moskvitchi 2140
#1

on sis selline lugu, et vanaisa vana moskvitch sai mulle. Oleks soov sis teha temast Liiga masin. Tahaks teha sportsumbutit ja puuri+ istmed.Ei tea täpselt, kuidas moskvitchi sumpale õige resonants saada. Äkki keegi aitab. Kui kellelgi on pakkuda ka istmeid või sportrooli andku teada.

NB: kahjuks auto vanust ei tea, tean aga, et ei müüdud kuna jõuallikaks on 76 mootor, mis ei ole nii võimas, kui 95 mootor-muidu mossed ju hinnas
Vasta
#2

Mosseliiga sulle abiks kindlasti.
Vasta
#3

liigamasinaks tegemiseks peab sul olema ülevaatus ja muuta ei tohi sa seal auto juures eriti midagi...need mida sina tahad teha on keelatudSad
Vasta
#4

Tounguekui sa tahad minna mosse liigasse siis rool PEAB olema originaalne(seda võib vahetada mõne teise mosse rooliga) ja ka istmed peavad olema originaalsed. Aga muidugi on sulle suureks abiks lehekülg http://www.mosseliiga.ee/tehniline.html.
Vasta
#5

Võib-olla siis mosse liigasse uus klass pro-stock vmsSmile.
Vasta
#6

Aga Moskvitš Liigas võivad olla ju ka täiesti tavalised, ilma muutmatta masinad. Niiet ära riku seda masinat ära

Maamees linnast.
Vasta
#7

Ma pole küll mingi mosse-ekspert, aga ma ei saa aru, mis müstilisi võimsuse kasve kõik sellest sumpast ja resonantsist saada üritavad?

Ma usun, et kui sa veedad selle sumpa (ja üldse auto) \"ehitamisele\" kuluva aja sõitma õppides, saavutad lõppkokkuvõttes parema tulemuse, kui selle sumpaga Tatikat mängides. Paremaks, kui sirge tühi toru, seda nagunii ei saa.

Kui oled oma sõiduoskusega jõudnud umbes Schumacheri tasemeni, siis võid ka mootorile kap-remondi teha ja komplekti korralikke kumme osta.
Vasta
#8

väljend \"resonants\" kõlab mulle sumpa puhul üldse imelikuna - resonantssagedus ehk omavõnkesagedus? Mis see summutisse puutub? Et teatud gaaside liikumiskiiruse (ja kordsete kiiruste) korral hakkab summuti kõhu alla hüppama?

liiga kohta ei tea, aga 412 motol on IMO üks vääga piirav koht - plokikaas. Nimelt ulatuvad klapijuhtpuksid nii kaugele kanalitesse, et sealt ei mahu sõrmgi läbi. Täitsa imestan, kuda sellest mikromootorist taolise konstruiga 52kW üldse välja tuleb Wink
Vasta
#9

Enne sõidutrenni kõrvalda lõtkud käiguvahetushoovastikust ja roolisüsteemist, käi üle pidurid, süütesüsteem ja karpa ning likvideeri igasugu suuremad lekked (midagi kuskilt ikka tilgub...).
Vasta
#10

Teet, sumpas liiguvad rõhulained, seega on omavõnkesagedustel tegelikult üsna tähtis roll.

Lihtsalt on väga ebatõenäoline, et \"meestel metsast\" või \"vanadel rallimeestel\" õnnestub põlve otsas luua sumpateooria, mis oleks parem, kui miljardeid maksva sisseseadega uurimislaborites aastakümnete pikkuse uurimistööna saavutatu. Viimase tulemus on selline, et aastal 2005 pole Ferrari F1 meeskonna, jumal-teab-mitme kordse maailmameistri mootoritel endiselt mingeid vastusurvet, resonantsi ja muud mambo-jambot tekitavaid summuteid, vaid lihtsalt tühjad torud.
Vasta
#11

muidu mul mootorist midagi ei tilgu...see juba korda tehtud ja sai neid tehnilisi standardeid ka uuritud mosseliigas ja see muidu hea, et peab olema täiesti korralik masin ja anna minna......aga mulle oleks midagi meeldind ehitada. Mis seal ikka, sumpat ma ikka ümberehitama ei hakka, sest suurem osa liigamossesid sõidabvad täiesti tavaliste sumpadega
Vasta
#12

Eks kui näpud kangesti sügelevad, siis võid ju 93 kolvid mootorisse sisse panna. Ja noh, kui juba lammutamiseks läheb, siis ajad kolvigrupi ilusti tasakaalu, sisse-ja väljalaskekanalid paika jne.
Smile
Vasta
#13

üks asi tuli veel meelde-porilapatsid. oleks soov teha selliseid, et auto külg väga retsi ei saaks. Olen näinud mingieid värvilisi aga pole ühtegi lähemalt uurinud. Millest need tehtud on ????
Vasta
#14

Niisis oleksin huvitatud oma mosse mootori võimsamaks tegemiseks ja ei tahtnud ka uut teemata tegema hakata.Ehk on Tallinnas kohta kus mootorit nö tuunitakse.Algselt olen plaaninud plokikaant lihvida,samuti tuleb ette võtta nukvõll ja hooratas.Neid saab teha drews autos.Aga äkki kellegil on veel mingeid soovitusi,mida saab teha .Tore oleks kui koha kah siis märgite,et kus midagi saab!
Ahjaa mingit sellist juttu nagu eriti ei tahaks,et ah mis sa mosset tuunid jne!
Tänud ette!
Vasta
#15

iz3 Kirjutas:üks asi tuli veel meelde-porilapatsid.

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=8574
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne