Sisseastumas lihvijate imelisse maailma.
#1

Ühel hommikul, valusaid, villis sõrmeotsi vaadates tekkis mõte... Oleks tarvis osta endale elektritoitega lihvija, aga milline? Kus häda kõige suurem seal abi kõige lähem, sai jalad selga võetud ja mindud külastama kohaliku tööristapoodi. Poes oli suur valik erinevat värvi ja tegumoodi lihvimismasinaid, mis erinesid teineteisest ka tööpõhimõtte poolest, ise ei olnud kunagi kokkupuutunud nimetatud masinatega ja suur valik tekitas minus õõva, ja mõtlesin et lähen koju ja küsin targematelt järele millist mulle vaja oleks. Siit siis ka küsimus, et millist lihvijat eelistada, millise tööpõhimõttega?

Pakutavad lihvijad jagunevad nelja tüüpi,
taldlihvija:
[Pilt: B00004T172.01.LZZZZZZZ.jpg]
ketaslihvija:
[Pilt: B0000VUN7Y.01.LZZZZZZZ.jpg]
nurgalihvija:
[Pilt: B0001GRUZQ.02.LZZZZZZZ.jpg]
ja lintlihvija:
[Pilt: B0000CCXTZ.01.LZZZZZZZ.jpg]

Minu lihvijale esitatavad nõuded oleksid:
A) saaks lihvida: autot, mööblit, ja vahest harva ka laest pahtlit, seega peaks vist olema kergelt elastse tallaga
B)omaks tolmukogujat
C)lihvtaldade ja paberi maksumus võiks olla väiksemate killast

Pikk ja segane tekst, aga järsku mõistate ja oskate nõu anda... rääkida oma kogemustest, ja äkki mõnda kaubamärki isegi soovitada.



(on olemas ka selline agregaat, aga sellega pole mul suurt midagist teha...
[Pilt: B00004WGQD.01.LZZZZZZZ.jpg])
Vasta
#2

Auto juures on hea ketaslihvija.
Omale ostsin aga taldlihvija. See on auto juures kasutatav ja muid asju saab ka teha.
Põhiline oli valikul aga taldlihvija ja ketaslihvija hinna vahe (talla kasuks ja kõvasti).
Taldlihvijal saab kasutada poes müüdavat liivapaberi linti. Kettal aga ainult spets ümmargusi pabereid (tagant takjakinnitusega). Need ka kallimad lindist.
Ostetud riista firma oli Makita. Siiani olen rahul. Tehtud kaks autot ja muid majapidamistõid.
Vasta
#3

Ülalt teine pilt on tegelikult eksentriklihvmasin, mis on päris tõhus tööriist.
Neli esimest masinat rendis olemas ja kui soovid korra proovida tule astu läbi, katsu oma käega, tunneta kuidas käes üks või teine masin on. Peale seda mine poodi ja osta see õige ära

P.S. Kõik need masinad on erinevate tööpõhimõtetega ja erinevat jõudlustega. Auto juures kasutatakse kahte esimest ja väiksemate nurkade tegemisel kolmandat masinat (viimane üsna lahja suuremate pindade lihvimiseks)

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#4

mul sarnane teema. AGA niipalju, kui ma professionaale töötamas näinud olen, siis neil on suruõhuga töötav tehnika. Mis on põhjuseks? Ilmselt võimalus sujuvalt pöördeid valida??? Oskab keegi kommenteerida?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#5

Suruõhutehnika on reeglina töökindlam ja kestab kauakaua, arvestades seda töömahtu ja vatti mida nad elukutseliste käes päevad läbi saavad Smile

www.stokker.com Elektrilised käsitööriistad > Lihvijad Smile
Kui leiad midagi sobivat Metabo tootevalikust, siis suudan võibolla mingi % hinnast alla mõelda Smile

Vasta
#6

Ostsin täpselt sellise nagu esimesel pildil, ainult KINZO oli pääle kirjutatud, midagi 600 maksis, sai teha natuke autut ja ühe rolleri, siis hakkas plärisema ja jäi vait. Seega suuremateks töödeks tuleks osta profi oma.
Põhiliselt olen kasutanud laia tallaga vene oma, alumiiniumkorpusega ja kaalub palju -- väga hea käte treening.

Suruõhulihvijat olen ka kasutanud, sujuv pööretereguleerimine on suht ebavajalik, samas on lihvimisjõudlus oluliselt suurem kui elektrilisel, tahab saada küllalt suurt rõhku. Negatiivne on suur elektrikulu, kui ikka korralikult lihvida tahad, läheb meeletult palju elektrit kompressori ringi ajamiseks, sest õhku tarbib ta omajagu. Lisaks pead kompressori kuhugi ära paigutama, sest mootoriplärin hakkab närvidele käima. Usun, et profid kasutavad tsentraalset suruõhku.
Suruõhu lihvijaga on lihtsam töötada, ta on väiksem ja kergem, kuidagi nagu ise kistb ennast pleki külge, saab vabalt ühe käega lasta, pole nii palju vibratsiooni.
Vasta
#7

Ostsin endale kunagi Boschi nisukese kettaga. Aasta vist 2000 kevad ja 800 FIM maksis. Lihvind autosid, aknaid-uksi, muidu metalli ja puitu, klaastplasti ja kive kah. Suurepärane aparaat! Järgmiseks hakkasin igatsema toda nurklihvijat, sest tolle kettavariandi järel jääb väikestes kohtades ikka hulka käsitööd veel aga selle ostmiseni pole senini jõudnud.
Esmakordse sellise masinaga lihvimise järel tõotasin enesele pidulikult enam MITTE KUNAGI autosid ja muid suuri asju käsitsi siluda. (ok. vesilihv ja nurgatagused välja arvatud Smile

loll on loll olla.
Vasta
#8

taldlihvijaga tuleb jälgida, et oleks laagritel, siis kestab kauem. Kui osta 200 eegune, nu ma sain sellisega kunagi 3 autot tehtud, aga ei tohi väga peale suruda, tüütu teha. metabo taldlihvija oli väga ea, aga läks jalutama(1800 eek) pragu on makita(garaasis ei hoia, 1200 eek)üsna sama ea tundub. See esimese pildi oma tundub olevat väikese tallaga aga võin ka eksida. pikema tallaga saab parema/sirgema tulmuse
Vasta
#9

VOLVO CLUB Kirjutas:Ülalt teine pilt on tegelikult eksentriklihvmasin, mis on päris tõhus tööriist.

Selle peale siis üks suur \"?\" et kuidas see asi töötab? ta keerab seda ketast ringi seal all ja samal ajal ka võdistab kuidagi ?

VOLVO CLUB Kirjutas:Neli esimest masinat rendis olemas ja kui soovid korra proovida tule astu läbi, katsu oma käega, tunneta kuidas käes üks või teine masin on. Peale seda mine poodi ja osta see õige ära

Tänan pakkumast, aga kahjuks asun 180 km kaugusel, võibolla lähen räägin mõne kohaliku laenutuse mehega, kuid tänan igaljuhul.


Kas keegi oskaks mulle rääkida midagi tolmukoti võimaluste kohta? tolmukotiga lihvijad on hinnaklassis 500-1000 raha kõrgemal, mida selle raha eest saab?

Wax\'ile: esimesel võimalusel käin kodukandi stokkerist läbi ja vaatan mis toredat ja head nad pakkuvad, eks siis näeb mis saab.
Vasta
#10

Õhuga riista eelis eelkõige ikka ohutus. Õhu käest elektrilööki ei saa. Autode tegemisel ikka kasutatakse vett. Teiseks siis see, et ta kergem. Õhusurvet ei taha ta üüratult suurt aga kompressori tootlikkus peab olema suur.
Pidin just ennem kirjutama, et ärge ostke neid vuffleid. Sain ükskord kotitäie selliseid masinaid (kingituseks). Need olid poodi tagasi toodud garantii ajal. Seal oli just neid taldlihvijaid enamuses. Teisel kohal olid föönid.
Tolmukott on ju kena asi küll, aga. Tänapäeval kasutatakse juba paberist tolmukotte. Kui pidevalt kasutada, läheb ikka hea kopikas juba nende peale. Kui kott saab täis, tuleb ju uus panna. Välja sealt tolmu ei tule, kuna tolmulukk ees. Parem on küll kotiga teha. Siis ikka oluliselt vähem tolmu lendamas (kuigi siiski lendab).
Vaata riidest tolmukoti võimalust (puhastatavat).

Lisan ka selle vene (Läti NSV) taldlihvia kohta. Sellega tööd ei tehta. Vähemasti mitte lihvimise tööd. Ei maksa nüüd mulle siin rääkima hakata, kes kui edukalt sellega teeb. Lihtsalt selline inimene pole õige riistaga tööd teinud.
Viskasin oma sellise riista minema, sest käsitsi oli kergem teha....... Pärast aga kahetsesin. Sain sõbra käest uue ja tegin sellega väga hästi veel tööd....... Nimelt lasin ta kruvidega prussi külge ja põranda valamisel kasutasin vibraatorina. Jube kena sileda betoonpõranda sai. Soovitan soojalt kõigile koduremontiatele. Olen lasknud isegi 3m laiust põrandat. Pruss tuleb panna serviti. Muidu põrand keskelt lookas (pruss ei tohi olla massilt väga suur).
Vasta
#11

pvr - vabanda ei vaadanud su profiili

Eksentriklihvmasina toopõhimote on nurklihvi ja vibrolihvi kombinatsioon- pöörleb ja samal ajal vibreerib.
Võtsin kodus sama riistaga liistult värvi maha ja töö oli paar kolm korda kiirem kui vibrotaldlihvmasinaga.
Tolmukotid on head asjad küll, kuid ise kasutan nende asemel tolmuimejat - efekt tunduvalt parem. Hoiatan ette, et kodutolmuimeja lihvimistolmu välja ei kannata ning ütleb üsna kiiresti töölepingu üles.
Ise olen kasutanud Alto ja Kärcher tolmuinejaid.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#12

VOLVO idee väga hea. Üksvahe aretasin oma lihvijale ka tolmuimeja külge. Oli küll rohkem voolikut vedada aga mõnusam hingata. Hulka vähem koristada kaWink Seda siis kui paberkotid otsa said. Tänapäeval küll Boschil too plastmasskarp ka olemas, mida hõlpsast tühjendada saab.

loll on loll olla.
Vasta
#13

Oma töised lihvimised olen teinud FESTOOL eksentriklihvmasinaga,võrreldes analoogidega üks mugavamaid ja töökindlamaid masinaid,eriti kui kasutada sama firma \"arukat\"tolmuimejat(CT 22 E või CT 33 E/LE).
Masina mudeleid:ES 125 EQ;ETS 150/3EQ;ETS 150/5 EQ
Vaata ise:www.tooltechnic.ee
Vasta
#14

Nii... pea on shoppamisest paks ja häda veel suuremaks kasvanud, sõbranna juures ootab mööbel remonti ja käsitsi lihvimine ajab selgamööda judinaid ülesse, olen siis otsustanud et minu esimene lihvimis masin saab olema taldlihvija olen ka paar tooteartiklit välja valinud kuid otsustamisega on raskusi, need kaks on kindlasti usaldusväärsed riistad, ja praeguse elutempo juures arvatavasti elavad mindki üle. Kuid järsku on kellelgi teil mulle hüva nõu anda kumb on parem?

A)210 W, talla mõõt 92x183 mm, liigutab 16.000/min
2,5mm

CA 1500 eek - 5% püsiklient,- veel natuke ilusate silmade eest
[Pilt: 08-06-2004_21.19.38-6.02026.00.jpg]
+ suurem võimsus
-tolmukoti puudumine tolmukoti hoidja lisab hinnale 260 eek ei tea kas talle riidest tolmukotti saada on, (Wax ehk sa metabo riistadega kodus olev inimene oskad midagi kosta selle kohapealt, panin sulle ühteist privasse Wink

B)180W, vibratsioon 10000 võnget/min,amplituut 2mm,tald 93x185


CA 1200
[Pilt: J004-BO3700-L.jpg]
+odavam
+riidest tolmukott
- ei tundunud käes nii \"tihke\"
Vasta
#15

Mina valiks Metabo- võimsam, suurem võngete arv , ergonoomilisem käepide. Usun et lisatarvikuna on võimalus ka tolmukott juurde osta- see ei pea nimelt olema Metabo oma.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#16

Mul just selline Makita. Olen rahul asjaga.
Kahjuks puudub võrdlus Metaboga.
Vasta
#17

Tänan kõigile nõuandjatele, pakkujatele ja muidu toredatele kaas automotoristidele, sai edukalt soetatud makita firmanime kandev lihvija, mis lõppkomplektsuses maksis metabo omast poole vähem, ja esimesed lihvimisedki tehtud, väga mõnus riist tundub olevat, julgen ka kõigile teistele soovitada.

Ühesõnaga minu poolt teema kinni. Tänan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne