Teema on suletud

naljanurk 2
#61

[Pilt: tnvflash6bm.jpg]
#62

Olen juba kaua kahtlustanud, et mu naine petab mind.
Tihti juhtub, et tema mobla heliseb, tema aga vaid vaatab telefoni ja
katkestab kõne sellele vastamata. Sageli on ta \"tüdrukutega\" väljas, ja kui
küsin milliste tüdrukutega, siis on need alati töökaaslased, keda ma ei
tunne. Olen püüdnud jälgida aknast kui ta taksoga koju saabub, kuid ta alati
tuleb ta viimase kvartali jala ja mina ainult kuulen kui auto minema sõidab.
On see üldse takso? Paar päeva tagasi tahtsin tema telefonist kellaaega
vaadata ja sellest läks ta pööraseks karjudes, et mina spioneerin. Ma pole
tahtnud temalt midagi välja pinnida ning kas ma tahangi asjast tött teada?
Eile õhtul otsustasin siiski olukorda uurida.
Jäin varitsusse meie korteri lähedal oleva pargi põõsastesse,
maskeerimisülikond seljas ja püss käes. Pika ootamise peale peatus
lähikonnas mersu, milles mu naine suudles kirglikult mulle tundmatut meest.
Hiilisin peitu oma auto taha, et end mitte välja anda. Seal kükitades
märkasin rooste algeid oma auto tagumise koopa äärel. Kas ma peaks teie
meelest vahetama autol terved tagatiivad või aitab koopaservadest?
#63

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=14414
teine ja kolmas pilt
#64

Need Pobeda-aerosaanid olid vist isegi tehase toodang
(kusagil vene lehel olen varem näinud).
#65

www.turbonator.com
#66

It is guaranteed to outlast your car.

...ja ilmselt üsna kiiresti, sest ôhufiltrit ei paistnud vahel olema.
#67

Tegelikult tahtsin kirjutada säästust ostetud Poola päritolu ôunast, millel seemned (kuivamise tôttu) sees kolisesid nagu Aafrika pärismaalaste muusikariistal.
#68

Sai pildistatud üks Moskvich 2141, millel taga oli tema jaoks üliraske haagis, mis oli tagaotsa väga maadligi surunud. Haagisele olid ka asjad niisama loobitud ja kõige raskem ese veel kõige peale... Vähe selles,t autosse oli veel roninud neli inimest. Ei kujutagi ette kuidas see Nõmme mäest üles läks... Moskvich 2141
#69

Üks karm suvine lugu

Tellisime umbes 15 aastat tagasi laudu, mis seejärel õuele virnadesse seisma jäid. Aeg tegi ruberoidkatusega oma töö ja lauad tuli uue katuse alla viia. Hakkasin siis igasuguseid lauajuppe jms. kärule loopima, kui tundsin, et midagi lendab minu ümber. Sain herilaselt nõelata ning jätsin
töö pooleli, kuni herilased maha rahunesid. Kuna virnu oli mitu, sõitsin teise juurde ning alustasin sealsete lauajuppide pealelaadimist. Hiljem püüdsin ohutust kaugusest jälgides herilasepesa täpset asukohta määrata. Käru alla vaadates selgus järgmine tõsiasi:
http://www.hot.ee/hkraav1/k1.JPG
http://www.hot.ee/hkraav1/k2.JPG
#70

Üks asi veel: enne lauavedu niitsin käru ümbert ning liigutasin seda käsitsi paar-kolm meetrit. Sain korra nõelata, mingit lausrünnakut, nagu viimane kord, ei järgnenud.
#71

Üks tõestisündind lugu vene ajast vene keele oskajatele.
Juhtus see 80-ndate alguses. Tollal käisid Pihkva kandi inimesed palju Tartus kaubareisidel nii rongi, bussi kui laevaga. Linnapildis olid nad hästi eristatavad nii kohalikest erineva riietuse kui ka mitmesugust söögikraami ja muud nodi täis turukottide ja võrkude poolest.
Tulid siis mulle kuskil Raekoja platsi lähistel vastu vanamees ja eit, kes ilmselt pärit kuskilt Pihkva oblasti külakolkast. Vanamees minult küsima: \"Izvinite, molodoi tšelovek, gde zdes jebalnja.\"
No vähemalt nii ma kuulsin.
Olin küsimusest nii jahmunud, et ei osanud muud kosta kui \"Što?\"
Vanamees vastu:\"No gde kušat možno.\"
Siis sain asjast aru. \"Jedalnja\" pidi olema see mulle tundmatu sõna, mis söögikohta tähendas. Juhatasin neile siis kätte Võidu-nimelise söökla, mis raekoja kõrval asus.
Muidu jah, võinuks ju mine tea mis arvata. Võis ju vanamehel tekkida tõesti himu eidega midagi ette võtta, aga võõras linnas ei leia kuidagi sobivat kohtaSmileRolleyesSmile

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#72

Tõestisündinud lugu.
Hiiumaale tulnud mandrilt üks mees restorani ja oli vaja wc\'sse minna, küsinud siis baaridaamilt, et kus teil see hea koht on ? Naine polnud suu peale kukkunud ja ütles, et eks ikka samas kohas kus mandri naistel
Big Grin

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
#73

Üksjagu naljakaid lugusid juhtub inimestega, kui nad ühissõidukisse magama jäävad. Siin paar sellist lugu:
Sõtis kord üks tudeng viimase bussiga Tallinnast Tartusse. Buss oli Ikarus 250, millel tagaotsas kardina taga plate, kus juhtumisi ka madrats peal oli. Keeras siis mees sinna pikali ja jäi magama. Ärkas üles, buss seisab, kõik pime ja vaikne. Piilus kardina vahelt, buss täitsa tühi. Vaatas aknast välja, ümberringi bussid seisavad. Sai aru, et on bussipargis. Juht ammu koju läinud. Püüdis siis mees bussist välja pääseda. Esiuks oli ajamiga, seda ta lahti teha ei osanud, tagauks tavaline, kuid lukus. Urgitses tükk aega luku kallal, enne kui lahti sai. Kõmpis siis busside vahelt läbi kuni sai väravast välja. Bussipargi kandis polnud ta varem käinud, kuid teadis, et see kuskil Võru pool linna servas asub. Võttis siis suuna teletorni tuledele ja hakkas astuma. Paar taksot sõitis küll mööda, kuid mehel oli raha vähe, ei raatsind kulutada. Tükk aega sai kõmpida, enne kui kesklinna jõudis.
Teine lugu. Üks Sämi kandi külamees oli Rakveres käimas ja võttis seal ülearu napsu. Sättis siis bussiga koju sõitma. Sämi peatus on Tallinn-Narva maanteel Kunda jõe juures, umbes 15 km Rakverest. Istus siis mees Tallinn-Leningradi bussi peale ja jäi muidugi magama. Magas nii kõvasti, et kui ärkas, oli buss juba teispool Narvat. Ei jäänd mehel muud üle kui Leningradi sõita. Ostis siis Leningradi bussijaamast pileti Sämi peatusse, kuid bussini oli hea mitu tundi aega. Läks siis mees linna peale kõndima, nägi baari, astus sisse, võttis paar napsu...
Kui bussi peale jõudis, oli jälle kenasti ära sätitud. Bussis jäi muidugi jälle magama ja kui ärkas, oli buss juba teisel pool Viitnat. Pidi siis Tallinna sõitma. Ostis sealt kohe pileti koju, kuid raha jäi nii vähe järgi, et kõrtsi polnud enam asja. Tukkus siis niisama bussijaamas, bussis enam und ei tulnud ja nii saigi mees lõpuks koju.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#74

Sattusin ühte eesti rollerimüüja kodulehte vaadates lausa vaimustusse ja mõtlesin seda ka teiega jagada...

Siin on kirjas andmed, mis olid mudelitutvustuse juures:

Tühimass/kaal 85kg
Teljevahe 1280mm
Mõõdud/suurus 1870*755*1030mm
Max kiirus 45 km/h
Max kandevõime 75kg
Kütusepaak 4,5 L
Piduritüüp esi. ketas / taga. trummel
Sidur kuiv, multi-ketas
Mootoritüüp neljataktiline, ühesilindriline, õhkjahutusega
Võimsus 2,3 /7500/min
Käivitus elektriline
Pöörded 3,0/6000/min
Aku 12V4AH
Süüde CDI
Tihendussuhe 10.5 : 1
Nominaalnihe 50ml
Esiratas/õhusurve 3.50-10
Tagaratas/õhusurve 3.50-13
…konoomne kütuse tarbimine 400g/kW.h
Vabakiirus 1600R/min
Süüteküünal AT7C
Õlitüüp 15W/40SF
Kütusetüüp 95
#75

Jälle mingi (korduv?) otsetõlge valmistajamaa keelest?
Mootori töömahtu pole antud, kuid eks ta kuskil 25..30 cm^3 ole.
Esi- ja tagaratta rõhud ja (väntvõlli?) pöörlemissagedused on mõnusalt suurtes piirides valitavad Smile.Kuidagi ei mahu pähe, kuidas see 4Ah aku mootorit käivitada peaks suutma.
Üldiselt tundub olevat mingi laste mänguasi, sae/trimmeri mootoriga võrreldava töömahuga.
Vägisi tuleb silmade ette Sharp kalkulaatori kasutusjuhendi eestikeelne versioon - illustratsioone polnud, mistahes tegevuse teostamiseks tuli lihtsalt nupule/nuppudele vajutada
(nupu valik vastavalt kasutaja soovile, kõrgemat sorti tehisintellekt Smile).
#76

oldmoped Kirjutas:Sattusin ühte eesti rollerimüüja kodulehte vaadates lausa vaimustusse ja mõtlesin seda ka teiega jagada...
[...]
Pöörded 3,0/6000/min
[...]
Tihendussuhe 10.5 : 1
Nominaalnihe 50ml
Esiratas/õhusurve 3.50-10

Issanda loomaaeg on rikkalik. Mina küsiksin tõlke tellijana raha tagasi...

Ehk võtmeparda juhuslikke võtmeid suudame me kõik pressida Wink

Näide samast ooperist - tegin kunagi üht mõisa-alast trükist, mis tõlgiti mitmesse keelde. Maardu mõisat tutvustava jutukese sees oleva sõnaühend \"Talinna Näidislinnuvabrik\" oli mustandversioonis tõlgitud inglise keelde \"Tallinn Model Bird Factory\".

O tempora, o mores...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#77

künnimees Kirjutas:Mootori töömahtu pole antud,
Aga see \"Nominaalnihe 50ml\" ongi ilmselt mootori töömaht. Ju selle teksti algversioon oli inglise keeles ning \"displacement\" tähendab eesti keeles muu hulgas ka nihet. Samamoodi ka \"tihendussuhe\" = \"compression ratio\". Vähemalt sõnaraamatut osati kasutada Toungue

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
#78

Nominaalnihe tõi mõtesse kolvikäigu vms., töömahtu otsisin kuskilt ülevalt poolt üldiste andmete hulgast. Water displacement on tõlgituna veeväljasurve (laevadel), samuti maht.
#79

Eriti huvitav on minujaoks kütusekulu andmiskuju - 400g kilovatttunnis.

Sama firma pakutavatel ATVdel on näiteks kaks käivitusvõimalust:
käivitus: elektriline / nupuvajutus

#80

Kütusekulu on veel mõistetav, 0,5 L kütusega saab umbes tunnijagu kärutada (umbes nagu muruniiduk), kuid seda nuppu tahaks isegi näha,
millest kogu mootori käivitamiseks vajalik energia läbi läheb Smile.

Mõned aastad tagasi leidus autosid, millel kõikide rataste juhtimine (all wheel drive).

Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne