#1

kas keegi võiks lahti seletada, miks gaz51-te rahvasuus molotoviks nimetatakse. Ja miks 401 mosset almaks nimetatakse. ja olen ma oieti aru saanud, et elite mossede puhul ei seostu kindla margiga vaid tähistab ekspordiks mõeldud luxvarianti? Mõnede jaoks need asjad kindlasti elementaarsed, a ehk annab mu teadmatust välja vabandada mu nooremapoolse eagaSmile
Vasta
#2

dzeiaar Kirjutas:kas keegi võiks lahti seletada, miks gaz51-te rahvasuus molotoviks nimetatakse.

Gorki autotehas, kus see isend on valmistatud, kandis enne NLKP 20. kongressi ehk 1957. aastat ametlikku nime \"Avtozavod Imeni Molotova\" ehk Molotovi nimeline autotehas. Kui Pobil oli kiri \"Avtozavod Imeni Molotova\" salongis raadioaugu luugi peal (ja 3. seerial ei olnud seda üldse, sest seal oli raadio), siis 51-l oli sama kiri stantsitud suurelt mootori külgplekkide sisse. Ehk siis see kiri oli ainus, mis autol väljaspoolt näha oli.

Kui 1957 Stalin ja Molotov põlu alla läksid ning tehas nimetati Gorki autotehaseks, siis aasta hiljem, 1958, vahetati ka plekkidel olev kiri. Sinna ilmus siis \"Gorkovskij Avtozavod\". See juhtus kuskil suvel 1958, kui 51-sid vanade plekkidega enam ei komplekteeritud. Aga vana nimi elas rahvasuus edasi Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne