#1

sai soetatu vana jawa.sellega seoses oleks vaja `360`mootori
elektri skeemi.ma leidsin mingi,aga see oli väga hägune.samas küsiks ega kellegil pole sellele parempoolset kolbi ja releed.
kas kloostrimetsas neid müüakse?
mulle öeldi ka et on forsseeritud mootor,mul olid 3 rongaga kolvid,kas originaalis on ka?
Vasta
#2
Exclamation 

JaJah Põhimõttelised kyll... Pane kokku kui ei funka....Siis kasuta klaas-vatti
Vasta
#3

tere. kas sa ostsid selle masina taastamiseks või niisama kärutamiseks? ja jawa juppe saab kloostrimetsa poest.
Vasta
#4

simson Kirjutas:...mulle öeldi ka et on forsseeritud mootor,mul olid 3 rongaga kolvid,kas originaalis on ka?
Peaaegu kõigi kahetaktilise Jawade mootorites on originaalis kolme rõngaga kolvid. Samuti ka Jawa 360 mootoris.
Huvitav, milles see forsseering täpsemalt seisneb? Kas on näiteks surveastet tõstetud või ülevoolukanaleid muudetud?
mrt36 Kirjutas:sellega seoses oleks vaja `360`mootori
elektri skeemi.


Siit ehk saad midagi:

http://www.mz-b.de/638/d638kat.htm
Sinu poolt antud lingil ei ole mingit seost Jawa 350/360-ga.
Vasta
#5

suured tänud el.skeemide eest.
põhimõtteliselt algul ajaks sõidukorda.
sel jawal on tagukiik pikemaks tehtud ja tagukumm praegu 4.00/18 all
ja esikahvel on 638 oma.
see jawa oli ligikaudu 9 või rohkemgi aastaid lihtsalt õues lahtise kuuri all
seisnud.
samuti eelmine omanik ütles et mootor on forsseeritud.
sellele ma vastust ei tea,agakolvisõrme eemaldamisel tulid need lahtised rulllaagrid ära ja minuteada on selline sõrm juba 634 väntvõllil.
Vasta
#6

mrt36 Kirjutas:Vabandused, panin tähelepanematusega vale lingi:

1. http://www.powerdynamo.biz/wiredias/72xr.gif

2. http://www.powerdynamo.biz/deu/systems/7150/perak.htm

Saksa keeles kui ehk mõistadSmile
Kumbki antud skeem ei ole Jawa 350/360 oma. Esimene skeem on kontaktivaba 12 V süsteemi pagaldamiseks ning teine on vanemate mudelite kohta, millel oli süütelukk koos ampermeetriga bensiinipaagil. Õige 360 skeem asub siin. Parema kvaliteediga ei leidnud praegu.
Vasta
#7

ma vahepeal sain unicmani käest õige skeemi.
sain aru jah,et see oli elektron süüde.
sai muidu täna käidud kloostrimetsas ja ostetud uus kolb,pingeregulaator,
kontaktid,sõrmlaagrid ja kolvirõngad.
üritan kõik asjad ära installida ja kui midagi arusaamatuks jääb pöördun teie poole.
Vasta
#8

kas kloostrimetsas on vana jawa 360 väntvõlli kah
Vasta
#9

või siis tervet mootorit kodukal kirjas et hulk kastutatuid maaotoreid millest pole infi oleks he kui keegi hinda ka teaks
VABANDAN ET TEEMAST KÕRVALE KALDUN
Vasta
#10

tekkiski küsimus,et kumb kontakt on kumma silindri oma.
ja kui kontaktide külge tuleb mõlemale ühte otsa kondekas,siis kas teised otsad lähevad kontaktidest süütepooli?
Vasta
#11

Ülemine kontakt on parempoolse silindri oma. Teine juhe peaks jah süütepooli minema.
Vasta
#12

säde on nüüd olemas ja sai väikse tiirugi tehtud.aga nüüd küsimus mis asjad hoiavad süütemängus harjaseid kinni ja kas on võimalik neid ise
teha,et ikka laeks akut.
ja kas on normaalne et silindritest loobib sädemeid välja kui mootor töötab.peal on 6 uut kolvirõngast ja ja parempoolne kolb.
Vasta
#13

simson Kirjutas:säde on nüüd olemas ja sai väikse tiirugi tehtud.aga nüüd küsimus mis asjad hoiavad süütemängus harjaseid kinni ja kas on võimalik neid ise
teha,et ikka laeks akut.
ja kas on normaalne et silindritest loobib sädemeid välja kui mootor töötab.peal on 6 uut kolvirõngast ja ja parempoolne kolb.


Ammmm.....äkki seletad...mismoodi silindritest töötamise ajal sädemeid viskab??

Harjaseid hoiab siuke eraldi harjadepesa. Ja neid harju olen isegi uusi teinud.

Cool
Vasta
#14

panime mootori tööle ja otse hakkas väikseid sädemeid välja lendama.
leegitorusid ei olnud all.harjastepesa on olemasja harjased ka sees,aga miski vedru või asi peaks neid ju surve all hoidma...
Vasta
#15

[/quote]
harjastepesa on olemasja harjased ka sees,aga miski vedru või asi peaks neid ju surve all hoidma...
[/quote]


Harjade pesa sees käivad harjad, harjade peal käib selline klamber mis läheb nõksuga peale ja selle küljes on vedru mis surub harjad vastu ankrut.
Vasta
#16

No see on juba teinejutt kui leegikaid ei old. Siis ta peabki tuld viskama ju.
Sealsamas harjaste pesas on vedrud ka.

Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne