Kas TA 6-1 on jõudnud oma uude kodusse?
#21

tamar99 Kirjutas:Sellest bussist pidavat tulema masaazi auto ja puha . ..
Sellest ikka:
http://www.kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=baas&ID=63
Mulle meeldisid Pealtnägijas eriti vanad kaadrid TAdest.
Vasta
#22

kris Kirjutas:Kui kellegil mõistlik TV kaart võiks salvestada...

Kas keegi tegi asja ehk ära?


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#23

Aitäh kõigile tunnustajatele! Siiski arvan, et suurima tänu on pälvinud selle sündmuse puhul Kristo ja Priit kui ka kõik teised, kes vajaliku summa annetasid. Tänu on suur.
PS: peale saadet on saabunud palju põnevat infot ja pakkumisi ...
Vasta
#24

valdo Kirjutas:
kris Kirjutas:Kui kellegil mõistlik TV kaart võiks salvestada...

Kas keegi tegi asja ehk ära?

Müts maha mehed!!!Krt see käis küll kähku :ideest teostuseni...
Ehk \"äratab\" see lugu mõne mehe \"hallolluse\" enne saatuslikku tegutsemistWink

Peltnägija kordused on reede õhtul peale kl.23 ja laupäeva hommikul peale kl.11 (täpseid aegu ei mäleta) siis on võimalik salvestada kellel huvi!

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#25

Stemugram\'ile tänu - tänu talle on salvestus olemas

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#26

kris Kirjutas:Stemugram\'ile tänu - tänu talle on salvestus olemas
On seda võimalik saada ka kuskilt?

EDIT: salvestus olemas.
Vasta
#27

ints Kirjutas:Peltnägija kordused on reede õhtul peale kl.23 ja laupäeva hommikul peale kl.11 (täpseid aegu ei mäleta) siis on võimalik salvestada kellel huvi!

...ja pealtnägija arhiiv on olemas ka www.itv.ee, uusim saade jõuab sinna tavaliselt nädalaga.
Vasta
#28

Ma panen siia ka siis lingi. (Kuid mingi aja pärast pean selle sealt maha võtma)
Pealtnägija - TA 6-1 päästmine (77.6 MB)
Vasta
#29

Peegeldame siis: http://jesper.pri.ee/TA_6-1.avi

Suur tänu salvestuse eest! Kui automoto server õnnestub koostööle allutada, saab see kindlasti siin püsiva koha.
Vasta
#30

Jõudu suurevaeva nägijatele. Tekkis selline küsimus,et ega selle päästetud TA 6-1 väljalaske aasta nats vale ei ole (1967). Meie kolhoosi tuli ka TA 6 aastal 1978 või 1979 ja see oli puust karkassiga, esiots oli hoopis teine, mitte leivaautolt võetud. Esiaknad olid sellised väikesed ruudu kujulised ja praktiliselt otse juhi ette jäi nurga kumerat klaasi ja ruudukujulist klaasi ühendav tala. Väilselt oli ilusama kujuga kui see leivaauto ninaga. Mäletan veel seda ,et sellel vahetati hiljem palju puidust sõrestikust välja, mis oli mädanenud ja asendatui kandilise toruga.Eelmine suvi vedeles veel ühe taluniku juures metsa all. Ehitatud oli see aga GAZ 51 baasil. Ta 6-1 on aga Gaz 52 baasil. See päästetud Ta võib olla siis aastast 1987, mitte 1967.
Vasta
#31

Noid busse ehitati Tartus ringi aga nagu tol ajal kombeks jäi bussi valmimis aasta endiseks.Tollest kapitaalremondi asjadest ja kuidas nonde aastanumbritega siis oli on siin enne juttu ka olnud.
Vasta
#32

kolz Kirjutas:Ta võib olla siis aastast 1987, mitte 1967.


Mina arvan, et on korduvalt ümberehitatud ja uuendatud teda . . .
Vasta
#33

No näed asi kohe selgem. Polnud enne kuulnud ,et TA-sid ka kapremonditi. Ole tänatud.
Vasta
#34

Minu TA-6-1 on isegi pärast 1987 a. kap. remondis käinud,sest uue värvi(rohelise) alt paistab hall ja sinine.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#35

kolz Kirjutas:Eelmine suvi vedeles veel ühe taluniku juures metsa all. Ehitatud oli see aga GAZ 51 baasil.
Ega see enam alles pole?
Vasta
#36

Eelmine suvi oli olemas, katsun asja uurida ja eks annan siis teada.
Vasta
#37

kolz Kirjutas:Ta 6-1 on aga Gaz 52 baasil. See päästetud Ta võib olla siis aastast 1987, mitte 1967.

Ei ole 52 baasil. TA-6-1 on Tartus kapitaalis käinud TA-6. Täitsa uusi busse nad tollal minu andmetel enam ei teinud. Reeglina jäi vanast bussist sinna alles see vana, mis sinna sai jätta. Muidugi jah, \"pisipudinad\" oli neil mugavam kapitaalis panna 52 omad.

Siit küsimus (muuseumipapale ja teistele) -kas TA-6-1 \'del on kiigedega vedrud/ karpidega vedrud;
keskelt pooleks käiv 51 tagasild/ 53 täissild; sünkrodeta 51 käimakast /sünkrodega 52(53) kast? Või oli nii ja naa?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#38

Minu bussil on GAZ-51 pärandatud kiigedega vedrud,sünkroniteta käigukast ja kahest poolest koosnev tagasild.Samas pole ka pidurivõimu.Viimase suhtes olid hämmeldunud ülevaatajad ülevaatusel.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#39

TA nagu ka kõik ülejäänud 51/52/53 põhjal sõidukid käisid pideva remontimise tähe all igapäevases sõidus, ma mäletan ise kallutavat 51-te millel kõigepealt vahetati kabiin, siis tagasild 53-e omade vastu... ja nii ta sõitis iga päev kuni utiili läks.

Dad.
Vasta
#40

eno1 Kirjutas:Minu bussil on [...] sünkroniteta käigukast...

... 51le(AAle) tüüpilise tagurpidikäigu-riiviga kangi juures?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne