Kas selline? http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=3221907&size=l
Või hoopis selline? http://fotoalbum.ee/photos/Raudteehull/45351603
Või mõni kolmas varjant?

Peeglite teema on üldse vähe keeruline originaali taga ajades.
On kaks võimalust, kas ajada taga 99% originaalilähedust, siis kataloogipeegel uksele või hoopis ilma välipeegliteta. Arvatavasti ei tulnud tehasest kõik autod välipeegliga, sest neid lihtsalt ei olnud kaasa anda. Seepärast on Moskvitsidel kasutatud väga erinevaid tahavaatepeegleid, mida pakuti kaubandusvõrgus.
Kataloogipeegliks tuleks lugeda Gaz- 21 sarnast peeglit. Mul ei ole olnud kasutada M-408 kataloogi aga tuginen väga varase, vanat tüüpi, 408-liku kerega, automaatse sidestusega veepumpa ja roolisamba käiguhoovastikuga lülitatava käigukastiga M-412 1967 kataloogile . Selles kataloogis on välja toodud just selline sarnane Volgalik peegel.    

Sarnane sellepärast, et ainuke erinevus on peegli ukseservale kinnituvas jalas, mis Volga puhul on sirge, aga Moskvitsil kaarjas ja sobib ukse ülemise kumera servaga. Ekslikult paigaldati ka neid peegleid ukse aknaraamile, sellega muljuti ja rikuti akna alumiiniumehisliist.Kindlasti kasutas ka Iþevski tehas oma toodangul
sellist peeglit 1970-75, sama ka mu vanemate M-412 (Iþ 1975).Vähe on autentseid fotosid Moskvitsidest, millel kasutuses selline peegel.
Mõningad viletsad kuid arusaadavad näited.
           
Esimesel nejalaternalise prototüüp (1963-64?), tootmisesse sellise horisontaalavadega esivõrega kunagi ei jõudnud, huvitav on vanatüüpi nn. kollaste numbrite seeriaga koos pralleelselt väljalastavad musta taustaga numbrid, kus tähed eespool.
Teisel pildil läbilõige Moskva tehase 412 1973-75, kolmandal sama ajastu Iþevski 412 1974.
Väljapoole NL riigipiiri eksporditud autodel ka peegleid ilmselt ei olnud, vaid need paigaldati juba kohapeal edasimüüjate poolt. Kuna nii oli moes, paigaldati peegleid 60-ndatel 70-ndatel kap. maades esiporitiibadele. Tavaliselt üks vasakule või harvem ka mõlemale tiivale.
Küsimuse esitaja esimesel pildil on "lääne" päritolu peeglitega Moskvitsiga, küsija teisel pildil aga on siinsel siseturu kaubandusest saadud peegliga ja kohapeal paigaldatud. Sama peeglit valmistati ka parempoolseid.
Ka N-Liidus paigaldati tehases poritiibadele peegleid. Ümarad peeglid olid juba mudelil M403E. Peale selle samad ümargused sfäärilise peegelklaasiga peeglid said Moskvitste baasil valmistatud kinnised furgoonid 433     , nii Moskva kui Izevski 434, varajased IZ 2715     ning isegi hilisemal ajal M 2733,2734    
Neid ümara kujuga peegleid on käsitletud ka sellessamas minu kataloogis mudeli 434 juures.
Kui aga nii väga originaali taga ei aja, võib kasutada ju suvalisi ajastukohaseid peegleid.
Vasta

Sm. Volgahuviline Kirjutas:See auto näikse olevat vist kunagi mingisuguse kereremondi osaliseks saanud. Tuled, iluvõre ja arvatavasti seetõttu ilmselt ka esitiivad on Iþ 412 päritoluga, sest et Moskvitð 408 ja 412 esitiivad on oma esitule avade ehituselt mõnevõrra erinevad.

Täpsemat infot ehk oskavad selle auto autentsuse ja reaalse(tegeliku) väärtuse kohta jagada sellised foorumikasutajad nagu Taruvaras ja Leaver.
Vastan ainult piltide põhjal, autol endal võib aga esineda varjatud nüansse, mille alusel saaks teha paremaid järeldusi.
Eesmine kaitseraud on õige ja kaheosaline, seega esiotsa laks on ebatõenäoline, kuid võib ka olla ette tõstetud tagumine stange.
Ma ei oska muud kosta, kui esmapilgul on tulede elemendid kaasaaegsematega asendatud ja Izevski Moskvitsi võre ees. Tiivad on neil küll ühesugused. Küll on aga tiibadega sellised lood, et kuuekümnendatel toodetud Moskvitside esitiibu ei saa kasutada seitsmekümnendate kandiliselaternaliste masinatele, kuna laternad ei mahuks pessa. Tiibadel on laternatagune plekiosa erinev. Siin tiib 60.-ndatest.
    Sellise väikese munaja õnarusega tiibu valmistati kuni 1970. aastani. Taolisi varuosatiibu pole kohanud. 70-ndate tiibadel on laternatagune plekk teise kujuga ja sügavam.

Tean, et kahelaternalisi on eksporditud, seega miks ka mitte 408E.
Tagumine stange on varasemalt mudelilt 403/407.
Armatuuriplekk peaks ka olema kerega ühte värvi.
Vasta

Ei tea palju mu postitus siin loeb.1983 aastal tollases töötades TAV 2 filiaalis sai ka Mossede 434 ja Iz 2715 tega sõidetud.Kõigil neil olid mõlematel tiibadel ümarad peeglid.Wiimastel IZ idel(millel ukse käepidemed ukse sees) aga kandilised peeglid.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Tänud kommenteerimas!
Kui minu pakutud teise varjandile sarnast ei leia kuskilt,siis panen vast mõlemale esitiivale VAZ 2103 omad(kroomitud,kandilised).Mida arvate??
Vasta

Üks Eliit ootas oma lõppu nädalavahetusel Tallinna taaskäitlemispunktis.
Vasta

Leidsin Tallinna südalinnast majade vahelt ühe ilusa masina.See 408 on siis analoogne nagu mul,vahe on selles et see on praktiliselt,mitte üldse iluravi vajav masin.Aastast 68.
Isegi porilapatsid on ilusad ja korralikud..Ainult üks esituli on puudu ,ilmselt kuuris kuskil.Salong on kah täiesti ilus,liistud,asjad kõik sirged,värvi ei kooru kuskilt.kahjuks salongist pilti teha ei saanud,kuna ei viitsitud minna ukse võtit otsima..
Omaniku sõnul on see ta isast vedelema jäänud sinna,ning on ka "hea hinna" eest auto loovutama.Ilmselt tegelane siis vähe ei küsi selle eest,kuid kui kellelgi on tõsine huvi auto omastamise suhtes siis võin asukoha öelda...
[Pilt: 046139689517f5.jpg]

[Pilt: 046139687a6ee7.jpg]

[Pilt: 0461396912e057.jpg]

[Pilt: 04613969383e78.jpg]
Vasta

(29-03-2006, 12:12 PM)taruvaras Kirjutas:  Siin üks huvipakkuv foto, millel eksporttoodang mudeli 412 näol. Selle  kere on ülemineku ajast (1969/70). Autol on esiots uuenenud, kuid tagaosa veel vana 408-lt pärinev, ära tuntav nn. "raketitulede" kontuur. http://www.moskvich.de/Bilder/mo412-1.jpeg
(03-04-2006, 00:31 AM)taruvaras Kirjutas:  Jätkuks eelmisele postitusele. Siin veel üks foto samasugusest kerehübriidist, mulle tundub, et sama auto isegi.
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=22769

Olen jõudnud lahenduseni Avtoekspordi Moskvits 408 muudatuste lisakataloogi abiga, kus on muudatused välja toodud kuupäevaliselt ja kerenumbriga.
Siin on võtmeks kuupäev 13. detsember 1969. Uue kujundusega kere esiotsa koos kandiliste Saksa DV tuledega ja nende juurde kuuluvate suuna-gabariidituledega ning vastavate ehiskroomvõredega auto tuli sel päeval konveierilt kerenumbriga alates 000265.
Uuema taguotsaga autosid, mille juurde siis kuulusid kereplekkidest tagatiivad, tagapaneel ja pagasniku luuk, nendega kaasnevad horisontaalsed tagatuleplokid ja kolmnurkse kujuga suunalaternad, hakati väljastama samal kuupäeval alates kerenumbrist 000353.
Seega uue nina ja vana tagumikuga hübriide lasti välja ikka väga väike arv 353-265= 88 isendit. Kuna 408 ja 412 omas ühtset keret, mahuvad järelikult mõlemad mudelid selle arvu 88 sisse. Kindlasti pakuks selline eksemplar mõnele kolleksionäärile huvi, kuid vaevalt, et neid tänaseks enam alles on. Antud jutt kuulub siis Moskva tehase toodangu juurde. Iževskis elati oma elu, seal väljus tehaseväravast nn. 408 kerega 412-d veel 1970-ndal aastalgi.
Rohkemal määral tuli konveierilt ajavahemikus detsember 1975- jaanuar 1976 välja 408-2130/ 412-2140 erinevas koosluses kereristandeid. Nendest mõningad on ikka veel alles.
Iž 412 vanema kere muutumine uuemaks, nn. "seaninaks" kestis aga oma paar aastat, enne kui kerelt päris puhtatõulisi "seaninasid" sündima hakkas.
Vasta

(26-08-2014, 12:02 PM)taruvaras Kirjutas:  Iž 412 vanema kere muutumine uuemaks, nn. "seaninaks" kestis aga oma paar aastat, enne kui kerelt päris puhtatõulisi "seaninasid" sündima hakkas.
See võib üks nendest üleminekult vanalt uuele olla http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/16424351 Väidetavalt juba tehasest uuemad uksed vanema mudeli küljes. Kas tagaots oli juba uuem või vanem (uuemal pagassi avamine koha pealt, vanal salongist), seda ei taibanud vaadata.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Uudishimuliku kodanikuna,huvitab mind selle lisakataloogi ehk raamatu pealkiri ja trükkimise aasta. Mitte, et ma seaks kodanik Taruvarga väited kahtluse alla aga mul on oma põhimõtte.


Vasta

Mitte ühelgi Avtoekspordi trükisel ei ole ma kohanud väljaandmise aastat.
   
Vasem on põhikataloog, andmestik on seisuga 1. jaanuar 1966. Paremal lisakataloog muudatustega, seisuga 1. juuli 1971.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Tunnistan eksimust, tõepoolest ei ole Avtoekspordi raamatutes/kataloogides aasta arvusid. Küll aga on muudes trükikodades tehtud raamatutel ja kataloogidel aasta arv sees täitsa olemas.
Mul küll nii uhkeid teoseid ei ole raamatu riiulis on vaid üks välja trükitud kataloog M408 kohta ning pool räbaldunud tehase juhend.


Vasta

(05-07-2006, 01:18 AM)taruvaras Kirjutas:  Paari kahelaternalise 408 Elite pilti
1967 Sel isendil vastavalt ka vanusele veel kapotil slaavikeelne Москвич


1968
Kas keegi tab, et millal muutus tagastange üheosaliseks? Taruvarga piltidel on 68a autol veel 2-osaline stange, kuid minu pildil on juba teistsugune. Auto ise registreeritud Soomes 12.68. Samas kahtlustan, et stange on originaal.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

(14-08-2022, 10:37 AM)Külahull Kirjutas:  
(05-07-2006, 01:18 AM)taruvaras Kirjutas:  Paari kahelaternalise 408 Elite pilti
1967 Sel isendil vastavalt ka vanusele veel kapotil slaavikeelne Москвич


1968
Kas keegi tab, et millal muutus tagastange üheosaliseks? Taruvarga piltidel on 68a autol veel 2-osaline stange, kuid minu pildil on juba teistsugune. Auto ise registreeritud Soomes 12.68. Samas kahtlustan, et stange on originaal.
Kindlasti mitte, see on 1970 ja edasi Moskvitside tagastange numbritule aukudega. Ja nt. 1971 oli ka selline pildil olev stange veel 2-osaline, aga 1974 juba üheosaline nagu pildil.
Vasta

numbrituli on ju tal pagassi küljes.milleks topelt tulesid.nagu juba öeldi,siis on see vale stange
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne