Pobid ja nende segased seeriad
#1

Niisiis, kaevasin siit ja sealt ja ei saa nüüd täpselt aru, et mida siis loetakse 1. mida 2. ja mida 3. seeriaks. www.pobeda.ee väidab esimeseks seeriaks 46-48 (pilt on küll vale) Valdo jälle 48-50 ... segamini ja sassis see värk ...

Mure selles, et lahkan ühte 49. aasta isendit ja tahaks selgusele jõuda, et mis õige ja mis vale.

Dad.
Vasta
#2

dad Kirjutas:Niisiis, kaevasin siit ja sealt ja ei saa nüüd täpselt aru, et mida siis loetakse 1. mida 2. ja mida 3. seeriaks. www.pobeda.ee väidab esimeseks seeriaks 46-48 (pilt on küll vale) Valdo jälle 48-50 ... segamini ja sassis see värk ...

Mure selles, et lahkan ühte 49. aasta isendit ja tahaks selgusele jõuda, et mis õige ja mis vale.

Ma kaen Su aparaadi millalgi üle Smile Ma olen erisusi viimased 2-3 aastat palju uurinud.

46-48 olen ma nimetanud eelseeriaks, kuna neid oli ääretult vähe ja massilist seeriatootmist ei toimunud. Minu teada ei ole ühtki autot (maailmas?) alles. Max 600-1000 võis neid olla.

48 augustis läks masstootmiseks ja mina olen eristanud sellest ajast kuni uue käigukastini oktoober 1950 esimest seeriat. Millel on palju erinevusi masstootmise, nn 2. seeriaga. Selliseid autosid on minu hinnangul miski 10-15 tuhat. 2. seeria alguses tehti muide uued kerestantsid, 1. seeria on väikestest tahvlitest kokku pandud.

2. seeria tootmisarv (oktoober 1950 kuni 1955) oli umbes 120 tuhat ja 3. seerial (1955-58) teuist ca 120 tuhat.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Kuna Pilt.ee on maas, siis ... kas Priidu kabriol on põrandakang?

Dad.
Vasta
#4

dad Kirjutas:Kuna Pilt.ee on maas, siis ... kas Priidu kabriol on põrandakang?

Ei. See auto on üks üsna varaseid 2. seeria masinaid, st üks esimesi uue käigukastiga (ZIMi kastiga) masinaid.

Põrandakangiga, st 1. seeria masinaid on ülivähe alles.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Meil olemas veel 48 aasta põrandakangiga masin. Sellest on pilte vähe kuid kui huvi tunned siis võin millalgil pilte juurde teha. Masina kerenr 6069.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#6

Huvitav on see, et 49 ja number 93xx evib praktiliselt kõiki 1. (ehk siis 2. põlvkonna põrandakasti) mudeli tunnuseid ... ainukesena on kadunud õlifilter.
Et siis, modifikatsioonid on tehtud kusagil 9500 ja 10000 vahel ... arvestades venelaste plaanimajandust, siis võiks selleks ju olla ka maagiline 10000.

Dad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne