Vaja infot Voshod 3M kohta
#1

Niisiis käisin täna vaatamas üht Vosohd 3M- i. Masin aastast 1989 ja suhteliselt hea välimusega, kuid tehniline pool jäi veidi kripeldama. Kui käima tahtsime panna, siis masin ei läinud käima, kuigi ilus sinine säde on, bena saab peale aga paar korda vänta lüües lõi küünla märjaks. Alguses oli peal K- 62 karpa, millega isegi lubas, kuid käima ei läinud. Hiljem sai proovitud ka mingisugust Ijkov karpat, millega ei teinud törtsugi. Milles võib olla probleem ja kas tasub sellist pilli osta? Masinal puuduvad praegu siduritross, esipiduritross ja pole ka dokumente. Hinnaks 1500kr.

Ette tänades Mikk
Vasta
#2

Mul on kogemusi ühe vanema Voshodiga, toda vändast oli samuti pea võimatu käima saada, kuigi säde korras ja bena sai kätte, aga lükates läks hästi. Kusjuures polnudki väga suurt hoogu tarvis, lihtsalt ühe jalaga tuli natuke kiirem hoog sisse lükata.Smile Sooja mootoriga läks ka vändast kui pikemalt peksta.
Vasta
#3

Kui dokumente pole, siis Voshodi eest üle 1000.- ei pakuks. Iseasi, kas need Sinu jaoks olulised on. \"Võsapilliks\" kallimat ei soovita.
Siduri- ja piduritrossi hankimine/asendamine millegi muuga ei tundu just üle jõu käivat. Seega on masin suhteliselt komplektne? Ikka originaalkarburaator peale ja küll ta pärast teadjama mehe sekkumist käivitub! Wink
Vasta
#4

Nii minu voshodi kogemused on sellised, et minu oma ei läinud vändast sellepärast korralikult käima kuna süüteplaat oli natuke katkine,ei mäleta enam mis seal täpselt oli, kuid lükates läks ülihästi käima, kerge lüke ja töötas, ei pidand kunagi pikalt lükama
Kahtlustan ka et sellel mida sa käisid vaatamas võib olla süütemängu plaadi juures kala, kuna seal peab kõik olema jumala tip top et voshodi süüde oleks paigas

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#5

Selge!
tänan teid
See selgub paari päeva jooksul, kas ostan või mitte.
Vasta
#6

Ei tahaks hirmutada aga kui siduritross puudu on, siis tuleks ka kaaluda asjaolu, et sõidetud on siduritrossita. Ühesõnaga käike on sisse \"raiutud\". Käigukastis võivad olla defektid. Tuleks just uurida, kui palju on noori uljaspäid sellega sõitnud.
Vasta
#7

Nii masin on nüüd minu valduses, kuid on veel müüja garaazi all, niikaua, kui maale lähen, sest endal pole panna seda kuskil linnas.
Eile sai jälle masinat käivitamas käidud ja K- 62 karpa peale tagasi pandud, kuna Ikoviga ei teinud piuksugi. K- 62 karpaga läks kolmandast matsust käima, kuid ei jäänud käima vaid suri paari seki pärast välja Sad Arvatavasti on süüde vale, kuna veel hiljem käivitades viskas õhupuhasti august korra leeki. Tuleval nädalal lähen käin Braueri motopoes ja ostan uue siduritrossi ja uued käekummid. Vaja oleks ka uut tihenditekomplekti ja käigu/käivitusvõlli, kuna vanal võllil on käiguvaheti nuudid maas.
Vasta
#8

seda tihendite komplekti ära küll ostma hakka... mõttetu... komplektis olevad tihendid ei pruugi karteripooltega täpselt ühtida... soovitan osta vaid silindri ja pea vahele käiva vasest rõnga (tihend).... ülejäänud tihendid soovitan teha ise... kokkuvõttes tuleb ka odavam. üldse on braueri pood üks suur röövliurgas... selle käiguvaheti võlli eest tahavad ka u. 350.- .... krt ma ütlen... maal antakse tasuta selliseid asju ära.. Smile
Vasta
#9

Seda küll ,et Brauer on raharöövel. Big Grin Poisid tahavad kiirelt rikkaks saada.
Seda ma mõtlesin ise ka juba, et peaks ise tegema tihendid. Aga käiguvõlli on kindlalt vaja. Krt see hind 350kr. hirmutas küll ära. Ehk on siin kellegil pakkuda?? Rolleyes
Vasta
#10

Soovitan rohkem raadimotot tema ei võta nii palju vahelt kui brauer see on ikka eriti kirves koht
Mikk 15 pean oma kastid üle vaatama äkki mul on korralik

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#11

Kuna liikmete teemas keegi ei pole veel kahele järgnevale küsimusele vastanud, siis panen need siia.
Ehk oskab keegi öelda, kas K62M karpa oli ka mõningatel Voshodidel tehasest tulles peal või on see mõne muu \"venelase\" oma? Konkreetne karpa on hetkel minu Voshod 3M- il peal. Minuteada on K62 ja K65 karpadel nõela reguleerimiseks 3 erinevat astet, sellel K62M- il on 5 ?!
Tahaksin tead kas Jawa 634 ja 638 esiamordi kummilõõtsad lähvad Voshodile peale?

Ette tänades
Mikk
Vasta
#12

Karpa koha pealt niipalju, et K62M peaks kuuluma Planeta Spordile. Kas on k62 ja k65 nõelal ikka kolm astet, minu mäletamist mõõda peaks neid astmeid seal ikka viis olema.

Vasta
#13

Võimalik, et neil on 5 astet aga kui see K62M kuulub Planeta Spordile, siis arvatavasti annab ka minekut juurde veidi. Sooviks veel nõu, et mitmendasse astmesse oleks mõtekas nõela panna. Nõela originaal stopper oli laiali veninud ja kokkupoole painutades oleks hoidnud küll aga selle asemel oli 1 astme ümber värvilist traati terve posu keritud Smile
Vasta
#14

K-62M on Planeta Spordi oma.
Ilma põhjaliku reguleeringuta on Voshodi peal sellest rohkem kahju kui kasu.
Vasta
#15

http://moto.world.ee/modules.php?name=Ne...cle&sid=26

Seal on kõik abielus vene karburaatorid ja masinad.
Voshodidega ongi vändast käivitamine probleemne, kui asjad reguleeritud pole, sest üks löök = vähe väntvõlli pöördeid (täpselt ei tea, kui palju)
Vasta
#16

hmm....
Ma arvan, et ei hakka karpat praegu vahetama. Vaatan, mis ta selle Planeta Spordi karpaga teeb ja nõela panin paraegu teise astmesse.
Vasta
#17

1. Kas mootori küljes olev magneeto toidab nii tulesid, kui annab ka süüdet või toidab ainult tulesid?
2. Kas säde võis ka sellepärast ära kaduda, et ühendasin peale hõbekarbi klemmide puhastust juhmed valedesse otsadesse. St. et mootorist tuleva panin hoopis teisele poole, kui ta oli alguses. Vot seda enam ise ei mäleta, kuidas ennem oli.
See mootori küljes olev magneeto ka suht kulunud juba ja lõtk sees asjal.
Vasta
#18

Mikk15 Kirjutas:1. Kas mootori küljes olev magneeto toidab nii tulesid, kui annab ka süüdet või toidab ainult tulesid?
2. Kas säde võis ka sellepärast ära kaduda, et ühendasin peale hõbekarbi klemmide puhastust juhmed valedesse otsadesse. St. et mootorist tuleva panin hoopis teisele poole, kui ta oli alguses. Vot seda enam ise ei mäleta, kuidas ennem oli.
See mootori küljes olev magneeto ka suht kulunud juba ja lõtk sees asjal.

Mis sa mõtled ikka süütemängu?
Tuledele võtad sealt juhtmelt kus süütemängus vool on, mõõdad kas testeri või millega iganes
Kas säde on ikka kadund?
Sul voshodi elektriskeem on? Seal peaks asi ju värvide järgi olema ja hea lihtne asja lahata, kui ei olegi värve siis ikka saad aru mis kuhu läheb

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#19

Kadunud jah teine aga ma üritan kuskilt el. skeemi otsida ja süütepooli ka ära vahetada. Mul üks väike kollane juhe ka süütemängu juurest katki.
Vasta
#20

Oleks vaja elektriskeemi Voshod 3M- ile. Otsisin üle tunni aja netis kuid ei leidnud mitte midagi. Ehk on kellegil arvutis või teab mõnda head kohta.
Seda teemat ka ei leidnud enam, kus need skeemid üleval.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne