Teema on suletud

naljanurk 2

Tundub,et sellel sellil pole lihtsalt õiged elektroodid!
Sest nii hull keevitaja lihtsalt ei saa olla.

(30-12-2015, 10:52 AM)Roland Kirjutas:  Sest nii hull keevitaja lihtsalt ei saa olla.

Tänased 10 punkti lähebad Rolandile Wink    Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(30-12-2015, 10:52 AM)Roland Kirjutas:  Tundub,et sellel sellil pole lihtsalt õiged elektroodid!
Sest nii hull keevitaja lihtsalt ei saa olla.
Saab, Roland, saab. Olen ühte oma silmaga näinud, kui pandi kunagises töökohas veetoru keevitama. Enne seda oli veel kursustel käinud ja kõiki oma juttudega ära tüüdanud, kui kõva keevitaja ta nüüd on. Enne oli lihtsalt kõva, nüüd ülikõva! Muudkui jahus mingitest nimivooludest kuni kõigile juba tervise peale hakkas. Hüüdma hakati teda "kunstkäsikeevitajaks".
Vot see kunstkeevitaja mässas meie tööruumi nurgas torujupiga terve päeva ja vandus nii et maa must. Õhtuks tegi kõigile k.a. ülemustele selgeks, et raud olla nii väävlit täis, et seda ei saagi keevitada ja üldse olla need torud prügimäelt toodud!
Järgmisel päeval saadeti tavaline keevitaja. Kohmitses nurgas umbes veerand tundi, millest enamus läks ilmselt kunstkeevitaja sigaduste likvideerimiseks ja tehtud ta oligi! Pidas ilusti vett ja nii jäigi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

No.Kui nii siis vabandan,et arvamuse välja ütlesin.
See sell tuleks sellisel juhul sealt auto juurest kaugele saata.

Meil Lokuta kolhoosis oli suveks komandeeritud 86 aastal keegi laevakeevitaja miskist Tallinna laevaremondi ettevõttest.Õnnetuseks aga kippusid minu zil tüüpi autu paagid pidevalt lekkima mida keevitajad alatasa keevitasid,jootsid jne.Tuligi järjekortse lekkega siis mainitud seltsimehe poole pöörduda kuna põhi keevitaja oli puhkusel.Nagu alati sai paak tühjaks ,puhtaks ja sumpsist voolikuga gaasid sisse.Seltsimees lendas kohe tohutu pitsi ja tulega kallale,keevitas nii et oli keevitatud. Teve paak järjest suremate pragudega täitus.Lõpuks tuli siis see õnnelik -katooova.Mina siis peale esmast vaatlust olin sunnitud teatama et oled nagu paagi pekki keeranud ja  sellega olen homme sinu juures tagasi. Tüüp käratas sellepeale väga vihaselt.Tead poiss,mina olen 25 aastat olnud LAEVAKEEVITAJA, ükski laev pole tagasi tulnud ja sina tuled tagasi !!! Toungue

Elektrood  õige aga massi juhe kiigub.

Tulid torujürid katelt paigaldama. Üks keevitas päris pikalt tollist toru aga ei saanud hakkama ning lõpuks nõudis epot ja marlit Big Grin Oli vist kah väävlit täis.

(30-12-2015, 12:52 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:   Tüüp käratas sellepeale väga vihaselt.Tead poiss,mina olen 25 aastat olnud LAEVAKEEVITAJA, ükski laev pole tagasi tulnud ja sina tuled tagasi !!! Toungue

Umbes sama jutt, et ükski lennuk pole taevasse jäänud Smile Järelikult on tema keevitatud laevade, põhjast ülestoomine, liiga kulukas.

Külm elektrood ja nõrk vool, rõhuga nõrk vool.

NL sõjaväes Ostrovi polgus kordusõppusel anti ülesandeks teha hapnikuballoonidest ja ketist piirdeaed. Abiks üks lennukikeevitaja. Meie kaevasime kraanideta balloonid vahemaaga maasse, se sell vaaritas  keti suudme külge. Lõunale minnes lasime igasse ballooni sutsu atsetüleeni ja väike heinatuust ette. Jäigi leitnandi aiaidee pooleli- ne vozmozno, vzorvutsa... 

(30-12-2015, 12:02 PM)Roland Kirjutas:  No.Kui nii siis vabandan,et arvamuse välja ütlesin.
See sell tuleks sellisel juhul sealt auto juurest kaugele saata.
Ää nüüd pahanda, ega keski sulle miskit pahasti öelnud. Lihtsalt meenutasin noorusaega.
See sell seal videos on minu arust tongis või laksu all. Laseb elektroodil üleni punaseks minna, enne kui taipab midagi ette võtta. Keevitab ta vist ka esimest korda elus, paneb elektroodi lihtsalt vastu detaili ja ootab mis saab. Auto ja tööriistade juurest tasuks selline tõesti kaugemale saata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Eks neid keevitajaid ole ikka igasuguseid. Antud vidius on üks suurim põhjus see mis jääb susside ja käpa vahele. Kui kõige lihtsamaid asju ei oska trähele panna, siis ei saa lihtsalt muud võimalust olla.


Kunagi tehasesse aga saabus kutsekast mees, kes suutis esimestel päevadel teha keevitust mis oli võimalik keevituspritsmete eemaldamiseks tehtud meisliga minema pühkida ilma suuremat jõudu kasutamatta. Ühe sellise jupi panime seinale teistele ka vaatamiseks. Kui keevisõmblust pealt vaatasid, siis tundus ta suht viisakas, kui see välja arvata, et servad tundusid jahedamad kui peaks. Kaatet oli piisav ja soomus normaalne.
 Ülejäänud sajakahekümne keevitaja seast ei õnnestunud leida teist sellist meest kes kes selle triki järgi teeks.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.

Ühel mehel oli koletu pikk riist, lausa 50 cm. Ükski naine ei tahtnud temaga ühte heita, kartes osutuda "šašlõkiks vardas."


Läks mees oma SUURE murega arsti juurde. Arst vaatas ja uuris ning konstanteeris: "Kahjuks ei saa mina sind aidata, aga ma annan sulle head nõu. Mine linna taha metsa, otsi üles lagendik, kus asetseb kaunis räämas ja lagunenud majake. Selles elab nõid, kes peaks saama sind aidata..."
...

Talitaski mees arsti nõuande järgi ja jõudis nimetatud majakese juurde. Maja ees istus lõkke kohal podiseva paja kõrval päris ehtsa välimusega nõid. Rääkis mees ära oma jutu, selle peale kostis nõid:" Kahjuks ei saa ka mina sind aidata. Aga kui sa lähed seda rada mööda edasi, jõuad tiigi äärde. Tiigi kaldal istub konn. Kui teed talle abieluettepaneku ja tema ütleb EI, siis samal hetkel lähebki sinu riist lühemaks."

Kõndis mees rada pidi, jõudis tiigi äärde. Istuski tiigi serval ilmatusuur konn.

"Kallis konn, tule mulle abikaasaks!"

"EI ," vastas konn.

Ja näe imet, oligi 10 cm kadunud otsast. Kuna mehele tundus ka 40 cm-ine asjandus pikk, kordas ta oma palvet.

"EI ," vastas konn ja 10 cm muret haihtus jällegi.

Mees mõtles ja otsustas, et võiks ikkagi üks osa veel kaduda, siis ei ole enam põhjust tagasi tulla. Ning ta kordas oma palvet konnale.

"EI, EI ja veelkord EI !! " vastas konn...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

See keevitusmees võib olla mingisugust senitundmatut liiki vägivallatu vastupanu viljeleja. Nagu nõukaajal, kui teadlik element viis sõltuvalt ametikohast koju pudeli petti või vorstijupi või mõned mutrid ehk nõrgendas muul moel valitsevat riigikorda. Samas, egas kõik ainult isikliku kasu ajendil õõnestustegevust harrastanud, kindlasti oli ka ideelisi vastupanijaid. Niiöelda eliit, kes näituseks töö juures pastakasüdamikest  süstlaga tindi välja tõmbasid ja õhtul kogunenud ühisomandi lihtsalt minema viskasid. Oleks võinud ju kodus oma pooltäis pastaka ära täita. Aga ei, pole mul seda parteilist tinti vaja, jõuan omale ehk ühel heal päeval jaapani kolmevärvilise osta ja küll siis kirjutab. Kasvõi kaebusi, kui muud ei tule hetkel.

Tean kindlat juhtumit, kus noor vastupanuvõitleja võimalusel ühistranspordist väljunult tagumise ratta alla naela või paar proovis poetada. Arvestagem, et asi toimus üsna segases välispoliitises olukorras, kuid loomulikult oli õhkõrn lootus, et tööõpetuse kabinetist taskusse poetatud naelake KP ainuvõimu õõnestada avitab. Kui mitte täna, siis homme, või veel kunagi hiljem. Põhiline on kannatlikkus, sellega võib imesid korda saata. Kui oli võimalik ja mõnda parteilast lähedal viibinud,  proovis ta tihtipeale midagi käegakatsutavamatki korda saata. Võimalused olid küll ahtakesed, aga siiski. Alustada võis näiteks sihvkakoorte mahasülitamisest või ohverdades üllal eesmärgil mõne teab mitmenda ringi Pedro nätsu, mida maitseomaduste puudujääkide tõttu enam realiseerida õnnestunud. Või siis hoopis bussi istmetugede taskunoaga kunstipärane ümberkujundamine, andes neile teatava isikupära, kordumatuse. Ikka vähehaaval ja tekst oli midagi sihukest, et "маша, я тебя не люблю" või siis natuke poliitilisema värvinguga teadaanne, et "Леони́д Ильи́ч-пидар". Hiljem pandi tubli kodanik üsna pikaks ajaks riigi leivale, mis oli juba õõnestustegevuse kõrgeim võimalik tase. Algul kahjustad üllal eemärgil teadlikult omandit ja seejärel lased end rahvamajandusel üleval pidada. Jälle teadlikult. Istuma läks ta, tõsi küll, püromaanlike kalduvuste tõttu, kui oli kolhoosi heinaküünile tule otsa pistnud ja ise rõõmsalt tuletõrjesse helistas, et küll ikka põleb ilusasti, tulge vaadake kaa. On ju igasuguseid siin ilmas, ei taha süüdistada kedagi. Ühe riigikorra ajal pätt ja kaabakas, teisel vabadusvõitleja ja priiusetooja.  

Minule tundub, keevitajaonu soovib raami sisse auke teha tagatule kinnitamise tarvis. Aga massi ühendus on ikkgi, vaatamata sellele, pisut viletsavõitu......ja pinnad ebapuhtad.
Meie auuli vanasõna-,,Kes keevitab, see kaua elab,,.

Alfredo- viimane lause- pead silmas Kaidot?

(30-12-2015, 23:33 PM)pen.skar Kirjutas:  Alfredo- viimane lause- pead silmas Kaidot?

Ei tahaks kedagi nimeliselt silmas pidada. Eks neid tule ja noaga vabadusetoojaid on igal ajal olnud ja ka tulevikus tuleb arvatavasti Rolleyes

Hääd vana-aasta lõppu ja paremat/edukamat uut aastat Smile  Tervitusi siin teemas kuna üks ilus lauluke ka TUNTUD VANALT

Antud klipp meenutab mulle natuke seda neti kaudu masinate "remontimise ja veatuvastamise" meetodit  Smile Smile

https://www.youtube.com/watch?v=R5XiRgqFO48

Puksiir, veo- ja tõsteteenus Tartumaal ja üle Eesti!
https://puksiirkraana.ee/ +372 5573117

Siin ei oskagi midagi lisada.
Ghallywood strikes again

Väga huvitav eriala.
Oht maanteel

Uksekell.

Naine: “Kes on?”
Mees: “Puud!”
Naine avab ukse, purjus mees kukub nagu palgijupp koridori ja sisistab: “Noh, vanamoor, võid nüüd sae käima tõmmata!”

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne