#1

Kas mopeed v50m-i käigukast voib laiali minna kui mootorit poolex võtax? väntvõll tahab vahetamist
Vasta
#2

Kindlalt läheb laiali, kuna käigukast asub karteripoolte vahel, aga väntvõlli vahetuseks tuleb karter lahti võtta.
Vasta
#3

jooniseid või pilte ple neist värkidest kellelgi wä?
Vasta
#4

Ja kui just 100% tahad neid jooniseid siis jookse esimesse motopoodi ja küsi sealt raamatut. teed koopia ja viid tagasi.
Tartus on see raamat olemas laenasin ja tegin enda delta omal ajal korda.

Millegipärast ei soovita ma sul kuigi käigukasti laiali kakkuda kuna kokkupaneks ei ole lõbus, kui seda esimest korda teed. Kas sul kedagi ei ole, kes on seda juba teinud, palu abi oleks palju kergem, ise laiali võtta ning siis kokkupanna ei ole 100% kindlustatud, et saad sellega ka hakkama. Pärast saad vaid hunniku juppe ninghakkad uut mootorit otsima.
Eestis on selliseid juhtumeid kahjuks liiga palju.

kui muu eest ära oled võtnud läheb keskelt lahtivõtmine max 15min aega ning kokkupanek 30 min koos uute juppide sissepanekuga.
seega alla tunni sain mina väntvõlli vahetusega hakkama. Kuid ma palusin ka esimene kord abi. Hiljem on see lihtsam kui oled juba üks kord näinud.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#5

aa ok aga mul ei ole sellist kes olex seda kunagi teinud selles jama ongi.. aga mis sealt enne eest ää tleb võtta?
Vasta
#6

Nu kõigepealt silindri kaan ja silinder,üheltpoolt sidurikorv ja sidurimäng ja teiselt poolt süütemäng ja ankur

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#7

Lisaks veel sellise asja, et kui süütemängu maha kakud, siis kae, et sa väntvõlli otsas olevat kiilu ära ei kaota. Kui logiseb sees pead ka uue tegema.

KUi hakkad uut tegema soovitan suurema masina kiilu kasutada lihvid teda õhemaks ja täpseks muidu logisev rikub vända otsa ära.
Nussasin terve päeva, et seda uut teha, see veel erikarastusega.
Samas soovitan uue väntvõlliga vända otsa poldi ka ära vahetada kui on palju kulunud (lahti logisedes teeb palju pahandust)

Loomulikult soovitan sul märkida, enne kui süütemängu mahakakud märgid ka peale teha kuidas ta tagasipannes olema peab.

Kokkupannes vaata kindlasti endale korralik tihend vahele muidu seda õlijooksu sa ei peata kuidagi hiljem.(kõige parem tihend on vene kingakarbist lõigatud tugev karvane papp).
Kui 2 poolt lahti ei tule ÄRA KASUTA MEISLIT siis võid kaaned ära ka visata pärast. Tegin seda ise kunagi lolli peaga ning kohe sai emex.

kui seest on käimakas suht ok ja vända paned ka uue kontrolli veel igaks juhuks laagrid ära kuna need kippusid ka kuluma.
Ära pahanda kuid soovitan need ka uue väntvõlliga ära vahetada.


On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#8

korras! tnx kõigi nuannete eest... aga raam mul veel korras ei ole, kui kellegil on stella esilaternat ja porikat ja seda ilukatet mis mootori kohale käib siis ma ostax kui kuskil viljandimaal on
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne