tehnikamuuseum
#81

raadiomehed on oma virtuaalmuuseumi ammu ära teinud.
NB! Vaadake autori nime raadiolehe ja EAG juures - on tähelepanuväärne, kui palju suudab üks inimene ära teha. Ilma üleskutsete ja aktsioonideta, alustuseks väga lihtsate vahenditega. Ja huvilised aitavad ka ilma organiseerumiseta, ega võta pikalt vaielda miks, mida ja kuidas täpselt tehakse.
Vasta
#82

meilgi on ju palju ära tehtud.erinevad klubid,foorumid,kodulehed.ise soovin ka omale isiklikku lehte.
aga antud teema ei käi selle ümber.rõhutan veel,et soovin pidepunkti,mis hõlmaks kogu seda liikumist ja kust oleks huvilisel võimalik oma otsinguid alustada.liit on ju loodud ,selle tegemistest siin aga juttu vähe,sest eks mehed teevad tööd ja neil pole aega tühja juttu ajada.luua seaduseid,mis kaitsevad vanatehnikat ja nende omanikke on mahukas töö.kui mu mõtted leiavad lõpuks toetust,siis soovin neid sellel viisil aidata.
et poleks vääriti mõistmist,ütlen veelkord, minu arust pole praegu valesti midagi,sooviksin teha juurde,mitte muuta olemasolevat!
Vasta
#83

TeeTL Kirjutas:raadiomehed on oma virtuaalmuuseumi ammu ära teinud.
NB! Vaadake autori nime raadiolehe ja EAG juures - on tähelepanuväärne, kui palju suudab üks inimene ära teha. Ilma üleskutsete ja aktsioonideta, alustuseks väga lihtsate vahenditega. Ja huvilised aitavad ka ilma organiseerumiseta, ega võta pikalt vaielda miks, mida ja kuidas täpselt tehakse.

Mina näeksin virtuaalmuuseumi peaaegu samasugusena nagu on see raadiomeeste oma.  
Mis puudutab EAG-d siis nagu aadressist näha on see unicwebi alamdomeen, (eag.unicweb.ee) samas ei puutu see otseselt kokku unicwebiga, tegija on erinev, mõte teine jne. Loomulikult oleks Manic võinud teha uue webi aadressi, aga milleks.

to janek555

Saan aru, et soovid isiklikku lehte, mida sa seal kajastama hakkad?

''sest eks mehed teevad tööd ja neil pole aega tühja juttu ajada.''

Tühjajutu foorum tõesti veel puudu.

''et poleks vääriti mõistmist,ütlen veelkord, minu arust pole praegu valesti midagi,sooviksin teha juurde,mitte muuta olemasolevat!''

Pigem peaks just olemasolevaid koondama, mitte uusi juurde tegema.

Ja veel

Kui liit soovib teeme alamdomeeni evtl.unicweb.ee ja tehke seal oma asja. Vaevalt, et neil on igapäevaselt niipalju infot, et selleks uut asja jälle vaja. Samas on ju ka unic.ee juba pikemat aega täiesti muutumatul kujul olev lehekülg.

www.temeko.ee Raudselt Kindlaim
Metallaiad- ja väravad
Metall- ja tuletõkkeuksed
Metallkonstruktsioonid
Vasta
#84

Mis vahet seal on, kas selle "virtuaalmuuseumi" domeen on evtl.unicweb.ee vnthnka.unicweb.ee või xyxlkstr.iwoiwj.net, kui sinna mitte midagi panna pole.

Arvatavasti on PlyVal64 nõus korralikult tehtud sisu ka oma ajakirjas ära trükkima, kui vaja. Jääb domeenimure üldse ära.

Kust see sisu tulema peaks, on iseasi.
Vasta
#85

Jesper Kirjutas:Mis vahet seal on, kas selle "virtuaalmuuseumi" domeen on evtl.unicweb.ee vnthnka.unicweb.ee või xyxlkstr.iwoiwj.net, kui sinna mitte midagi panna pole.

Arvatavasti on PlyVal64 nõus korralikult tehtud sisu ka oma ajakirjas ära trükkima, kui vaja. Jääb domeenimure üldse ära.

Kust see sisu tulema peaks, on iseasi.

Ei olegi vahet. Üritasingi öelda, et mille jaoks on veel vaja ühte tühja(xyxlkstr.iwoiwj.net) lehte juurde, samas pakkusin varjandi, et kui tõesti peaks olema tahtmine midagi teha siis oleks see üks võimalustest.

www.temeko.ee Raudselt Kindlaim
Metallaiad- ja väravad
Metall- ja tuletõkkeuksed
Metallkonstruktsioonid
Vasta
#86

unicweb,tundub et meil ei ole siin millestki vaielda,mõtted tunduvad olevat samad,seega sooviksin teiega kohtuda ja ennest täiendada.kas nii sobib?
Vasta
#87

Foorumlane „Luther”, kes veedab aega Dresdenis studeerides, sai eile e-kirjakasti kutse Dresdeni Tehnikaülikoolis toimuvale ettekandele, millest võtvat osa peamister Andrus Ansip ja TTÜ endine rektor Andres Keevallik. Käidud, nähtud.
Peale ettekannet sain peaministriga põgusalt juttu vesta ja ma ei saanud jätta küsimata, mis seisus ja staadiumis on meile kõigile olulise Eesti Tehnikamuuseumi plaan. Härra Ansipi väitel saab see olema Tartus Raadil Eesti Rahva muuseumi kõrval. Koht tulevat lagast puhtaks teha ja ruumid korda. Ka siin teemas läbi käinud Rocca al Mare Vabaõhumuuseumisse rajatava muuseumi plaaniga polnud härra Ansip kahjuks kursis. Härra Keevallik vaimustus muuseumi ideest samuti, kuid tema nägemuse kohaselt oleks Tallinn selleks sobivam koht.
Kahjuks ei ole Raadil ise kohapeal käinud ja ettekujutust ei oma, missugune see kompleks tulevikus välja nägema hakkab. Minule ei ole ka oluline, kas muuseum on nüüd Tartus või Tallinnas, peaasi, et ta ikkagi ükskord loodud saaks. Eestis vahemaad väikesed, külastamine sellepärast nüüd küll takistuseks ei tohiks olla.
Saksamaal on pea igas suuremas linnas vanatehnikale suunatud muuseum, nii ka Dresdenis. Väljapanek äärmiselt huvitav, kui www.pilt.ee tööle suvatseks hakata, võiks siia väljapanekust ka lingi tekitada.


Vasta
#88

Luther Kirjutas:kui www.pilt.ee tööle suvatseks hakata, võiks siia väljapanekust ka lingi tekitada.

Ära seda looda, pilt.ee on võlgades ja vaevalt et tagasi enam tuleb...

Tõmba Jalbum kui see installitud teha omale zonesse kasutaja mis on täiesti tasuta. Kui JAlbum installitud siis on lihtne seda teha eestikeelseks (advaced vajuta ja seejärel preferences ning sealt languagest vali eesti). Kui eestikeel peal siis üldisealt võtad piltide kataloog ja valid kausta kus need pildid on ning vajutad koosta album ning piltide sidumisealt seal samas on too kohe valid teise ehk viidata originaalidele vähendatud piltidele. Muutmisealt saad kommentaare piltidele lisada ja pealkirjutu muuta (kõigepealt vajuta võta pildid albumist). Publitseerimine vajuta ja tuleb ette selline värk:
FTP serveri kasti läheb (zone korral)
kasutajanimesse kirjuta mis on sinu kasutajanimi näiteks zones
katalooginimi-kiruta näiteks album,pildid vms. [Ei tohi olla täpitähed.](näitex kui kasutajanimi on sul zones vello123 siis sinu album tuleks kui sa kirjutaksid sinna kasti pildid sellisele aadressile www.zone.ee/vello123/pildid).
paroolikasti kirjuta enda parool
WEB directory jäta tühjaks (mina jätan tühjaks lihtsalt ei tea milleks see vajalik onBig Grin).
WEB root URL sinna kirjuta (kui zones kasutaja siis www.zone.ee/vello123 ).
Kui kõik korras siis vajutad lae kõik ja kui sul kõik ok siis peakski sinu album olema sinupoolt soovitud kohas...

valmis album on sääne www.zone.ee/tamar99/18
Vasta
#89

Pilt.ee peale pole kindlasti vaja loota.
Pigem proovida nt. http://images.koffer.ee
Vasta
#90

Luther Kirjutas:Saksamaal on pea igas suuremas linnas vanatehnikale suunatud muuseum, nii ka Dresdenis. Väljapanek äärmiselt huvitav, kui www.pilt.ee tööle suvatseks hakata, võiks siia väljapanekust ka lingi tekitada.
Aega võttis, aga pildid sain üles. Pildid sellel LEHEL Vaadata "muuseumite" alt.
Ja Kuusakoski pole ainus ettevõte, mis vana tehnikat tükeldab ja lõigub. Kuna muuseum omab ka harivat eesmärki, siis on ka ekspositsioonis vanu mootoreid ja muid masinaid, millest on teatud segmente välja lõigatud, näitamaks selle siseehitust. Oleks tore ka Eestis taolises stiilis muuseumi külastada.
Kui aega jätkub, siis on veel plaanis August Horchi muuseumi külastamine Zwickaus.


Vasta
#91

Vahva(d) muuseum(id). Kui Sa vaid saaks piltide juurde pisukesed kommentaarid ka lisada. Kõike ju ei tunne.
Vasta
#92

Kodanikud ja seltsimehed!

Ma tahan muuseumi külastada.
Suvises Eestis on võimalik sõita näiteks mingi 250 km Tallinnast välja ja väisata Maanteemuuseumi, mis ilmselt on täiesti korralikult finantseeritud ettevõtmine. Paraku pole vanatehnikahuvilise jaoks see päris õige asi.
Samuti võib käia ära Tartu maakonnas asuvas lennundusmuuseumis, kus on hetkel vist isegi vähem kui 10 eksponaati. Aga ikka külastatakse.

Mõlemad on "linnast väljas". Ja mõlemas on ilmselt paljud meist käinud.
Mu meelest pole vahet, kes kuhu mingi muuseumi püsti panna suudab, sest isegi kolkasse muuseumis sõita on huvitavam kui 20 päeva aastas rannas maasikat imeda. Tehkem see "keha" kui selline ometi ära. Ma kujutan ette, et eksponaate leiab kasvõi sel teel, et omanik annab oma sõiduki "vastutavale hoiule". Üks selline Eesti Volga Seltsi eksponeeritav sõiduk seisab näiteks Okupatsioonide Muuseumis Tallinnas ja sama moodi on muuseumides hoiul palju neile mittekuuluvat vanatehnikat.

Palun lihtsalt tehke see muuseum ükskõik kuhu, et iga korralikku vanatehnikat omav tõsiseltvõetav eestlane kuhugi oma tõsiselt väärtuslikke liikureid hoiule anda ning vaatamas käia saaks. Algatus on vaja teha. On vaja ruum puhtaks pühkida, uksele silt panna ja siis läheb juba laviinina edasi...

Tervitades,

Sm. Västrik
Teise Eesti Kolmandast Divisjonist
Vasta
#93

sm.västrik ehitus juba käib,küll aeglaselt aga käib.
Vasta
#94

Nagu olen aru saanud on juba Palmse Mõisas algust tehtud, käisin uudistamas, meeldiv oli see et kohalik tädi algas kiirelt infi jägama tehnika kohta ja ütles et peale 15.juulit tuleb veel täiendust (ka Zis 101 omanik kinnitas et auto veereb varsti sinna, ennem seisis Muugal). Ainuke mis häiris oli see et tuli lunastada pilet millega pääsesid kogu mõisa kompleksi (40eek), olen seoses tööga mõisa külastand juba korduvalt ja ainult autosid vaadata selle raha eest on nagu palju.


eino

Vasta
#95

Ma võin küll loll olla aga lugesin ja ikkagi kohale ei jõudnud kuhu kadus pool miljonit ja kuhu siis lõpuks muuseum tehakse ja kas ültse tehakse?
Vasta
#96

Palmse mõisa vanatehnikanäituse pidulik avamine on 16.juulil 2006. kell 14.00. Kõik on oodatud oma vanatehnika ja vahuveiniga.

Aga muus osas pole miskit soiku jäänud. Eks me kõik avame tasakesi oma muuseume. Ma arvan, et kulutatud on rohkemgi kui pelgalt pool miljonit. Loominguline Ühendus Kuusalu Autobaas on muuseumi avamiseks valmis. Tegelikult sellist klassikalist istuva tädikesega muuseumit ei tule vaid tuleb nö. muuseumi varasalv, millega on huvilistel võimalik tutvuda mulle helistades või siis mingitel üritustel või internetis http://www.polygonimatkad.ee/?nodeid=198&lang=et Hetkel on veel vähe pilte aga sügiseks peaks olukord normaliseeruma. Tegu on siiski väga tagasihoidliku kogumiga, kus eksponaate on ainult 40 ringis.

Kõige reaalsem võimalus avada suur muuseum on siiski Tartus Raadil lennu angaarides, seal tuleks õige pea talgutega alustada, muidu jääbki asi soiku.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#97

mulle tundub iga päevaga aina rohkem,et olulisem on väikeste muuseumide kaardistamine ja promo,kui ühe suure ehituse ümber vaidlemine.küll saab ka see suur valmis,aga väiksed on juba olemas.näiteks piiburi poolt mainitud lehte nägin esimest korda,usun et ma pole ainuke.
väikseid erakogusid on ju palju ja paljud soovivad neid ka näidata,probleem endiselt selles, et ei teata kus mida millal näidatakse.nagu sm västrik ütles tahan muuseumi külastada,aga pole mida külastada.arvan et kui asi ilusti ühe pealkirja all ja täpse infoga,on võimalik igal huvilisel enda jaoks sobiv vanatehnika vaatamis teekond kokku panna.usun et vaatamist on rohkem kui üheks päevaks.
Vasta
#98

Seltsimehed,

Ma saan aru, et kõik Eesti mehed tegelevad muuseumi tegemisega, mis on ühest küljest tervitatav. See janek555 poolt püstitatud kaardistamise mõte on samuti väga õige, aga sellel on üks puudus. Nimelt osutub pärssivaks asjaolu, et paljud Eesti täisjõus kodanikud on ja elavad nii, et 12 tundi päevast on kodust ära tööl, 7 tundi magavad, 1,5 tundi veedavad liiklusummikutes, 0,5 tundi teevad hüpermarketis ostukäruga orienteerumissporti, 1 tund tegelevad perega, 1 tund seisavad pesula või ehitusmaterjalide järjekorras ning 1 tund ei viitsi/suuda midagi teha. Seetõttu tundub ületamatult koormav otsida mingi mehe numbrit, kes võibolla elab teises Eesti otsas, helistada ja leppida kokku aeg, et näha tema erakogu. Ja siis veel sellest ajast kinni ka pidada. Paljude muidu täitsa normaalsete inimeste jaoks on lisaks veel ka otsene suhtlemine erakogu omanikuga liigne psüühiline koormus, mistõttu väike Petja näiteks läheb laseb ragulkaga hulkuvaid kasse, mitte ei viibi isaga hämaras muuseumiruumis enesele elus eesmärke seadmas.

Mis ma öelda tahan, on see et isegi kui tehnikamuuseum on algelisel tasemel mingisse ruumi paigutatuna 10-20 mitteideaalselt taastatud autot, oleks rahvas suure tõenäosusega selle külastamise eest nõus välja käima 50, 100 või 200 krooni per nägu sõltuvalt eksponaatide huvitavusest. Kui aga tuleb orgunnida midagi, et saada midagi vaadata, mis võib olla iseenesest väga väärt kraam, siis jääb asi kahjuks pooleli.

Isiklikult oleksin nõus kaema kasvõi hästi säilinud ja väga heas originaalkorras Lada Samarat ja mitte ZIL'i. Ja võibolla ongi see mõnes mõttes huvitavam. Aga ka see ei ole praegu võimalik. Tädikesest on üsna ükskõik, olgu kasvõi ruudulisel paberil uksel kirjas mobiiltelefoninumber, millele helistades 10 minuti pärast kindlasti keegi kohale tuleb. Pole oluline. Tähtis on kindel ning avalikkusele teadaolev konkreetne asukoht, avatud olemise kellaajad ja ladu. Ülejäänu omab toetavat funktsiooni.

Sellised uitmõtted veel selle püksikummina veniva teema lõppu, mis ilmselt polegi lõpp. Ootame edasi. Küll ta ükskord tuleb.

Sm. Västrik
Vasta
#99

ka erakogul võivad olla kindlad avamis ajad(minul on see eesmärgiks).pealegi leidub sõprusrindkondades alati keegi aktivist,kes oleks nõus planeerima väikese tehnikahõngulise puhkuse.
Vasta

Praegused väike tehnikamuuseumid ongi tekkimas olude sunnil. Kõik, alustades Mootorrattamuuseumist ja lõpetades millega iganes, on tegelikult kellegi vanatehnikahuvilise garaazid. Mõnel mehel on lihtsalt garaaz väga suur ja seal on väga palju asju ning tagatipuks lubab ta teistel inimestel  oma garaazis ringi vaadata. Siiski vähesed mõistavad seda "vanatehnikakäivet", mis tekib peale seda kui sa lubad inimestel oma asju vaadata. Ma poleks 5 aastat tagasi ka ette kujutanud millega ma hetkel ringi saan sõita ja ausalt öeldes ei julge mõeldagi, mis võib viie aasta pärast juhtuda. Ühes unenäos nägin, et sõitsin valge pibo peas klaaskuubikuga G-Mersus vanasõidukite lustisõidul. Seega ma saan nendest huvilisest aru küll, kes tahaksid ka hirmsasti muuseumit teha ja püüavad hankida selleks kasvõi vere hinnaga näiteks riigi raha. Ühesõnaga muuseumi juurde tekib "vanatehnikakäive", mille pealt on väga hõlbus koort riisuda. Ja info ei tule mitte suuromaniku kätte, vaid põhi info valdaja on "garderoobitädi", kes on mõne aja pärast oskusliku toimetamise korral vanatehnikamiljonär. Julgen sellest rääkida põhjusel, et olen ennast juba nö. täis söönud ja suudan infotulvast suunata häid pakkumisi ka teistele inimestele. Me juba ei suuda jumala korralikke Mossesid, Volgasid ja Sapakaid edasi harrastada, meil juba on neid rohkem kui vaja ja seega suuname teistele huvilistele. Muuseumi korraldamise puhul kehtib raudselt see tingimus, et kus on , sinna tuleb juurde.
Kui ühes muuseumis on kolm vana Volga põlvkonda esindatud ja lisaks veel Gaz 22, siis sinist, punast ja kollast Volgat pole sinna enam vaja.
Samas, kui me teeme ühe suure muuseumi, siis mitu erinevat Volgat me sinna paneme ja kas meil on ikka tegelikkuses veel sinna midagi rariteetset panna. Ja kui palju on kodanikel neid sõiduautosid, mis oleksid rariteetsed, heas korras ja millega nad sõita ei tahaks, ehk oleks nõus panema muuseumisse? Seega saab ainus toimiv idee olla sellises muuseumis, mis on kodu lähedal ja auto liigutamisega pole probleeme, st saaks suvalisel hetkel välja sõita. Suvel oleks muuseum hõre aga talvel oleks kompositsioon täiuslik.

Seega, kui otsid huvitavat vanatehnikat, tee muuseum!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne