pereratta raamile võrri mootor
#21

Romka Kirjutas:Keegi võiks mulle ära seletada, mis asi on \"pereratas\"?
...
Ma tean vaid selliste nimedega rattaid nagu \"kokukas\" ...

Kokkupandavat jalgtatast (16x2\" ratastega) ehk slängis nn \"kokukat\" nimetavadki mõned pererattaks. Mina kuulsin esimest korda seda naljakat terminit 1980te algul. Kust see käibele tuli, seda ma ei tea.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#22

Tänud Valdole!
Aga kui juba \"kokukale\" võrrimootorit peale panna, siis oleks lahe ehitada ise \"Kroha\" kloon...
Vasta
#23

valdo Kirjutas:
Romka Kirjutas:Keegi võiks mulle ära seletada, mis asi on \"pereratas\"?
...
Ma tean vaid selliste nimedega rattaid nagu \"kokukas\" ...

Kokkupandavat jalgtatast (16x2\" ratastega) ehk slängis nn \"kokukat\" nimetavadki mõned pererattaks. Mina kuulsin esimest korda seda naljakat terminit 1980te algul. Kust see käibele tuli, seda ma ei tea.
Perekonna mutrivõti oli ka täitsa olemas ja minulgi praegu kasutusel. Arvan et seda teab iga tehnikahuviline kes kordki näpud õliseks saanud.
Vasta
#24

Martti Kirjutas:Perekonna mutrivõti oli ka täitsa olemas ja minulgi praegu kasutusel. Arvan et seda teab iga tehnikahuviline kes kordki näpud õliseks saanud.

Mina nimetan seda kontvõtmeks (kuju järgi). 1930tel aastatel oli see mitmete jalgrataste riistakoti standardvarustuses.

Oman üsna mitmeidki selliseid isendeid (reeglina 1920-30test) - osa kokku korjatud viimase 15 aasta jooksul Kurtna laatadelt, osa ostetud komisjonkadest (nt Hulja lähedalt Männi Ärist sain aastakene tagasi suure kastitäie igasuguseid võtmeid - sh paar kontvõtit - odavalt).

Sorry, et veidi OT.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#25

kui ma seda ehitasin siis ma ei mõelnud jah selle peale et võib kodaraid kakuma hakata sest ma eijõudnud nii kaugele et käima hakaks
Vasta
#26

siim14 ei joua millegagi nii kaugele et kaima hakkaksSmile))
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne