Vanad autod Eesti filmides

oxygen Kirjutas:Tead need bussi sisevaated ei olnud tehtud mitte Ikarus 260-s vaid Škoda 9tr-is. Ehk siis see oli hoopis trollibussi salong, mida sealt vaadata sai Big Grin
See oligi tehtud kolmeukselise TR-9 salongis,ZOO peatuse lähistel.Everi saates peaks näha olema ka IKARUS 260 ( 2705) kui õigesti mäletan.
Vasta

Igavesti vägeva saidi leidsin internetiavarustest. Kui see ongi siit varem läbi käinud, siis meenutamist väärib see sellegipoolest.
http://www.zone.ee/aef/index.html
Vasta

Panite tähele,et seal "Libahundi needuses" oli üks ja sama numbrimärk nii Ford Transitil kui ka Lada 2101-l?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Milline vormel (Estonia-?) selles filmis resp. varajases muusikavideos figureerib - http://www.youtube.com/watch?v=AAHVgkkRaig

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Kas mitte Estonia 9 ja näha weel Lasnamäe lennuvälja maandumisrada.
Vasta

Klipis sõidab Estonia-15M tõepoolest Lasnamäe lennuväljal
Vasta

oxygen Kirjutas:Igavesti vägeva saidi leidsin internetiavarustest. Kui see ongi siit varem läbi käinud, siis meenutamist väärib see sellegipoolest.
http://www.zone.ee/aef/index.html
Ühe kaasfoorumlase töö Wink
Vasta

emsa Kirjutas:Klipis sõidab Estonia-15M tõepoolest Lasnamäe lennuväljal
Hästi ei taha uskuda ,et 1969/70 Estonia 15M olemas oli?
Vasta

Filmis ''Kahe sõbra lood'' näeb igasugust Venetehnikat....
Vasta

reymo1995 Kirjutas:Filmis ''Kahe sõbra lood'' näeb igasugust Venetehnikat....

Kui see on film, siis mina olen jumal. Peaks ikka huumorit sisaldav saade olema Wink
Vasta

Regardman Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:Filmis ''Kahe sõbra lood'' näeb igasugust Venetehnikat....

Kui see on film, siis mina olen jumal. Peaks ikka huumorit sisaldav saade olema Wink
Vabandust,loomulikult Sul õigus!
Vasta

Aga sõbrad, ei maksa olla nii kriitilised... Kuigi teema "Vanad autod Eesti filmides" eeldab muidugi eeskätt (mängu)filme, siis on siin varemgi sõna võetud huvitava tehnika kohta muudes eesti telesaadetes.
Vasta

Ei leia mainitud filmide hulgast sellist " šedöövrit " nagu : " Briljandid proletariaadi diktatuurile ", milles teiste seas oli näha 1930-ndatel valmistatud "Backard" . Autojuhiks filmis oli omanik ise.
Parandus ehk hommik on õhtust targem:
. . . aga võibolla ma eksin sellega et see film polegi Tallinnfilmi toodang vaid lihtsalt Tallinnas filmitud Mosfilmi oma. Kes teab ja viitsib googeldada - tooge tõde päevavalgele !!
Veel kaks linki, ehk pakub huvi :-)
http://www.tallinnfilm.ee/index.php?page=93
http://filmi.arhiiv.ee/index.php?show=as...&separ_l=1
Vasta

Sillu Kirjutas:Kuu või kaks tagasi näidati jälle telelavastust \"Tema majesteet komödiant\" ,milles Jüri Järvet mängib hädapätakast näitlejat. Ühes episoodis on tagaplaanil näha ,kuidas üksteise järel sõidavad mööda vanema kerega LuAZ džiip ja Tartus toodetud TA-tüüpi rändtöökoda. Mõlemad pidid juba siis ,umbes paarkümmend aastat tagasi ,üsna haruldased sõidukid olema.

Tere ka minu poolt.

Pildistasin üles selle aastate eest mainitud lavastuse (põhimõtteliselt nagu film, lihtsalt telekaameratega üles võetud) eredaimad hetked.

Taamal Estonia teatri-tagune parkla
[Pilt: kbr01.jpg]

Mosse 2140 ja Vaz 2101
[Pilt: kbr02.jpg]

Laz (695?) ja Zaz 968M
[Pilt: kbr03.jpg]

Eespool Gaz 69, taga Ikarus 280
[Pilt: kbr04.jpg]

Sigullid
[Pilt: kbr05.jpg]

Esiplaanil Vaz 2101, tagant tuhiseb mööda Luaz
[Pilt: kbr06.jpg]

Siin siis see mainitud Tartu masin
[Pilt: kbr07.jpg]
Vasta

Mõned kaadrid ka "Keskpäevast"

[Pilt: kp01.jpg]

(kuidas sellisega ülevaatusel käidi?)Big Grin
[Pilt: kp02.jpg]

[Pilt: kp03.jpg]

[Pilt: kp04.jpg]

[Pilt: kp05.jpg]

[Pilt: kp06.jpg]

[Pilt: kp07.jpg]

[Pilt: kp08.jpg]

[Pilt: kp09.jpg]

[Pilt: kp10.jpg]

[Pilt: kp11.jpg]

Ja taksomeeter tiksus
[Pilt: kp12.jpg]

[Pilt: kp13.jpg]

[Pilt: kp14.jpg]

[Pilt: kp15.jpg]
Vasta

janar823 Kirjutas:(kuidas sellisega ülevaatusel käidi?)Big Grin

Mismõttes? St mis pidi ülevaatusel käimist takistama?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:
janar823 Kirjutas:(kuidas sellisega ülevaatusel käidi?)Big Grin

Mismõttes? St mis pidi ülevaatusel käimist takistama?

Ehk tahetakse teada, kas ja kuidas selliseid isendeid sovjeedi ajal registreeriti, et nondega tänavatel kulgeda?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta

Ma mõtlen jah seda aretist
[Pilt: kp02.jpg]

Kas neid ehitati ametlikult või lihtsalt kohaliku sauamehe vaikival heakskiidul?

Ma wõromaalt igaljuhul selliseid ei mäleta.
Vasta

Värskemas Georg Otsa kohta käivas filmis näib sebivat ringi nii mõnigi retrosõiduk, näiteks Tallinna evakueerimise käigus sõidab sadamakail ringi (üllatus-üllatus) ameerika Jeep. Masin, mille toomisest Nõukogude Venemaale toona veel ei unistatudki.

Veel vilksatas kusagil üks Citroeni veok (tuntud Pärnumaa sõiduk, kui ma ei eksi) ja nii mõnigi Volga.

Aga eks filmi vaatamas käinud räägivad pikemalt.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

janar823 Kirjutas:[Pilt: kp07.jpg]
Misasi see seal taamal on? PAZ ja mis krusa?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne