Õige valik:)
#1

Kui teil oleks valida,et Tallinna-Tartu tasuta sõit rongil,või bussil,kumma siis valiksid?(Tallinn-Tartu kiirrong,1klass ja mingi buss)
Vasta
#2

Igal juhul rongi. Soovi korral saab ringi jalutada, konte sirutada. Õhku ja ruumi rohkem ja igati toredam kahtlemata.
Vasta
#3

Kindlasti rongi, kuigi ma ei leia, et mul niipea Tartusse asja oleks... Rolleyes
Vasta
#4

Loomulikult Poezd!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#5

2TE116 Kirjutas:Kui teil oleks valida,et Tallinna-Tartu tasuta sõit rongil,või bussil,kumma siis valiksid?(Tallinn-Tartu kiirrong,1klass ja mingi buss)
Miks on küsimuses soovitud vastuse vihje olemas?
Rongi on ülistatud aga buss maha tehtud.
Näiteks võiks vastupidise vastuse soovil suunata nii - Mingi rong versus kõigi mugavustega kaugsõidu buss (neoplan).
Vasta
#6

Rongis saab vabalt õllet lasta Big Grin
Vasta
#7

Mõlemal on omad eelised. Katsuge bussi puhul saada pilet kahekorruselise Sebe alumisele korrusele, mmm. Samuti pole bussi puhul vaja sõiduplaani uurida, kui tuju tuleb kakerdad ilusti bussijaama ja maksimaalselt poole tunni pärast juba sõidad. Selle ajaga, kui rongi jõuad ära oodata, on bussiga juba Tartus ära käidud. Samuti müüakse bussile täpselt nii palju pileteid, kui on istekohti. Rongis on mul kord tulnud Tallinnast Tapani põrandal istuda. Aeglane on ta sunnik ka.

Aga mainitud on ka, et tasuta. Küsiks, kustkohast neid tasuta I klassi pileteid saaks? Paneks kohe 2 edasitagasi piletit kinni. Kahjuks hinna poolest ei ole vähemalt I klassi rong kuskilt otsast konkurentsivõimeline. Nii palju ma neid konte nüüd ka ei siruta selle paari tunni jooksul.
Vasta
#8

Jesper Kirjutas:Rongis on mul kord tulnud Tallinnast Tapani põrandal istuda. Aeglane on ta sunnik ka.
noh, sellel on ka omad võlud. Viis aastakest tagasi sain tänu 1-eek kampaaniale nii paljude neiude kontaktnumbreid, et ei jõudnud kõiki kirja panna. Polnud vaja kah, kuna vaid ühte konkreetset oli tegelikult vajaBig Grin

aga tänapäeval on ju tamburi tõrvamine (suitsetamine) ära keelatud. Õllepudelit peab kah kuulu järgi paberkotiga kiivalt varjama. See kaotab minusuguse \"suvitaja\" jaoks rongi võlusid. AGA vähemalt pole rongis sellist ruumiprobleemi, nagu bussis. Isegi minusugune harju keskmise pikkusega noorsand peab bussis kas jalad harkis või ebaloomulikult vasakule/paremale kallutatult istuma.
aga jah, mida mina ühistranspordist teanBig Grin
Vasta
#9

Nojah, see 1eek kampaania oli hullumaja. Aga see juhtus paar kuud tagasi, ostan ilusti eelmüügist piletid, tulen täpselt õigeks ajaks (mul on ju pilet ammu ostetud eksju, miks ma peaks varem tulema) ja hopp, kõik kohad on täis. Tee mis tahad. Ja siis tuleb tädi ja hakkab istujatele alles pileteid müüma.

Mulle selline \"kiirem jääb ellu\"-teenindus eriti ei istu. I klassis see vist päris nii pole, aga mine tea. Bussis on sul konkreetne koht, kitsas küll aga vähemalt kindel.
Vasta
#10

1 klassi pileteid saab broneerida ja internetist tellida,esimeses klassi,sind lihtsalt broneeritud kohale ei lasta.

1klassis on ka sul oma kindel koht.
Rongis saab tegelt õllet lasta ja suitsu teha.Tamburis tavaliselt ei tule keegi mölisema,sama ka õllega.Kuni sa kedagi ei häiri,pole kellegi asi.
Ja keegi rääkis et rong on aeglane.Huvitav,kuidas ta aeglane on,kui Tapa-Tallinna suunal,Tapa Narva ja Tartu suunal on osad jaamavahed 120?(õllet võib ka vagunis lasta)
Vasta
#11

Jah, aga ära hiili küsimusest kõrvale, kust I klassi pileteid tasuta saab Smile Kõik on I klassis muidu tõesti ilus, aga hind on kõige mugavamast bussist vähemalt 2x kõrgem.

Minu jutus kiirus=keskmine väljumiseni jääv aeg (ja väljuda võib vaja olla millal iganes)+sõiduaeg, mitte hetkkiirus. Tegelikult on see minu jaoks kõige peamisem argument bussi poolt - kui on vaja näiteks kell 13 Tartus olla, siis ma istungi lihtsalt kell 10 väljuvale bussile. Mitte ei tõuse kell 6 üles et 800 väljuvale rongile jõuda ja siis 3 tundi Tartus niisama töllerdada. Rong on kena ja ka II klassis mugav, aga kui juhuslikult ei satu täpselt õigel ajal minema, siis neetult aeglane. Nii I, II, III kui XII klassis.

Ma arvan, et kui Tartu poole läheks rong iga tunni aja tagant, siis ei sõidaks keegi bussiga.
Vasta
#12

Jah, tõsi, unustasin ära et ma olen ju tudeng Smile
Vasta
#13

Lisaks on veel selline väljapressimistaktika I klassi pileti ostmiseks, et legaalne suitsetamikoht on AINULT I klassi vagunis!
Vasta
#14

Jah,aga 2. klassis ei huvita kedagi kui tamburis suitsetada.
Minu tuttavaid konduktoreid küll mitteSmile
Vasta
#15

... eriti kui seda teha sildi all, et selle eest saab 600.- trahvi.
Vasta
#16

Suitsetamiseks kulutatud raha eest ostke parem autole paremaid juppe.
Vasta
#17

..TäpseltSmile
Vasta
#18

Minu mäletamistmööda on meie foorumis olnud juttu kunagi sellest,et pole eriti palju mõttetuid teemasid a-la kas ferrari on parem kui maserati ja nagu see teema siingi. Ni bussil kui rongil on oma head ja vead ja eriti käest ära läheb see lõpuosa siin. Kellekuradi asi see on kas ma suitsetan või ei ja kui ma ei suitsetaks siis mida ma selle raha eest kõike kohe osta saan. Moded võivad oma suvajärgi selle uriseva postituse ka maha kustutada kui tahavad.
Vasta
#19

Minu jaoks on rongisõidu võlu see, et saab nostalgitseda vanades heades aegades, mil olin suure ja rikka N Liidu kodanik, suur ja avar rong võimendab seda. Lisaks õhtusel sõidul õlle võtmine (kuigi põhimõtteliselt olen pärmsennte sita tarbimise vastane), pole vaja midagi seda paberkotti panna, paned pudeli ilusti pingi alla ja iga natukese aja tagant võtad lonksu ja tunned kuidas pea hakkab rattapaaride kolksumisega unisoonis sumisema...

Väike, umbne ja kolisev buss koos tigeda juhiga väljendab seda üleüldist eesti vabariigi vaesust ja viletsust, raudtee käib üle jõu, ühistransport asendatakse romutranspordiga, heaolu sõltub eeskätt kohalike paksmagude ja Lääne peremehe heldusest jne

Teisalt on buss kiire hommikune Valga-Tartu ots rongiga ligi 7 tundi, bussiga poole rutem! Nii et vastavalt olukorrale!
Vasta
#20

Valga-Tartu ots rongiga ligi 7 tundi

Huvitav,kas siis kui mina sõitsin,sattusin ajamasinasse,et ma selle u. 2 tunniga läbi sõitsin?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne