Vanad autod Eesti filmides
#61

Tekkis ka üks filmiteemaline küsimus, mille võiks ehk tinglikult siia topicusse postitada. Nimelt mis masinaga sõidetakse \"Hukkunud Alpinisti hotelli\" alguses? Nelja uksega 70-ndate keskklassi sedaan, ees ümmargused topelttuled.
Vasta
#62

ET-600 pilte ja juttu olen isegi lugenud,motlesin hoopis neljarattalisi motoriseeritud kaubakarusid,kus juht seisis platvormi taga ning juhtimine toimus kangide abil.Kunagi ammu olen yhte sihukest nainud,aga kuidas,mis mootori joul see liikus jne-huvitaks mind.
Vasta
#63

Sellised asjad liikusid kunagi Balti jaamas pidevalt ringi. Olid kollast värvi ja mingid transamehed vedasid nendega kogu aeg midagi. Isegi 90-ndate keskel vist veel.
Vasta
#64

Aga mis selle Suurupi laevaga ise on saand? Siin M.Mõniste pilt 1975, kui to veel sõitis Kuivastu-Virtsu liini:
Vasta
#65

Seda neljarattalist kaubarollerit, mida siin mainiti olen ma oma ihusilmaga näind. ja olen seal peal lapsepõlves mänginud. Aga sõitnud pole selline isend minu silma all kunagi...

Tegelikult peaks mingi mõtteline (või isegi natuke rohkem) osa sellest aparaadist mu sugulaste juures alles olema... aastat 5 või 7 tagasi taheti seda isegi korda teha vanaisa tarbeks, aga plaaniks see jäigi...Sad Kui kellelgi sügavam huvi, saatku u2u ja võin uurida, äkki müüakse maha isegi (kui on mida müüa)
Vasta
#66

need praamid läksid tolajal kuskile venemaale järvede peale. viimaseid andmeid küll ei tea, aga küllap nad liiguvad siiamaani...
Vasta
#67

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
ET-600 pilte ja juttu olen isegi lugenud,motlesin hoopis neljarattalisi motoriseeritud kaubakarusid,kus juht seisis platvormi taga ning juhtimine toimus kangide abil.Kunagi ammu olen yhte sihukest nainud,aga kuidas,mis mootori joul see liikus jne-huvitaks mind.
Ühte sellist liikurit nägin alles pühapäeval ,s.o. 7.12. Viljandimaal Ramsi lähedal. Üks teine isend aga tegi veel mõne aasta eest Viljandimaal Olustvere lähedal talus tööd. Peremees vedas sellega sõnnikut põllule ja tegi teisi talus vajalikke vedusid. Oli talle paigaldanud ka istme ,kuna algupäraselt toimus nimetatud liikuri juhtimine platvormil seistes ,nagu ka mrali eespool mainis. Kahjuks sõideti mees möödund aasta kevadel surnuks. Aga et neid liikureid ETKVLis ,s.t. Eestis toodeti ,oli mulle küll uudiseks.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#68

Üks selline kangidega juhitav kaubakäru sõidab ka rahumäe surnuaias ringi.
Ja kui õieti vanast ajast mäletan, siis peaksid need olema mooroiga \"zidt\" aga kas selle ühe või kahepõtase veriooniga, seda küll eitea.
Vasta
#69

\"Viini postmargis\" võib kah vanu MAZ-e ja KRAZ-i näha... Kindlasti üht-teist veel, aga need on kõige eredamalt meelde jäänud.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#70

Mu elukaaslase vanavanemate talu hoovil ootab üks sihuke elukas juba aastaid kurvalt oma saatust.
Tahab keegi ära osta?:eureka

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#71

80.-te keskel või teisel poolel vändatud filmis \"Keskea rõõmud\" on näha ilmselt üks Eesti esimesi \"Tauriaid\". Ei ole ju oma vanuse poolest teab-mis-uunikum ,kuid ZAZ-1102 jäigi meie oludes üsna haruldaseks sõidukiks ,kuna lihtsalt nõukogude aeg sai otsa. Samas filmis on näha ka vanatüübiline ,kaldus kapotiga traktor \"Kirovets\" K-700. Kui keegi teab mõne sellise asukohta ,võiks mulle teada anda! Filmis pukseeriti sellega veel peategelastest seltskonna \"Volgat\".

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#72

See ,et olime NSV- Liidus teeb vanad Eesti filmid nii erilisex ,et pisar tuleb silmi. Eriti veel uunikumide huvilistele.Smile
Vasta
#73

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Regardman
Mul on maal selline nagu seal surnuaias on. LIIGUB!Nööriga tuleb käima tõmmata.Kangid liiguvad raskelt.Aga noh sõita annab.
Aga mis tal ametlikult margiks on? Kas neid registrisse ka võeti/võetakse?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#74

Kuu või kaks tagasi näidati jälle telelavastust \"Tema majesteet komödiant\" ,milles Jüri Järvet mängib hädapätakast näitlejat. Ühes episoodis on tagaplaanil näha ,kuidas üksteise järel sõidavad mööda vanema kerega LuAZ džiip ja Tartus toodetud TA-tüüpi rändtöökoda. Mõlemad pidid juba siis ,umbes paarkümmend aastat tagasi ,üsna haruldased sõidukid olema.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#75

vaatasin filmi vana arm ei roosteta , ja seal nägin päris palju vanu huvitavaid pille. oleks hea teada mis isendid üldse seal olid

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#76

Jep - minagi nägin ~aasta tagasi \"Naine kütab sauna\". Seal ühes kaadris oli muu hulgas ka Gaz69. See oli mulle üheks viimaseks tõukeks (samal ajal oli üks 69 müügis) seda ikka endale soetada. Ja nii saigi tehtud ning olen hetkel ülirahul - omaaegsest iga-sohvoosi tava-autost on tänaseks saanud ikkagi suht haruldane ja vaieldamatult ILUS sõiduk. Hurraa Tallinnfilmile!
Vasta
#77

Sattusin täna esimest korda seda teemat lugema ja avastasin, et möödund sügisel küsiti, mis sadulveok oli filmis \"Keskpäevane praam\". Pole seda filmi ammu näinud, aga minu arvates oli see Skoda 706 R, toodeti aastatel 1945-58. Omal ajal oli neid Eestis mitmeid olnud, vedasid külmutusfurgoone nagu hilisemad Skoda-Liazid ja Pragad.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#78

Eile õnnestus video pealt uuesti ära näha ka \"Noor pensionär\".Mis sealt silma jäid:
Vana RAF-mitmel korral
Miski Tartu toode (vist TA-9)-üsna filmi alguses,vilksas ekraanil läbi
Ikarus Lux,ümar LAZ-Pärnus
KaVZ-651-võidusõidu alguskandis
Mingi (mitte-NL) buss-pärast võidusõitu,endale meenutas esiots veidi Ikarus 620
Veel üks buss pruudiröövi lõpus mööda sõitmas-näha vaid tagaosa,ise pakuks,et LiAZ või vanem Ikarus
Lisaks veel kõik Mossed,Volgad ja esimesed Žigulid.

\"Viini postmargis\" oli ühes stseenis Ikarus 180.

Ja veel 1984.aasta sapaka-telereklaam,kus Heraldil on uus auto,mille 40-hobujõulise mootori jaoks ostab ta odavat bensiini...Smile

Vasta
#79

Eile just vaatasin ka seda filmi ning tekkis sama küsimus.Oletaks,et mingi suurem Toyota või Nissan(Datsun).

pppp Kirjutas:Tekkis ka üks filmiteemaline küsimus, mille võiks ehk tinglikult siia topicusse postitada. Nimelt mis masinaga sõidetakse \"Hukkunud Alpinisti hotelli\" alguses? Nelja uksega 70-ndate keskklassi sedaan, ees ümmargused topelttuled.
Vasta
#80

See auto mis teisi vette lükkas oli mu töökaaslase oma.Ta sõitis 16 baasis(praegu toiduveod)Tema jutu järgi oli see trofeeauto HORZ.Fuilmitegijatele müüdi to auto maha.Edasisest auto saatusest andmeid pole.Film AEG MAHA tehti Moostes.Esimene auto mis põles oli TA 9,tagumine aga Saksa trofee auto ,wermahti raadiojaam.See auto oli kunagi ER ühtedest hõbehallidest mis oli kasutusel vist kuni 1960 aastateni.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne