Veneaegsed bensiini\"kolonkad\"
#41

kuusalus ka ühe firma hoovil seieritega tankla ja täitsa toimib !!
Vasta
#42

Lugupeetud,
kas Saaremaal (või Muhus) on mõni selline tankla alles? Lähen mõne päeva pärast pildistama ja kohalikud tuttavad ei osanud midagi väga kindlalt öelda. Vihjeid?

foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / vimeo / facebook
Vasta
#43

Tervitus! Teema on küll mõnda aega vana, ent küsiks teadjamatelt väheke infot. Kas ja kus eksisteerib veel tänase seisuga mõni nõuka-aja hõnguga tankla? Pole ise küll käinud, kuid tean, et Laekvere kandis Muugal peaks miskit säilinud olema. Lisaks olevat 2 tankurit/pumpa püsti veel Suure-Jaani vallas Vastemõisas. Parandage mind, kui eksin (isiklikult pole neis kohtades käinud ja seletan "naised saunas rääkisid" info põhjal). Eesmärk oleks lähinädalail leida paar päeva, mil kodumaa peal ringi sõita ning spontaanselt sai kinnisideeks, et mõnel vanemal tankimisplatsil kah jäädvustamas käidud saaks. Kui kellelgi on teadmisi säilinud tanklatest, siis ootan suurima heameelega tagasisidet.

Ette tänades,
Henrik
Vasta
#44

Põlva ja Räpina vahel, kütust vist ei saa aga pilti ikka saab teha: Google streetview.
Vasta
#45

Valtus Raplamaal olen ise pilti teinud.

loll on loll olla.
Vasta
#46

Kõik on õlle peale ümber tehtud Rolleyes
[Pilt: 2rgfhvq.jpg]
Vasta
#47

No aitümad vastamast! Kas selle Valtu oma kohta mingit detailsemat infot juhuslikult pole? Et nt. kas on säilinud 1 või rohkem neid "kolonkasid" ning ega mingit juurdekuuluvat putkat ka veel püsti pole Smile ?

Jällegi, tänades!
Henrik
Vasta
#48

Mul selline viimasel pildil figureeriv isend ootab peale kesta taastamist digimuundumist. Õllekülmikuks. Paraku pole veel isegi ratastega projektide ammendumist täheldada suutnud...

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#49

Igatahes. Minu käigud said käidud ja Valtu kandist kolonkat ei leidnud. Mõtlesin, et olen ehk ise tähelepanematu, ent siis üks kohalik teadis väita, et olevat teine hiljuti maha tõmmatud.
Vasta
#50

(12-05-2014, 17:35 PM)HenrikL Kirjutas:  Igatahes. Minu käigud said käidud ja Valtu kandist kolonkat ei leidnud. Mõtlesin, et olen ehk ise tähelepanematu, ent siis üks kohalik teadis väita, et olevat teine hiljuti maha tõmmatud.
Kaereperes ikka käisid? Asulast läbi ja põllu servas tankla.
Vasta
#51

Põlvamaal Kauksis ka siuke tankla olemas.



Vasta
#52

Täname! Ei käinud Kaereperes. Aga kuna Rapla kanti veel küllaga asja, siis võtan vaevaks uuele katsele minna Big Grin Põlva kandist pole suvel probleem läbi hüpata, jääb täpselt tee peale, kui taas maale minek. Nii et loodan, et otsingud saavad vilja kandma.
Vasta
#53

(15-05-2014, 13:37 PM)HenrikL Kirjutas:  Täname! Ei käinud Kaereperes. Aga kuna Rapla kanti veel küllaga asja, siis võtan vaevaks uuele katsele minna Big Grin Põlva kandist pole suvel probleem läbi hüpata, jääb täpselt tee peale, kui taas maale minek. Nii et loodan, et otsingud saavad vilja kandma.
Valtu all Kaereperet mõeldigi. Valtu ehk endine mõisasüda on rahvasuus Mitšurin, ehk Mitsukas. Sellest võiski segadust külvata.
Vasta
#54

Täpselt niipalju oli Valtu/Kaerepere tanklast järel 1½ kuud tagasi:
[Pilt: 23361503f4ee51_t.jpg]

Aga majandite masinakeskustes (muidugi seal, kus siiani elu veel käib) ning ka mõnedes suurtaludes on need GOST 9018-76 tüüpi kolonkad kohaliku masinapargi tankimiseks praegugi kasutusel. Ainuke viga on, et juhuslikud kunded väljastpoolt majandit neist kütet võtta ei saa. Või kui saavad, siis on reeglina kolonkad juba vahetatud kandilisemate Soomes maha kantud eksemplaride vastu.
Järgnevad kaks pilti on küll 2007. aastast, aga äkki on siiani alles. See esimene tundus täiesti avalik tankla olema. Sa Henrik proovi ka need üles leida, kui huvi on Smile
[Pilt: 233615114fd143_t.jpg]
[Pilt: 23361517a3c00d_t.jpg]

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#55

Oi, see ju täitsa põnev Smile . Aitäh! Eks juunikuu hakul on lootust taas veidi seiklema minna ning kui miskit pildile jääb, siis kirjutan ikka siia ka teadmiseks.
Vasta
#56

See kolmandal pildil olev tankla on küll vahvalt omapärane, tõeline karusselltankla.
Vasta
#57

Järvamaal, Taikses on kolmest üks veel püsti.
[Pilt: 1338.jpg]

sai vist kõik öeldud
Vasta
#58

Roiu-l on veel 1.5 tankurit alles Toungue

[Pilt: 10568963_801910043176992_4571839276398171170_n.jpg]
Vasta
#59

Viljandimaal tänassilmas


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#60

Ehk on kellegil vaja tankuri sisu, ehk loendurit?

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=120429979
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne