Uus hobiajakiri
#21

Meie foorumi ajakirjast (või siis vanaauto ajakirjast) oli meil juttu eelmise aasta suvel peetud automoto üritusel. Asja mõte oli algatada midagi \"igrushki dlja bolsih\" laadset. Eks tegijaid ikka leiduks, kuid palju meil oleks ostjaskonda? See saaks olla vaid kord/kaks aastas ilmuv trükis!?

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#22

Jesper Kirjutas:Öelge ainult, kust võtta inimesi, kes midagi kirjutaks. Vabatahtlikke on?

ON!
Vasta
#23

Ju noid kirjutajaid ka leiduks, ka neid kes mitte isegi ainult raha pärast kirjutaks vaid sellekski, et kaaskodanike teadlikkust tõsta, mis mõistagi ei tähenda, et hää jutu eest makstud ei peaks saama. Ja ega hää asi iga nädal või isegi kuu ilmuma peakski. Võrdluseks, soomlaste Mobilisti ilmub vist miski 7 korda aastas ja Retro leht veelgi vähem, vist 5-6 korda. Kummadki lehed aga kaanest kaaneni põnevat ja õpetlikku lugemist täis. Säärane väljaanne oleks muidugi suuresti pühendunud \"opakate\" isekeskis sehkendamine, ent ehk ka väljundiks senini foorumisisestele karjetele \"ei hävitamisele ja päästke emexist\"
Iseasi küll kas vastsündinud Hobilehele ilmtingimata kohemaid konkurenti vaja on, et aga taas laket lahjendama hakata. Keski tõenäoliselt ei keela huvitatuil ju sinnagi kaastöid pakkuda ja üheskoos tollest võimalikult asisem lugemisvara kujundada.

loll on loll olla.
Vasta
#24

IIIFFFAR Kirjutas:Iseasi küll kas vastsündinud Hobilehele ilmtingimata kohemaid konkurenti vaja on, et aga taas laket lahjendama hakata.
Seda hirmu vast pole, et eestikeelset tehnika(aja)kirjandust lähiajal liiga palju saab. Ainuüksi ülalpoolmainitud Mobilisti tiraazh on 25000. Rahvaarvu arvestades vastaks sellele 5000-ne tiraazh Eestis. Suure tõenäosusega on nii V8-Magazine, GTI, paadi- kui motoajakirjade tiraazhid suuremad, kui Mobilisti omad, seega võiks hetkel kogu seda ampluaad katva Hobiklubi tiraazh olla 30-35 tuhat, et soomlaste tasemel olla. Ajakirjade mahu erinevusi arvestades rohkemgi.

Usun siiralt, et kuni ta seda ei ole, ei ole lake lahjendamist karta. Pigem valitseb infovaakum, mida tuleks kõiki võimalusi kasutades täita..
Vasta
#25

Olen siiski arvamusel, et võrguväljaanne ei asenda perioodiliselt ilmuvat ajakirja. Paberkandjal materjal on selline, mis säilib kindlamini. Seoses oma tööga kasutan palju soomlaste Mobilisti. Tegelikult on need ajatud ajakirjad. Või õigemini, mida vanemad, seda huvitavamad. Usun. et Hobi Klubi kujuneb aja jooksul umbes sarnaseks nagu eelpool mainitud Soome ajakiri.
Muidugi on siin õigesti kirjutatud sellest, et kui oleks raha, küll siis teeks!
Oleme juba mõnda aega üritanud koos Hannes Lehega, alias unicweb, võrguväljaanet teha. Seda ilma mingisuguse toetuseta. Idee oli teha minimaalsete kuludega võrguväljaanne nendele, kes tunnevad huvi tegeliku vanatehnika taastamise vastu. Minu soov oleks lävida netis nendega, kellel soov ise midagi ära teha. Alguses püüdsime leida koostegemise võimalusi selliste tegijatega nagu auto-moto foorum, unic, unic-moto, Levatek, EAG jne. Suhtumine oli üsna umbusklik. Ei tea, mis äri need mehed ajama hakkavad?
Praeguseks on situatsioon mõnevõrra muutunud. Ootame edaspidigi kõiki huvilisi koostööle!
http://www.unicweb.ee

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#26

Sai ka siis uue ajakirja esimene number läbi loetud ja mis ma oskan öelda: \"vingelt panete mehed\". Minu jaoks täitis Hobiklubi esimene number suure tühimiku mille olid viimasel ajal jätnud TM, AL ja AB. Eriti suure pettumuse on valmistanud AL selleaastased numbrid mis ilmuvad iga nädal. tundub et leheruum tahetakse lihtsalt täis saada, toppides sinna kõikvõimalikke reklaame, ristsõnu, mõttetuid artikleid ja autoturu loba. Kunagine Autoleht kus midagi sisukat lugeda oli on ´kadunud.

Uus HobiKlubi võiks olla aga just tõelise Eesti autohuvilise igakuine lugemisvara. Uunikumid, tuuning, sound, taastamine, ümberehitamine, performance, kiirendusvõistlused, Usaraud, mootorrattad ja muu tehnika- sellest ju tegelikult lugeda tahetaksegi. On ju paljud meist ostnud terve ajakirja vaid ühe huvitava artikli pärast. Loodame et tulevikus on põhjust Hobiklubi osta/tellida 10 või enama loo pärast.

Kuid ei maksa unustada et head ajakirja teevad suures osas ka lugejad, nii et olge aktiivsed,pakkuge kirjutamiseteemasid või veel parem-kirjutage ise midagi.(Usun et asjaliku ja sisuka artikli avaldamisega probleemeei teki)

Igatahes jõudu PlyVal-ile ja teistele kes uut ajakirja veavad ja teevad.Smile

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#27

Ostetud/loetud. Täitsa söödav. Kas just kõik artiklid just sellised olid, mida oodanud oleks aga põnevat lugemist oli küll. Ja arenemisruumi peab ka olema Smile Hää algus on tehtud!

loll on loll olla.
Vasta
#28

Tänud kiidusõnade eest. Sai pisut müratud, vaatame, kuidas kulgema hakkab.
Kokku on meid viis, kes usuvad hobinduse tulevikku, otseselt toimetavad kaks. Alvar Valend ja mina. Liskas veel palju häid ja toredaid inimesi.
Esimene number on \"pisut\" konarlik, kuid kolme nädalaga täielisest nullist(firma asutamislepingust) valmis ajakirjani pole just pikk aeg. Kas see nüüd rekord on, kuid midagi sinna poole küll. Teine saab juba palju parem, seda saab lubada. Ja rohkem friiklust, äkki isegi punnvõrridest midagiWink
Tegelikult kirjutasin päris pika jutu ajakirjast, tagamaadest, tulevikust, kuid seivisin ainult oma arvutisse. Ja nii juba teist korda. Enamuse põhjustest on teised niigi juba siia postitanud... kuid üldiselt on nii, et oleme piisavalt friigid ja äkki ka heas mõttes lollid, et seda ajakirja teha. Aga mine tea, kõik sõltub Teist!
Nu ja kõigile meeldida ei kavatse me kunagi. Näiteks minule ei meeldi seened ja maksakaste. Aga miskipärast korjan neid mitteveeldivaid asju ja tean, milleks maks vajalik on...
Vasta
#29

ka:rel Kirjutas:ja muide, saab turbot mõnitas aerosoolvärviga minu mäletamist mööda just meie uue hobiajakirja üks omanikest ja asutajatest, härra veski.
See polnud mitte mõnitamine, vaid kehvalt väljamängitud lugu. Sa ei taha teada, palju on häid asju jäänud tegemata või palju häid asju on sitasti tehtud, sest hea asja tegemiseks ei eraldata raha ning ajakirja lehepinda. HobiKlubis saab see asi muutuma. Hea asja jaoks ei saa kunagi lehepinna probleemi olema, selle peale võib \"mürki võtta\". Head asjad aga ootavad rivis, et lugejateni jõuda.
Priit @ Saabi fänn aastast 1992, omanud 5 erinevat Saabi. Seega mõnitamises süüdistada ei tohiBig Grin
Vasta
#30

Hobiklubi tiraazh on 8000.

Väga optimistlik tiraaž Eesti jaoks! \"Igruški dlja bolših\" tiraaž kogu suure Venemaa ja kogu endise NLiidu vene keelt lugeva publiku peale on 10 tuh ja alates 31 numbrist mindi üle kord kvartalis ilmuvale aga tunduvalt mahukamale ajakirjale.

Kahjuks eriti palju neid vanaautoajakirju turule ära ei mahu: hingusele läks paar numbrit üllitanud \"Odin na odin\", juba mitmendat kuud võtab avaldamiseks hoogu \"Autoveteran\" Ukrainas. Sellele vaatamata on mul siiras heameel uue ajakirja üle ja soovin ettevõtmisele pikka iga!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#31

Eks see ole tutvumistiraazh ka, aga soomlaste Mobilisti tiraazh on 25 tuhat! Hea ajakiri loob endale ise turu, mina näiteks ameerika autosid ei fänna, aga V8 Magazine\'i ostan selle pärast, et see on väga hästi kirjutatud ja silmaringi avardav lugemine.

Ma usun, et Eestis on piisavalt inimesi, keda Kroonika stiilis \"millega sõidab Beckham\" ajakirjandus ei rahulda, ehk soovivad lugeda intelligentse inimese poolt teisele intelligentsele inimesele kirjutatud ajakirja, sealjuures ise vanatehnikat mitte omades.
Vasta
#32

Sai siis ka ostetud ja loetud.Üldiselt,nišš on olemas ja sisu kah igati tubli.Loomulikult,arenguruumi ikka on,kuid esimese pääsukese kohta kõvem kui keskmine Wink
Vasta
#33

Muretsesin ka siis selle toreda ajakirja omale täna. Lausa rõõm oli seda lugeda, igati asjalik. Läheb kindlasti tellimisele.

Hea töö.
Vasta
#34

Kolmapäeval sain minagi endale selle ajakirja, see mul üdse teine ajakiri, peale Motomaania, mille ma läbi loen, tavaliselt Tm ja AL-i puhul piirdub mu huvi värkse ajakirja vastu 5 min. sirvimisega ja siis arhiivi rändamisega ;D

Soovitan!
Vasta
#35

lugesin kah selle ajakirja läbi-huvitav ja asjalik oli !mis puutub AL-is olnud saabi-lugu siis kedagi ju ei mõnitatud st nii teevad ju mingi osa automüüjaid päriselus!
kindlasti ostan teda ka edaspidi!

jeep cherokee
cadillac fleetwood
http://www.zone.ee/mbcar/
Vasta
#36

Ostsin ka paar päeva tagasi ja nüüd loetud, igati huvitav ajakiri, eriti meeldisid Indian-i artiklid. Kohe tekkis minu peakeses idee hakata otsima oma vanavanaisa Indian tsikil jäänuseid aga tõenäoliselt see ideeks ka jääb kuna kõik jupid läinud juba teab kuhu... Täiesti kindel et ostan ajakirja ka edaspidi.
Edu soovides Martti!
Vasta
#37

Lugesin ise kah seda ajakirja ja tundus päris normaalne võrreldes näiteks autolehega kust pole viimaselajal midagi lugeda. Eriti meeldis artikkel kroomimisest ja sellest ``leiutajast`` kes igast imeasju valmis ehitas...
Vasta
#38

Samuti läbi loetud - väga tore, kuid loodan ,et tõesti õigekiri järgmises numbris paranaeb. Mehaanik kirjutatakse ühe h-ga jne.
Vasta
#39

vootele Kirjutas:Samuti läbi loetud - väga tore, kuid loodan ,et tõesti õigekiri järgmises numbris paranaeb. Mehaanik kirjutatakse ühe h-ga jne.

Ei julge 100% garantiid anda, aga minuteada on Meh(h)aanik eesti keeles vabaks antud e. seda võib kirjutada mõlemat moodi. Pole konspekti ka hetkel käepärast, et saaks kindlalt öelda.

See tuli nüüd küll väga OT
Vasta
#40

zazik Kirjutas:
vootele Kirjutas:Samuti läbi loetud - väga tore, kuid loodan ,et tõesti õigekiri järgmises numbris paranaeb. Mehaanik kirjutatakse ühe h-ga jne.

Ei julge 100% garantiid anda, aga minuteada on Meh(h)aanik eesti keeles vabaks antud e. seda võib kirjutada mõlemat moodi. Pole konspekti ka hetkel käepärast, et saaks kindlalt öelda.

See tuli nüüd küll väga OT
Võib tõesti kirjutada mõlemat moodi. Õigekirja kohapealt niipalju, et oli tõesti apsakaid nii sõnade õigekirja kohapealt kui ka komadega. Sisu oli igatahes hea ja vead ei seganud ka seetõttu eriti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne